2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Gece kundak vs yapıyor musunuz? Klima açılıyor diye yapıyorum ben. Ağzı burnu açık mı göreyim diye abajur açıyorum herkes karanlıkta mı uyutuyor?
ben hiç kundak yapmadım. ilk günler kolunu kurtarana kadar uyumuyordu. sonra da büyüdü zaten şimdi asla izin vermez. bi kundak aldım havalar soğuyunca deneyeceğim inşallah durur🤣 1 ay öncesine kadar ben de baş ucunda abajur açıyordum. ama odaya sinek girmeye başlayınca yatak odasının önündeki antrenin ışığını açık bırakmaya başladım çok daha iyi oluyor. loş ışık. hem görüyorsun bebeği hem de rahatsız etmiyor

kızlar bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyo geçen hafta 1-2 saat uyuyan bebeğimi şimdi 30 dk zor uyutuyorum hatta çoğu zaman koyduğumdan 10 dk sonra uyanıyo tavsiyeniz var mı
Şuanda uyku sorunu yaşamıyoruz. 15 gün öncesine kadar gece gündüz ayrımı yoktu. Şimdi o sorunumuz düzeldi çok şükür. İnsaAllah sizinde bu sorun düzelir çok zor canim.
Bebeği 3 aylık olanlar bebeğiniz elleriyle oynamaya başladı mı? Yani iki elini birleştirip oynuyor mu ya da oyuncaklara uzanıyor mu
Ellerine bakıyor. Yumruk yapıp elini ağzına sokuyor benimki
1 ay kadar ablamlar yanımdaydı selim o kucaktan o kucağa gidiyordu yeğenlerim çok oynuyorlardı kart gösteriyorlar hikaye falan anlatıyorlardı. ablam birazcık kilolu kucağına alıp direkt uyutuyordu. şimdi selim bunlara öyle alıştı ki gittikleri gün sünnet oldu bir de. hep üst üste geliyor canım oğlum. depremi de hem karnımda hem dünyada yaşadı/yaşıyor. bazen bebişime çok mu yükleniyorum diyorum😔
şimdi yalnızız hep kucak istiyor. kollarımı bugün hissetmiyorum. benim kollarım çok güçsüz on kilo bile taşıyamam şimdi saatlerce kucağımda kalması beni mahvediyor.
kendimi şöyle teselli ediyorum yarın bir gün sürününce kucağa gelmek istemeyecek ki…
yine de pazartesi okul açıldığında benim kollarımı bulamayacak bir travma daha mı yaşatıcam acaba 😔
Benimde büyük kızlarım var onlar olmasa isim çok zordu. Allah onlardan razı olsun kardeslerie çok güzel bakiyorlar ilgileniyorlar. Ama her boş anında kucağıma alıyorum. İlk 3 ay ten teması çok oenmli güvenli baglanma için.

ara sıra dene canım benimki de başta hiç ilgilenmiyprdu bu günlerde vakit geçirmeye başladı
tv ve telefonu hiç söylemiyorum çok korkuyorum ya fotoğrafını çekmek için telefonu yaklaştırdığımda fokuslanıp ona bakıyor 🥴🥴
Aynen fotoğraf çekmek için telefonu cikardigimda sanki anlıyor ve poz veriyor. Hamileyken tv telefon belli yaşa kadar yasaktı. Bu bebekler bizi hep yanıltıyor 😅

1 ay kadar ablamlar yanımdaydı selim o kucaktan o kucağa gidiyordu yeğenlerim çok oynuyorlardı kart gösteriyorlar hikaye falan anlatıyorlardı. ablam birazcık kilolu kucağına alıp direkt uyutuyordu. şimdi selim bunlara öyle alıştı ki gittikleri gün sünnet oldu bir de. hep üst üste geliyor canım oğlum. depremi de hem karnımda hem dünyada yaşadı/yaşıyor. bazen bebişime çok mu yükleniyorum diyorum😔
şimdi yalnızız hep kucak istiyor. kollarımı bugün hissetmiyorum. benim kollarım çok güçsüz on kilo bile taşıyamam şimdi saatlerce kucağımda kalması beni mahvediyor.
kendimi şöyle teselli ediyorum yarın bir gün sürününce kucağa gelmek istemeyecek ki…
yine de pazartesi okul açıldığında benim kollarımı bulamayacak bir travma daha mı yaşatıcam acaba 😔
Annemde kilolu onda çok güzel uyuyor bebeğim
Anneme diyoruz ki Aras senin döşünü seviyor 😅😅 kanguru denesene ben havalar serinlesin alacağım hemen. Mecburuz canım bırakacağız. Ücretsiz izin kullanmayacak misn

Kundak ile ilgili soru sormuş arkadaşımız. Ben hazır kundak almıştım. Ama havalar çok sıcak olunca kundak yapmadım. Zaten belli bir aydan sonra da önerilmiyor. Bende yapmam artık.

