2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
39 a gireceğim hafta olarak bence bir sıkıntı yok kilosunda hem sen diyorsun ya hep cihaz yanıltıyor bende öyle düşünenlerdenim. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek

Arkadaşlar 37+6 da miniğim doğdu. Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Benimki bir mucize 20 yıl sonra gelen. Gerçi her bebek mucize.
Gözün aydin olsun canım Rabbim sağlıkla sıhhatli analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah
Sanki diyorum orda farkındaysanız sanki hamile değilim çok hafifim demek istedim
Canım daha 10 haftalık, ilk gebeliğin galiba 21 haftadan önce hareketlerini pek hissetmen mümkün değil zaten, hareketleri hissetmeye başladığında hamile olduğunu anlayabilirsin. Benim iki gebeligimde tüp bebek, ilk oğlum 9 seneden sonra tüp bebekle oldu, şuan 7 yaşında, kalan embriyolarım ikinci kizima hamileyim cok şükür. Tup bebek maddi ve manevi olarak cok yorucu yipratici bi surec ama cok sukurki tutmus ve gebesin, stres gerginlik yapma tadini cikar, o zaman sagligin daha iyi olur.
Hamdolsun Rabbime 29 Mayıs sabah 8 bucuga gün verdi bakalım hayirlisiyla sezeryana alinacam pazartesi günü
Benimde 30 mayis sabahina, 1 gun arayla gelecekler insallah, Rabbim hepimize kolaylıklar versin

Çok şiddetli diş ağrısı çekiyorum şuan Doktora gitsem bu haftalarda bişi yapıyorlar mı ? Çok fenayım şuan. Parol içtim gecmrsini bekliyorum

Kızlar sabah 9.50de doğum yaptım sancılar düzenliydi zaten, açılma da başlamıştı hemen aldılar sezeryana oğlum ters dönmüş geri zaten. Kucağıma aldım 5 dakika öpüp kokladım sonra aldılar hemen küveze girdi ordan yeni doğan yoğun bakımına. Ben sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordum. Oğlumada bulaşmış idrar yolu enfeksiyonu ciğerlerine vurmuş hafiften yoğun bakımda antibiyotik başladılwr 2 güne toparlar drdi doktorum ama önlem amaçlı falan 5 gün tutarız dedi antibiyotik bitene kadar işte. 36+4de 3335 grm 49 cm doğdu yavrum.. merak ettiğiniz başka bir şey varsa sorabilirsiniz

Maşallah gözünüz aydın En kısa zamanda kucağınıza da alırsınız merak etmeyin bol bol sağım yapın, Allah analı babalı büyütsün inşallah

Gözüm aydın canımkuzucuk hemen toparlar inş nefes alma ya da vücut sıcaklık kontrolüyle ilgili sorun sorun yaşadınız mı ?36 dan sonra sorun olmaz demişti bizim dr

Maşallah Allah analı babalı büyütsün canım. İnşallah çabucak toparlanıp birbirinize kavusursunuz

Kızlar ben bugün nst bağlandım.zaten doğru düzgün bağlayamıyorlar 0 çıkıyor 5 çıkıyor sonrada fark ettim kendim düzelttim öyle olunca 66 ya kadar yükseldiğini 40-45 falan olabildiğini falan gördüm ama tabi süre bitti daha yükselecekmiydi bir kaç kere daha bilemem ama neyse işte sizce bu sancımıdır yani sancılarım başlar mı ay ben üzülmeye başladım sancım başlamıyor diye kafam çok karışık anlamadım gitti

Benim 100ün üstüne çıkmasına rağmen sancı olarak kabul etmiyorlardı ama bugün ilk defa arası açılan bi kısım oldu o gerçek sancıymış öyle dedi. Anlaman için koyuyorum bak fotoğrafı

