2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
bu arada öğrendiğim kadarıyla sancı geldiğinde hareket edip sancı yokken dinlenmek gerekiyormuş

kızlar bu arada baya doğuran var aramızda. hastane çantanıza neler koydunuz? neyi mutlaka koy dersiniz.
Kendime 2 takım, 2 de sadece alt pijama koydum, 3 er camasir, bebis icin 3 ic zibin, 3 dis zibin, 2 yelek, 5 tane patikli alt, çorap eldiven, sapka, pisik kremi, bebe yagi, battaniye, kundak bezi 2 tane, kendime rahat eşofman altı ve tişört, kendime yelek, ince hırka, yetiskin bezi ve ped, bebek bezi, ıslak mendil, yastık kılıfı, küçük havlu, rulo peçete,tek kullanımlık tabak bardak kaşık, kahve aldım epidural anestezi için gerekliymiş, 2 küçük kayısı suyu aldım, ben 2 valiz hazırladım biri yedek olarak arabada kalacak, araba hastane bahçesinde olacağı için, herşeyden fazla aldim
Yok. Canım sardı 1 hafta boyunca açma dedi
Neden sardı acaba, yara sarilmaz kurusun nemlenmesin diye ama bana ilk sezeryanda dr sakin sarma açık kalsın, hergun pansuman yap demişti. Birde canım çocuğun gözüne kulağına sakin süt damlatma, süt enfeksiyonu arttırır, kaynatılmış soğutulmuş suyla ve temiz bir mendille temizle ve birde göz diplerine göz masajı yap, şuan tarif edemiyorum internetten bakabilirsin, göz diplerine temiz parmağınla hafif dokunup bi kaç kere aşağı burnuna doğru kaydırıyorlar, youtube dan bebek göz kanalı masajı yaz öyle yap, zeytinyagida sürme sakim ve bebiş yıkamayı ihmal etme, çok geçmiş olsun

Çok kötüyüm 5dk da 1 sancılarım var ve adım bile attırmıyor ama doktora tekrar gitmek için sabahı bekliycem çünkü bu sabah gittiğimde de böyleydi ona rağmen ebe geri yolladı. Sanırım doktor haftasonu gelmek istemiyor hastaneye onun için beni geçiştirdiler diye düşünüyorum ama artık acıya dayanamıyorum.
Kızlar lütfen dua edin şu sancı aşamasını kolayca atlatayım da artık bebeğime kavuşayım 24 saattir sancı çekiyorum artık gücüm kalmadı resmen😞
Anım sen Dr yada ebenin dediğine bakma bas yine git öyle şey olur mı 5 dk 1 sancı doğum sancısı oluyor hastaneye böyle olunca gelin diyorlar bir den açıklığın artar evde doğurup kalırsın çok tehlikeli onlar bir kere öyle dedi diye sen neden bu kadar takılıyorsun onlara kalkıp gitsen birde derler ki niye bu kadar bekledin nerdeyse doğuracaksında diyebilirler sen bazısına belli olmuyor lütfen durma artık hastaneye git

Kızlar bebişim bugün doğdu. Doğum hikayem pek iç açıcı olmadığı için anlatmıyorum.😁 Şuan ben de oğlum da iyi önemli olan bu 🙈35+5 te 2740 doğdu. küvezde solunum desteği alıyor. Çok kalmaz inş. Dua edin miniğime 🙏
1 hafta daha durdaydı keşke diyorum ama buna da binlerce kez şükür 🙏
Sütüm henüz gelmedi hastane pompa vermiyor masaj ve elle sağma istiyor. Ne önerirsiniz ben de biran önce bebişime süt götürmek istiyorum. Bugün doğumdan 2 saat sonra ilk denemeyi yaptım 1 damla ancak geldi. 2 saatte bir masaj ve elle sağma deniyorum
22sinde dogum yaptim bende 32+1 2 kilo dogdu bnmde hastanede sutum hic gelmedi hatta siringayi kesip meme ucu cikarma yontemiyle falan sagmaya bile calistim meme ucumu yara yaptim. Sonra eve geldim 2. Gunu sicak dus aldim goguslerime masaj yaptim banyo yaptiktan sonra 4-5 saat uyudum ve sagmaya calistim pompa ile sut geldi 8cc falan o ilk yagli sut geldi hemen gidip hastaneye verdim. Bnm de ufakli yenidogan yogunbakimda durumu iyiye gitmeye basladi baya insallah saglikla kucaginda huzurla buyutursun. Hic gelmicek diye stres yapma sicak dus alip uyursan geliyo. Bide kuru kayisi hun kurusu ve kuru dut kaynatip ic sutu arttiriyo

