2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar doğum kolaylaşsın die hurma yemek merdiven in çık squat falan hangi haftada başlamak doğru bilen biri beni aydınlatabilir mi ?
Ben 36. Haftadayım yeni başladım. Hurmayı günlük 5 yiyorum. Ya da yemeye çalışıyorum. Çünkü biraz zor şekerli olduğu için. 38 den sonra 7 ye çıkaracağım. Doğumu kolaylaştıran egzersiz araştırıp onlara da yeni başlayacağım

Ben 34. Haftaya yakalandım şuan 36+0 dayım mayında oturmak hayırlı olsun diyorum hissim tam olarak bu malesef
Ben 32 haftamda ogrenmeme ragmen
Dogumda tansiyonum 19 lardaydi
Galiba gozlerime tansiyon vurmuş bulanik goruyorum hala

Ben 34. Haftaya yakalandım şuan 36+0 dayım mayında oturmak hayırlı olsun diyorum hissim tam olarak bu malesef
Ben olsaydim bebegimi dunyayi getirmiştim
Cunku cok tehlike beklemeye gelmez
36 hafta gene iyi bebek kuveze girmez solunum sıkıntısı yoksa
Bunu doktorunla konuş bi istersen

Geçmiş olsun canım düzelir inş.

Dikkat et canım bende karpuz ve dondurma abarttım aynen sıcak basıyo die özellikle rahatlatıyodu ama çoğu iyi değil anlaşılan inşallah sende öyle bir etki olmamıştır
Ay bugün itibarıyla dondurmaları eşime devrettim buzluğa stoklamıştım hiç gerek yok şimdi bu tür aksiyonlara

nasıl yanlış ölçüyo ki cihazı kötüdür muhtemelen… sen dikkat et kendine her ihtimale karşı

Ben olsaydim bebegimi dunyayi getirmiştim
Cunku cok tehlike beklemeye gelmez
36 hafta gene iyi bebek kuveze girmez solunum sıkıntısı yoksa
Bunu doktorunla konuş bi istersen
Burada doğumları ebe yaptırıyor ama kendi eben değil yani şöyle Dr takip yapıuor ebede yapıyor sonra hastane seçiyorsun o hastanede nöbette hangi ebeye denk gelirsen doğumdan bir süre öncesinde doğum yapacağın yer icap görürse oda kendi takibini yapıuor yoksa sadece doğum anından sorumlu

nasıl yanlış ölçüyo ki cihazı kötüdür muhtemelen… sen dikkat et kendine her ihtimale karşı
Baya yanlış mesela her defasında arka arkaya randevular hep benim Dr da hemde hastanede ama haftanın sonuna denk geliyor de da biraz sallıyor böylece yanlış çıkıyor hastane haftasıyla uyumlu çıkartıyor

Kızlar biraz gerildim uykum kaçtı bebeğin battaniye nev vs eşyalarını yıkadım içeri kurutucuya astım. Eşimde her gece yatmadan sigara içer ama balkona çıkmaz balkon kapısını aralar kendi içerde sigara dışarda şeklinde ve salona ister istemez duman gelir bu gece dedim bebek eşyaları var balkona çık iç. Tamam dedi ama içerde içmiş çok sinirlendim.yani ben kıyafetlerini iki üç kere ütülüyorum sen içinde yüzlerce zehir olan dumanı bebeğin nevresimine nasıl üflersin 2 dk balkona çıkmak çok mu zor. Üstelik dışarda içmeyeceksen kıyafetleri odaya taşıcam dedim.

2. Konu da doğuma evimize kalıya gelmek isteyenler( ya da doğumdan 1-2 hafta sonra).Ben kimseyi istemiyorum.(annelerden biri gelcek onun harivi)
evimiz 1+1 55 m2 açık mutfak koridor yok yatak odası banyo hepsi salona açılıyor.gelen salonda yatcak.ve en az 10 gün kalmayı düşünüyor
zaten riskli gebelik yaşıyorum 25. Haftadan beri yatıyorum. bebeğimin büyüdüğü her günü haftayı sayıyorum. Gün içinde kaç farklı ruh haline giriyorum, bu hafta doğarsa yaşam şansı kaç diye bakmak okumak nasıl zor yaşayan bilir.
Benim ve bebeğin en hassas savunmasız olduğu dönemde nasıl yatılı misafir alim bu kadar zorluk yaşıyorken.üstelik bu durumu gayet net bir şekilde belirttim.

Birincisi yatılı misafirden daha kötü olan şey eşinin sigarası çıksın sokakta içsin çocuğa içirmeye ne gerek var en sinir olduğum şey sana sıkıntı olacak ama tekrar yıka sindiyse bebek daralır nefesi ben eşyama sinen duma olsun nefes alamıyorum çok üzüldüm ve bence eşine haddini bildir konuş onunla bu konuyu çok sıkıntılı.misafire gelince çok zor biliyorum ama gelince kalacak başka yer yada kişi varsa oraya gitmesini önerinhani annen olsa sana yardımı dokunur yada kayınvalide bazısı işe yaramaz ama işe yarayanlardansa diyorum..varsa eş dost akraba oraya postalasın eşin olmadı kibarca otele hayır kendide uyuyamaz bebek bu ağlayacak altını ıslatacak uyumucak sen evin içinde belki yürüceksin dolaşmak isteyeceksin bebekle gece kalktılar belki oturacaksın herşey heran yatakodasında olmaz ki belki daralacak kapını açıp uyumak isteyeceksin ki lohusasın valla bilemiyorum ama yanlış doğum yapan birinize kalmaya gitmek yanlış anneler hariç onlar amaç yardımcı olmak ben kendi annemi kendim çağırdım çünkü yetişemeyeceğini biliyorum bocalarım belkide ya bebek ya ev işinde destek atar inşallah konuyu toparlarsın ama önce sigara çünkü misafirde gelip geçici ama o illet kalıcı ve artık o evde bebek var

Bide kızlar bu haftalarda ateşlenme gece terlemesi sıcaktan bunalma yaşayanlar doktora sordum çok normal dedi binevi menepoz dönemiyle benzer bir durummuş
Ben gece 4-5 pijama çamaşır hatta yatak çarşafları nevresim falan değişmek zorunda kalıyordum öyle ateş basıyor sonra yorganı falan çıkarttım kaldırdım sadece nevresim kullanıyorum biraz rahatladım ama havalar ısınırsa oda fazla gelecek biliyorum evde atletle geziyorum sıcak diye diye

Hepimizde aynı sorun var lohusalık kolay geçer inşallah

Günaydın kızlar deli gibi uykum var zaten gece sürekli çişe kalkıyoruz.kalça ağrısından uyuyamaz oldum uyuşuyor ağrıyor mis gibi yatak beni bekliyor ben kalkıp oturuyorum revamı bu yaaa daha bebek doğunca uykusuz kalacaktık çok erken başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…