2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ultrason görüntüsü bugünün böyleydi 🥰 ben erkek hissediyordum bu sefer bulantım filan olunca ama değilmiş😂 hiç teorilere bakmadım açıkçası o yüzden bilmiyorum

Eklentiler

• 822E1C88-BCDB-4D73-9B31-A8DD23A7D7CA.jpeg
    822E1C88-BCDB-4D73-9B31-A8DD23A7D7CA.jpeg
    89,2 KB · Görüntüleme: 105

Eklentiler

• 349E3601-58C2-435C-B0F1-E6964E93DAF9.jpeg
    349E3601-58C2-435C-B0F1-E6964E93DAF9.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 90
  • F16C2941-506B-4480-8B6C-212873EB2567.jpeg
    F16C2941-506B-4480-8B6C-212873EB2567.jpeg
    49 KB · Görüntüleme: 73
  • 59E29991-3F08-47C1-AF5F-7BEAAAEBF2E3.jpeg
    59E29991-3F08-47C1-AF5F-7BEAAAEBF2E3.jpeg
    44,1 KB · Görüntüleme: 71
  • 01EF8F33-5C7F-472D-93DD-63DBFE7BB20F.jpeg
    01EF8F33-5C7F-472D-93DD-63DBFE7BB20F.jpeg
    31,5 KB · Görüntüleme: 74
  • 15069014-9B8B-4F45-81F9-25BE4B71B5A4.jpeg
    15069014-9B8B-4F45-81F9-25BE4B71B5A4.jpeg
    32,3 KB · Görüntüleme: 73
  • 096970E9-A7C2-4F7B-B340-DD809DC9D8FA.jpeg
    096970E9-A7C2-4F7B-B340-DD809DC9D8FA.jpeg
    46,3 KB · Görüntüleme: 87
Ultrason görüntüsü bugünün böyleydi 🥰 ben erkek hissediyordum bu sefer bulantım filan olunca ama değilmiş😂 hiç teorilere bakmadım açıkçası o yüzden bilmiyorum
Bu ultrason görüntüsü mü yoksa alttan mı? Ultrasonsa benimkiyle aynı da kafatası bile. Ay ultrason yazmışsın zaten ya farketmedim. Sağlıkla kucağına al inşallah evinize neşe getirsin.

Kızlar iyi akşamlar 🌸 bugün torch testimin sonuçlarını aldım ve ne yazıkki enfeksiyon çıkmış. Kedi köpekten bulaşan bir enfeksiyonmuş. Ki ben hayvanları uzaktan seven biriyim, pek elleyemem 🫢 bugün tekrar kan aldılar perinatolojiye gitmen gerek dediler. Torch testi benim gibi olan ya da tanıdığı olan var mı acaba? Bu testi eğitim araştırmada yaptıkları için ayrıntılı bir bilgi de vermediler. Sürekli asistan değişiyor. Kendi doktoruma gitsem mi bilemedim

Kızlar iyi akşamlar 🌸 bugün torch testimin sonuçlarını aldım ve ne yazıkki enfeksiyon çıkmış. Kedi köpekten bulaşan bir enfeksiyonmuş. Ki ben hayvanları uzaktan seven biriyim, pek elleyemem 🫢 bugün tekrar kan aldılar perinatolojiye gitmen gerek dediler. Torch testi benim gibi olan ya da tanıdığı olan var mı acaba? Bu testi eğitim araştırmada yaptıkları için ayrıntılı bir bilgi de vermediler. Sürekli asistan değişiyor. Kendi doktoruma gitsem mi bilemedim
Merhaba inşallah sıkıntı çıkmayacak öyle düşün lütfen kolay kolay enfeksiyon bebeğe geçmiyor plesentadan.onlar önlem amaçlı seni yollamışlar sen de ihmal etme git mutlaka.Bu enfeksiyon sadece kedi köpekten geçmiyor. Yeşillikleri sebzeleri meyveleri iyi yıkamayınca bile enfeksiyon olabiliyor. Ya da çiğ ete dokunmak dışarda çiğ köfte salata vs yemek bile yeterli olabiliyor. Mesela ben kendimi bildim bileli kedilerle yatıp kalkıyorum ama bağışıklığım yokmuş.

