2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bugün giriş yapamadım bir sorun vardı sizde de oldumu bilmiyorum
Evet canım bugün bir sorun oldu bende giremedim bir süre
Ben de aynen öyleyim midem genelde hiç bulanmadı ama asla tatlı görmek istemiyorum, sadece tuzlu aşeriyorum. Şu burgu, çubuk peynirler var ya onlardan canım çekiyor sürekli🥲
Ay 14 haftada da geçmiyormu 😭 bende dün aldırdım gece hemen içtim prilam olmazsa maf olurum kusmamı engelliyor az çok yiyebiliyorum onu içince sabah kahvaltı sonrası perişanım birde kahvaltı bir lokma ancak yiyom buzdolabı kokusuna dayanamıyorum yediklerim hep dişarı bıraktım 🤢
Resmen damak tadım değişti ben tatlı bağımlısı biriydim inşallah bu tiksinmem doğumdan sonrada devam eder🙈 ah evet bide ekşi meyveler 🤤🤤
ya bulantı bende de bu yeni verilen vitaminlerle birlikte tekrar geri geldi sanki azalıyor derken bugün yine arttı. Halsizlikte var biraz. Tatlı ekşi seçmiyorum pek genelde meyve yiyorum birde kahvaltım güzel onun dışında hala akşam yemeği yok denecek kadar az yiyorum miğdem kaldırmıyor

Bir Samsun'u olarak Karadeniz topragı çaydan tiksindim 1 aydır agzıma sürmedim evde eşime bile demlemiyorum çay diyenin bogazını sıkasım var 😵‍💫
Ben her türlü kahve kokusu kahve görüntüsüne karşı felaket durumdayım kahve makinesi evde çalıştığında ben odamın kapısını kapatıp balkonun kapısını açıyorum. Düşüncesi bile bulandırdı. Balık kokusu salça kokusu hepsi miğdemi kaldırıyor annem bugün yemek yap yap diye ısrar etti öğlen patates yemeği yaptım 14:30dan beri aşırı bulantım var evde her yer salça kokuyor sanki mutfağa giremiyorum bir süre balkonda oturdum😔

Kızlar tatlı yiyemiyorum çikolata baklava yiyince midem kalkıyor biber turşusunu bayılıyorum ne tuaf yeme alışkanlıgım değişti inanın her bebek farklıymış cinsiyetini çok merak ediyorum bu arda bulantılar tavan bende ya 11+1
Resmen damak tadım değişti ben tatlı bağımlısı
Ben de aynen öyleyim midem genelde hiç bulanmadı ama asla tatlı görmek istemiyorum, sadece tuzlu aşeriyorum. Şu burgu, çubuk peynirler var ya onlardan canım çekiyor sürekli🥲

biriydim inşallah bu tiksinmem doğumdan sonrada devam eder🙈 ah evet bide ekşi meyveler 🤤🤤
Tatlı yiyemeyenler, ne kadar şanslısınız. Ciddi bir bulantı sorunu yaşamasam da midemde keyifsizlik var ama tatlıya asla yok diyemiyorum, hatta kafam çalışmıyor sanki hiç yemeyince 🥺

Ayy Bana da herşey kokuyo ama misss 😁 Dün ayy balık koktu ayy domates ne güzel kokuyo salatalık allahım misss meyveleri saymıyorum canınız isteyip günaha girmemeyeyim 🙃

Banada her şey çok güzel kokuyo, görünüyor her seyden yemek istiyorum aslında yerimde ama hep tutuyorum kendimi
Çok şanslısınız bence işte istediğim hamilelik 🤣🧿

Ben her türlü kahve kokusu kahve görüntüsüne karşı felaket durumdayım kahve makinesi evde çalıştığında ben odamın kapısını kapatıp balkonun kapısını açıyorum. Düşüncesi bile bulandırdı. Balık kokusu salça kokusu hepsi miğdemi kaldırıyor annem bugün yemek yap yap diye ısrar etti öğlen patates yemeği yaptım 14:30dan beri aşırı bulantım var evde her yer salça kokuyor sanki mutfağa giremiyorum bir süre balkonda oturdum😔
Bir kaç haftaya tamamen geçeceğine inanıyorum, çok az kaldı🙏🥰

Evet canım bugün bir sorun oldu bende giremedim bir süre

ya bulantı bende de bu yeni verilen vitaminlerle birlikte tekrar geri geldi sanki azalıyor derken bugün yine arttı. Halsizlikte var biraz. Tatlı ekşi seçmiyorum pek genelde meyve yiyorum birde kahvaltım güzel onun dışında hala akşam yemeği yok denecek kadar az yiyorum miğdem kaldırmıyor
Bence tam o haftalarda artıyor bulantı bende öyle oldu, ben hala akşam yemeği yiyemiyorum az önce tost yedim 2 aydır sulu yemek yemiyorum 🤦🏼‍♀️

Çok şanslısınız bence işte istediğim hamilelik 🤣🧿
Benim de hiç midem bulanmadı hatta çook çok fazla iştahım açıktı. İştahım son bir iki haftadır normale döndü. Sadece et ve türevlerini yemek beni zorluyor. Ben normalde de sevmezdim ama tam bir Ege çocuğu olarak her şeyin otunu ve zeytinyağlısını seviyorum 🤣

Benim de hiç midem bulanmadı hatta çook çok fazla iştahım açıktı. İştahım son bir iki haftadır normale döndü. Sadece et ve türevlerini yemek beni zorluyor. Ben normalde de sevmezdim ama tam bir Ege çocuğu olarak her şeyin otunu ve zeytinyağlısını seviyorum 🤣
Çok güzel ya bende tam bir ot ve sebze aşığıyım, et yemesem aklıma gelmez en çok onları özledim zaten. Yiyebileceğim günleri iple çekiyorum🥹🥹

Tamam hemen şimdi üstüne ceviz ve çiğ fındık atacağım. Yarında yine aynı şekilde yapıp hem ceviz hem muz eklerim sonra artık diğer kahvaltıma dönerim
Ben haftada bir iki gün öyle besleniyorum kahvaltıda çok severim çünkü. Ertesi gün iki yumurta tüketmeye çalış ama🥰

Banada her şey çok güzel kokuyo, görünüyor her seyden yemek istiyorum aslında yerimde ama hep tutuyorum kendimi
Neden tutuyorsun kendini. Yav ye ye can bogazdan gelir 😁 Hamileyken tutamam arkadas 1 kılo meyve yedım napayım canım istıyor yarın belki agzıma sürmem daha cunku bugun canım o meyveyı ıstıyor.
Paketli gıda şekerli çikolatalı şeylerden uzak dur ama yararlısını ye hemde bol bol hamileliğin tadını çıkar . 64 le doguma gırdım 41 kıloyla gebe kalmıstım 🫣
Ne güzel ya ye bol bol bana herşey kötü kokuyor nereye kaçacagımı şaşırıyorum dışarı cıkamıgorum korkudan 🤢
Yaa işte herkeste farklı yaşıyor şükür iyi gidiyor bende 🤲🏻

Ben züberin fındıklı barına (kahverengi paketli) bayılıyorum, adeta tadella tadında. Ama deli gönül kanmıyor tabii her seferinde😅
Hahaha e tabi sen de haklısın🤭 benim çok çikolata sevdam yok ama Arada geliyorlar evde bulunsun hem ara öğün olarak da yatıştırabilirim kendimi diye düşünüp aldım🫠🤭

Kızlar içinde hurma varsa dikkatli yiyin lütfen. Ben de çok severim. Hurmadan toplar falan yapardım ama hamileliğin sonlarında inşallah 😅

X