2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hastanelerin emzirme bölümleri var bir gitseniz mi ?
Dün çok ilgilendi o bölüm asla mama vermeyin dediler de çocuk çok açtı nasıl vermeyelim
Her dediklerini uyguluyorum bakalım tek sorun meme ucum yok gibi sanki iyice küçülmüş
3 gün benim de sütüm gelmedi. İlk 24 saat 2-3 saat arayla 10ml Hipp mama verdik şırıngayla. 24 saat geçince 60 ml aynı mamadan 2 saatte bir verdim sarılık olmadı. Memeyi emmeye devam ettirdim, memede uyuttum. 4. gün meme artı mama yaparken baktım mamayı önce 30ml içip kustu, sonra 10 ml zor içti. Mama vermedim o gece. Sütüm yetiyo demekki dedim ama 4 saat boyunca emdi. Sabaha kadar kaka etmedi. Aç sandım ama sabahı bekledim. Sabah bi kaka etti kocaman. Süt geliyor mu diye birisini hiç emzirmeden komple sağdım. 30 ml sağmışım. Bunu da deneyebilirsiniz anlamak için. Sağdığımı biberonla verdim.
çoook sevindim. Valla böyle sütü gelenleri okuyunca mutlu oluyorum. Eskiden abartılı bulurdum mama var niye anneler kendini yıpratıyo derdim ama bugün en son hastanede ağlıyodum :)) bebeğim durmadı işitme testinde emzirme odasına girdim mama da almamışım yanıma meme veriyorum boş boş emiyo yanımdaki bebek annesini emiyo bende süt yok. Çok zoruma gitti bebeği aç bırakmış hissettim kendimi
Denicem mutlaka dediğini.
Biz de hipp kullanıyoruz lansinoh biberonla veriyorum 2 saatte 30 cc

Kızlar bir de bir şey soracağım
Hipp mama alıyoruz aldığım çeşit jelatin paket içinde. Çantada taşımam zor oluyor
Mama ayrı bir kavanoza boşaltılsa sıkıntı olur mu bilen var mı? Küçük cam kavanoza koysam kullanacağım kadar mesela

Biz de bugün 20 günlük olduk. Ama benim bebeğim kafasını emerken ya da uyurken geriye atıyor. Geceleri uyumuyordu zaten, artık gündüzleri de uyumuyor. Benim oğlum gibi olan var mı? Neden böyle yapıyor olabilir

Dün çok ilgilendi o bölüm asla mama vermeyin dediler de çocuk çok açtı nasıl vermeyelim
Her dediklerini uyguluyorum bakalım tek sorun meme ucum yok gibi sanki iyice küçülmüş

çoook sevindim. Valla böyle sütü gelenleri okuyunca mutlu oluyorum. Eskiden abartılı bulurdum mama var niye anneler kendini yıpratıyo derdim ama bugün en son hastanede ağlıyodum :)) bebeğim durmadı işitme testinde emzirme odasına girdim mama da almamışım yanıma meme veriyorum boş boş emiyo yanımdaki bebek annesini emiyo bende süt yok. Çok zoruma gitti bebeği aç bırakmış hissettim kendimi
hiççç üzülme kendine yüklenme olacak diye düşünmeye çalış bebeğinle konuşup onu çok sevdiğini söyle 🥹 süt gelmedi anne bebek bağıyla olabiliyormuş eminim her şeyi deniyorsundur zaten. güzel bi duşunu alıp kendini rahatlatmak da işe yarayabilir ♥️

Kaşık biberon için hastanedeki hemşireler ne kadar vermeniz gerektiğini bilemezsiniz boğulabilir falan dediler o yüzden korkup almadık.
Biberonu aldı şimdi ama 30 cc yi bile zorla içiyo 1 saatte. Memeyi hiç almıyo deniyorum ağzını açmıyo 1 kere emiyo süt yok diye bırakıyo
İnşallah sütüm gelir çok taktım kafaya :KK43:
Ya hiç stres yapmayın benim 4.5 gün geldi gergin sağım yapmama rağmen 1 damla geliyordu sonra 2-3 cc derken arttı. Sütümü enjektöre alıyordum bebek acıktığında önce memenizi emzirin sonra mamayı verin. Süt illa gelir ben mama da verdim şuan kullanmıyorum .
Ben o soruna emzikle çözüm buldum 🥰🥰deneyin isterseniz 😇
Bende emzik kullanıyorum alt alırken
Hipp mama alıyoruz aldığım çeşit jelatin paket içinde. Çantada taşımam zor oluyor
Mama ayrı bir kavanoza boşaltılsa sıkıntı olur mu bilen var mı? Küçük cam kavanoza koysam kullanacağım kadar mesela
E bebekte mama Taşıma kapları var kavanozda olur. Ben dışarı çıkarken nolur nolmaz diye 2ölçek alıyorum bir kaba

Ya hiç stres yapmayın benim 4.5 gün geldi gergin sağım yapmama rağmen 1 damla geliyordu sonra 2-3 cc derken arttı. Sütümü enjektöre alıyordum bebek acıktığında önce memenizi emzirin sonra mamayı verin. Süt illa gelir ben mama da verdim şuan kullanmıyorum .

