2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar selam size bir şey soracağım. Benim oğluşun kafası 3 hafta önde nerdeyse 40 haftalık. Normal doğum istiyorum ama doktor bol yürü erken doğsun yoksa sıkıntı olabilir dedi biraz moralim bozuldu. Sezaryen hiç ama hiç istemiyorum. Büyük kafalı olup normal doğum yapılabilir mi acaba?
Doğru ıkınma ve nefes kontrolüyle yapabilirsin canm bide benim oğlumda hep gelişim olarak 3 hafta öndeydi 3 kilo doğdu minicikti .. önemli olan senin doğuma adaptasyonun

Aynı pijama takımıni aldım ben çok beğendim bir de siyah renkli bı takım aldım o da çok güzel
Gri olanı kaç beden aldınız acaba? Hamile pijamaları biraz geniş kesim oluyor diye s alacaktım, ama dün tükendi. Tekrar stoklara gelmesini bekliyorum.
Bir de siyah renkli ben de istiyorum, görsel ya da link atabilir misiniz

Kızlar çok alakasız olacak belki ama ben çok sessiz uyuyan biriydim. Eşim 1 haftadır horladığımı söylüyor 😂 hatta ani bir ses çıkarıyormusum. Eşimde ağır uyur ses duymaz onu bile korkutuyormuşum😂😂 ay hamileliktendir inşallah yoksa işler fena
Ben aylardır horluyor:) bazen kendi horlamama uyaniyordum. B3nc3 hamileliktendir.

Rutin testler de protein kaçağı çıkmıyor onun dışında herhangi bi tetik yapılmadı sadece kendim takip ediyorum tansiyonu. İnşallah beraberce atlatırız arkadaşım💙
Zaten şu şekilde oluyor bak aklında olsun tansiyon 140/90 üzeri olunca aynı zamanda yapılan idrar tahlilinde protein yüksek miktarda bulunursa ve buna eşlik eden baş ağrısı görme de gariplik ( bende yıldızlar sinekler uçuşuyordu) şiddetli karın ağrısı varsa kanda da bakılıyor enzimlere. Ancak o şekilde karar veriliyor tek başına ne tansiyon ne protein nede diğerleri preeklampsi demek olmuyor ama diyelim ki 140/90 gördün tansiyonda( onuda şöyle ölçüyoruz oturuyorsun 20 dk falan. Bekliyorsun dinlemiyorsun sonra ölçüyorsun bu şekilde çıktı diyelim hareketsiz oturuyoruz 20 dk sonra yeniden ölçüyorsun yine aynı yada daha yüksekse) hemen acile gidip şüphenden bahsediyorsun bakıyorlar yani bu şekilde yapman lazım şüphen varsa ben her saat başı ölçümlerimi yazıyorum takipli hasta olduğum için bir kontrol et istersen bu yönergeler ile kendini ne dersin .tabi bir şey çıkmasında yinede kontrol iyidir

Kızlar doğum kolaylaşsın die hurma yemek merdiven in çık squat falan hangi haftada başlamak doğru bilen biri beni aydınlatabilir mi ?
Merdiven herzaman hurma 34 te başlıyor spor yapmak diyim merdiven yürümede dahil 12. Haftadan sonra başlanıyor 36 dan itibaren sıklaştırıyorsun

Hamilelikten bence bende de aynı problem var son 3 aydır eşim mesleği gereği gecede çalıştığından o salonda yatıyor gök gürültüsü gibi horluyosun diyo bana hele eve yatılı birileri gelmesi onun korkulu rüyası oldu ben nerde uyucam derdi sarıyo adamı🤣 doğum yapınca geçiyomuş korkma 😅😅

Canım geçmiş olsun anlık bişeymiydi? Şimdi nasılsın ?
Dün oldu geçti sabah yeniden oldu 140 lar falan buldu hastaneye gitmiştik orada 172 oldu hiç bir şey yapmadılar preeklampsi olduğum için oluyormuş tek yapabilecekleri şey bebeği almak ama oda sağlıklı rahat büyüyor nabız o an için acil hayati risk oluşturmadığından bebeğide acil almadılar yani stabil diye bıraktılar çok karmaşık bı şekilde devam bende bilmiyorım inan ki

Zaten şu şekilde oluyor bak aklında olsun tansiyon 140/90 üzeri olunca aynı zamanda yapılan idrar tahlilinde protein yüksek miktarda bulunursa ve buna eşlik eden baş ağrısı görme de gariplik ( bende yıldızlar sinekler uçuşuyordu) şiddetli karın ağrısı varsa kanda da bakılıyor enzimlere. Ancak o şekilde karar veriliyor tek başına ne tansiyon ne protein nede diğerleri preeklampsi demek olmuyor ama diyelim ki 140/90 gördün tansiyonda( onuda şöyle ölçüyoruz oturuyorsun 20 dk falan. Bekliyorsun dinlemiyorsun sonra ölçüyorsun bu şekilde çıktı diyelim hareketsiz oturuyoruz 20 dk sonra yeniden ölçüyorsun yine aynı yada daha yüksekse) hemen acile gidip şüphenden bahsediyorsun bakıyorlar yani bu şekilde yapman lazım şüphen varsa ben her saat başı ölçümlerimi yazıyorum takipli hasta olduğum için bir kontrol et istersen bu yönergeler ile kendini ne dersin .tabi bir şey çıkmasında yinede kontrol iyidir
Geçmiş olsun canım hayırlısıyla inşallah miyadına erdirebiliriz🤲🏻 benim de tansiyonum 14-9 çıktığı oluyor takipteyim 3-4 gündür. Yarın randevum var bakalım ne durumdayız. Kan testi vermiştim bu hfta karaciğer enzimlerim falan normal çıkmış. Acaba gebelik zehirlenmesi olsa bu değerlerin de yüksek mi olması gerekiyor. Yoksa yüksek çıkmasa da preeklampsi olabilşr mi? Bilgin var mı acaba? Benim normalde de bir tık yüksek seyrediyor tansiyonum 13-8 leri gördüğüm olurdu.

