2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Benim maksimum 10 dk sonrasında yatmam gerekiyor. 34+2 yim çok baskı yapıyor paşa kasılıyor hemen 😅dikkat et canımm aman daha dursun içerde.
Benim Kasılmalar devam edince dayanamadım tekrar gittim hastaneye 🙈 nstye girdim ebe doğum sancıların başlamış dedi bir sürü ilaca boğdular ciğer geliştirici kas gevşetici vs. sanırım bu haftalarda kendimizi çok iyi dinlemeliyiz doktorum bu haftalarda günde 10 sancı normal dedi canım

Ay çok heyecanlıyım çok az kaldı 24 ünde belli olacak herşey ya bide şöyle bişi var 2 haftadır görümcem kaynanamd abi baskı var doğumu hafta sonuna ayarla keşke iki hafta önce için diyorlar doğum olsaydı hafta sonu ne güzel olurdu falan diye gorumcemi kızı okulda sinavalri varmış önümüzdeki haftalarda vs sanki benim elimdeymis gibi daha çocuk 36 hafta 3 günlük düşünün yani erken doğması iyi bişey değil onlar agire keyfinde olacak değil anlamıyorlar delirtecekler beni benim doktorumda sadece pazartesi günleri ameliyat ediyo sezeryana aliyo zaruri durumlar hariç hani anlık olanlar acil olanlar hariç ne kadar geç olur okadar iyi diyor haklı da adam daha 36 haftalık bebek 3 kiloya ulaştı diye erken doğması doğru değil eski kafalar anlamıyorlar deliricem moralimi iyice bozdular eşime babalık izni vermiyorlar yeni girdi diye zaten zor geçen 1 yıl stresi vs derken son zamanların iyice strese sokuyor beni bu durum
Onların demesiylemi oluyormuş ilginç geldi bana. Yani mesele bebeğin kilosu değil organlarının tam gelişmesi bakma sen onlara bide niye hafta sonuna istiyorlar onlarmı yanına gelip kalacaklar eşin izin alamıyor diye. Yanlış anlama cidden anlamadığım için soruyorum

Onların demesiylemi oluyormuş ilginç geldi bana. Yani mesele bebeğin kilosu değil organlarının tam gelişmesi bakma sen onlara bide niye hafta sonuna istiyorlar onlarmı yanına gelip kalacaklar eşin izin alamıyor diye. Yanlış anlama cidden anlamadığım için soruyorum
Ya görümcem hafta sonu olursa gelir kalırım yanında diyor ama çok bilmişlik yapıp yanlış hareket ediyor eltimin kızının sarılık olma sebebi eski kafa olması yüzünden he rise karışıyor birde yetmezmiş gibi arkadan dedikodu yapıyor ben hastanede yanimda istemiyorum çünkü gerçekten mahfolcak bebek birde onların istediği zaman olsun istiyorlar illah herşeyi o biliyo kaynanm köyde ben İstanbul'dayım görümcem karşıda oturuyor ama nasıl soyliyim size yanlış anlaşılmakta istemiyorum ama gerçekten çok yoruyorlar insanı eşim izni yok ama hastanede yanimda kalacak biri zaten var illah o olacak hayır bisiden anladigida yok eşime dedim eve adam lazım eltim cocukalro okula götürüp getircek hem gelen misafirle ilgilenmek kadın tek kalıcak bu süreçte eşime dedim eve gelip evd eyardimci olsun diye eşim Allah'tan bana hak veriyor

Doktoruma yazdım yarın aç karnına çağırdı. Kolestaz olabilir dedi. Çok korkuyorum umarım herşey yolundadır. Bebek için çok riskli bir şey mis yeni öğrendim. Ama 3-4 gündür var umarım erken farketmisimdir. Zaten pazartesi sezeryan doğum yapacaktım. Belki erken alinabilir
Canım inşallah değildir ama erken fark ettin yinede kontrolde olurlar kötü düşünme
Kız ne mutlu sana ben hiç kendime bakmıyorum daha doğrusu fırsatım olmuyor 7 nüfus olunca bir evde anca akşama yatağa atıyorum kendimi😂😂
Napsın bu kadın dimi sende haklısın bacım sende 🥰
Benimki geçen hafta üç kiloydu bakaım cuma günü kaç diyecekler
3300
Aynen haklısın amin canım benim hepimiz için herşeyin iyisi ve güzeli olsun annenin gelişine çok sevindim keşke benimde ailemden biri yanımda olsaydı😔😔rabbim yolunu açık etsin kazasız belasız sağlıkla gelmeyi nasip etsin.
Çakal bende imkansız gibi bakarken oldu inşalalh sağ Salim aksilik çıkmadan gelir ilk kez yurtdışına çıkacak birde uçak yolculuğu annem daha iki kelimeydi bir araya getiremez öyle garip kadındır masum dil falan olmayınca dur bakalım herşey bir şekilde gelişecek illaki ama çok özledim onu bana en iyi gelen şey annemdir iyi olacak

