2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sen uyandır bakalım içecekmi. Benim fındığı kendim uyandırıp meme verim diyorum ağzı kitleniyor resmen içmiyor illa kendisi uyanıp içecek😂😂
Benim de aynı dert var ya sinirim bozuldu ağladım az önce günlerdir pompa istiyorum kendi emsin diyorlar sarılığı olmayan bebeyi sarılığı yükseldi çünkü ememedikçe mama verdiler ben çırpınıyorum göğüslerim dolu edemiyor ağlıyor üstüm başım süt akıyor diyorum bugğn son gün çok şükür yeni pompa geldi sağdım yedi uyudu ya niye bebeğim can keş olsun ki gündüz iyi uyuyor gece ağlamaktan perişan benide uyutmuyor kendide uyumuyor ya emmiyor yazık günah yani yani durduk yer küvöze niye girsin bebe ben çıkıcam bebek kalacak verin pompa sağayım çocuk emsin desteğe gerek yok dedikçe sütün emdikçe gelir diyorlar bende ben hep sağdım kolostum da sütte geldi diyorum kafayı yedirttiler klasik hastane sorunları

Selam🌸 ben 39 +2 oldum ama henüz doğurmadım. Dün gebelik nişanı denen renkli mukus geldi. Doktorda 2 cm açıklık var dedi beklemedeyim💗
Ayy az kalmış sizin eli kulağında gelmesi yakın hadi bi avazda sağlıkla kucağına al inşallah❤️
Temmuz ayı doğurmaya başlayacak ben de tık yok. 39 .hafta .burda doguranlari görünce telaşla telaslanmaya basladim
Yaa telaş korku bende de var bi de 4. Doğum yani neye korkuyorsam tecrübe etmediğim şey değil işte ama napalım korksakta bi şekilde bu bebeler bi şekilde çıkacaklar hayırlısı sağlıklısı nasılsa öyle olsun beklemedeyiz

kızlar sağlık ocağında verdiğimiz topuk kanında tiroid hormonu yüksek çıkmış. tekrarlamak istiyorlarmış. böyle bir şey yaşayan var mı 😔

Ayy az kalmış sizin eli kulağında gelmesi yakın hadi bi avazda sağlıkla kucağına al inşallah❤️

Yaa telaş korku bende de var bi de 4. Doğum yani neye korkuyorsam tecrübe etmediğim şey değil işte ama napalım korksakta bi şekilde bu bebeler bi şekilde çıkacaklar hayırlısı sağlıklısı nasılsa öyle olsun beklemedeyiz
Aynen 41 . Haftaya kadar bekliyoruz yoksa biz dogurtturuyoruz dedi doktor.

Kaşık biberon için hastanedeki hemşireler ne kadar vermeniz gerektiğini bilemezsiniz boğulabilir falan dediler o yüzden korkup almadık.
Biberonu aldı şimdi ama 30 cc yi bile zorla içiyo 1 saatte. Memeyi hiç almıyo deniyorum ağzını açmıyo 1 kere emiyo süt yok diye bırakıyo
İnşallah sütüm gelir çok taktım kafaya :KK43:
3 gün benim de sütüm gelmedi. İlk 24 saat 2-3 saat arayla 10ml Hipp mama verdik şırıngayla. 24 saat geçince 60 ml aynı mamadan 2 saatte bir verdim sarılık olmadı. Memeyi emmeye devam ettirdim, memede uyuttum. 4. gün meme artı mama yaparken baktım mamayı önce 30ml içip kustu, sonra 10 ml zor içti. Mama vermedim o gece. Sütüm yetiyo demekki dedim ama 4 saat boyunca emdi. Sabaha kadar kaka etmedi. Aç sandım ama sabahı bekledim. Sabah bi kaka etti kocaman. Süt geliyor mu diye birisini hiç emzirmeden komple sağdım. 30 ml sağmışım. Bunu da deneyebilirsiniz anlamak için. Sağdığımı biberonla verdim.

kızlar sağlık ocağında verdiğimiz topuk kanında tiroid hormonu yüksek çıkmış. tekrarlamak istiyorlarmış. böyle bir şey yaşayan var mı 😔
Ben 2. Doğumumda yaşamıştım. Baticon sürüldü mü göbeğine genelde o nedenle yüksek çıkabiliyor. 2 ay takip edecekler muhtemelen. Endişelenme ki sütün etkilenmesin.

