2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Doğum yapan arkadaşlar hayırlı olsun bebeği küvezde olanlar da bir an önce kavuşurlar inşallah. Ben 36.haftadayım henüz sezeryan tarihini söylemedi doktorum. İkinci kez sezeryan olacaklar doktorunuz kaçıncı haftaya gün verdi?

Kızlar dün bebişim geldi sağlıkla, darısı tüm doğum yapmayı bekleyen güzel annelere. Dün suyum gelmişti sancım hiç yoktu doktor suni sancı verdi 5cm açıklık varken epidural oldum ama 8 cm den sonra epidural işe yaramadı (benim normalde de dişim faln uyuşmaz dişçi 5 tane iğne vurur) o yüzden normal doğum sancısı çektim. Ama hastaneye yatıktan 3-4 saat sonra bebek doğdu süreç hızlı işledi yani.
Gözün aydın canım rabbim analı babalı büyütsün inşallah

Kendime 2 takım, 2 de sadece alt pijama koydum, 3 er camasir, bebis icin 3 ic zibin, 3 dis zibin, 2 yelek, 5 tane patikli alt, çorap eldiven, sapka, pisik kremi, bebe yagi, battaniye, kundak bezi 2 tane, kendime rahat eşofman altı ve tişört, kendime yelek, ince hırka, yetiskin bezi ve ped, bebek bezi, ıslak mendil, yastık kılıfı, küçük havlu, rulo peçete,tek kullanımlık tabak bardak kaşık, kahve aldım epidural anestezi için gerekliymiş, 2 küçük kayısı suyu aldım, ben 2 valiz hazırladım biri yedek olarak arabada kalacak, araba hastane bahçesinde olacağı için, herşeyden fazla aldim

Neden sardı acaba, yara sarilmaz kurusun nemlenmesin diye ama bana ilk sezeryanda dr sakin sarma açık kalsın, hergun pansuman yap demişti. Birde canım çocuğun gözüne kulağına sakin süt damlatma, süt enfeksiyonu arttırır, kaynatılmış soğutulmuş suyla ve temiz bir mendille temizle ve birde göz diplerine göz masajı yap, şuan tarif edemiyorum internetten bakabilirsin, göz diplerine temiz parmağınla hafif dokunup bi kaç kere aşağı burnuna doğru kaydırıyorlar, youtube dan bebek göz kanalı masajı yaz öyle yap, zeytinyagida sürme sakim ve bebiş yıkamayı ihmal etme, çok geçmiş olsun
Enfeksiyona müsait dedi hava almadığı için büyüklerim hep süt damlat öyle sil dedi bende öyle yaptım te allahım nerden bilebilirim ki bebişide yıkadım vallahi uıkayana kadar öldüm korkudan 🙈hamur gibi yaaaaa

doğumdan sonra düşük kilolu diye hastanede mama verdiler biberon ile bende evde devam ediyorum ama sık sık değil günde iki defa veriyorum yani biberon veriyorum. Memeyide alıyor ama emzirme sürelerim çok uzun bir buçuk saat bazen iki saati buluyor. Dediğim gibi küçük emerken çabuk yoruluyor uykuya dalıyor yatağına koyumca anında uyanıp tekrar meme istiyor. Az az ama sık sık emerek doyuyor şükür.
Ya evet bende şu mama mevzusunu sorucaktım evet kızlar sütüm kaldı öyle evet emiyor ama doyurmuyor mama veriyorum günde 2 sefer 60 cc 60ı anca içiyor zaten bitiremiyor bile size sorucaktım hangi mama ve ne sıklıkla veriyorsunuz

Kızlar dün bebişim geldi sağlıkla, darısı tüm doğum yapmayı bekleyen güzel annelere. Dün suyum gelmişti sancım hiç yoktu doktor suni sancı verdi 5cm açıklık varken epidural oldum ama 8 cm den sonra epidural işe yaramadı (benim normalde de dişim faln uyuşmaz dişçi 5 tane iğne vurur) o yüzden normal doğum sancısı çektim. Ama hastaneye yatıktan 3-4 saat sonra bebek doğdu süreç hızlı işledi yani.
Gözün aydın cnm Allah analı babalı büyütsün❤️