Bende emzik kullanıyorum alt alırken

E bebekte mama Taşıma kapları var kavanozda olur. Ben dışarı çıkarken nolur nolmaz diye 2ölçek alıyorum bir kaba
Çook teşekkür ediyorum 💗

p u d r a p u d r a canım sen neden sıkılıyorsun ki süt için bak benimde sütüm yetmiyor doyuramıyorum bebeğimi ilk zamanlar çoook zoruma gitti eşimdenn tut anneme kadar herkes süt yok doymuyor bu bebek aç eltimin sütüne kadar kıyasladı kocam gerisini sen düşün çok ağladımm ağladıkça dahada azaldı sütüm neredeyse hiç yok denecek kadar azaldı dedim ki şükür sağlıklı yanımda kucağımda hiç meme emmeyen. Çocuklar var önce her iki memeyi verdim sonra yaturacağım zaman üstüne mama verdim halada öyle yapıyorum sonra baktım evet artmış sütüm ama tabiki yine doyurcak derece değil mesele bebeğim lıkır lıkır içmez bi kaç sefer çeker sonra yutkunur neyse sıkmayın canınızı bebeklerimiz yanımızda mamada anne sütü gibi zaten sağlıklı olsunlarda varsın emmesinler 😍

p u d r a p u d r a canım sen neden sıkılıyorsun ki süt için bak benimde sütüm yetmiyor doyuramıyorum bebeğimi ilk zamanlar çoook zoruma gitti eşimdenn tut anneme kadar herkes süt yok doymuyor bu bebek aç eltimin sütüne kadar kıyasladı kocam gerisini sen düşün çok ağladımm ağladıkça dahada azaldı sütüm neredeyse hiç yok denecek kadar azaldı dedim ki şükür sağlıklı yanımda kucağımda hiç meme emmeyen. Çocuklar var önce her iki memeyi verdim sonra yaturacağım zaman üstüne mama verdim halada öyle yapıyorum sonra baktım evet artmış sütüm ama tabiki yine doyurcak derece değil mesele bebeğim lıkır lıkır içmez bi kaç sefer çeker sonra yutkunur neyse sıkmayın canınızı bebeklerimiz yanımızda mamada anne sütü gibi zaten sağlıklı olsunlarda varsın emmesinler 😍
Çok tatlısınız çok teşekkür ederim💗 orası öyle ben nerdeyse bebeğimi kaybediyormuşum yarım saat geç kalsam, aman diyorum doysun da en azından yanımda
Ama 1 damla görsem yine rahatlıcam bende az değil hiç yok daha ufacık damla göremedim
Az olsa bu kadar takmam. İnşallah az maz görürüm birazcık yine de😅
Bir de şey diyolar işte bebeğini seversen sütün olur. Bi kaç komşu demiş anneme sanki ben sevmiyorum hey allahim. Boş konuşanlar insanı sinir ediyor allahtan yanımda değiller

Benim bebeğim yoğun bakımda kaldığında emzirme saatinde diğer anneler bebeklerini cuk cuk emzirirken benim yavrum benden zorla gelen 1-2 damlayı silikon uçtan çekmeye çalışıyordu ve ben o kadar üzülüyordum ki. Vicdan yapa yapa kendimi depresyona soktum olan süt de iyice azaldı siz sakın kendinize öyle yapmayın süt gelmezse mama yer. Lohusa depresyonu süt gelmemesinden çok daha kötü bir şey yani kızlar siz kendinize iyi davranın ki bebeğinize yararınız olabilsin, süt de gelir bebiş de büyür🫶

Benim bebeğim yoğun bakımda kaldığında emzirme saatinde diğer anneler bebeklerini cuk cuk emzirirken benim yavrum benden zorla gelen 1-2 damlayı silikon uçtan çekmeye çalışıyordu ve ben o kadar üzülüyordum ki. Vicdan yapa yapa kendimi depresyona soktum olan süt de iyice azaldı siz sakın kendinize öyle yapmayın süt gelmezse mama yer. Lohusa depresyonu süt gelmemesinden çok daha kötü bir şey yani kızlar siz kendinize iyi davranın ki bebeğinize yararınız olabilsin, süt de gelir bebiş de büyür🫶
İşte Bugün aynısını yaşadım. Benden damla süt gelmedi emzirme odasında yanımdaki bebek emiyordu. İçimden sürekli özürler diledim bebeğimden. İnsan kendini gerçekten kötü hissediyor 🤷🏻‍♀️
Ebeler de hastanede çok moralimi bozdular. Yok zekasını bile etkiler yok illa emzir. Olmayan şeyi nasıl yapcaksam.
Şimdi kendimi topladım biraz olumlu düşünmeye çalışıyorum hep. Çok teşekkür ediyorum 💗

bu arada kızlar göbek bağı düşünce çok değişiyor bebiş 🙈 bendeki değişiler; bacaklarını daha düz tutuyor daha çok gerneşiyor, kakası daha normale döndü, sesi daha gürleşti bağırınca çok gürültülü oluyor🤣 daha düzenli uyuyup uyanıyor ama sanki daha sancılı gibi..
Hele bide kırkı çıkınca gör nasıl değişiyorlar🥰

Kızlar gebelik takvimini nasıl sonlandırıyoruz?
Bide dün akşam doğmuştu bebeğim. Doydugunu nasıl anlarım. Doğar doğmaz ilk çişini yaptı. Ardından bu saate kadar 3 kere çiş yaptı. 3 kere kaka yaptı.

Hiç bir sıkıntı olmaz aksine daha iyi olur çünkü cam kavanoz kapağı sağlamsa hava almıyor.

X