@gebelikyolunda evet ağzının kenarlarını ve memeyi silin,ıslak olduğu için tutamıyor,benim de bebeğim tutamayınca sinirleniyor, memeyi tutmak için başını sağa-sola hareket etdiriyor,11ci günüden benim bebeğimin de emmesi güçlendi,memeyi daha rahat emiyor
kahvelihatunn kahvelihatunn benim bebeğim de altını değiştirdiğimiz zaman çok ağlıyor.Bebeklerin çoğunda böyle şey oluyor merak etmeyin
Ben o soruna emzikle çözüm buldum 🥰🥰deneyin isterseniz 😇

Geçmiş olsun. Bişey varsa bile erken tespit edilmesi iyi olmuş. Genetik bir hastalığı varsa tespit edilir. Erken tanı hayat kurtarır. O hastalıkların çaresi var. Takma kafana. Tiroid ile ilgili genetik hastalıkları erken teşhis edip tedavi ediyorlar. Tedavi olmazsa zeka geriliği yapıyor galiba. Çok şükür tedavisi var.

Geçmiş olsun. Bişey varsa bile erken tespit edilmesi iyi olmuş. Genetik bir hastalığı varsa tespit edilir. Erken tanı hayat kurtarır. O hastalıkların çaresi var. Takma kafana. Tiroid ile ilgili genetik hastalıkları erken teşhis edip tedavi ediyorlar. Tedavi olmazsa zeka geriliği yapıyor galiba. Çok şükür tedavisi var.
çok korktum ya yetişkin ilaçları kullanılıyormuş çok canım sıkıldı 😔 topuk kanı vermek ayrı zor bir de böyle bi sonuçla karşılaşmayı hiç düşünmemiştim. inşallah iyi olur çok sağol♥️

Ben 2. Doğumumda yaşamıştım. Baticon sürüldü mü göbeğine genelde o nedenle yüksek çıkabiliyor. 2 ay takip edecekler muhtemelen. Endişelenme ki sütün etkilenmesin.
yokk sürmemiştik hiçbir şey sütten başka bi tek iki gün mama vermiştim. kalıtsal falan sandım ama bende de yok.. annemde var. inşallah yanlış sonuçtur 😔 anne sütünden başka bi şey verilmemesi gereken kuzuma ilaç vermek de istemiyorum 😭 ama tabi ki bir rahatsızlığı varsa vereceğiz🙏

bu arada kızlar göbek bağı düşünce çok değişiyor bebiş 🙈 bendeki değişiler; bacaklarını daha düz tutuyor daha çok gerneşiyor, kakası daha normale döndü, sesi daha gürleşti bağırınca çok gürültülü oluyor🤣 daha düzenli uyuyup uyanıyor ama sanki daha sancılı gibi..

Benim de aynı dert var ya sinirim bozuldu ağladım az önce günlerdir pompa istiyorum kendi emsin diyorlar sarılığı olmayan bebeyi sarılığı yükseldi çünkü ememedikçe mama verdiler ben çırpınıyorum göğüslerim dolu edemiyor ağlıyor üstüm başım süt akıyor diyorum bugğn son gün çok şükür yeni pompa geldi sağdım yedi uyudu ya niye bebeğim can keş olsun ki gündüz iyi uyuyor gece ağlamaktan perişan benide uyutmuyor kendide uyumuyor ya emmiyor yazık günah yani yani durduk yer küvöze niye girsin bebe ben çıkıcam bebek kalacak verin pompa sağayım çocuk emsin desteğe gerek yok dedikçe sütün emdikçe gelir diyorlar bende ben hep sağdım kolostum da sütte geldi diyorum kafayı yedirttiler klasik hastane sorunları
Çok geçmiş olsun korkma bebeklerde sarılık sık görünen bir durum içini ferah tut ama senin bu doktorlar, hastane çok cinsmiş nasıl sütünü sağmana izin vermezler ne tuhaflar benim baktılar bebek durmuyor aç kendileri getirdi makinayı sağdım verdim ve mama takviyesi bile yaptılar. Neyse sıkma canını meme uçların yara oldumu

bu arada kızlar göbek bağı düşünce çok değişiyor bebiş 🙈 bendeki değişiler; bacaklarını daha düz tutuyor daha çok gerneşiyor, kakası daha normale döndü, sesi daha gürleşti bağırınca çok gürültülü oluyor🤣 daha düzenli uyuyup uyanıyor ama sanki daha sancılı gibi
Bizde de sancı arttı sanki göbekten sonra

X