Benim Kasılmalar devam edince dayanamadım tekrar gittim hastaneye 🙈 nstye girdim ebe doğum sancıların başlamış dedi bir sürü ilaca boğdular ciğer geliştirici kas gevşetici vs. sanırım bu haftalarda kendimizi çok iyi dinlemeliyiz doktorum bu haftalarda günde 10 sancı normal dedi canım
Kasılmalarınız nasıldı benim de karnım bazen sertleşiyor yürürken yorulduğumda falan bana normal geliyor 4. Hamilelik ama öncekiler gibi yani değişen bişi yok diğerleri 38-39 gibi doğdular bakalım bu kızçe ne zamn gelecek

Kızlar bi de ahududu yaprağı çayı 37 haftayı geçenler doğumu kolaylaştırmak için içebiliyorlarmış kullanan var mı ki acaba

Ben de aynı durumdayım 34+0 ım ama 33+3 te ciğer geliştirici oldum 2 doz öğlen 2 doz gece. Nstde 70 çıktı 2 kere sancı doktor riske atmak istemedi. Size kaç doz ciğer geliştirici verdi? Haftanız ne tam olarak? Alttan muayene etti mi? Biraz fazla soru sordum🙈 ilk gebeliğim endişeliyim

Kızlar size tavsiyem var normal doğum için hurma yiyin bol bol 36 ci haftadan sonra yenmeli bird eyaninizda doğum çantasına muhakkak hurma ve soğan koyun soğan kendiniz için hurma bebeğin ağzına sürmek için ama hemşireye yakalanmayın soğan göğüs uçlarına sürün çatlak olmasına engel oluyor birde hem sizi hem de bebeği nazardan korur hurmada bebeğin dudagind apamukcuk olmasını engeller ilk hurma tattirin bebisinize tecrübeye tabidir bunlar 🥰

Canım inşallah değildir ama erken fark ettin yinede kontrolde olurlar kötü düşünme

Napsın bu kadın dimi sende haklısın bacım sende 🥰

3300

Çakal bende imkansız gibi bakarken oldu inşalalh sağ Salim aksilik çıkmadan gelir ilk kez yurtdışına çıkacak birde uçak yolculuğu annem daha iki kelimeydi bir araya getiremez öyle garip kadındır masum dil falan olmayınca dur bakalım herşey bir şekilde gelişecek illaki ama çok özledim onu bana en iyi gelen şey annemdir iyi olacak
Bende 3300 gibi tahmin ediyorum. Hiç sıkıntı yapma çok rahat şekilde gelecek annen. Benim anam 23 sene önce benim düğünüme tek geldi onunda ne okuma yazması ne doğru dürüst türkçesi vardı ama rahat şekilde geldi. İyi gelmezmi şimdi sana saatler geçmez yarın olmaz değilmi bende çok özledim anamııı😢😢😢

Ya görümcem hafta sonu olursa gelir kalırım yanında diyor ama çok bilmişlik yapıp yanlış hareket ediyor eltimin kızının sarılık olma sebebi eski kafa olması yüzünden he rise karışıyor birde yetmezmiş gibi arkadan dedikodu yapıyor ben hastanede yanimda istemiyorum çünkü gerçekten mahfolcak bebek birde onların istediği zaman olsun istiyorlar illah herşeyi o biliyo kaynanm köyde ben İstanbul'dayım görümcem karşıda oturuyor ama nasıl soyliyim size yanlış anlaşılmakta istemiyorum ama gerçekten çok yoruyorlar insanı eşim izni yok ama hastanede yanimda kalacak biri zaten var illah o olacak hayır bisiden anladigida yok eşime dedim eve adam lazım eltim cocukalro okula götürüp getircek hem gelen misafirle ilgilenmek kadın tek kalıcak bu süreçte eşime dedim eve gelip evd eyardimci olsun diye eşim Allah'tan bana hak veriyor
Yani illaki görümcelik yapacak. Boşver madem eşin sana hak veriyor kendi bildiğini yap. Doğumdan sonra insana dinlemek gerekiyor stres sıkıntı değil bak keyfine bacı

Bende 3300 gibi tahmin ediyorum. Hiç sıkıntı yapma çok rahat şekilde gelecek annen. Benim anam 23 sene önce benim düğünüme tek geldi onunda ne okuma yazması ne doğru dürüst türkçesi vardı ama rahat şekilde geldi. İyi gelmezmi şimdi sana saatler geçmez yarın olmaz değilmi bende çok özledim anamııı😢😢😢
Sorma bacım sorma babamda uyuzun teki beni sinir etti bir aksilik çıkmadan gelse de bitse kadın yola çıkacak ilgilenmesi gereken şeyler var adam kendi ile alakalı olan herşeye gayretli işin içinde kendisi yoksa hey yavrum hey delirtti beni sabah beri yarın ola hayrola diyorum artık şu yurtdışı harcı varya onu yatıracak git yatır dedim haftalar önceydi ATM den nasıl olur attım yada havaalanına git yatır dedim yapacağı basit aslında ama gitmiş arkadaşına sormuş oda becerememiş cepten yatırmışlar oda provizuında bekleyen olmuş e annem yarın 5 de orada olacak o saatte banka işleme geçmek böylece yatırmış sayılmaz hadi orada yatırsa o saatte orada memur ne gezer valla sinir etti ya bir insana laf kaç kez anlatırlar be defalarca anlattım sonuç ne orada o saatte birini bılurmuyum diyor ben havaalanı personelimiyim dedim. Ay delircem neyse oh içimi döktüm

