2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Herkese Selamlar kızlar. Hamileliğim en başından beri sessizce sizleri takip ediyorum. Doğum yapanların heyecanını, her anılarını okudum sizinle yaşadım. Burada o kadar çok şey öğrendim ki hepinize teşekkürler. 38+3 üm kızımı bekliyorum. Endişe kaygı ve yolun sonlarındayım. Doğumunu yapıp sağlıkla kucağına alanlara şükürler olsun diyerek ferahlıyorum. Rabbım benim gibi bekleyen sağlıkla evlatlarımızı almayı nasip etsin. 🤲🏻🤲🏻
amin rabbim sağlıkla bebişine kavuştursun canım.

Ya da emse ve gazı olmasa bile ağlıyorlar ya bende o zaman çıldırıyorum
Benimde öyle işte gaz yoksa bile ağlıyor en son çareyi emzikte buldum hiçte vermeyi düşünmüyordum ama bakayım artık benimde dinlenmeye ihtiyacım var
En son hangi memeden emzirdiğimi unuttuğum için internette bir ünlüden gördüğüm bir taktik uyguladım. Yumuşak plastik bir bilezik taktım. Hangi memeden emzirdiysem o bileğimde bıraktım. Böylece hatırlamama yardımcı oldu. Yüzük de olur. İnsan gerçekten hatırlamıyor o uykusuz haliyle. Aynı memeden 2 kere verince de biri büyük biri küçük oldu memelerin. Biri az süt üretti biri çok.
Bende yüzük kullanıyorum hangisinde kaldığımı hatırlamak için

Doğum yapanları tebrik ediyorum. Çok mutlu oluyorum ve çok özeniyorum valla
Benim de günüm gelse keşke bir an önce. Her ağrı sızıda eyvah geliyo mu diye panik yapıyorum.
Hele normal doğumu bekleyip 40ları görenlere valla helal olsun 36 da bile böyleysem 40ı görsem ne olurdu bilmem 🤷🏻‍♀️

Doğum yapanları tebrik ediyorum. Çok mutlu oluyorum ve çok özeniyorum valla
Benim de günüm gelse keşke bir an önce. Her ağrı sızıda eyvah geliyo mu diye panik yapıyorum.
Hele normal doğumu bekleyip 40ları görenlere valla helal olsun 36 da bile böyleysem 40ı görsem ne olurdu bilmem 🤷🏻‍♀️
Tam o örneğe ben uyuyorum geçiyor bir şekil tabi çok ağladığım oldu artık hareket edemiyorum yada uykusuzluktan korkutma kendini bi şekilde bebişini ultrasonda gördükçe motive oluyosunuz🥰

Tam o örneğe ben uyuyorum geçiyor bir şekil tabi çok ağladığım oldu artık hareket edemiyorum yada uykusuzluktan korkutma kendini bi şekilde bebişini ultrasonda gördükçe motive oluyosunuz🥰
uykusuzluk bende de başladı. bir de herkes üşürken ben yanıyorum 😂
tabii yeter ki sağlıklı gelsinler her şeylerini çekeriz ama artık gelsinler şu zaman geçsin 🥲

Canım rn büyük korkumdu ama çok şükür korktuğum gibi olmadı bir kaç gün ağrı oşdu ben doğumdan önce krem sürmeye başlamıştım. Buraya atmıştım bizim eczaneden aldı diye türkiyede varmı bilmiyorum ama yinede resim atayım sana ben çok faydasını gördüm iki defa kullanmamda geçti ağrım. Resmi atıyorum inş bulabilirsin.
Hangi ülke canım almanya-da varmıdır, 10 güne kadar almanyadan akrabamız gelecek isterim getirir