Kızlar terleme durumları nasıl sizde, ben aşırı sicaklayip terliyorum, bizim buralar hergun yağmurlu ama 24 28 derece arası hergun değişiyor sıcaklık, evdekiler hırka yelek giyiyor ama ben tişörte geçti o yinede fenalık geçiriyorum

Canim kızlar. Hepinizin mesajları okuyorum ama tek tek yazmaya üşeniyorum yaa🤭🙃
W wish2401 naptın ne durumdasın?
Nurcihan33 Nurcihan33 ayy onlar öyle bir büyüyecek ki.. zaman dursun isteyecegiz. ❤️ Emzirmeye devam edin. Sakın sütüm yok diye takılmayın. Yakın zamanda doğum yapan arkadaşım gogusunden sütler akıyor ama sütü olmadigini zannediyor .. çünkü çevresi sütun yok diyor .. sakın lütfen sakin olun ilk 1 ay çok güzel süt üretiminin olacak. Bebeği emzirin ve ardından sağım yapın mutlaka. Sütü arttıran bir durum. Kendinize güvenin. Rezzak olan Allah sizlerin memesinde onun rızkını yaratıyor. Ne kadar ihtiyacı varsa o kadar süt ve öyle bir karışım geliyor onlara. Biz yapabiliriz kızlar. Haziran anneleri bebeklerini emzirecek🤜🤛
Teşekkür ederim canım benim desteğin için inşallah dediğin gibi olacak. Bebeğim güzel emiyor sık sık kaka yapıyor ama çişini daha az yapıyor o yüzden biraz endişelendim

İnşallah canım benim. Emiyor ama yetiyor mu yetmiyor mu bide zayıf olunca içim acıyor ya analık duygusu yüklenmiş galiba bana
Oyy kıyamam tabiki analık duygusu. Merak etme doyar çişini ve kakasını yapıyorsa doyuyordur. Bide küçük oldukları için meme emince çabuk yoruluyorlar onun için sık sık emiyorlar. Benim ufaklık öyle ben mama takviyeside yapıyorum bir haftalık oldu toparlandı biraz.

Çok kötüyüm 5dk da 1 sancılarım var ve adım bile attırmıyor ama doktora tekrar gitmek için sabahı bekliycem çünkü bu sabah gittiğimde de böyleydi ona rağmen ebe geri yolladı. Sanırım doktor haftasonu gelmek istemiyor hastaneye onun için beni geçiştirdiler diye düşünüyorum ama artık acıya dayanamıyorum.
Kızlar lütfen dua edin şu sancı aşamasını kolayca atlatayım da artık bebeğime kavuşayım 24 saattir sancı çekiyorum artık gücüm kalmadı resmen😞
Canim sen boşver ebeleri .. git hemen hastaneye. Yolda dogurursun. Bizde senden güzel haberler duymak istiyoruz hadi bakalım. Rabbim yardımcın olsun.
Kızlar ev temizliğini benim gibi hazirana bırakan var mı dip köşe bucak temizliği yapılacak haftaya geç mi kaldım dedim ama burda da havalar düzelmedi bi türlü bakalım inşallah işlerim bitene kadar doğurmam bu aralar çok zorlanıyorum karnım kaskatı kesiliyor yaş ilerledikçe hamilelikte zorlaşıyormuş bunu çok iyi anladım 2. 3. Çocuk düşünenler benim gibi arayı çok tutmayın😬😅
Bende haziranın 5-6 gibi düşünüyorum. Şimdi çok erken gibi geliyor. Ev yine kariir yine batar gibi hissediyorum. Bı taraftanda ya aniden bebişim gelmek isterse diye tirsmiyor değilim. Sonra amaan gelirse gelsin diyorum. Dolap ve baza iclerimi temizledim. Cam silinip perdeler takilcak. Supur sil yapilcak . Kapılarım silincek bu kadar. Bunlar olmasada olur diyorum. Dert etmemeye calisiyoeum.

