2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bebeği 3 aylık olanlar bebeğiniz elleriyle oynamaya başladı mı? Yani iki elini birleştirip oynuyor mu ya da oyuncaklara uzanıyor mu
IMG_6470.jpeg

artık hep böyle uyuyor 🤣🤣🤣 uzanma ve tutma yok ama aşırı emiyor cokcokreis koydum adını

bizde de karartma var ama yok yani uyumuyor en erken 1.5-2 saat sonra o da işte gündüz uykusu gibi oluyor 10 dkda uyanıyo çoğu zaman :KK43: sizinki 1 saat sonra uyuyunca kaçgibi uyanıyor
geçen hafta benim oğluş da çok zorlamıştı hiç kucaktan inmiyordu canım aşırı kötü bir durum varsa bence ataktır ve geçicidir.
benimki uyku açısından hiç zorlamadı bizi çok şükür 🤲 6da uyanıp geri 7 gibi uyuyunca bazen 8 bazen 9 gibi kalkıyor.
sadece şunu söyleyeceğim bazı çocuklar uykuyu sevmiyor benim yeğenim hiç uyumazdı 🥴 inşallah senin kuzu öyle değildir alışacaktır uzun uykulara 🤲🤲

Benim bebegimde öyle. uykusunda sürekli ses çıkarıyor kıvranıyor. Kafasını bir o yana bir bu yana cevirieyoe
Gazı olabilir mi, benim kızımda belli bir süre yapıyor önce sandalyeye oturuyormuş pozisyonuna getiriyorum üstten varsa çıkarıyor. Sonra bacaklarını kaldırıp gaz çıkarmasını sağlıyorum.

geçen hafta benim oğluş da çok zorlamıştı hiç kucaktan inmiyordu canım aşırı kötü bir durum varsa bence ataktır ve geçicidir.
benimki uyku açısından hiç zorlamadı bizi çok şükür 🤲 6da uyanıp geri 7 gibi uyuyunca bazen 8 bazen 9 gibi kalkıyor.
sadece şunu söyleyeceğim bazı çocuklar uykuyu sevmiyor benim yeğenim hiç uyumazdı 🥴 inşallah senin kuzu öyle değildir alışacaktır uzun uykulara 🤲🤲

of inş yaa

Bebeği 3 aylık olanlar bebeğiniz elleriyle oynamaya başladı mı? Yani iki elini birleştirip oynuyor mu ya da oyuncaklara uzanıyor mu
Benimki uzanma yumruk atıyormuş gibi elleri ileri geri yapıyor. Emzigini agzindan alıyor Ama kızım daha onu yapamıyor. İkizler ve aralarında 2 hafta gelişim farkı var.

İki elini birleştirip genelde ağzına hepsini sokmaya çalışıyor şu bez kitaplardan aldım hışırtılılardan ben üzerine bırakınca iki eliyle sıkıca tutup ağzına götürüyor ama şuan öyle eliyle nesnelere uzanma yok

Gazı olabilir mi, benim kızımda belli bir süre yapıyor önce sandalyeye oturuyormuş pozisyonuna getiriyorum üstten varsa çıkarıyor. Sonra bacaklarını kaldırıp gaz çıkarmasını sağlıyorum.
Her emzirme sonrası üstten çıkarıyoruz. Ama alttan gaz malesef ikinarak ,kivranarak kendi çıkarabiliyor. Masaj da yapıyoruz ama yok çıkmıyor. Doktora soracağım bir daha gittiğimde 🤔

İki elini birleştirip genelde ağzına hepsini sokmaya çalışıyor şu bez kitaplardan aldım hışırtılılardan ben üzerine bırakınca iki eliyle sıkıca tutup ağzına götürüyor ama şuan öyle eliyle nesnelere uzanma yok
Benimki de eliyle tişörtünü tutup ağzına götürüyor. Bazen yanağımı filan da emmeye calisyir😅

biz şu an 11. haftadayız atak olabilir mi hiç durmadı bugün sürekli huzursuz kafayı yicem
Atak hesaplama diye Google da hesaplama var. Bir bak istersen oraya. Doğum tarihini giriyorsun. Ne kadar vakit var filan yazıyor. Benim bebe kolik olduğu için atak mı kolik mi huysuz anlamadan geçti bir onceki

Atak hesaplama diye Google da hesaplama var. Bir bak istersen oraya. Doğum tarihini giriyorsun. Ne kadar vakit var filan yazıyor. Benim bebe kolik olduğu için atak mı kolik mi huysuz anlamadan geçti bir onceki
bende harika haftalar diye bi uygulama var atak gösteren orda atakta değiliz diye gösteriyor. şimdi googledan baktım. 3 gün dışındasınız diyo. 3 gün sapma olurmmu sizce

bende harika haftalar diye bi uygulama var atak gösteren orda atakta değiliz diye gösteriyor. şimdi googledan baktım. 3 gün dışındasınız diyo. 3 gün sapma olurmmu sizce
İnstagramda gönderi yayınlayan bazı anneler sapma olduğunu paylaşmışlar. Ama Benim çok bilgim yok acikcasi

Eki Görüntüle 3295032
artık hep böyle uyuyor 🤣🤣🤣 uzanma ve tutma yok ama aşırı emiyor cokcokreis koydum adını
Bu hali çok ilgisini çekmiyor benim bebeğimin daha ya. Elimde mendil sallıyorum, cingirak sallıyorum onlara bakıyor. Hatta voleybol maçı açıkken tv de dikkatini çekiyor. Ama halıdaki oyuncak dikkatini cekmedi

Gece kundak vs yapıyor musunuz? Klima açılıyor diye yapıyorum ben. Ağzı burnu açık mı göreyim diye abajur açıyorum herkes karanlıkta mı uyutuyor?
Hayır kundak yapmıyorum evim cok sıcak sıcak olmasa yapardım. Bendede kırmızı renkte ışık açık ama cok az ışık veriyor

Bu hali çok ilgisini çekmiyor benim bebeğimin daha ya. Elimde mendil sallıyorum, cingirak sallıyorum onlara bakıyor. Hatta voleybol maçı açıkken tv de dikkatini çekiyor. Ama halıdaki oyuncak dikkatini cekmedi
ara sıra dene canım benimki de başta hiç ilgilenmiyprdu bu günlerde vakit geçirmeye başladı
tv ve telefonu hiç söylemiyorum çok korkuyorum ya fotoğrafını çekmek için telefonu yaklaştırdığımda fokuslanıp ona bakıyor 🥴🥴

1 ay kadar ablamlar yanımdaydı selim o kucaktan o kucağa gidiyordu yeğenlerim çok oynuyorlardı kart gösteriyorlar hikaye falan anlatıyorlardı. ablam birazcık kilolu kucağına alıp direkt uyutuyordu. şimdi selim bunlara öyle alıştı ki gittikleri gün sünnet oldu bir de. hep üst üste geliyor canım oğlum. depremi de hem karnımda hem dünyada yaşadı/yaşıyor. bazen bebişime çok mu yükleniyorum diyorum😔
şimdi yalnızız hep kucak istiyor. kollarımı bugün hissetmiyorum. benim kollarım çok güçsüz on kilo bile taşıyamam şimdi saatlerce kucağımda kalması beni mahvediyor.
kendimi şöyle teselli ediyorum yarın bir gün sürününce kucağa gelmek istemeyecek ki…
yine de pazartesi okul açıldığında benim kollarımı bulamayacak bir travma daha mı yaşatıcam acaba 😔

X