2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Benim oğlum da aynı şekilde. Sürekli ıkınıyor gaz çıkarma kaka yapma da sorun yok ama yine de çok sancılı
Ben bugün izledim bebeklerin ıknması gelişimleri açısında istemsiz yapılan bir hareketmiş yani aç yada gaz sancısından dolayı değilmiş. Tamamen normalmiş canım.

Nasıl sağlılıyorum şöyleki her fırsatta meme veriyorum eğer sık sık uyanıyorsa biliyorumki aç mama veriyorum 90 ml. Bazen hepsini bitiriyor bazen yarısını içiyor. Mama içinde üç saat yatıyor o sırada memede süt birikiyor 4 sefer emiyor bakıyorum yine doymuyor tekrar mama veriyorum. Mesela bugün bir defa verdim mamayı biraz önce anne sütü yeterli gelmişti bütün gün.
Bebeğiniz kaç günlük. Benimki 2 günlük 30 cc veriyorum 2 saatte 1 ama artık doymuyor
60 a çıkarsam olur o zaman. Hemşireler 2 saatte 1 kere 30 ver demişti hep

Ben bugün izledim bebeklerin ıknması gelişimleri açısında istemsiz yapılan bir hareketmiş yani aç yada gaz sancısından dolayı değilmiş. Tamamen normalmiş canım.
Yani sütüm geliyor. Ama memeden ayrılınca çığlık çığlığa yine ağlıyor memeden ayrılmak istemiyor. Acaba yetmiyor mu sütüm diyorum mesela az önce mama verdim mamadan sonra yine ağlıyor kafayı yicim galibası🥺

Teşekkür ederim canım sorduğun için☺️
Çok şükür çok iyiyiz spinal oldum korktuğum gibi olmadı hamdolsun🤲🏻 yürüyüşümü de yaptım 🌸 varsa sormak istediğiniz cevaplarım☺️
çok sevindim canım benim de sabah 7de yatışım yapılcak çok gerginim yaa.. 8 saat önce açlık dedi doktor ama suda mı içmemeliyiz?

Kızlar bu son günler hiç geçmiyor. 3 gündür inanılmaz kasılmalarım var ama doğum başlamıyor bir türlü. Yarın doktor kontrolüm var yine. Salı günü nst de kasılma çıkmıştı yakın geliyor dedi doktorum ama 3 gündür tık yok. Düzenli kasılma başlıyor ama sancı gelmiyor sonra kendiliğinden geçiyor. Yarın açılma var mı diye bakacak bakalım sonuç ne olacak.

İyi geceler kizlar geçen cuma gun almaya diye gittik bebeğin suyu az demişti doktor 1haftadir 3 lt altına düşmedim içtim sabah 9da kontrol var bakalım hazirlikli gel dedi. Eşyaları mi da gotutucem yanımda. Suyu begenmezse sezeryana alicak yarın iyi az daha idare eder dersegun vericek . Garip bir duygu içindeyim ne stresliyim ne değilim sanki yarım fogum olcakmis gibi ama bı yandan daolmicakmis gibi... Rabbim hayırlar versin. Eli kulağında doğum bekleyenlere de selamet versin. Bebeğini kucağına alanlarada sağlık sıhhat afiyet versin

Bebeğiniz kaç günlük. Benimki 2 günlük 30 cc veriyorum 2 saatte 1 ama artık doymuyor
Canım benim kız pazar günü 4 haftalık olacak yani tam olarak 25 günlük. Mama kutusunda yazar normalde ne kadar vermen gereken mama miktarını. Benim iki haftalık olunca 90 ml yazıyordu onun öncesinde ilk bir hafta 30 versim ikinci hafta 60 a çıkardım bence sende şimdilik 30cc ver bir haftayı bitirsin 60 a çıkar.

Ay öyle mi yarın aldırayım eşime hemen. Teşekkür ederim
Bi kaç yorumda öyle denk gelmiştim. Ama benden daha damla bile gelmedi yine de faydası olur mu bilmiyorum
Kesinlikle dene çünkü meme ucu ile emince eğer ucu yoksa tabi koyu olan alanıda meme ucu sayesinde ağzına alıp çekiyor kesinlikle süt sağımı fazlalaşıyor. Canım ben faydasını gördüğüm için tavsiye ediyorum inş seninde işine yarar.

