2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aklıma bir soru takılıyor. Internnette bulamadım bilgi. Doğum yapanlar ,ikinci hamileliği olan anneler su ve Nişan gelmeden sancı başlar mı? Başlarsa nasılsın anlayacağız. Çünkü nst girdim .sancı yok ama Sancim olsa hep anlarım diye düşünüyordum. (NST'NIN ANLAMINJ YANLIS MI BILIYORUM)37.haftama girdim. Anlayamam diye korkmaya başladım.

Aklıma bir soru takılıyor. Internnette bulamadım bilgi. Doğum yapanlar ,ikinci hamileliği olan anneler su ve Nişan gelmeden sancı başlar mı? Başlarsa nasılsın anlayacağız. Çünkü nst girdim .sancı yok ama Sancim olsa hep anlarım diye düşünüyordum. (NST'NIN ANLAMINJ YANLIS MI BILIYORUM)37.haftama girdim. Anlayamam diye korkmaya başladım.
Merhaba benim 3.hamileligim ve ilki sızıntı şeklinde su geldi geceden. İkincisi direkt sanciyla gittim hastaneye orda suyu patlattılar
Bakalım bu nasıl olacak.
Sancıyı da anlarsınız çünkü ne yaparsanız yapın sürekli bir ağrı olacak. Dayanamayacaksiniz yani.
Ishal+adet sancisinin siddetlisi.
Bir an önce dogursam da kurtulsam diyorsunuz

Merhaba doğum sonrası ilk 1 ay 40 gün kolay sonrası biraz zorlar. Yani gece gündüz belli olmuyor.
Benimkiler öyle olmuştu yani. İlkinde vücut alışkın olmadığı için emzir,altını değiştir uyut şeklinde gidiyorduk ve kızımla pek bağ kuramamistim.
Acemilik mi ,istediğim ve öğrendiğim şekilde anneliği yerine getiremek mi bilmiyorum ama lohusalik sendromu sanirim.
Bir de tek basimaydim 😕
Benimde 3. .. ikinci evladımdan sonra aradan 11 yıl geçti. Tekrar baştan baslamak 🤭😍 ilkinde de hiç acemilik çekmemiştim. Aşırı korumacı bir hale burunmustum . Yaklaşık 1 ayda atlatmistim. İnsaAllah bunda daha iyi olurum.
Bence anlarız. Benim ilkinde suni sancı ikincide su geldikten sonra kendi sancım baslamisti. Sancı kendini belli eden ve döngü şeklinde devam eden bir durum.

Arkadaşlar merhaba, hastaneden yazıyorum, bebişim sabah 10 gibi doğdu cok şükür, 3200 gr minnak bir kızım oldu, epidural anestezide korkacak bi durum yokmuş, sütüm de hemen geldi çok şükür stres yapmayın, bebişim 2 defa kaka yaptı, şuan mis gibi uyuyor, benim ayaklar hala yarım yamalak uyuşuk daha bisey yiyip içmedim, sürekli kontrol ediliyorum. Biz çok şükür iyiyiz, herkesi öpüyoruz teyzoslar
Allah analı babalı büyütsün canım maşallah 🧿

Canım belimden bi iğne yaptılar bende çok panik biriyim normalde aşırıda heyecanlıydım ama orda herkes neşeli neşeli geliyor, biri tansiyon biri serum takarken sorular sorarken dikkatin dağılıyor, sonda çok zor bisey değil, kendini panikleme, kolay doğumlar inşallah
Ay çok teşekkür ederim rahatladım biraz. Sonda için hiç hissetmedim diyen de var, acıdan öldüm diyen de. Tamamen takan kişiye bağlı sanırım şans işte. Zaten o gün gelse öyle böyle geçecek bi şekilde. Gün saymak sıkıntı🥲

Benim ilk hamileliğim ama okuduğum doğum hikayelerinde hiç ağrı çekmeden sancısı açılması olan vardı. Belki nadirdir ama illa vardır
Ben de haftasonu nts ye girdim acilde ordaki ebe de hiç ağrın olmasa da burda sancı çıkabilir demişti

Merhaba benim 3.hamileligim ve ilki sızıntı şeklinde su geldi geceden. İkincisi direkt sanciyla gittim hastaneye orda suyu patlattılar
Bakalım bu nasıl olacak.
Sancıyı da anlarsınız çünkü ne yaparsanız yapın sürekli bir ağrı olacak. Dayanamayacaksiniz yani.
Ishal+adet sancisinin siddetlisi.
Bir an önce dogursam da kurtulsam
Çok teşekkür ederim. Nst aklımı karıştırdı.

