2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hanımlar benim kızımın ilk 2 ay kilo alımı gayet iyiydi. Bugün fark ettim ki üçüncü ayının ilk 14 günü 100 hadi olsun 200 gram almış. Aşırı sıcaklardan olabilir mi acaba sizde de azalma oldu mu kilo alımlarında?

Bu arada bebekleri 2 aylık olanlar sizin bebeğiniz sürekli gülüyor mu ? Bizimki nadiren sabahları gulumsuyor. Ne yaparsam gulmuyor
Sabahları daha neşeli oluyorlar, ben çok uykum olsada sabahları uyandığında yüzüne dikkatli bakıp konuştum güldüm böyle böyle tepkileri artmaya başladı, hep ağız hareketlerimi izledi, çıkardığı sesleri taklit ettim o da kendince konuşmaya çalışıyor, 90 günlüğüz biz

Bilemedim canım. 3 aylık ortalama bebek kilolarından alt ve üst sinir var internette baksana bir. Zaten kontrolde sorun olursa doktor bir yöntem belirler

Endişelenmeye gerek yok demektir sabah neseleri de enerji toplayıp yeni günde cildiracaklari için galiba

Hanimlar benim bebeğim gece mesela 12 de uyuyor 5 de emiyor daha sonra 10 da emiyor. Yani b s saat Aralık yapıyor özellikle son 1 haftadır böyle ve bu yüzden sütüm çok azaldı napayım çalar saat kurup kalkipben mi emzireyim zorla.

Uyurken emzirmeyi bi deneyin isterseniz eger emmezse sütünüzü sağın ki azalmasin

hanımlar bebekleri gazlı huzursuz olanlara soruyorum hiç şehir dışına araba yolculuğu yaptınız mı? bizim oğlan geçen haftalarda arabaya koyunca uyuyodu artık uyumuyor ağlıyor şehirdışına gidelim demiştik bugün bi arabayla kısa mesafe çıktık çıldırdı çocuk evde dinlettiğim elektrik süpğrgesi vs sesler de fayda etmedi napıcağımı şaşırdım. biz evde gaz için sürekli kucağımızda zıplstıyoruz anca o şekilde çıkıyor. bi öneriniz var mıdır ya? eşime gitmeyelim diyorum bi şeklde yaşayıp görcez gidelim diyor 5-6 saatlik yolda napıcam ben. 15 dklık yolda 1 sn belki susmuştur ya. acil tavsiyelerinize ihtiyacım var

Ben hem 30 günlükken hem 60günlükken yolculuk yaptım hatta 2. Yolculuğumu bi başıma otobüsle yaptım kolaydı diyemem ama bebeğinin uyku saatine denk getirirsen bi tık daha kolay olur, olmadı huzursuzlandıkça kucağında zıplatırsın ya da mola verirsiniz. Bi yerden başlamak lazım bence erteleme hem artık renkli şeyler oyuncaklar vs ilgisini çekmeye başlamıştır onlarla da oyalarsın

Benim kizim da arabada duruyordu son zamanlarda ne zaman arabaya binse bi sure sonra ağlıyor baktim durmuyor emziriyorum oyle duruyo o da arabada kaza riskine karşı tehlikeli ama durmayinca elimden bisey gelmiyor

Tabiki de alarm kurmalısın benim alarmım herp kurulu olur da kendisi uyanmaz diye

zorla değil de bir deneyin belki uykudayken emer. eğer olmuyorsa da mutlaka sağın

bugün sünnet olduk
Hayırlısı bosver. Bizimki otomobilde uyumayı seviyor sallanan anakucaklari var. Titreşimli galiba .ondan alsam elimde patlar mi diy3 düşünüyorum bende
Ay bizim elimizde kaldı:) 5 dk duruyor içinde nasıl bişeyse kakasını yaptırıyor bi de çukurumsu olduğu için galiba, Elektrikli sallanıyor ama içinde uyumuyor, babyjörn tarzı ana kucakları daha iyi kendi kendini sallıyor elektrikli değil, kiralanabiliyormuş olmadı Ondan kiralıycaz

ben o elektrikli olmayandan almıştım. fiyatı uygundu. şimdi de diğerlerine göre uygun. genelde mutluyken koyup deniyorum yani ağlamaklı değilse. kaka yaptırıyor gerçekten duruş pozisyonuyla alakalı sanırım arada karşısına geçip konuşuyorum ben sallıyorum daha kendi kendini sallayamaz çünkü içine küçük geliyor. çıngıraklı oyuncaklarını falan gösteriyorum.5 dk kadar duruyor. yeğenlerim buradaydı onlar daha çok oyalıyordu aldığım marka huggy ama 6-7 ay kullanılacak sanırım. şimdi olsa yine alırdım çünkü ileride oturacağı zaman falan kemerini takıp başka odada yanımıza alabiliriz. bu arada bu marka çok ilgili bi sorun yaşadığınızda gönderin bakalım tamir edelim ya da yenisini gönderelim diyor

Benimde gün de iki kere böyle uzun uyku yapıyor gündüz ve gece açıkçası uyandırmıyorum, nasıl anladınız sütünüzün azaldığını? Kilo alımı son ay daha düşük ama doktor normal olduğunu söyledi.

Valla arabada sallanarak uyuyor ya aklıma o geldi. Elimde kalsın da istemiyorum. Pahalı bir şey. Dün bir tanesine baktım 9kg taşıma kapasit3si diyor çocuk zaten 5500 kg

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…