Yani illaki görümcelik yapacak. Boşver madem eşin sana hak veriyor kendi bildiğini yap. Doğumdan sonra insana dinlemek gerekiyor stres sıkıntı değil bak keyfine bacı
Öyle yapicam alınan alınsın napim yeterince bunalttilar beni zaten hamileliğimin başında 1 buçuk aylıkken kendi öz annemi kaybettim zorlu sureclerden geçtim

Öyle yapicam alınan alınsın napim yeterince bunalttilar beni zaten hamileliğimin başında 1 buçuk aylıkken kendi öz annemi kaybettim zorlu sureclerden geçtim
Başın sağolsun rabbim sabır versin. Yaw bırak kim alınırsa alınsın dedimya illaki karışacaklar gerçekten ihtiyacın olunca kimseyi bulamazsın çevrende şimdi ihtiyaç yokya ondan ortaya düşmeleri.

Üvey annem var 23 yıldır bana annelik yapan şimdi o da büyük bir ameliyat geçirecek ne doğuran nede bakıp buyutenime faydam olmadı hamileliğim boyunca annemi kanserden kaybettim 3 yaşındaydım onlar ayrıldığında babam ben 6 yaşındayken birini bulup evlendi Allah var öz annem olsa anca bu kadar severdim dogurmakla annelik olunmuyor onyargili olmayın söylediğim şeyin sebepleri var ama inanın ikisinde faydma dokunmadı annemi 1bucuuk aylık hamile iken kaybetti üvey annemin büyük bir operasyon geçireceğini eğer ameliyat olmazsa felç kalacağını öğrendim normalde doğumda o kalacaktı yanımda hastanede bütün hazırlık yapıldı doktorlar arayacak yarın şu saatte ameliyat olacaksın yarın gel diye gidecek ameliyat olmaya ve ben riskinden dolayı gidemicem yanına zaten son 2 hafta kaldı çok garip 1 yıl geçirdim üstüne birde gorumcemi tavrı kaynanamın ısrarı anlayissizliklari beni çok bunalttı bide bu halde ben evimden cikartildim taşındım 1 ay oldu

Başın sağolsun rabbim sabır versin. Yaw bırak kim alınırsa alınsın dedimya illaki karışacaklar gerçekten ihtiyacın olunca kimseyi bulamazsın çevrende şimdi ihtiyaç yokya ondan ortaya düşmeleri.
İşte bende bunu anlamadım zamansız ortada olmaları çok garip asıl ihtiyacım olduğunda kimse olmadı etrafımda şimdi ise zamanı gelmeden ortaya dokulduler bide eşimle aramda sıkıntı çıktı boş muhabbet yüzünden tutturdular ya hafta sonu olsun sanki benim elimde

Sorma bacım sorma babamda uyuzun teki beni sinir etti bir aksilik çıkmadan gelse de bitse kadın yola çıkacak ilgilenmesi gereken şeyler var adam kendi ile alakalı olan herşeye gayretli işin içinde kendisi yoksa hey yavrum hey delirtti beni sabah beri yarın ola hayrola diyorum artık şu yurtdışı harcı varya onu yatıracak git yatır dedim haftalar önceydi ATM den nasıl olur attım yada havaalanına git yatır dedim yapacağı basit aslında ama gitmiş arkadaşına sormuş oda becerememiş cepten yatırmışlar oda provizuında bekleyen olmuş e annem yarın 5 de orada olacak o saatte banka işleme geçmek böylece yatırmış sayılmaz hadi orada yatırsa o saatte orada memur ne gezer valla sinir etti ya bir insana laf kaç kez anlatırlar be defalarca anlattım sonuç ne orada o saatte birini bılurmuyum diyor ben havaalanı personelimiyim dedim. Ay delircem neyse oh içimi döktüm
Kızdırma kendini baban yapamamış belki yokmu başka ilgilenecek biri harcı zamanında yatırmasa annenin gelişine engel olmaz değilmi bilmediğim için soruyorum

İşte bende bunu anlamadım zamansız ortada olmaları çok garip asıl ihtiyacım olduğunda kimse olmadı etrafımda şimdi ise zamanı gelmeden ortaya dokulduler bide eşimle aramda sıkıntı çıktı boş muhabbet yüzünden tutturdular ya hafta sonu olsun sanki benim elimde
Ya dedimya gıcıklığından yapıyorlardır. Eşinle aranı bozma. Ya cidden istedikleri çok çok saçma farkında değiller sanırım bu normal doktor kontrolu değil doğum yapacaksın doktorlar ne zaman derse o zamana randevu verirler. Çok tuhaf🙈🙈🙈

X