Eklentiler

• 8B347F12-0544-4170-B60E-C8661273A3E9.jpeg
    95,5 KB · Görüntüleme: 101
Benim 100ün üstüne çıkmasına rağmen sancı olarak kabul etmiyorlardı ama bugün ilk defa arası açılan bi kısım oldu o gerçek sancıymış öyle dedi. Anlaman için koyuyorum bak fotoğrafı
Anladımmm birinde 100 bile olsa inişli çıkışlı ama diğeri bir tümsek yapıyor ve iniş olmadan devam ettiği küçük sekmeler olduğu bir aralık şimdi mantığını anladım.ya beni düzgün bağlamadılar düşünsene bebek hareket ediyor rahim illaki kasılıyor 10 falan çıkar bu durumda ama malesef onda bile 0 yazıyor kaç kere kendim düzelttim cihazı o nedenle pek anlamadım da neyseki senin ki şimdi anlamaya yaradı benim için hayırlı olsun suni sancı istemiyorım ama bakalım

S sulemsiiii hayırlı olsun. İnşallah bir an önce sağlıkla kavuşursunuz bebeğinize.
Bende de idrar yolu enfeksiyonu oldu ara ara, hatta daha 2 gün önce 1 kutu antibiyotik bitirdim. Wincef 400mg. Siz ilaç kullanıyor muydunuz enfeksiyon varken? Bu ilaçtan önce de monourol kullanmıştım ona rağmen geçmeyince hapa başlamıştı doktor. Şimdi siz böyle yazınca biraz endişelendim. 37.haftadayız inşallah bizde de böyle sorun olmaz

Benim de bugün düzgün bağlamadılar sancı 5 gösteriyor ben ağrıdan kıvranıyorum dedim bu bağladığınız şey kayıyor o yüzden ağrımı göstermiyor ama ciddiye almadılar beni.
Suni sancıyı ben de istemiyorum hatta doktorum da bugün suni sancıyı çok zorda kalmadıkça vermeyeceğini söyledi o da istemiyor yani. İnşallah kendi sancımızla ve kolay doğumlarımız olur

Senin gelmedimi henüz canım bende cuma 39. Haftaya a giriyorum yapılacak herşeyi yapıyorum artsın diye suni korkum yüzümden çünkü doğal olsun niyetindeyim

Topuk kanından bakılıyor.
Öncelikle hayırlı olsun. Benim bebeğimde de enfeksiyon varmış yenidoğanda yattı 8. Gün çıktı şükür emzirmeye vs gidiyordum. Saatlerini sorun günde kaç kere gidilir vs. İnş. Bebeğiniz hemen çıkacak sizde o zamana kadar toparlamış olursunuz

Senin gelmedimi henüz canım bende cuma 39. Haftaya a giriyorum yapılacak herşeyi yapıyorum artsın diye suni korkum yüzümden çünkü doğal olsun niyetindeyim
Kesinlikle en güzeli doğalıdır ama mecbur kalırsak alıcaz suni.. Benim sancılarım var ama düzenli değil, bugün açıklık var mı diye baktı bebek kanala girmiş ama hiç açıklık yok dedi. Bi de bugün gerçek nişanım da geldi o yüzden ümitliyim bakalım inşallah bir an önce sağlıkla kolaylıkla gelir

kızlar selam, uygulama şöyle bir testten bahsediyor daha önce hiç duymadım, bilen var mı?

Eklentiler

• IMG_2408.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 91
Gözün aydın cnm en kısa zamanda kavuşursunuz bebişinle inşallah orda ona çok iy bakarlar merak etme sen şimdi süte odakln bebişe en iyi gelecek şey anne sütü bol bol dinlen sıvı tüket tekrar tebrikler

Tebrik ederim sağlıcakla büyütün inşallah çabucak kucağınıza gelir umarım

Bana da stajyerler denk geldi bağlayamadı bebeğim kalp atışını bulamadı bi de bana bebeğin haraketlerini hissettiniz mi diye soruyor çocuk içimde taklalar atarken dediğin gibi bi sıfır oldu sinyal alamadı bi aldı yarım yamalak ölçtü o gün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…