2023 Kasım Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Hemen çıkıyor mu peki sonucu nerde yaptırdınız devlet yapıyor mu testi

Hemen çıkıyor mu peki sonucu nerde yaptırdınız devlet yapıyor mu testi
Ben genetik test yapan bir firmaya yaptırdım doktorumun önerdiği. Sizden alınan kan yurtdışına gidiyor benimki Fransaya gitti. 10 gün civarı sürüyor sonucun gelmesi. Ücret euro üzerinden ödeniyor. Test sonucunun güzel gelmesinin yanında en güzel yanı tüm kromozomlara bakıldığı için cinsiyeti %100 öğreniyorsunuz erkenden :)

Bende bunu yapıtmayı düşünüyorum ama hiç bir bilgiye sahip değilim henüz ne zaman yapılması gerekir acaba

Bende bunu yapıtmayı düşünüyorum ama hiç bir bilgiye sahip değilim henüz ne zaman yapılması gerekir acaba
11.haftadan itibaren yapılıyor imkanınız varsa yaptırın bence doktorunuza danışıp. En iyisi 12.haftada yaptırmak bebeğin daha çok fetal dna’sı kanınıza geçtiği için daha doğru sonuç oluyor

Ben tüp bebek sürecinde kromozom testi yaptırdım hem eşimin hem benim temiz çıkmıştı onun gibi bir test mi bu yoksa farklı mı

Ben tüp bebek sürecinde kromozom testi yaptırdım hem eşimin hem benim temiz çıkmıştı onun gibi bir test mi bu yoksa farklı mı
Direkt olarak bebeğin tüm kromozomları sizin kanınızdan ayrıştırılarak inceleniyor. Down sendromu, trizomi 13, 18 ve tüm cinsiyet anomalileri her şey çıkıyor. Trizomi 18 mesela üçlü taramada anca saptanabiliyor ve her şey için geç kalınmış olabiliyor. Bence imkanı olan herkes yaptırmalı

Bende yaptırmayı düşünüyorum biraz araştırdıktan sonra bakalım. Teşekkür ederim bilgilendirme için

Ücreti ne kadar testin?

Arkadaşlar bugun kontrolum vardı şükür doktor beni saldı artık. 10 hafta 1 günlüğüm. İğnrleri bıraktırdı.elimde açılmamış kutu estrofem var progestan dex var sanırım 1 kutu kadar ve biraz da progestan fitil var. İhtiyac sahıbı varsa gelip alabılrcekse beylıkduzunden ucretsiz verebilirim.

Kızlar eşler arası yasak kalktı mı sizden yada ne zaman kalkacakmış bi şey dedi mi doktorunuz ben soramıyorum doktora eşimin yanında
Bugun sordum ben canım. Serbestsin dedi. Kanama vs bişi yaşamadığın sürece beraber olabilirsiniz giçbir sorun veya risk yok bu konuda dedi. Şimdi eşimle kara kara dusunuyoruz korktugumuz için

Reactions: ztt
Bugun sordum ben canım. Serbestsin dedi. Kanama vs bişi yaşamadığın sürece beraber olabilirsiniz giçbir sorun veya risk yok bu konuda dedi. Şimdi eşimle kara kara dusunuyoruz korktugumuz için
Aylar geçince üstünden tabi bende ilaçları bırakalı çok oldu bi tek aspirin kullanıyorum çekinmesem sorcam doktora

Kızlar bu arada ben bu gün etli çiğköfte yedim misafirlikte tutamadım kendimi ama bizim sülale hamilelik boyunca hep yedi onlarda her şeyi kafana takarsan sorun daha çok çıkar abartmadan canının istediğini ye dediler sizce bi şey olur mu siz hiç yediniz mi

Hamilelikte çiğ et tüketimi tavsiye etmiyor doktorlar brucella gibi hastalıklardan dolayı tabiki yinede tercih sizin

Reactions: ztt
Hamilelikte çiğ et tüketimi tavsiye etmiyor doktorlar brucella gibi hastalıklardan dolayı tabiki yinede tercih sizin
Benim bi arkadaşım brucellaya yakalandı o hastalığın zorluğunu çok iyi biliyorum ama o hastalık doğum yapan hayvandan bulaşıyor ve kana geçmesi gerekli elini kestirip koyun doğumu yaptırmış önlem almadan o şekilde yakalandı ama yinede aklımda bulunsun zaten ilk ve sondu tutamadım boğazımı

Kizlar merhaba kasim ayinda bende transfer olmustum hatirlayanlariniz olur belki kimyasal gecirmistim.
Doktorumun israriyla ve ani bir kararla tekrardan tedaviye basladik donmus son iki embriyomu 22 ocakta transfer oldum insallah bu sefer hayirli sonuclara ulasiriz.
Iron Butterfly gordugum kadariyla tutunmus bebisin hamilesin cift transfer olmustun birmi ikimi bebis hayirli olsun cok sevindim

Ayyyyy ne güzel bir haber bu böyle yaaa çok sevindim benim çiftti ama tek tuttu gülüm inşallah sana sımsıkı tutunurlar

Ayyyyy ne güzel bir haber bu böyle yaaa çok sevindim benim çiftti ama tek tuttu gülüm inşallah sana sımsıkı tutunurlar
Insallah canim hayirlisiyla saglikla sihhatle kavusalim hepimiz senin icin ve diger hamile arkadaslar icin cok mutlu oldum saglicakla kucaginiza alin insallah kac haftalik bebis hersey yolundadir insallah?

Insallah canim hayirlisiyla saglikla sihhatle kavusalim hepimiz senin icin ve diger hamile arkadaslar icin cok mutlu oldum saglicakla kucaginiza alin insallah kac haftalik bebis hersey yolundadir insallah?
Hamd olsun şimdilik yolunda çok şükür inşallah da öyle devam ederiz 10+3 olduk bugün büyüyoruz artık dün kontrol'e gittim doktor elleri ayakları oluşmaya başlamış haftaya daha belirgin olur dedi iğneleri ve estrofemi bıraktım coraspirin 32haftaya kadar dedi folik asit ve vitamin yazdı bakalım yaz buraya habersiz bırakma beni test günün ne zaman ben embriyolarım 5.ci gün 3ab ve 2bc idi bu arada

Masallah canim test gunum 2 subat benim iki embriyoda 5. Gun embriyosuydu doktor ikiside cok kalite rahimde cok uygun dedi bakalim sonuc ne olacak. Haber ederim tabi aslinda testten sonra yazacaktim buraya ama duramadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…