2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar herkese toplu cevap olsun bu gece sancılara dayanamayınca hastaneye gittim açıklığım çok iyiydi normal doğum yapılcak kıvama gelmişti ve sancım en üst seviyedeydi ama akıntıma bakıp bebeğin mekonyumunu yaptığını farkettiler 10dk içinde acil sezeryana alındım epudral bile yapmadılar direkt uyuttular. Ve ameliyatta bebeğimin suyunun da bitmiş olduğunu farketmişler. Aşırı üzgünüm çünkü doktor biraz daha geç kalsan bebeği kaybedebilirdik dedi ama çok şükür ki bebeğim sağlıkla yanımda şu an.
Sözün kısası az az da olsa suyunuz geliyorsa bunu kesinlikle önemsememezlik yapmayın ve sancılar son raddeye gelince hastaneye gitme işini de bir kez daha düşünün. Gerekirse gidip geri dönersiniz ama hiçbir şey ihmale gelmiyor ben bu gece bunu anladım..
Rabbim hepinize sağlıklı sıhhatli kolay doğumlar nasip etsin inşallah🤲🏻
Hayırlı olsun. Ama yanlış hatırlamıyorsam doktor sizi geri gönderdi. Kendinizi suçlu hissetmeyin

Kızlar biliyorsunuz bebiş erken doğmuştu bakım ünitesindeydi. Bugün geldi yanımıza sürekli sesini duymak ( uyurken biraz homurtular çıkarıyor birazda keçi gibi sesler yapıyor😂) çok güzel. 5 dk da bir uyuyan bebeğe bakıyorum ne yapıyor diye 😂 Her gün büyüyen bir sevgi ve korku-kaygı gibi annelik 😬
Bebeğini bekleyen herkese sağlıklı kolay doğumlar diliyorum.
Bu arada bizim yanımızda kimse yoktu şuan da yok sadece eşim ve ben. Ailelerimiz üzülse de biz çook huzurlu doğum öncesi ve sonrası geçirdik. İkimizde sakin yapıda insanlarız. Eğer bizim gibi yalnız olanlar varsa hiç korkmasın ne kadar az stres yaparsanız o kadar rahat oluyor her şey 🌸

37.haftada olanlar nasılsınız?Benim sabahdan beri karnımın aşağısında sızlama şeklinde ağrı var.Gezerken zorlanıyorum.Bebek de çok hareketli son günler.İleri haftalarda olanlar sizde de 37.haftada böyle şeyler oldu mu?Neler yaptınız?
Su an 36 haftalığım. bugün gerçekten çok zor geçti benim için. Saatlerce yürümüş gibi ayaklarımda bir ağrı. Çatı kemiğinde çok kötü bir ağrı. Bir iki kerede adet ağrısı gibi ağrı oldu

Kızlar biliyorsunuz bebiş erken doğmuştu bakım ünitesindeydi. Bugün geldi yanımıza sürekli sesini duymak ( uyurken biraz homurtular çıkarıyor birazda keçi gibi sesler yapıyor😂) çok güzel. 5 dk da bir uyuyan bebeğe bakıyorum ne yapıyor diye 😂 Her gün büyüyen bir sevgi ve korku-kaygı gibi annelik 😬
Bu arada bizim yanımızda kimse yoktu şuan da yok sadece eşim ve ben. Ailelerimiz üzülse de biz çook huzurlu doğum öncesi ve sonrası geçirdik. İkimizde sakin yapıda insanlarız. Eğer bizim gibi yalnız olanlar varsa hiç korkmasın ne kadar az stres yaparsanız o kadar rahat oluyor her şey 🌸
Çok sevindim bakım ünitesinden çıktığına.