Kızlar selam size bir şey soracağım. Benim oğluşun kafası 3 hafta önde nerdeyse 40 haftalık. Normal doğum istiyorum ama doktor bol yürü erken doğsun yoksa sıkıntı olabilir dedi biraz moralim bozuldu. Sezaryen hiç ama hiç istemiyorum. Büyük kafalı olup normal doğum yapılabilir mi acaba?
Tabiki kafa tası kemikleri gene oluşmuyor doğumda birbiri içine geçebilen yumuşak bir yapı şıklınde oluyor Allah’ın hikmeti işte yani o ölçtükleei çap daralıyor kendiliğinden boşuna düşünmüşsün.YouTube da mutlaka vardır yaz mutlaka detaylı anlatımlı falan çıkar videoları var

Geçmiş olsun canım hayırlısıyla inşallah miyadına erdirebiliriz🤲🏻 benim de tansiyonum 14-9 çıktığı oluyor takipteyim 3-4 gündür. Yarın randevum var bakalım ne durumdayız. Kan testi vermiştim bu hfta karaciğer enzimlerim falan normal çıkmış. Acaba gebelik zehirlenmesi olsa bu değerlerin de yüksek mi olması gerekiyor. Yoksa yüksek çıkmasa da preeklampsi olabilşr mi? Bilgin var mı acaba? Benim normalde de bir tık yüksek seyrediyor tansiyonum 13-8 leri gördüğüm olurdu.
Preeklampsi tek başına tansiyon ile çıkmadığı gibi tek başına karaciğer değerleride kesin tanı değil mesela protein her gebenin idrarında çıkar önemli olan tansiyon dediğimdeğerlerde 140/90 olacak ve otururken ölçülmüş olacak üstelik 20 dk sonra hala oturur pozisyonda n kalkmadan ölçüldüğünde aynı yada daha yüksek ise(tansiyon için kriter bu şekilde ) olurken protein de yüksek miktarda çıkması gerekecek onun belirli değer aralıkları var..ve mesela ben acile gittiğimde görmemde sıkıntı oldu sinekler yıldızlar uçuşuyordu ki bu zaten acil bir durum hemen kendileri şüphelendi baktılar kesin tanı konuldu.tansiyon takibini yap birde karaciğer enzimleri yükselir evet ama altında yatan başka şeylerde olur mesela kolestaz Buda bir gebelik hastalığı bu bulguların hepsi değerlendirilmeli

Preeklampsi tek başına tansiyon ile çıkmadığı gibi tek başına karaciğer değerleride kesin tanı değil mesela protein her gebenin idrarında çıkar önemli olan tansiyon dediğimdeğerlerde 140/90 olacak ve otururken ölçülmüş olacak üstelik 20 dk sonra hala oturur pozisyonda n kalkmadan ölçüldüğünde aynı yada daha yüksek ise(tansiyon için kriter bu şekilde ) olurken protein de yüksek miktarda çıkması gerekecek onun belirli değer aralıkları var..ve mesela ben acile gittiğimde görmemde sıkıntı oldu sinekler yıldızlar uçuşuyordu ki bu zaten acil bir durum hemen kendileri şüphelendi baktılar kesin tanı konuldu.tansiyon takibini yap birde karaciğer enzimleri yükselir evet ama altında yatan başka şeylerde olur mesela kolestaz Buda bir gebelik hastalığı bu bulguların hepsi değerlendirilmeli
Teşekkür ederim 🌸

Bugün hiç yükselmedi tansiyonum çok şükür Rabbime ki hatta şaşılacak durum 10.6. 10.5 falan çıktı. Hep tetikteyim ama devamlı ölçüyorum söylediğin şeyleri yaşarsam acile koşarım Rabbim ikimize de yaşatmasın inşallah korktuğumuzu

Bugün hiç yükselmedi tansiyonum çok şükür Rabbime ki hatta şaşılacak durum 10.6. 10.5 falan çıktı. Hep tetikteyim ama devamlı ölçüyorum söylediğin şeyleri yaşarsam acile koşarım Rabbim ikimize de yaşatmasın inşallah korktuğumuzu
İnşallah canım ama sana teşhis konulmadı dimi sen kendin takip ediyorsun

Kızlar bugğn nabzım otururken 183 kadar çıktı kalbim çıkayor zannettim bebeğim hareket ediyor bir yandanda hıçkırıyordu beni sardı korkular yarın hastane randevum var inşallah bu sebeple 37+0 doğum demez daha kanala inemedi oğlum tamda bugğn hareket ederim kanal için çalışma yaparım diyordum ne mümkün oof of aldı yürüdü korkular.hareket edememek ayrı etmek zorunda olduğunu bilmek ayrı dert valla tansiyonum çıkmadı çok şükür ama nabzım neden oldu bende şaştım
Canim bende de surekli nabzim 120 lerde cikiyor
Doktor normal dedi ama senin 183 cikmis
Bi işmi yaptin yoruldun yoksa durup dururkenmi

X