2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Çok teşekkür ederim maşallah diyelim gece uykularınız uzun olsun

Benim de uzman öğretmenlik sınavına girebilmem için 12sine kadar çalışmam lazım. Ondan sonra ücretsiz izne ayrılacağım. Bebeğe bakacak kimse de yok. Olsa bile sürekli emmek istediği için bırakıp birkaç saatlik seminerlere bile gidemem.
Sağlık ocağından mı rapor alacaksınız siz? O kadar rapor verirler mi acaba. Kadın doğumdan alsam ilçede oturduğumuz için ile gitmem lazım. Bebekle nasıl giderim bilmiyorum

O zaman kucağında halay çekiyorsun bazen ben halay çekiyorum bebekle

Ben çocuk doktorundan rica edicem belki verir, alerji çıktı bizde, Yarım dönem izin kullanacaktım normalde ama arkadaşım çocuğunda da alerji varmış ve tam bir sene boyunca rapor vermişler çoklu besin alerjisiymiş onda ki, bizimki de öyle görünüyor, vermezse normal izin kullanıcam

Benim bebeğim doğduğundan beri uykuyu seviyor. Tek sorunumuz gece gündüz ayrımı yoktu. Gece uyanık gündüz uyuyordu. Şimdi onu biraz düzelttik. Dün gece mesela 12 de uyudu çok şükür.
Ben doğduğundan beri mama ve meme şeklinde devam ediyorum. Emzirme danışmanlığı da aldım ama sütümde artış olmadi. Sabah emzirmedigimde gogsumu sagarsam en fazla 40 -45 ml çıkıyor iki göğüsten. Ben yapısal olarak sütsuzum. Ama yinede bebeğim çok şükür tutuyor emiyor ne varsa artık ardından mama yapıp veriyorum. Ama son 1 haftadır göğüslerim asiriii yumuşadı.sanki bebek emerken derimi çekiyor gibi oluyor o derece. Sütumun indiğini bile hissetmiyorum bebek emerken. Doktorlar yumuşamaya bakmayın geliyor diyor biliyorum ama beni üzüyor bu durum.

Bu aylarda göğüs artık şişkin olmuyor, benimde öyle yumuşak, makineyle sağınca benden de 60 falan geliyor çocuk emdikten 2 saat sonra( gündüz uzun uyuycğını bildiğimden sağıyorum) makineye yansımıyor süt miktarı, sık sık emzirmeye çalışın, gece uyandırın uykulu uykulu 5 dk emse bile gece uyarısı artışı sağlar, ben galactoga damla kullanmıştım ilk zamanlar faydasını gördüm

mathildays canim 5 kere çiş yapması mi?5 tane cisli bez mi? Geçen bı bebek hemşiresi ciş sayisi dedi. Şaşırdım. Ben bez sayısı zannediyordum.

Ne kadar uzun uyuyrda sağım yapıyorsunuz? Kesinlikle makineye yansımıyor. Ben elimle sıkınca var ama makine de bı damla çıkmıyor bazen. Bu geceden itibaren gece 3 saatte bir emzirecegim

5 saat uyuyor gündüz emzirdikden 2 saat sonra sağıyorum makineye gelmemeye başlayınca elimle de sağıyorum 2 dk öyle olması Gerekiyormuş, elimle sAğmaya devam etsem gelmeye devam ediyor.

Ne kadar uzun uyuyrda sağım yapıyorsunuz? Kesinlikle makineye yansımıyor. Ben elimle sıkınca var ama makine de bı damla çıkmıyor bazen. Bu geceden itibaren gece 3 saatte bir emzirecegim
Canım bende bir makine vardi gogsumun ucunu sıkardım sut gelirdi ama makine o sütü cikaramazdi bi 5 cc belki cikardi sonrasıni cikaramazdi psikolojim bozulmuştu benim sütüm az bebegim doymuyor diye. Sütünün az olduğunu düşünüyorsan bol bol emzir ben böyle arttırdım.

mathildays canim 5 kere çiş yapması mi?5 tane cisli bez mi? Geçen bı bebek hemşiresi ciş sayisi dedi. Şaşırdım. Ben bez sayısı zannediyordum.
valla ben de bez sayısı diye düşündüm. bir bezde renk değişimi en az 3 çişle oluyor bence. şimdi sünnet olunca altı açık ya hep görüyorum o yüzden tahmin ediyorum. ama bilemedim çiş sayısı da olabilir biz yetişkinler de günde 3-5 defa yapıyoruzdur ben çoğu zaman tam dolmadan da değişiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…