Doğum yapanlar allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah doğumlar oldu nerdeyse sayılı kişiler kaldı gelelim yeni konulara bebeğim dünden beri çok ağlıyor doğru düzgün emmiyor mama veriyodum arada sırada onuda istemiyor emmek istiyo ama çok geriliyor vallahi çok moralim bozuk ya bana bi fikir verin
Canım dr a götür bence, birde gazını çıkartmayı ihmal etme, uyusa bile gazını çıkart öyle yatır yerine, gaz birikirse uyumasi daha azalirmis
Merhaba arkadaşlar.Bugün randevum vardı 38+3 olduk.Kilo 3500 gibi gosteriyor,fazla gibi değil mi? Pazartesi ameliyat olucam inşallah.Sezeryan doğum yapanlar kaç gün hastanede kaldınız bana Salı cikicam dediler sasirdim arkadaşım 2 gün kalmıştı çünki
Canim sezeryan sonrasi 48 saat hastanede kalmak mecburi, dr istesede cikaramaz oncesinde
Dedikleri gibi fışkırır gibi mi geliyo
Yok canim fiskirirmi sut hic, benim şansımdan ameliyattan çıktım odaya geldim bebişim benden önce gelmiş agliyordu hemen emzirdim yardımla, ağız suyu geldi, güzel emdi uyudu, 2 gün sonrada rengi sarımsı süte donustu, iştahlı bir bebek ilk emdiği anda bile bir hırsla emdiki hemşireye dişlerimi var bebemin dedim, güldüler, öyle acıttı. Şuan gayet sütüm dolgun bazen çok dolunca bi iki damla akıyor ama fışkırma görmedim
Yarım saatte bir emzir demişsiniz ya merak ediyorum ben şu an 2-3 saattte 1 emzirirken bile zor dayanıyorum hep bebek emerken uyuya kalıyorum ödüm kopuyor. Siz nasıl yapabiliyorsunuz?😞
Canım emzirirken yanına yiyecek içecek biseyler al, hem emsin hem sen çay iç bisküvi ye, dikarin dağılır, birde bana bol bol cay kahve ic yaninda da petit beurre biskuvi ye dediler sanki ida güzel süt getiriyor deneyin, ha birde incir bol bol yiyin, süt hormonunu uyarıyor

Sezeryanli anneler ayaklarınızın bacaklarınızın şişi indimi, ben salı günü doğum yaptım 5 gün oldu hala ayaklarım tosun gibi birde yıkanırken şu geçirmez bant kullaniyormusunuz, bana kullan dedi dr, ama bant şu geçirmişti iyice yapıştırdığım halde, dikişlerde ıslaktı bantta ıslaktı, güzelce kuruladım, birde sac kurutmayla kurutmak gerekmiş, bu arada dikişler kesinlikle sarilmayacakmis arkadaşlar, terler nem alırsan gazlı bez koy üzerine nemini alsın günde 15 dk açık bırak havalansin kurusun dediler. Bi arkadaşın sarmışlardı enfeksiyon olmuştu ya kimdi unuttum, eğer sararlarsa çıkarın sargıyı dikişler kesinlikle sarilmaz dediler

Sezeryanli anneler ayaklarınızın bacaklarınızın şişi indimi, ben salı günü doğum yaptım 5 gün oldu hala ayaklarım tosun gibi birde yıkanırken şu geçirmez bant kullaniyormusunuz, bana kullan dedi dr, ama bant şu geçirmişti iyice yapıştırdığım halde, dikişlerde ıslaktı bantta ıslaktı, güzelce kuruladım, birde sac kurutmayla kurutmak gerekmiş, bu arada dikişler kesinlikle sarilmayacakmis arkadaşlar, terler nem alırsan gazlı bez koy üzerine nemini alsın günde 15 dk açık bırak havalansin kurusun dediler. Bi arkadaşın sarmışlardı enfeksiyon olmuştu ya kimdi unuttum, eğer sararlarsa çıkarın sargıyı dikişler kesinlikle sarilmaz dediler
Gecmis olsun normal dikiş mi lazer kesim mi sizin
Ben 2021 yılında sezeryan oldum normal dikiş vs yoktu direk ic dikiş gibi estikli idi yani sonrasinda dikiş aldırma vs olmadı ondan dolayı bant vs kullanmadım direk banyo edip kuruluyordum

