2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canım gürültülü kaka nedir? Benim çocuğum gaz çıkarırken kaka yapıyor. Gizli kan veya enfeksiyon çıkmadı gaita da. Kolik diyip gonderdiler
Gürül gürül köpürür gibi sesler geliyor ve baya dolduruyor bezini canım, mukuslu oluyor genelde alerjisi varsa bakınca anlayamazsın bezi yapıştırıp çekince kakasında bazı kısımlar sünüyor, arkadaşımın bebeğine doktoru sadece popusundaki kızarıklığa bakarak bu teşhisi koymuş bi de 2 aya yakınken aşırı salyası vardı vardı alerjisiyle alakalı olabilir mi dedim olabilir dedi antibiyotik kullanınca salyası bitti

Benim kızımda gaitada gözle görülen kan çıktı ama takip dediler, çevremde de kan olduğu halde diyete hemen yönlendirilmeyenler var. Doktorların bu konuda yaklaşımı farklı olabiliyormuş bazıları hemen diyet derken bazıları çok ciddileşirse diyet veriyormuş falan
Sizce neyden şüphelendiler de buna baktılar
gaz ve huzursuzluk en önemlisi reflü. çok midesi bulanıyor bazı alerjiler buna neden olabiliyomuş

kızlar reflü için önernz varmı herşeyi yapıyorum ama uyku uyuyamıyo sğrekli midesi ağzna geliyo gazını da çıkarıyorum eğimli de yatağı yan da yatırıyorum kucakta daha uyuturlen iki büklüm olup kalkıyo yavrum. doktor gastrotutts diye bi ilaç verdi de daha bi fayadasnı göremedim

Benim kızımda gaitada gözle görülen kan çıktı ama takip dediler, çevremde de kan olduğu halde diyete hemen yönlendirilmeyenler var. Doktorların bu konuda yaklaşımı farklı olabiliyormuş bazıları hemen diyet derken bazıları çok ciddileşirse diyet veriyormuş falan
Sizce neyden şüphelendiler de buna baktılar
bu arada doktorunuz istanbulda mı? ben başka bir doktorun da fikrini almak çok isterim

İnsanın içinde o günlere hep bi özlem var ve hep bi sorgulama, daha iyi olsaydım, daha çok sarılıp opseydim, keşke hissi. O kadar koklamaya daha ne kadar fazla olabilirdi bilmiyorum gerçi. Bu aralar çok duygusalim ya.
Böyle düşünüp daha çok üzülmeyin, bebekler büyüdükçe sesinden bile gözleri seni aradığında daha çok tatlis oluyorlar

Gürül gürül köpürür gibi sesler geliyor ve baya dolduruyor bezini canım, mukuslu oluyor genelde alerjisi varsa bakınca anlayamazsın bezi yapıştırıp çekince kakasında bazı kısımlar sünüyor, arkadaşımın bebeğine doktoru sadece popusundaki kızarıklığa bakarak bu teşhisi koymuş bi de 2 aya yakınken aşırı salyası vardı vardı alerjisiyle alakalı olabilir mi dedim olabilir dedi antibiyotik kullanınca salyası bitti
Teşekkür ederimcanim

Arkadaşlar bugün çocuğum baya yoğun kustugu icin doktora götürdüm. Takip edelim şimdilik sorun yok dedi. Bu arada ateş ölçer olarak kol altından ateş ölçer kullanın dedi.en sağlıklı oymuş. Bir de dudakları kuruyor bezi ıslatıp dudaklarına süreyim mi dedim yok dedi. Menenjit aşısını sordum hem nimerix hem de bexseroyu vurdur dedi. Size de iki menenjit aşısını vurdurun dediler mi ? ( iki doktor da aynısını dedi.)

Arkadaşlar bugün çocuğum baya yoğun kustugu icin doktora götürdüm. Takip edelim şimdilik sorun yok dedi. Bu arada ateş ölçer olarak kol altından ateş ölçer kullanın dedi.en sağlıklı oymuş. Bir de dudakları kuruyor bezi ıslatıp dudaklarına süreyim mi dedim yok dedi. Menenjit aşısını sordum hem nimerix hem de bexseroyu vurdur dedi. Size de iki menenjit aşısını vurdurun dediler mi ? ( iki doktor da aynısını dedi.)
hep aynı doktora mı götürüyorsun? özel dr mu? çok geçmiş olsun. bence de dudak kuruması endişelendirecek bir durum değil.
benim bir doktorum yok yaa kalça için bile götürmedim 🥴 rotayı arkadaşlara sorarak yaptıracağım. menenjit için hala karar veremedim

Hayırlı geceler kızlar. Benim kız son 10 gündür gece uykusuna geçtiğinde yaklaşık 1 -2 saat uykusunda korkuyor, ağlar gibi yapıyor sonra uykuya devam ediyor. Bazende uykusunda gülüyor. Korkması ve ağlaması benide korkutuyor . Sizin bebislerde böyle mi?