Kızlar dün bebişim geldi sağlıkla, darısı tüm doğum yapmayı bekleyen güzel annelere. Dün suyum gelmişti sancım hiç yoktu doktor suni sancı verdi 5cm açıklık varken epidural oldum ama 8 cm den sonra epidural işe yaramadı (benim normalde de dişim faln uyuşmaz dişçi 5 tane iğne vurur) o yüzden normal doğum sancısı çektim. Ama hastaneye yatıktan 3-4 saat sonra bebek doğdu süreç hızlı işledi yani.
Hayırlı olsun canım darısı biz bekleyenlere olsun bol bol kokla 🥰

Çok sevindim kavuştuğunuza gözünüz aydın en iyisini yapmışsınız kimseyi çağırmamakla huzurlu anne huzurlu bebek demek sakin sakin anın tadını çıkara çıkara birbirinize alışacaksınız siz ona o size❤️

Bende 3 saat oldu geçmedi,ben de doktoru aradım,fitil söyledi,onu alıp koydum,ondan sonra geçti.Amma artık önceki günler gibi rahat hareket edemiyorum.Temizlik yapmak isteyenler bir an önce yapsınlar,son haftaları beklemesinler her şey birden değişe biliyor,benim yapmak istediklerim kaldı,yapmaya da korkuyorum yine ağrım olur diye.
Progestan mi verdi canim.
Neden ağlıyorsun canım?Nedir canını sıkan?
Eşim yurtdışına çıkmıştı biliyordun sanırım. Sağolasın burda bu sikintima yazan kişilerden biride sen oldun . Her gün ben arıyorum... Aramasam arar elbet ama işten çıkışını gözlüyorum sesini duymak için.. yanimdayken sakalını kes kısalt diye yalvardigim adam gittiğinden beri her hafta saç sakal bakim yapıyor kendine. Ayrıca çok kiloluydu zayıfladı. Tuhaf tuhaf haller içinde ... V bunu benim gözümün içine soka soka yapıyor. Bak nasıl olmuşum. Kocan artık genclesti vs diyerek. Yav ben sismisim , kendimi aynada görmek istemiyorum.. sen ne yapıyorsun şimdi bana :KK43: tek başıma olmanın yorgunluğu çok ağır zaten...
Bide evimize duvara 1 senedir tablo alıp astiramadigim adam , Şimdi olduğu yerd odasını dekore etme derdinde... Buraya nasıl bir tablo asayım diyor. Bana b ni gıcık etmek için yapıyor gibi geliyor , anlamıyorum. Yada ben mi hassasım.bilmiyorum. Yazma özürlüyum . Kendimi iyi ifade edemiyorum bu şekilde ama nasıl diyim. Gece ağladım sabah namazda uyandım ağladım. Sonra 9 da kalktım ağladım. Kendimi çok yalnız hissediyorum.
Eşimden şu saatten sonra tek isteğim yanımda değilsin ama ruhumu okşaması... Benim ruhumu küçücük oksasan bu dünyada üstesinden gelemeyecegim birşey olmaz.

Eşim yurtdışına çıkmıştı biliyordun sanırım. Sağolasın burda bu sikintima yazan kişilerden biride sen oldun . Her gün ben arıyorum... Aramasam arar elbet ama işten çıkışını gözlüyorum sesini duymak için.. yanimdayken sakalını kes kısalt diye yalvardigim adam gittiğinden beri her hafta saç sakal bakim yapıyor kendine. Ayrıca çok kiloluydu zayıfladı. Tuhaf tuhaf haller içinde ... V bunu benim gözümün içine soka soka yapıyor. Bak nasıl olmuşum. Kocan artık genclesti vs diyerek. Yav ben sismisim , kendimi aynada görmek istemiyorum.. sen ne yapıyorsun şimdi bana :KK43: tek başıma olmanın yorgunluğu çok ağır zaten...
Bide evimize duvara 1 senedir tablo alıp astiramadigim adam , Şimdi olduğu yerd odasını dekore etme derdinde... Buraya nasıl bir tablo asayım diyor. Bana b ni gıcık etmek için yapıyor gibi geliyor , anlamıyorum. Yada ben mi hassasım.bilmiyorum. Yazma özürlüyum . Kendimi iyi ifade edemiyorum bu şekilde ama nasıl diyim. Gece ağladım sabah namazda uyandım ağladım. Sonra 9 da kalktım ağladım. Kendimi çok yalnız hissediyorum.
Eşimden şu saatten sonra tek isteğim yanımda değilsin ama ruhumu okşaması... Benim ruhumu küçücük oksasan bu dünyada üstesinden gelemeyecegim birşey olmaz.
Oy kıyamm eşin neden böyle bir hal aldıki senin duygu durumunu anlaması lazım dı hoş gerçi bütün erkekler öyle benimkide emin ol hem eşim oda kuruyor dedin ordamı kalacak senin yanında kim var