Merhaba inşallah sıkıntı çıkmayacak öyle düşün lütfen kolay kolay enfeksiyon bebeğe geçmiyor plesentadan.onlar önlem amaçlı seni yollamışlar sen de ihmal etme git mutlaka.Bu enfeksiyon sadece kedi köpekten geçmiyor. Yeşillikleri sebzeleri meyveleri iyi yıkamayınca bile enfeksiyon olabiliyor. Ya da çiğ ete dokunmak dışarda çiğ köfte salata vs yemek bile yeterli olabiliyor. Mesela ben kendimi bildim bileli kedilerle yatıp kalkıyorum ama bağışıklığım yokmuş.
Açıkçası gün içinde araştırma şansım olmamıştı okuldayken. Şimdi biraz araştırınca kalbim sıkışmadı değil. Gözlerim dolu dolu yazıyorum şu an

Kesinlikle, ben de hayvanlarla çok içli dışlı olmama rağmen benim de bağışıklığım çıkmadı. Doktorum dürümün için de bile olsa yeşillik yeme dışarıda yiyorsan dedi. Evde köpeğim var ona karşı uyarmadı mesela.

Bence doktoruna haber vermelisin. Igm değerin yüksek çıktı dimi? Igg ise o bağışıklık var demek çünkü

Kesinlikle, ben de hayvanlarla çok içli dışlı olmama rağmen benim de bağışıklığım çıkmadı. Doktorum dürümün için de bile olsa yeşillik yeme dışarıda yiyorsan dedi. Evde köpeğim var ona karşı uyarmadı mesela.

Bence doktoruna haber vermelisin. Igm değerin yüksek çıktı dimi? Igg ise o bağışıklık var demek çünkü
Benimde negatif çıktı henüz doktoruma gitmedim gidince bakacak. Dikkat etmek lazım demekki bilmiyordum.

Size birşey soracağım az önce farkettim gün içerisinde normal akıntım oluyordu ara ara ama kırmızı veya kahve değildi. Az önce iç çamaşırımda bir veya iki damla kadar kahverengi akıntı gördüm normal mi? İnternetten baktım ama 9 haftalık olduk normal gibi anladım.

Evet igm yüksek çıktı, Salı günü adivite testi sonucu çıkacak, ondan sonra kendi doktoruma gideceğim.

Bağışıklığımın olmaması korunma anlamına gelirdi ama şunan enfeksiyon olması, bebeğe plasentedan geçip zeka geriliği körlük vs’ye sebep olabiliyormuş. Adivite testim inşallah pozitif çıkar da içim rahatlar

Benimde negatif çıktı henüz doktoruma gitmedim gidince bakacak. Dikkat etmek lazım demekki bilmiyordum.
Evet canım dikkat etmen gerekiyor. Etin çok iyi pişmiş olması lazım, çiğ ete dokununca ellerini çok iyi yıka. Yeşillikler hep sirkeli suda beklesin. Dışarda asla salata tüketme. Bir de aşısından emin olmadığın kediyi sevme. Bunları doktorum söyledi, ben de uyuyorum ama dediğim gibi evde köpeğim var ona karşı uyarmadı.

Evet igm yüksek çıktı, Salı günü adivite testi sonucu çıkacak, ondan sonra kendi doktoruma gideceğim.

Bağışıklığımın olmaması korunma anlamına gelirdi ama şunan enfeksiyon olması, bebeğe plasentedan geçip zeka geriliği körlük vs’ye sebep olabiliyormuş. Adivite testim inşallah pozitif çıkar da içim rahatlar
Evet tehlikelerini biliyorum maalesef. İnşallah bir şey çıkmayacak ama bebekte. 🧿🙏

Size birşey soracağım az önce farkettim gün içerisinde normal akıntım oluyordu ara ara ama kırmızı veya kahve değildi. Az önce iç çamaşırımda bir veya iki damla kadar kahverengi akıntı gördüm normal mi? İnternetten baktım ama 9 haftalık olduk normal gibi anladım.
Yani kuru kan gibi miydi? Çünkü daha çok çamura benziyor bence. Nasıl anlatsam bilemedim. Devamı gelirse doktorunla paylaşmalısın ama korkacak bir şey yok bence🥰

Ay seninle ayniyiz bende yayım oğlum aslan cok zor bir burc birde akrebi kaldirabilirmiyim 😅
Ayy yalnız değilim gerçekten çok zor aslan ergenlik gözümü korkutuyor şimdiden kaç yaşında oğlunuz. Bir de benim kızım eylülde 1. Sınıfa başlayacak bizi şenlik bekliyor 😂

bu raporu nerden çıkarttınız? hastanede doktor bana vermedi sadece her şey normal dedi o kadar. e nabızdan falan çıkartabiliyor muyuz?
Özele gittiyseniz hastanenin internet sitesinden devlete gittiysenizde hastanenin adını yazın devamına laboratuvar sonuç yazın. Tc kimlikle giriliyor.e nabıza düşmeden oraya düşüyor.

X