İşte Bugün aynısını yaşadım. Benden damla süt gelmedi emzirme odasında yanımdaki bebek emiyordu. İçimden sürekli özürler diledim bebeğimden. İnsan kendini gerçekten kötü hissediyor 🤷🏻‍♀️
Ebeler de hastanede çok moralimi bozdular. Yok zekasını bile etkiler yok illa emzir. Olmayan şeyi nasıl yapcaksam.
Şimdi kendimi topladım biraz olumlu düşünmeye çalışıyorum hep. Çok teşekkür ediyorum 💗

Onu da kullananlar hep şikayetçi benim okuduklarım yani. Acıtıyor falan dİyen olmuş. Ama sütüm gelirse ve yine alamazsa alcam mecbur
Gerçi sütüm gelse sağma da yaparım önemli değil yeter ki gelsin

Bebeğiniz daha iki günlük ilk gün midesi çok küçük az sütle doyuyor birde ilk 1 hafta kokostrum olduğu için süt daha yağlı ve öyle kolay ve çok gelmiyor. Sonra daha akışkan hale gelmeye başlıyor. Mamayı arttırmayın bazen emme güdülerinden dolayı çok içiyorlar farketmeden kusar hep. Ben 4 gün 15 dakka dağımda 1 damla geldi evde de yok anne sütü yararlı şu bu em son dedim sanki ben mi isteyerek vermiyorum gerekirse mama veririm benim çocuğum aç mu bırakacağım sanki bir daha emzirme sütle ilgili bir şey demeyin dedim. Kendim de o kafaya geldim stresi attım sonuçta hiç anne sütü almayan çocuklarda vardı stres azalınca rahatladım. Bol bol su için birde çocuk uyudukça sizce uyuyun uyku çok önemli ve çocuk emdikten hemen sonra en geç 15 dk sonra Sağım yapın diğer beslenmede bebeği etkilemesin. Ve mama veren anne kötü değil herkesin sütü gelecekte değil. Stresi azaltın uykuyu arttırın fayda eder.

Bebeğiniz daha iki günlük ilk gün midesi çok küçük az sütle doyuyor birde ilk 1 hafta kokostrum olduğu için süt daha yağlı ve öyle kolay ve çok gelmiyor. Sonra daha akışkan hale gelmeye başlıyor. Mamayı arttırmayın bazen emme güdülerinden dolayı çok içiyorlar farketmeden kusar hep. Ben 4 gün 15 dakka dağımda 1 damla geldi evde de yok anne sütü yararlı şu bu em son dedim sanki ben mi isteyerek vermiyorum gerekirse mama veririm benim çocuğum aç mu bırakacağım sanki bir daha emzirme sütle ilgili bir şey demeyin dedim. Kendim de o kafaya geldim stresi attım sonuçta hiç anne sütü almayan çocuklarda vardı stres azalınca rahatladım. Bol bol su için birde çocuk uyudukça sizce uyuyun uyku çok önemli ve çocuk emdikten hemen sonra en geç 15 dk sonra Sağım yapın diğer beslenmede bebeği etkilemesin. Ve mama veren anne kötü değil herkesin sütü gelecekte değil. Stresi azaltın uykuyu arttırın fayda eder.
Çok sağolun, çok da haklısınız. İşte böyle boş konuşan tipler hep var maalesef. Kim bebeğini beslemek istemez ki

Kızlar benim acaba psikolojim mi bozuldu yoksa benim gibi hisseden var mı çok merak ediyorum
Karnım boş gibi hissediyorum :KK43: yani böyle bebeğim hıçkırdı bugün oturup ağladım karnımda hıçkırırdı eskiden sürekli. Ayy o sen miydin diyip sevip karnıma baktım bomboş. Sanırım hamile olmayı özledim bi yandan. Çok değişik bi his tam anlatamadım ama karnım boş hissim var 🤷🏻‍♀️

X