Hastane çantama koyduklarim
Ebeye verilecek bebek kıyafeti ve battaniye
4 takım bebek kıyafeti içinde eldiven çorap çıtçıtlı badi hepsi var
Bı tane bebek yeleği
Ağız mendili 3 adet
Bebek bezi
Bebek temizleme pamugu
Pamuk kabı
Islak mendil
1 kalın battaniye
1 penye battaniye
2 muslin battaniye
1 bebek bandanasi
Puset
Kendim için koyduklarim
1 takım uzun kollu pijama
1 takım kısa kollu pijama
Gecelik
Hırka
5 çift çorap
Patik
Terlik
2 tülbent
1 takım temiz kıyafet
1 adet ferace
Şal
Depend
Kotex gece
Taç
Zemzem suyu
Acve hurması

Kızlar terleme durumları nasıl sizde, ben aşırı sicaklayip terliyorum, bizim buralar hergun yağmurlu ama 24 28 derece arası hergun değişiyor sıcaklık, evdekiler hırka yelek giyiyor ama ben tişörte geçti o yinede fenalık geçiriyorum
Ben direk atletle geziyorum sütyen falan hak getire yanıyorum diye dolaşıyorum normal son zamanlardayız artık olacak böyle ne yapalım

Göbek bağı düşünce yika cnm dinleme sen kaynananı isilik olur hep Allah korusun mikrop kapar
Valla ben göbek bağı düşmesini beklemiştim ilk kızımda hastaneden 2 gün sonra eve geldiğimde önce kızımı yıkadık sonra ben kendim yikandim 2 günde bir yıkadık çok çabuk düştü göbeği sağlık ocağındaki hemsirem iyi yapmışsın dedi hem bebekler suda daha çabuk toparlaniyor hücreler yenileniyo nasipse bu kizimda aynını yaocam pazartesi sabah yatış var öğlene sezeryan bitmiş odaya çıkmış olurum 2 gün kalirs Çarşamba eve çıkmış olurum hayirlisiyla rabbim yardimcimiz olsun hepimizin işimiz zor sezeryanlilar Allah bir kolaylık veriyo ben kaç gündür en az 10 gündür taş gibi kaskatı kesiliyorum ama henüz bişe yok hurma yiyip durdum normal doğum olur belki diye ama tık yok yine sezeryanla olcak hayırlısı ne diyim 38 haftam doldu bugün yarın sabaj 38+1gunluk olcak belden uyusturcaklar haliyle çok farklı olcak astım var bende öbür kızımda narkozla bayilttilar az kalsın ölecektim nefes alamadım hatta doktorlar o an korkmuslar 3 kez denedim 3 cude nefes alabildm Cok kötü bir tecrübeyi astımı olanlar muhakkak söyleyin doktora genel anestezi yada narkoz çok kötü yapiyo ben gidiyordum az daha bundada söylediğim gibi seni belden uyusturcaz dedi anestezi uzmanı ne olursa olsun öbür türlüsü çok tehlikeli senin için dedi kusura bakmayın uzun oldu biraz her zaman giremiyorum dün evimi temizledim artık hazırım bugunn dinlenicem sabahta doğuma gidicem hayırlısı olsun hakkımızda 🤲🥰