Allah analı babalı sağlıcakla büyütsün 🧿

Kızlar 38. Haftamdayım karnımın alt tarafında değişik bir acı var ama yatınca hissetmiyorum ve bi saat kadar önce karnımda sancı oldu ama wc sancısı gibi ve belimde de ağrı olmuştu bende tuvaletim gelcek sandım geçmişti şimdş tekrar aynısını yaşadım belim ve karnım aynı şekilde doğum yapanlar ilk nasıl başladı doğumla ilgilş olabilir mi benim ikinci ama ilkinde suyum gelmişti önce ve sancım saatler sonra gelmişti aslında nstde çıkıyordu ama his olarak hissetmedim sizlere bi danışmak istedim yarın kontrolüm var ama aklıma da takıldı acaba doğum sancısı olabilir mi diye gerçi arası baya var ama bilemedim

Kızlar 35+5im belim tutuldu kıpırdayamıyorum sürekli sıcak su torbasıylayım. Bel tutulması yaşayan var mı bu haftalarda? Bebek biraz iri gidiyor. Regl ağrısı gibi hafif hafif de kasıklarım ağrıyor doğum böyle mi başlıyor yoksa

ahhh canım benim de aklım sende kalmıştı. lütfen kendine yüklenme bu biraz da hastanedekilerin sana gelmesi demelerinin suçu. devlet hastanesi miydi?
ayrıca bu tecrübeyi bir kenara bırakıp bebişinin tadını çıkar artık kucağında 🥰♥️ allah analı babalı büyütsün tebrik ediyorum seni ♥️
Özel hastaneydi ebenin bilgisizliği yüzünden yaşadım biraz da bunları. Ama moralimi bozmuyorum artık çok şükür oğlum sağlıklı ve yanımda, çok teşekkür ederim🥰

Özel hastaneydi ebenin bilgisizliği yüzünden yaşadım biraz da bunları. Ama moralimi bozmuyorum artık çok şükür oğlum sağlıklı ve yanımda, çok teşekkür ederim🥰
Akıntıdan bebeğin mekonyun yaptığı nasıl anlaşılıyor acaba sizin kanamanız falan vardı sanki öncesinde değil mi

22sinde dogum yaptim bende 32+1 2 kilo dogdu bnmde hastanede sutum hic gelmedi hatta siringayi kesip meme ucu cikarma yontemiyle falan sagmaya bile calistim meme ucumu yara yaptim. Sonra eve geldim 2. Gunu sicak dus aldim goguslerime masaj yaptim banyo yaptiktan sonra 4-5 saat uyudum ve sagmaya calistim pompa ile sut geldi 8cc falan o ilk yagli sut geldi hemen gidip hastaneye verdim. Bnm de ufakli yenidogan yogunbakimda durumu iyiye gitmeye basladi baya insallah saglikla kucaginda huzurla buyutursun. Hic gelmicek diye stres yapma sicak dus alip uyursan geliyo. Bide kuru kayisi hun kurusu ve kuru dut kaynatip ic sutu arttiriyo
Allah bağışlasın canım. 2. Gün hemşire pompa verdi bana sağolsun .geldi sütüm hatta her gün artıyor. Şimdi de ağrı oluyor buz koyuyorum. Duşta masaj yap sağ dedi denicem bugün. Biraz da ödem oldu bacaklarımda hamilelikte olmamıştı 😑
Bebişi bugün verdiler yanımıza tutmaya kaldırmaya korkuyoruz valla 🥲

Ayyy tebrik ederim canım,analı-babalı büyüsün,tez zamanda bebeğini kucağına alıp eve çıkmanı diliyorum🤲.Haziran bebekleri çok aceleci çıktılar😉Süt için bol su iç,hurma,kuru incir,rezene çayı iyi geliyor diye biliyor,malt içecek,bestlak damla,hippin sütarttırıcı çayı-bunlar mayıs anneleri tarafından öneriliyordu.Amma hepsini de aynı anda kullanıp karıştırmasan iyi olur.
Sağol canımm. Hepimize nasip etsin Allah sağlıkla kucağımıza almayı. Sütüm geldi hatta hemşire iyi gidiyor ilk24-72 saat gelmeyebilir erken doğum olmuş dedi. Yemek hastane ne verirse ekstra meyve kuruyemiş falan yiyorum.eve geçince alcam hepsini denicem

X