Merhaba arkadaşlar.Bugün randevum vardı 38+3 olduk.Kilo 3500 gibi gosteriyor,fazla gibi değil mi? Pazartesi ameliyat olucam inşallah.Sezeryan doğum yapanlar kaç gün hastanede kaldınız bana Salı cikicam dediler sasirdim arkadaşım 2 gün kalmıştı çünki
Eğer özel ise hastahane çoğu özeller 1 günde bırakıyor bende oyle olmustu 2021 de

Kızlar belinize iğne batar gibi oluyormuydu.ya baya yazdım dün geceden falan adet sancım gibi minik sancılarımda oldu da doğuranlar bilir diye ki de dönmedi birde bebek karnımın göbek deliği hizzasına toparlanmış gibi bu aşamada sizlerde nasıldı durumlar sancılar

Mathi dogurdun mu ?!!! Anaaammm hayırlı olsun canimm.. siz sağlıklı olun yeter .. Hayırlı mübarek olsun yavrun?.. evet anlat ne oldu bu gece neler karıştırdın?😂
selam kızlar sizce ben doğal doğum için eğitim alıp, bir sürü doktor gezip, egzersiz pilates yoga yapıp, meditasyonla kendimi sakinleştirirken, nefes çalışırken aniden sezaryen olmuş muyumdur 🤣🤣🤣

Mathi dogurdun mu ?!!! Anaaammm hayırlı olsun canimm.. siz sağlıklı olun yeter .. Hayırlı mübarek olsun yavrun?.. evet anlat ne oldu bu gece neler karıştırdın?😂
ayyy sorma zehracım kaşıntı için o acil senin bu acil benim derken bir baktım ameliyathanedeyim.. dün akşam saat 7ye doğru üniversite hastanesinde dünyaya geld benim yavru kuş.. çok garip duygular içerisindeyim bir yanım hata ettin diyor bir yanım iyi ki doğmuş 🙈♥️ daha kendime yeni yeni geliyorum..
rabbim bebişlerine kavuşmayı bekleyen tüm annelerin sesini duysun hepinize kolaylıklar dliyorum ♥️

Günaydın kızlar ben akşam saat 10 da bebeğime kavuştum🥰 normal oldu sunide almadım ama doğumun son aşaması biraz zor geçti 3 kere boynuna kordon dolanmıştı çıkınca fark ettik 1 saat yoğun bakımda kaldı sonra geldi yanıma çok şükür iyi benimde dikişlerim fazla oldu onun acısı dışında bir sıkıntım yok. Süt sıkıntım var gelmedi henüz önerilerinize açığım

Günaydın kızlar ben akşam saat 10 da bebeğime kavuştum🥰 normal oldu sunide almadım ama doğumun son aşaması biraz zor geçti 3 kere boynuna kordon dolanmıştı çıkınca fark ettik 1 saat yoğun bakımda kaldı sonra geldi yanıma çok şükür iyi benimde dikişlerim fazla oldu onun acısı dışında bir sıkıntım yok. Süt sıkıntım var gelmedi henüz önerilerinize açığım
Gözün aydın canım rabbim analı babalı büyütsün. Sütün gelmesi iki veya üç günü bulabilir yada daha erken emzir sık sık.

ayyy sorma zehracım kaşıntı için o acil senin bu acil benim derken bir baktım ameliyathanedeyim.. dün akşam saat 7ye doğru üniversite hastanesinde dünyaya geld benim yavru kuş.. çok garip duygular içerisindeyim bir yanım hata ettin diyor bir yanım iyi ki doğmuş 🙈♥️ daha kendime yeni yeni geliyorum..
rabbim bebişlerine kavuşmayı bekleyen tüm annelerin sesini duysun hepinize kolaylıklar dliyorum ♥️
Hahhaah olmuşsun. Ayyy rabbim analı babalı büyütsün gözün aydın canım❤🥰😘

X