Kızlar ev temizliğini benim gibi hazirana bırakan var mı dip köşe bucak temizliği yapılacak haftaya geç mi kaldım dedim ama burda da havalar düzelmedi bi türlü bakalım inşallah işlerim bitene kadar doğurmam bu aralar çok zorlanıyorum karnım kaskatı kesiliyor yaş ilerledikçe hamilelikte zorlaşıyormuş bunu çok iyi anladım 2. 3. Çocuk düşünenler benim gibi arayı çok tutmayın😬😅
Ben varım. 36 . Haftamdayim. Bilmiyorum nasıl olacak. Gözümde kesmiyor.

Valla ben göbek bağı düşmesini beklemiştim ilk kızımda hastaneden 2 gün sonra eve geldiğimde önce kızımı yıkadık sonra ben kendim yikandim 2 günde bir yıkadık çok çabuk düştü göbeği sağlık ocağındaki hemsirem iyi yapmışsın dedi hem bebekler suda daha çabuk toparlaniyor hücreler yenileniyo nasipse bu kizimda aynını yaocam pazartesi sabah yatış var öğlene sezeryan bitmiş odaya çıkmış olurum 2 gün kalirs Çarşamba eve çıkmış olurum hayirlisiyla rabbim yardimcimiz olsun hepimizin işimiz zor sezeryanlilar Allah bir kolaylık veriyo ben kaç gündür en az 10 gündür taş gibi kaskatı kesiliyorum ama henüz bişe yok hurma yiyip durdum normal doğum olur belki diye ama tık yok yine sezeryanla olcak hayırlısı ne diyim 38 haftam doldu bugün yarın sabaj 38+1gunluk olcak belden uyusturcaklar haliyle çok farklı olcak astım var bende öbür kızımda narkozla bayilttilar az kalsın ölecektim nefes alamadım hatta doktorlar o an korkmuslar 3 kez denedim 3 cude nefes alabildm Cok kötü bir tecrübeyi astımı olanlar muhakkak söyleyin doktora genel anestezi yada narkoz çok kötü yapiyo ben gidiyordum az daha bundada söylediğim gibi seni belden uyusturcaz dedi anestezi uzmanı ne olursa olsun öbür türlüsü çok tehlikeli senin için dedi kusura bakmayın uzun oldu biraz her zaman giremiyorum dün evimi temizledim artık hazırım bugunn dinlenicem sabahta doğuma gidicem hayırlısı olsun hakkımızda 🤲🥰
Çok geçmiş olsun. Umarım güzel doğumun olur.

22sinde dogum yaptim bende 32+1 2 kilo dogdu bnmde hastanede sutum hic gelmedi hatta siringayi kesip meme ucu cikarma yontemiyle falan sagmaya bile calistim meme ucumu yara yaptim. Sonra eve geldim 2. Gunu sicak dus aldim goguslerime masaj yaptim banyo yaptiktan sonra 4-5 saat uyudum ve sagmaya calistim pompa ile sut geldi 8cc falan o ilk yagli sut geldi hemen gidip hastaneye verdim. Bnm de ufakli yenidogan yogunbakimda durumu iyiye gitmeye basladi baya insallah saglikla kucaginda huzurla buyutursun. Hic gelmicek diye stres yapma sicak dus alip uyursan geliyo. Bide kuru kayisi hun kurusu ve kuru dut kaynatip ic sutu arttiriyo
Hayırlı olsun 😀

Oyy kıyamam tabiki analık duygusu. Merak etme doyar çişini ve kakasını yapıyorsa doyuyordur. Bide küçük oldukları için meme emince çabuk yoruluyorlar onun için sık sık emiyorlar. Benim ufaklık öyle ben mama takviyeside yapıyorum bir haftalık oldu toparlandı biraz.
Mama takviyesi nasıl yapıyorsun canım ben biberona alışmasın diye şırıngayla bi kaç kez verdim şuan reddediyor sadece emmek istiyor

