2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canim bende de surekli nabzim 120 lerde cikiyor
Doktor normal dedi ama senin 183 cikmis
Bi işmi yaptin yoruldun yoksa durup dururkenmi
Oturduğum yerde çıktı canım öncesindedir bir şey yapmamıştım.bugğn yine hiç bir şey yokken 172 çıktı.bana preeklampsi teşhisi kondu ondan oluyormuş yapacak hiç bir şey yok Allah beterinden korusun preeklampsi çok ama çok kötü bir hastalık gebelikte tek tedavisi doğum ve sürekli hayati tehliken var ne an nerede ne olacak bilemiyorsun o nedenle sürekli takip yapıyoruz ben tansiyon hersaat ölçüyorum hastane kan ve idrar vs ama bir dk önce bir şey yokken bir anda bir dk sonra beyin kanaması geçirebilirsin ve bunu bilemezler yada iç kanama karaciğer yırtılması daha bir sürü risk.. ama motivasyonum yüksek yinede takılmıyorum hiç birine oldu geçti diyorum inşallah doğumda kolayca olacak diye umut ediyorum

Canim biliyorum bende gecirmiş olarak seni anliyorum sen kac haftalik oldun?
Bide tansiyon ilaci kullaniyormusun
Cok şukur bu gebeligimde protein kacagi yok şuanlik ama arada tansiyonum yukseliyo

İnşallah canım ama sana teşhis konulmadı dimi sen kendin takip ediyorsun
Konulmadı canım. 12. Haftamda hastane de rutin kontrol de fırlamıştı tesadüfen öğrendim hafif protein kaçağı da vardı nefrolojiye gittim düzenli takip edicez denildi o haftadan bu yana tedbir amaçlı ilaç da kullanıyorum aylardır rahattım aslında şu ara doğum korkusu mudur nedir yükseliyor bazen

Bugün çalışamaz raporu için kontrolüm vardı bu hafta tatlıyı fazla kaçırmıştım oyüzden ilk defa suyumuz fazla çıktı erken doğum olmaması için tatlıya dikkat edin arkadaşlar 10 gün kadar tatlı yasak 10 gün sonra tekrar bakılcak bide nst ye biraz aç girdim sanırım bebek hareketleri az çıktı serum yemek yemek zorunda kaldım çok şükür düzeldi yoksa yatış vercekti ama düzelince çıktık gerildim baya bunların dışında herşey normal boy 47 cm kilomuz 2817 olmuş

Ya Allahım yardımcın olsun canım benim sürecin gerçekten zor bebeğin iyiyse ve sende kalıcı problem yaratmıycaksa bu durum mantıklı olan beklemek ama Allah sana sabır versin güç kuvvet versin yaşayan sensin bu durumları…

Geçmiş olsun canım tatlı neden erken doğuma sebep oluyormuş ki onu anlamadım tam olarak.. şuan nasılsınız ?

Bu gidişle çoğumuz erken doğum yapacak rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Benimde doktorlar 37+2 de doğum yaptırmak istiyorlar ama benim içim hiç rahat değil eğer ikna edebilirsem tabi bir sorun olmasa 38. Haftaya kadar beklemek istiyorum. Dün hastaneden çıktım benim demireksikliği değil anemi olmuş onun için kan verildi bir ünite inş faydasını görürüm.

Bu arada ginnys sende çok dikkat et nabzın çok yükselmiş son iki üç haftamız sağlıkla kucaklarımıza alalımda gerisi önemli değil

Ariana canım sayfamıza doğan bebişlerimiz için bir yer açacakmısın. Böylelikle biliriz kim doğum yaptı, kaç kilo doğdu bebişlerimiz.

Geçmiş olsun canım. Ne kadar yedin ki çok oldu derken ben hergün 2 meyve ve biraz nutella yiyorum.bazen çikolata da

Canim biliyorum bende gecirmiş olarak seni anliyorum sen kac haftalik oldun?
Bide tansiyon ilaci kullaniyormusun
Cok şukur bu gebeligimde protein kacagi yok şuanlik ama arada tansiyonum yukseliyo
Ben almanyadayım işin kötü tarafı buranın prosedüründe tansiyon ilacı yok hatta preeklampsi ilacı var oda verilmiyor sen kaç haftalık doğurmuştun preeklampsi yakalandığında..ben bugğn 36+0 dayım.. ama insan mayında oturuyor gibi hissediyor ya sen de öyle hissettin mi

Tedbiri elden bırakma o kesin ama protein kaçağı az miktarlı hep oluyor preeaklampsi genelde 20. Haftadan itibaren kendini gösteriyor mesela ben 34 te yakalandım.eğer teşhis yoksa kendini paniğe kaptırma çünkü çok iyi anlıyorım şuan benim hissettiklerimi bit bilsen her kontrol yeni bir tedirginlik bilinmezlik gibi o nedenle olabildiğince sakin kal olur mu

Valla bebek normal ama benim için herşey bir muamma o nedenle hiç bilmiyorım ki canım işte dikkatle geçiriyoruz günleri

Oyyy inşallah toparlarsın dm den kırmızı pancar suyu al hergün iç toparlanmaya yardımcı olacaktır kesinlikle ama akabinde mutlaka yoğurtta ye çünkü şekerimiz var bir şey yapmıyor ben denedim ama senin şeker daha bi risk yaratıyor o nedenle tedbiren arkasından yemelisin

Bu arada ginnys sende çok dikkat et nabzın çok yükselmiş son iki üç haftamız sağlıkla kucaklarımıza alalımda gerisi önemli değil
Ediyorım etmesine ama işte preeklampsi çok pis bir durum kendi kendine iş çıkartıyor ben bir şey yapmıyorum ki hareketsiz kaldım düşün bu bile sinirimi bozuyor bu arada bence sen 38 de doğurursun onlara bakma zaten 38+0 olsan 38 i doldurmuş oluyor dolu dolu mis gibi tarih

Geçmiş olsun canım tatlı neden erken doğuma sebep oluyormuş ki onu anlamadım tam olarak.. şuan nasılsınız ?
Su fazlalığı yapmış oyüzden doğum erken olabilir dedi doktor yada doğumu kendi erkene çekicek su dışında iyiyiz biraz aç kalmışım bugün iş yerinde son günümdü toparlandım işleri devrettim falan çok dikkat edemedim ama serumu yiyince nst düzeldi sıkıntı yok

Son düzenleme:
Geçmiş olsun canım. Ne kadar yedin ki çok oldu derken ben hergün 2 meyve ve biraz nutella yiyorum.bazen çikolata da
Ben gebeliğin başından beri meyve dışında tatlı yemiyordum canım istemiyordu hiç ama son bir iki haftadır geçti tatlı yiyorum pasta dondurma falan özellikle karpuz her akşam yiyodum geçen hafta normaldi suyum bu hafta artmış ilk defa oldu oyüzden tatlıyı kestirdi dikkat edicem artık

Canim ben anladigimda iş işten gecmisti 32 haftada ogrendim ogunde sezeryan oldum
Turkiyede olsan direk sezeryana alirlardir
Bide senin ne kadar gebelik haftan artarsa risk daha da artiyo

Bide kızlar bu haftalarda ateşlenme gece terlemesi sıcaktan bunalma yaşayanlar doktora sordum çok normal dedi binevi menepoz dönemiyle benzer bir durummuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…