Benimde 3. .. ikinci evladımdan sonra aradan 11 yıl geçti. Tekrar baştan baslamak 🤭😍 ilkinde de hiç acemilik çekmemiştim. Aşırı korumacı bir hale burunmustum . Yaklaşık 1 ayda atlatmistim. İnsaAllah bunda daha iyi olurum.

Bence anlarız. Benim ilkinde suni sancı ikincide su geldikten sonra kendi sancım baslamisti. Sancı kendini belli eden ve döngü şeklinde devam eden bir durum.
Teşekkür ederim.nst kısmı aklımı karıştırıyordu.

Benim ilk hamileliğim ama okuduğum doğum hikayelerinde hiç ağrı çekmeden sancısı açılması olan vardı. Belki nadirdir ama illa vardır
Ben de haftasonu nts ye girdim acilde ordaki ebe de hiç ağrın olmasa da burda sancı çıkabilir demişti
Doğumdan korkuyorum. O yüzden hiç doğum hikayesi okumuyorum. Yanımda konuşulsa konusunu bile kapatıyorum. Burda dogumunun zor gectigini yazan bir kişi daha vardı onu bile okumadan geçtim. Teşekkür ederim cevap icin

Doğumum iyi geçti ufak tefek ağrılar acılar oluyor tabi ama öyle aman aman dayanılmayacak ağrılar değil, zaten serumlar peşpeşe agri kesici igneler felan agriya firsat vermiyorlar, devlet hastanesi ama bakım özelden güzel, dk da geliyorlar şeker tansiyon kanama kontrolü yapıyorlar, yetiskin bezinide hastane verdi hatta kendileri temizleyip taktılar, şaşırdım açıkçası ilk cocugumda öyle değildi, her hastane farklı demekki. Gaz olayını daha anlayamadım sonta çıkmadı henuz idrari yeterli gormedi hemsire az daha kalsin dedi, meyve suyu, şu içebilirsin, un corbasi, tavuk suyu felan içebilirsin dedi, az yürüdüm gayet iyi dedi, yürüyüşlere yeni başlayacam daha
Merhaba hayırlı olsun analı babalı büyütün inşallah 💐 epidural sezeryan mı oldunuz? spinal mi?

Rudy nasılsın şimdi? Amniyon sıvısı patlasa tutamazsın canim. Elimi,de olan bir durum degi . Daha önce hiç böyle idrar kacirmismiydin? Yinede temkinli ol canim
İdrara çıktım 2-3 defa,doktorun yardimcisini aradim açmadı.uyuya kalmışım öğle.şimdi hareketlerini hiss ediyorum içim rahat

Canım ben üç doğumumda sancı ile hstaneye gittim ebeler suyumu patlatıyordu sancıyı da kimisi belde kimisi adet ağrısı gibi alt karında hissediyor anlamanın en iyi yolu düzenli olması belli aralıklarla gelmesi

Rabbim neylerde güzel eyler. Ben stresliyim. Çünkğ gebeliğim baştan şiddetli mide bulantısıyla başladı tam taht edecekken gebelik şekeri çıktı tam hallediyordum tansiyon problemi akabinde preeklampsi geldi bunlara ek olarak kanımda bulunan bir antikor eğer yükselirse bebeği öldüreceği söylenildi her hafta kan vererek o tahlili bekleyerek geçti gebelik.sonra preeaklampsi benim hayatım için tehlikeliymiş onu öğrendiğimde sarsıldım.şimdi basit bir uçuk ama bebek için çok tehlikeli bir durum her açıdan.Bebek ölümlerinde başrollerde olan hastalıklardan çok basit gibi görünen ama dikkatsizlikle işte kötü sonuçları olan.yani ben zaten ama. Şekerim çıkmasın ama. Tansiyon düşük kalsın aman preeklampsi tetiklenmesin derken başka bir şey daha valla bende istemiyorım ama gerçekten elimde değil koşullar hiç iyi olmadı ki üstüne saçma sapan bir Dr ile muayene oldum kaldım hangi birini stres yapmayım bilemedim inan ki ama işte Rabbim bir soluk verecek eminim o nedenle de tevekkülü elden bırakmıyorum