Canım sancıların düzenliyse sabahı bekleme dayanılmayacak duruma geldiğin de zaten tam açıklık olmuş oluyor Allah korusun evde yolda doğurursun dakikaları iyi takip et kaydet durmayacak gibiyse gecede olsa git
Anım sen Dr yada ebenin dediğine bakma bas yine git öyle şey olur mı 5 dk 1 sancı doğum sancısı oluyor hastaneye böyle olunca gelin diyorlar bir den açıklığın artar evde doğurup kalırsın çok tehlikeli onlar bir kere öyle dedi diye sen neden bu kadar takılıyorsun onlara kalkıp gitsen birde derler ki niye bu kadar bekledin nerdeyse doğuracaksında diyebilirler sen bazısına belli olmuyor lütfen durma artık hastaneye git
Canim sen boşver ebeleri .. git hemen hastaneye. Yolda dogurursun. Bizde senden güzel haberler duymak istiyoruz hadi bakalım. Rabbim yardımcın olsun.
kızlar herkese toplu cevap olsun bu gece sancılara dayanamayınca hastaneye gittim açıklığım çok iyiydi normal doğum yapılcak kıvama gelmişti ve sancım en üst seviyedeydi ama akıntıma bakıp bebeğin mekonyumunu yaptığını farkettiler 10dk içinde acil sezeryana alındım epudral bile yapmadılar direkt uyuttular. Ve ameliyatta bebeğimin suyunun da bitmiş olduğunu farketmişler. Aşırı üzgünüm çünkü doktor biraz daha geç kalsan bebeği kaybedebilirdik dedi ama çok şükür ki bebeğim sağlıkla yanımda şu an.
Sözün kısası az az da olsa suyunuz geliyorsa bunu kesinlikle önemsememezlik yapmayın ve sancılar son raddeye gelince hastaneye gitme işini de bir kez daha düşünün. Gerekirse gidip geri dönersiniz ama hiçbir şey ihmale gelmiyor ben bu gece bunu anladım..
Rabbim hepinize sağlıklı sıhhatli kolay doğumlar nasip etsin inşallah🤲🏻

kızlar herkese toplu cevap olsun bu gece sancılara dayanamayınca hastaneye gittim açıklığım çok iyiydi normal doğum yapılcak kıvama gelmişti ve sancım en üst seviyedeydi ama akıntıma bakıp bebeğin mekonyumunu yaptığını farkettiler 10dk içinde acil sezeryana alındım epudral bile yapmadılar direkt uyuttular. Ve ameliyatta bebeğimin suyunun da bitmiş olduğunu farketmişler. Aşırı üzgünüm çünkü doktor biraz daha geç kalsan bebeği kaybedebilirdik dedi ama çok şükür ki bebeğim sağlıkla yanımda şu an.
Sözün kısası az az da olsa suyunuz geliyorsa bunu kesinlikle önemsememezlik yapmayın ve sancılar son raddeye gelince hastaneye gitme işini de bir kez daha düşünün. Gerekirse gidip geri dönersiniz ama hiçbir şey ihmale gelmiyor ben bu gece bunu anladım..
Rabbim hepinize sağlıklı sıhhatli kolay doğumlar nasip etsin inşallah🤲🏻
Çok çok geçmiş olsun. Rabbim analı babalı büyütsün inşallah.

Mama takviyesi nasıl yapıyorsun canım ben biberona alışmasın diye şırıngayla bi kaç kez verdim şuan reddediyor sadece emmek istiyor
doğumdan sonra düşük kilolu diye hastanede mama verdiler biberon ile bende evde devam ediyorum ama sık sık değil günde iki defa veriyorum yani biberon veriyorum. Memeyide alıyor ama emzirme sürelerim çok uzun bir buçuk saat bazen iki saati buluyor. Dediğim gibi küçük emerken çabuk yoruluyor uykuya dalıyor yatağına koyumca anında uyanıp tekrar meme istiyor. Az az ama sık sık emerek doyuyor şükür.

X