Kızlar benim bebişin nerdeyse saçı kalmadı ya üzülüyorum yatağını gördükçe
Elleri falan hep saç
6. Aya kadar dökülecekmiş sanırım öyle okumuştum kel kalcak kızım galiba 🥲😅

Hayırlı geceler kızlar. Benim kız son 10 gündür gece uykusuna geçtiğinde yaklaşık 1 -2 saat uykusunda korkuyor, ağlar gibi yapıyor sonra uykuya devam ediyor. Bazende uykusunda gülüyor. Korkması ve ağlaması benide korkutuyor . Sizin bebislerde böyle mi?
iyi geceler canım benimki de böyle. hatta bazen ağlıyormuş gibi ses çıkarıyor bi bakıyorum ki gülüyor 🤣🤣 mimiklerini kontrol etmeye, anlamlı gülmeye ve ağlamaya başladıkları için böyle oluyormuş. 🥹

Kızlar benim bebişin nerdeyse saçı kalmadı ya üzülüyorum yatağını gördükçe
Elleri falan hep saç
6. Aya kadar dökülecekmiş sanırım öyle okumuştum kel kalcak kızım galiba 🥲😅
ben de benimki dökülmedi diyip duruyorum 🙈 arada birkaç tel ve konak sebebiyle döküntüler oluyor ama hala var saçı. yerine yenileri çıkmıyor mu? bir arkadaşım bu saatten sonra dökülse bile arkadan yenileri geleceği için kel kalmaz demişti

Bol emzirmek ya da sağmak :KK43: acıdan kıvranarak sağıyorum böyle bi acı yok
Sıcak tutmak ve temiz tutmak ama asıl tedavisi o sütü ordan çıkarmak yoksa ateşlenirmişim
Sizin bebeklerinizde salya akıtıyor mi? Acayip salyasi var . Erken değil mi ? Sanki doğduğundan beri var
Evet 3 aylık elini hep ağzına götürüyor yakalamaya başladı emiyor ve ağzı akıyor bende yakalık kullanmaya başladım 😁

ben de benimki dökülmedi diyip duruyorum 🙈 arada birkaç tel ve konak sebebiyle döküntüler oluyor ama hala var saçı. yerine yenileri çıkmıyor mu? bir arkadaşım bu saatten sonra dökülse bile arkadan yenileri geleceği için kel kalmaz demişti
Yok öyle bariz bi yeni saç görünmüyor ama baya baya azaldı doğduğunda çook gür saçlıydı
Kalıcı saçlar ortalama 6. Ayda çıkar denmiş yazık benim kızıma 😅

Kızlar merhaba. Benim bebeğimin uyku düzeni hiç yok geceleri defalarca kez uyanıyor akşam 8-9 gibi uyuyor gece 1 gibi bi uyanıyor sonra hiç uzun uyku yok. Sizlerde durum nasıl? Gece uykularının sürelerini nasıl uzatabilirim tavsiyesi olan var mı? Her gece farklı saatlerde uyanıyor sürekli. 3 gece not ettim mesela böyle
2:30 uyudu

4:20 uyandı

5:5 uyudu

6:46 uyandı

7:10 uyudu

07:28 uyandı

8:10 uyandı

3:35 uyandı

4:30 uyudu

6:05 uyandı

6:22 uyudu

Uyandı

6:44te uyudu

1:58 uyandı

2:15 uyudu

3:45 uyandı

4:34 uyudu

07:10 uyandı
Nasıl uyutuyorsunuz en önemlisi bu sürekli destek istedği için uyanıyor olabilir. Gece uykusuna yatırırken karnını çok güzel doyurun bir de gündüzleri loş ortamda geceleride full karanlıkta uyumalı

Kızlar bu tabloları örnek alarak uyku denemeleri yapın bence. 2-3 aylık bir bebek gündüz 1-2 saat uyanık kalabilir. Kendi bebeğinizi gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Ben 1 saat olunca emzirip uyutuyorum. Eğer uyutmazsanız saati geçirirseniz bu sefer daha cok huysuzluk yapar ve hiç uyumaz. He cok uzun uyuyor mu hayır. 15 dkdan az uyuduysa yine uyutmaya calısıyorum. Uyanıklık sürelerini dikkate alın gerçekten yoksa gün boyu huzursuz oluyorlar. Ve en önemlisi gündüzler loş ama karanlık olmayan bir yeree uyusun. Gece uykusuna da kapkaranlık odada geçirin.

Eklentiler

• 4B24E733-BB92-4D82-8FF6-580AF683F720.jpeg
    4B24E733-BB92-4D82-8FF6-580AF683F720.jpeg
    434,6 KB · Görüntüleme: 74
  • B26EBF73-B79A-4423-81F7-503425E69D20.jpeg
    B26EBF73-B79A-4423-81F7-503425E69D20.jpeg
    150,6 KB · Görüntüleme: 74
  • AB960C31-09EE-41C4-99EA-8114FCF2B335.jpeg
    AB960C31-09EE-41C4-99EA-8114FCF2B335.jpeg
    139 KB · Görüntüleme: 66
X