Özel hastaneydi ebenin bilgisizliği yüzünden yaşadım biraz da bunları. Ama moralimi bozmuyorum artık çok şükür oğlum sağlıklı ve yanımda, çok teşekkür ederim🥰
en iyisini yapıyorsun
yaaaa o kadar sevindim ki çok güzel ifade etmişsin anneliği🥹♥️ bence en iyisini yapmışsınız benim hayalim de eşimle yalnız kalmaktı mümkün olmadı🙈

Canını sıkma. Zayıfladı demişsin. Sebebi burda her gün ona kaç çeşit yemek hazirliyorsunudr. Ama orada kim ne hazırlayacak. Güçlü ol biraz lütfen.

çok ayıp etmiş sen bu uzaklığı bile kabul etmişsin allah sana dayanma gücü versin. böyle davranmasından rahatsız olduğunu uzaklığın yalnızlığın üzerine bir de hamile olmanın sizi çok yıprattığını güzel bir dille ifade edebilirsiniz 🥹 şu dönem herkesin bizi anlayıp sarıp sarmalaması gerekir. ama hiç sıkma canını ben de ailemle alakalı problemler yaşıyorum illa ki herkes yaşıyor.. en az hasarla atlatabiliriz inşallah ♥️

mesela çok kötü kaşındığımı söylüyorum bir ablam sen de bi doğursaydın diyo çok bozuluyorum ama belli etmiyorum 😔 annemlerle mecburen beraber yaşıyoruz evleri yıkılacak. bir türlü o psikolojiden çıkamadı sürekli moral bozuyor sen hamilesin diye buradayız’ı hep hissettiriyorlar. halbuki iki güzel söze bir nasılsın’a ihtiyacımız var hepsi bu.

Oy kıyamm eşin neden böyle bir hal aldıki senin duygu durumunu anlaması lazım dı hoş gerçi bütün erkekler öyle benimkide emin ol hem eşim oda kuruyor dedin ordamı kalacak senin yanında kim var
Yurtdışında iş için gitti. Uzun bir müddet orada . Doğumda yanımda olamayacak. Üç ayda bir izni var.
Canını sıkma. Zayıfladı demişsin. Sebebi burda her gün ona kaç çeşit yemek hazirliyorsunudr. Ama orada kim ne hazırlayacak. Güçlü ol biraz lütfen.
Evet . Gitmeden önce yemesine dikkat etmişti. Dediğin gibi ama yemek görünce dayanamiyordu. Şimdi hazırlayacak kimse yok. O yüzden hızlı kilo verdi. Versin zaten mevzu bu değil. Bunu benim gözümün içine sokmaya çalışması.
çok ayıp etmiş sen bu uzaklığı bile kabul etmişsin allah sana dayanma gücü versin. böyle davranmasından rahatsız olduğunu uzaklığın yalnızlığın üzerine bir de hamile olmanın sizi çok yıprattığını güzel bir dille ifade edebilirsiniz 🥹 şu dönem herkesin bizi anlayıp sarıp sarmalaması gerekir. ama hiç sıkma canını ben de ailemle alakalı problemler yaşıyorum illa ki herkes yaşıyor.. en az hasarla atlatabiliriz inşallah ♥️
Amin canım. Diksiyonum düzgün , konuşma yeteneğim yüksek .. teker teker tatlı tatlı anlatıyorum .. cokda sevmiyorlar ama erkekler böyle şeyleri dinlemeyi..
mesela çok kötü kaşındığımı söylüyorum bir ablam sen de bi doğursaydın diyo çok bozuluyorum ama belli etmiyorum 😔 annemlerle mecburen beraber yaşıyoruz evleri yıkılacak. bir türlü o psikolojiden çıkamadı sürekli moral bozuyor sen hamilesin diye buradayız’ı hep hissettiriyorlar. halbuki iki güzel söze bir nasılsın’a ihtiyacımız var hepsi bu.
Ayyy hiç şikayet edelim istemiyorlar. Benimde kendi ailem dediğin gibi. Ama eş tarafim pamuklara saracak gibi hareket ve konuşma üslubu icerisindeler Allah razı olsun.
Tek isteğimiz şu dönemde .. "seni anlıyorum .. çok ayakta durma ben yardımcı olayım... Yemek istediğin birşey varmı.... Bebek ile alakalı dusunceler hayaller... Bı sırtının sivazlanmasi güç kuvvet verilmesi...."
Evet bunlar çok şey ama şahsen buna ihtiyacım ihtiyacımız var..