Hayırlı olsun canım darısı tüm bekleyenlerimize
Sürecine şahit olduk hepimiz,ben de öyle düşünüyorum ki,sonu güzel olacak,Rabbim yardımcın olsun,bunca çektiklerinin mükafatını en güzel şekilde almanı diliyorum canım🤲
Evet benimde 36+1 Haftadaydım benimde karın çevresi gelişmiyordu 3 haftaya çıktı gerilik doktor bugün alabiliriz istersen dedi tamam dedim. Sezaryen oldum. Bebeğim 8 gün falan yoğunbakımda kaldı nefes zorluğu vardı o 3 günde geçti ama enfeksiyon varmış antibiyotik başlandı onun bitmesini bekledik çıkmak için şükür şuan 15 gündür evde bebeğim
Bende başı çevresi ölçüsü 34+3,bel çevresi 35+4le uyumlu çıktı,boyu 46,2 sm.Bebeğinizi Allah bağışlasın.Yoğun bakımda küvezde kaldı değil mi?

Son düzenleme:
Canım hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağına al yavrunu inşallah küvöze girmeye gerek kalmaz ciğer geliştirici vurdular mı peki bebek gelişimini tamamlamış mı

Gözün aydın cnm geceye kalmaz doğurursun demiştim Allah analı babalı büyütsün darısı bizlere😍
Teşekkür ederim canım,inşallah.Ciğer geliştirici dün ve bu gün yapıldı.Gelişimi ile ilgili bir şey demediler.Bence gelişiminde problem yok,ultrasondaki doktor küçük ölçülü bebek dedi.Şu an küveze girip girmeyeceğini net bilmiyoruz,doğumdan sonra bebeğin sağlığlna göre karar verilecek artık.İnşallah bebeğim sağlıklı olur,gerek kalmaz

Böyle herkese tek tek hiç üşenmeden tane tane anlatmana bayılıyorum çok iyi birisin Rabbim sana hayırlı sağlıklı ve kopkolay doğumlar nasip etsin inşallahhh♥️
Asucuğum daha gebe kalmadan da gebe nasıl kalınır ne yenmeli ne içilmeli nelere dikkat edilmeli o zamandan beri böyle. Tanıdığım kadarıyla hep böyle. Gerçekten güzel bir insan. Yanında yakınında dost isteyebileceğin özverili birisi Ginnys Ginnys

Teşekkür ederim canım,inşallah.Ciğer geliştirici dün ve bu gün yapıldı.Gelişimi ile ilgili bir şey demediler.Bence gelişiminde problem yok,ultrasondaki doktor küçük ölçülü bebek dedi.Şu an küveze girip girmeyeceğini net bilmiyoruz,doğumdan sonra bebeğin sağlığlna göre karar verilecek artık.İnşallah bebeğim sağlıklı olur,gerek kalmaz
İnşallah gerek kalmaz küvöze canım benim sağlıcakla yarımin kucağına al

Benim sancılarım nişan geldikten 3gün sonra gerçek anlamda gelmeye başladı bende senin gibi sancıları anlayamam diye korkuyordum ama öyle de bir anlıyorsun ki 🤣 İlk başlarda 1 saat arayla sonra 30 dk 20dk 10 falan derken en son 3dk da 1e düşmüştü benim doğuma giderken. His olarak da hem belinin iki yanına ağır bir ağrı yayılıyor hemde rahmin olduğu bölgeyle kasıklarına doğru aynı ağrı ağrıdan aynı anda giriyor. Ama o 1dk süren sancı geçince her şey çok güzel hiç acı yok 3dk sonra tabi yine aynısı. Böyle tarif edeyim ben 😄

Sürecine şahit olduk hepimiz,ben de öyle düşünüyorum ki,sonu güzel olacak,Rabbim yardımcın olsun,bunca çektiklerinin mükafatını en güzel şekilde almanı diliyorum canım🤲

Bende başı çevresi ölçüsü 34+3,bel çevresi 35+4le uyumlu çıktı,boyu 46,2 sm.Bebeğinizi Allah bağışlasın.Yoğun bakımda küvezde kaldı değil mi?
Güzel düşüncelerin kalbin için çok teşekkür ederim beni çok duygulandırdın.dilerim aynı güzellikler seninde olur 🌸💙🤲
Asucuğum daha gebe kalmadan da gebe nasıl kalınır ne yenmeli ne içilmeli nelere dikkat edilmeli o zamandan beri böyle. Tanıdığım kadarıyla hep böyle. Gerçekten güzel bir insan. Yanında yakınında dost isteyebileceğin özverili birisi Ginnys Ginnys
Çok teşekkür ederim canım güzel düşüncelerin için elimizden ne nasıl geliyorsa işte birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz inşallah faydamız oluyordur 💙🌸🤲

X