2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben anlamadım 10+4 günündesin , hamile değilsin ama tüp bebek yaptırdın çok tutarsız geldi

Ablamlar bingöl merkezde oturuyor.Benim bütün akrabalar bingöl karlıovadalar bilirmisin karlıovayı
Evet biliyorum ama tam değil gezip geldik sadece Karlıova'yi. Giresun'a giderken hep ordan geciyoruz sonra Erzurum.
Ben merkezde üniversitenin orda oturuyorum.
Yukardaki hanıma da yazdığınız cvbi okudum.
Annemin pek fikri yok yani gel diyene gidiyor git diyene gidiyor kusmesinler diye.
Bir de evlendiğimden beri her yıl 2 ayligina gidiyorum memlekete bu sene gidemeyeceğim. Ablamlar ve abim 1 gece zor kalıyorlar babamlarin yanında gezme tozmak peşindeler. Ben de annelerin işlerini yapıp yarenlik ediyordum. Babam gecen sene vefat edince de onun ozlemi de ağır basti.

O yüzden anneme sen gel dedim değerimi merak ettim ve gördüm.
Herkesin değer yargısı başkaymış bunu da tecrübeyle öğrendim.

Arkadaslar cevap yazarsanız çok mutlu olurum çok tedirginim birsey olmuş olsa kanamam falan olurmu
21,22 haftalar gibi birden benim de içime kuşku düştü, sanki bebek hareket etmiyormuş, karnım birden küçülmüş gibi geldi. Gelip gidip aynaya bakıyordum, mezurayla karnımı ölçüyordum. Kaç gün kurdum kafamda, ama hiçbir sorun yoktu aslında. Bazen oluyor öyle. Kanamanız sancınız yoksa endişe etmeyin.

Bebek doğduğunda topuk kanına bakıyorlar. Yanlış bilmiyorsam hem doğar doğmaz hastanede hem de doğduktan sonraki 5.günde sağlık ocağında bakıyorlar. Alınan kanda bir problem yoksa geri dönüş yapılmıyor, bir sıkıntı varsa bilgi veriyorlar.
Topuk kanıyla zeka geriliğine ve ağır sekellere neden olabilecek fenilketonüri (PKU), konjenital hipotiroidi, kistik fibrozis, konjenital adrenal hiperplazi, biyotinidaz eksikliği ve spinal müsküler atrofi (SMA) taraması yapılıyor.

Offff acaip dilli bir de yaaa kurban olurum insanın içine içine işliyor kıyamam bir an önce çıkıp gidersin inşallah evine

Canım doğumdan sonra hemen vücut eski haline dönmüyor elbisen belden aşağı genişse bi ihtimal karnın daha küçük olacağı için olabilir ama göğüsler daha da şişiyor bilemedim şimdi senin nasıl olur herkesin vücut yapısı bir deil sonuçta

Yavrum benim içim cız etti
Ne bileyim ben eskiden böyle biri değildim. Bu hamilelik bende çok şey degistirdi. Eşim bana dedi ki icind büyüyeceğine dışına vur. Kim ne yaparsa hemen tepkini ver dedi. O gün bugündür ohh bee diyorum :)

Bende de göğüs hassiyetim,bulantım o haftalarda gitmişti,inşallah bebeğiniz iyidir,tedirgin olmayın,6 yıl sonra gebe kaldığım için hareketlerini hiss edene kadar ben de çok tedirgin olmuştum,anlıyorum sizi.Bel çevrenizi her hafta ölçün,ölçülerin artması bir az sizi rahatladır belki.Bir de Allaha tevekkül edin,nasibinde varsa,o bebek doğacak.

Doğumdan sonra göğüslerim şimdikinden daha şiş olacak öyle mi?Yeni bir elbise almalıyım o zaman

Tmm canım dediğin yöntemi uygulamaya çalışacam çok sağol kendimi eve bir atsaydım hayırlısıyla. Hayırlı haberlerini bekliyoruz rabbim yardımcın olsun.
Hamdolsun Rabbime 29 Mayıs sabah 8 bucuga gün verdi bakalım hayirlisiyla sezeryana alinacam pazartesi günü

Kızlarrr pazar günü nişanımsı bişey gelmişti azcık üstüne 2-3gündür de sancım vardı buraya yazmıştım. Şimdi tekrar nişan geldi ama bu resmen nişan yani kanlı ve büyüktü baya. Ama şimdi de sancım az ve bebek hareketleri de yavaş. Aşırı heyecanlandım doktora ulaşmaya çalışıyorum dua edin her şey güzel ilerlesin

Ay sağol kuzum inşallah hepimizin bebişleri sağlıklıdır izledipim video acayip etkiledi rüyama bile girdi Allah yardımcımız olsun

kızlar 37+5 teyim idari izinli olduğum için doğum izniyle ilgili hiçbir şey yapmamıştım. dünkü doktor önceki iznin yanmıştır artık alamazsın dedi ama sonrası için de bir evrak vs vermedi. ne yapmalıyım acaba

Hahahaha vallahi süper demiş eşin. Ama bu birazda karakter meselesi brn aman kimse kırılmasın diye pek dışa vuranlardan değilim ama en doğrusuda vurmak.

Offff acaip dilli bir de yaaa kurban olurum insanın içine içine işliyor kıyamam bir an önce çıkıp gidersin inşallah evine
Evet acayip dilli ve zeki bir çocuk. Çok şükür birazdan gidiyorum evime darısı sizin başınıza. Kız almanyayı bilmiyorum ama burası normal doğumda üç gün tutuyor hastanede bugün 4.Günüm. Ama çok ilgileniyorlar bütün gereken kontroller yapılıyor hem anne için hem bebek için. Orda kaç gün kalınıyor hastanede

Sıkma canını bak keyfine benim annemin bana yaptığınıda okudunmuyinede annem başımın tacı ki hepimiz için öyledir ama verilen değer başkadır yani demekki benimde annemin yanında yeğenim kadar değerim yokmuş onu anladımallah acılarını göstermesin napalım bacı boşverelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…