Annemde kilolu onda çok güzel uyuyor bebeğim
Anneme diyoruz ki Aras senin döşünü seviyor 😅😅 kanguru denesene ben havalar serinlesin alacağım hemen. Mecburuz canım bırakacağız. Ücretsiz izin kullanmayacak misn
aynen öyle gerçekten ablam kucağına aldığında direkt gözlerini kapatıyordu napıyosun büyü mü yaptın oğluma eter mi koklatıyorsun diyordum 🤣🤣🤣
bende sling var kanguru da ablamdan aldım ama ikisinde de hiç durmadı inşallah sıcak diye durmuyordur 🤣🤣
alamayacağım yaa çok borç yaptık🥴 bir de bi yerde başlanacak nasıl olsa diyorum 😔

Kızlar bebeğimin burnundan şeffaf upuzun sümük çıktı 2-3 kere başına gelen var mı
Sümük gibi de değil yapışkan değişik bir şey baya uzundu ama

aynen öyle gerçekten ablam kucağına aldığında direkt gözlerini kapatıyordu napıyosun büyü mü yaptın oğluma eter mi koklatıyorsun diyordum 🤣🤣🤣
bende sling var kanguru da ablamdan aldım ama ikisinde de hiç durmadı inşallah sıcak diye durmuyordur 🤣🤣
alamayacağım yaa çok borç yaptık🥴 bir de bi yerde başlanacak nasıl olsa diyorum 😔
Sıcak ve uykusuzluk birleşince zaten huzursuzlanıyorlae. Ben o yüzden serinl3sin diye bekliyorum. Hayırlısı canım iş konusunda.

Kızlar bebeğimin burnundan şeffaf upuzun sümük çıktı 2-3 kere başına gelen var mı
Sümük gibi de değil yapışkan değişik bir şey baya uzundu ama
Canım burnunu temizlerken benim bebede de çıkıyor. Özelden fotosunu at istersen tiksinmem. Aynı şey mi bakayım bir.

bazen 1 saat bazen 3 bazen 45 dkda bir ben her istediğinde veriyorum. Geceleri 4-5 saati buluyor.15 dk emdiği de oluyor 30 dk boyunca da çok değişiyor.
Benimde aynı bir düzenimiz yok.sakinl3stirmek için meme vermeyin bırakın ağlayıp enerjisnj atsın diyorlar ama meme dışında sakinlestigi bir şey yok. Aglarken bir anda kıpkırmızı oluyor

biz şu an 11. haftadayız atak olabilir mi hiç durmadı bugün sürekli huzursuz kafayı yicem
bizde de aynı durum. gün içerisinde o kadar çok ağlıyor ki, çok yoruluyorum.

ara sıra dene canım benimki de başta hiç ilgilenmiyprdu bu günlerde vakit geçirmeye başladı
tv ve telefonu hiç söylemiyorum çok korkuyorum ya fotoğrafını çekmek için telefonu yaklaştırdığımda fokuslanıp ona bakıyor 🥴🥴
benimki de telefonu çok hızlı fark ediyor. direk kameraya bakıyor bir de yerini biliyormuş gibi.
Emziren anneler bebişleriniz gün içersinde ne kadar sürede bir emiyorlar ve kaç dakika?
çok değişken. bazen sık sık emiyor, bazen uzun aralıklarla. dakikası da öyle.

bebeğim bu aralar atakta sanırım. çok ağlıyor ve özellikle bendeyken ağlıyor. sizde de bu durumu yaşayan var mı? babasında, annemde falan sakin sakin dururken ben alınca ya da beni görünce, ben kucağıma alınca ağlıyor. :KK43:( bugün oldu bu özellikle.

bebeğim bu aralar atakta sanırım. çok ağlıyor ve özellikle bendeyken ağlıyor. sizde de bu durumu yaşayan var mı? babasında, annemde falan sakin sakin dururken ben alınca ya da beni görünce, ben kucağıma alınca ağlıyor. :KK43:( bugün oldu bu özellikle.
Benimki benden baskasina gidince ağlıyor ortamda ben varsam daha cok ağlıyor yoksam yine mizmizlaniyor ama ağlamıyor o kadar.

Benimkinde sanki telefonu bana ver der gibi bakıyo, sanki biliyor kameraya bakıyor foto çekince😄

Ben de hiç izin kullanmak istemiyorum ama mecbur kullanıcam ücretsiz izin, benim bebeğim saatte bir emmek istiyor nasıl çalışabilirim ki

X