Kızlar 38. Haftaya girdim ama nefes alamıyorum artık uyuyamıyorum oturamıyorum yatamıyorum 3 kere nst ye girdim sancı falan da yok nereye kadar böyle gidicek geceler zulüm iki hareket etsem yorgunluktan ölüyorum bir de tansiyon düşmesi gibi elden ayaktan kesiliyorum bayılıcak gibi oluyorum yine yattım geri kalktım salonda oturuyorum karnım taş gibi bebek çok hareketli ne zaman doğucak oğluşum 🥹🥹😞😞😞😞😞

Ben ilk defa okudum yazınızı ama çok üzüldüm hissettim o çıkmaza girmiş halinizi. Bebeğinize odaklanın eşinizin sizi merak edip arayıp sormasını sağlayın fikrimce siz arayıp sordukça belki rahat davranıyordur ama en önemlisi sizin psikolojiniz bebeğiniz birinci planda canınızı sıkmamaya çalışın🥹

Akıntıdan bebeğin mekonyun yaptığı nasıl anlaşılıyor acaba sizin kanamanız falan vardı sanki öncesinde değil mi
Yok kanamam değil de kanlı nişan akıntım geliyordu. Doğum için açıklık bakarken ebe elini baya ileri sokup bebeğin başına ellediğini söyledi o sırada artık nereye dokunuyorsa ordan gelmeye başladı akıntı dediğim şey. Kahverengi-koyu sarıydı. Ama önemli olan o akıntının benimki gibi bebeğin kesesinden gelmesi yani hemen her kahverengi akıntıda korkmayın tabii

Enfeksiyona müsait dedi hava almadığı için büyüklerim hep süt damlat öyle sil dedi bende öyle yaptım te allahım nerden bilebilirim ki bebişide yıkadım vallahi uıkayana kadar öldüm korkudan 🙈hamur gibi yaaaaa
Oy kuzum kıyamam ya minnacık o şimdi, canım büyükler söylüyor her şeyi ama çokta onların lafını dinlemek iyi bisey değil bu konuda, dr bilim ne diyor o bakmak lazım, ohooo kaynanam anlatıyor, bebek yeni doğunca boynundan tutup salliyorlarmis boyu uzun olsun diye, tövbe ya Rabbim dedim, kulağı ağrırsa anne sütü, gözü capaklanirsa anne sütü damlat diyorlar ama süt zaten enfeksiyona açık bir gıda, boynunun altına azcik damliyorda ekşi ekşi kokuyor, gözünü kulagini ne yapar Allah korusun, temiz bezle kaynamış ılımış suyla sil yavaşça birde göz kanalı masajı yap hafifçe biseycigi kalmaz inşallah
Bir de hurma yiyor musunuz? Acve hurması mı yemek lazım doğum kolay olsun diye?
Canim ben yaş hurma doğum kanalını kayganlastiriyor diye duymuştum, ağaçtan kopmuş işlem görmemiş kurutulmamış hurma bulabilirsen o doğumda kolaylık sağlıyormuş

Kızlar 38. Haftaya girdim ama nefes alamıyorum artık uyuyamıyorum oturamıyorum yatamıyorum 3 kere nst ye girdim sancı falan da yok nereye kadar böyle gidicek geceler zulüm iki hareket etsem yorgunluktan ölüyorum bir de tansiyon düşmesi gibi elden ayaktan kesiliyorum bayılıcak gibi oluyorum yine yattım geri kalktım salonda oturuyorum karnım taş gibi bebek çok hareketli ne zaman doğucak oğluşum 🥹🥹😞😞😞😞😞
ben de aynıyım + bir de kaşıntım var çıldırıyorum artık 😪😪

X