2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kilo alımıyla ilgili hiç dr görüşüne başvurmadım. benim kriterim çoğu doktorun ve sağlıkçının söylediği gibi çişli bez sayısı. günde 4 çiş 2 kaka yapıyor çok iyi oluyor o gün ağlaması falan çok az oluyor. kaka azaldığında biraz huysuz oluyor. çiş hep var çok şükür. şimdiye kadar hiç doktora kontrole de götürmedim sadece aşılarını oldu bir de pişikken götürmüştüm

Canım benim bebeğim arabada uyuyor ama ben araba çalıştığı an hemen emziriyorum. 1 dk içinde uykuya dalıyor. Yoksa normal.binince benimki de uyumuyor. Arabada emzirmeye bir dener misn? Bu arada hiç uzun yolculuk yapmadık.

Hepinize güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Hastaneden çıktık, şimdi uyuyor lokal anestezi etkisi sanırım.
Bir de bebekleri uzun uyuyanlar ne şanslısınız. Benim oğlum saat başı kalkıyor nerdeyse bazı geceler. Çok uzun uyuyorsa 3 saati geçirmeden sağım yapın. Bebek uzmanı instagram sayfasında daha detaylı bilgi veriyor bakabilirsiniz.

Benim kizim da arabada duruyordu son zamanlarda ne zaman arabaya binse bi sure sonra ağlıyor baktim durmuyor emziriyorum oyle duruyo o da arabada kaza riskine karşı tehlikeli ama durmayinca elimden bisey gelmiyor
Benin oğlum da öyle arabaya binince değil de arabada emzirince iyi. O yüzden biz ara sokaklar da 30la gidiyoruz.eminim Çok küfür yemisizdir arkadaki arabalardan

Beni. Çocuğumun kaka ve çiş sayısı çok fazla ya. Ben hep kolik ve gazlı olduğu içi memede duruyor çoğunlukla ona bağlıyorum. Kiloda normal.cikiyor acaba götürsem mi

Beni. Çocuğumun kaka ve çiş sayısı çok fazla ya. Ben hep kolik ve gazlı olduğu içi memede duruyor çoğunlukla ona bağlıyorum. Kiloda normal.cikiyor acaba götürsem mi
kesinlikle götürmene gerek olduğunu sanmıyorum benimki de bunlardan çok fazlaydı 6-7 çiş 4 kaka oluyordu birden azaldı bence sorun yapamaması durumunda olur canım

Benim kizim da arabada duruyordu son zamanlarda ne zaman arabaya binse bi sure sonra ağlıyor baktim durmuyor emziriyorum oyle duruyo o da arabada kaza riskine karşı tehlikeli ama durmayinca elimden bisey gelmiyor
hah işte alıp emzirmeyi bu yüzden istemiyorum hadi emzirdin diyelim gaz çıkarmazsam kusuyo bşde reflü var of napıcamı bilmiyorum ya

yola çıkmadan mı emziriyosun canım? ya emzirirm aslında da sonrasında bi süre ki en az 20 dk dik durması lazım kusuyo yoksa reflü var

Ne saat tutuyorum ne dk tutuyorum tamamen kendi keyfine bıraktım. Çünkü ben isteyince değil kendi isteyince emiyor kilosu fena değil o yüzden çok müdahale etmiyorum
Bende tutmuyorum, bazen çok sinirleniyor 2 3 saat hiç emmiyor, bi karış boyuyla bi sinir varki yiyesim geliyor, azcik uyuyor yarım saat sonra siniri geçmiş oluyor emiyor, keyfine göre hanımın
Çok geçmiş gitmiş olsun canım. Benim kızım gündüz 1 1 buçuk saatten fazla uyumuyor ama gece maşallah çok güzel uyuyor, 10 buçuk civarı uyuyor 12 gibi uyanıyor emiyor hemen geri uyuyor 4 5 e kadar yine emiyor geri uyuyor 7 buçuk e kadar bazen 8 buçuk 9 u bulduruyor m, daha da uyumuyor tekrar gündüz kuşağına geçiyoruz ama uyku sorunu yaşamıyorum çok sukur

yola çıkmadan mı emziriyosun canım? ya emzirirm aslında da sonrasında bi süre ki en az 20 dk dik durması lazım kusuyo yoksa reflü var
Yok arabaya biniyoruz memeyi ağzına veriyorum arabayı çalıştırıyoruz . 1 dk sonra hadi olmadı beş dk içinde uyuyor. Memeyi ağzından çıkarmıyorum. Biz 10 dk içinde eve geri döndugumuz icin hic dik tutmadim. Ama sen emzir uyuyunca kucağına al dik tut . Sonra da oto_ koltuğuna koy. Bence şehir içinde deneyin.

1-14 arası napıcaksın canım, bende aynı durumdayım? Rapor mu alacaksın, sağlık ocağı verir mi?
İki hafta kayınvalidem bakacak ben işe gideceğim, rapor alacaksan Sağlık ocağı iki hafta veremiyor canım 5 gün 5 gün şeklinde iki ayrı rapor verebilir ya da Kadın doğum uzmanı iki hafta heyet raporu verebilir

Eyvah arabaya alışmış Allah yardımcın olsun

ya bu emzik tutturabilmenin bir yolu yok mu isviçreli bilimadamları buna bi çare bulamamış mı uzayda koloni kurulcak nerdryse el kadar bebeye emzik nasıl tutturamıyoruz ya
Bi kaç tane beğenmedik en son bibsin aldım onu da bi kaç kez fırlattı en son tuttu çünkü o kadar para verdim tutması lazımdı

Valla arabada sallanarak uyuyor ya aklıma o geldi. Elimde kalsın da istemiyorum. Pahalı bir şey. Dün bir tanesine baktım 9kg taşıma kapasit3si diyor çocuk zaten 5500 kg
Evet arabada bizimkinde uyuyor aşağı yukarı titreşimli hareketler oluyor arabada ama ana kucağımız sağa sol sallıyor o bile farkediyor, kucağımda mesela sağa sola değil de aşağı yukarı sallayarak uyutuyorum.

Bi kaç tane beğenmedik en son bibsin aldım onu da bi kaç kez fırlattı en son tuttu çünkü o kadar para verdim tutması lazımdı
Bibs de çok pahalı bir de kaucuk olduğu için emdikçe şişiyormuş birkaç ayda değişmesi lazımmış. Bari ona göre biraz ucuza satsalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…