2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
En son iki gün önce betahcg 1007 çıkmıştı bugün idrar testi yaptım bu şekilde çıktı daha koyu olması gerekmez miydi beta artmamis olabilir mi kızlar 😪
2 günde bir kan tahlili verin en garantisi o. İkiye katlanması lazım. Daha koyu olmalıydı evet ama belki çok su içtiniz vs..

İlk gebeliğimde açılma başlamasına rağmen iki hafta sonra doğurabildim onda da suni sancı verdiler. Belki de o yüzdendir
Belkide burada buna bağlıyorlar tabi başka etkenlerde var mesela stres yaşıyorsanız relaxsin endorfin salgılanmıyor salgılansana duruyor Buda süreci uzatıyor bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Düzenli olarak kan idrar verdim belli haftalarda bebeğin kalp atışını dinlediler. Sorumsuzlarmış işlerini yapmamışlar.
benim 22. haftada yapıldı kan idrar testi dün sağlık ocağı hemşiresiyle konuştum doğumdan önce çağırıcak sizi tekrar rutin test için dedi. hamilelik boyunca 2 kez yani 🤷‍♀️

Kızlar baskı bende de oluyor benim bebeğim makat geliş özellikle tekme attığı zaman mesanemde idrar hissi baskı hissediyorum hatta bazen makat kısmımda da anlık tekmeleri hissediyorum🙈 bazen yürüyemiyorum o baskı yaptığında altıma kaçıracakmışım gibi oluyor. Doktora sormuştum benim de tahliller temizdi bebek makat geliş ondan demişti. Ama sizinki döndüyse belki yine de baskı yaptığı için olabilir☺️
Benim baş aşağı diye biliyorum bu kontrolümde bişey demedi ama cihazı direk aşağı koydu ekranda kafatası vardı 😂

Merhaba kızlar. Benimde malum gebelik şekerim var. Yine doktor yüksek deyip hastaneye yatırdı takip etmek icin. Suan 36+4 haftaligiz. 35-37. Haftalar arası ani bebek ölümleri olabiliyormus şekerden dolayı o yüzden yatis verdiler. 37 de doğum önerdi. Beklemedeyim 37 yi doldurunca alacak gibiler 😏

Doktorunuz söylemediyse yada denk gelmediyseniz nerden bileceksiniz benim şansıma Türkiye’deki özel ders aldığım doğum ebesi o söyledi ilaveten burada almanyada zaten söylüyorlar gebelik başında bilgilendirme formunda yazıyor birde doktorlar söylüyor
Babada bıraktırdı doktorum magnezyum ve progesterınu.
Merhaba kızlar. Benimde malum gebelik şekerim var. Yine doktor yüksek deyip hastaneye yatırdı takip etmek icin. Suan 36+4 haftaligiz. 35-37. Haftalar arası ani bebek ölümleri olabiliyormus şekerden dolayı o yüzden yatis verdiler. 37 de doğum önerdi. Beklemedeyim 37 yi doldurunca alacak gibiler 😏

Bir de 3 hafta gelisim geriliği vardı sanırsam bunun icin bekletmek istemiyorlar
Bende de karın çevresinde gelişim geriliği 3 haftaya çıktı en son kontrolde 1 hafta bekletip alalım dedi. 35+1 de gittim. Yarında gideceğim 35+5 oluyorum. Muhtemelen gün verecek 36. Hafta içinde sezeryan olacağım.

Benim yarın kontrolum var söyleyecem doktoruma artık ne verirse kabızlık için.
Faydası olur mu bilmiyorum ama ben kabızlık sorunu oldum olası yaşıyorum e hamileliktede oluyodum ama geçen ay canım karpuz istedi ki normalde yemem nerdeyse her akşamda yiyorum ve beni baya baya rahatlattı belki sizde de işe yarar 🙈🥰😁

Babada bıraktırdı doktorum magnezyum ve progesterınu.

Bende de karın çevresinde gelişim geriliği 3 haftaya çıktı en son kontrolde 1 hafta bekletip alalım dedi. 35+1 de gittim. Yarında gideceğim 35+5 oluyorum. Muhtemelen gün verecek 36. Hafta içinde sezeryan olacağım.
Topigimizin ilk bebekleri olacak öyleyse❤️ Rabbim her ikinizinde evlatlarını sağlıkla dünyaya getirebilmeyi nasip etsin..

Ben sadece gebeliğin başında vermiştim. Tekrar vermek gerekiyor mu hiç söylemedi ne doktorum ne sağlık ocağı

ASM size nerede takipli olduğunuzu sorduysa ve siz de doktorum var dediyseniz kan vermemeniz normal. Beni de arada arayıp bilgi aldılar ve ihtiyacın olursa gel burda bakarız dediler telefonda. Herkes düzenli gitmek zorunda değil ama belli haftalarda arayıp ilaç kilo aşı bilgisi aldılar.

Siz insülin kullanıyormuydunuz

Faydası olur mu bilmiyorum ama ben kabızlık sorunu oldum olası yaşıyorum e hamileliktede oluyodum ama geçen ay canım karpuz istedi ki normalde yemem nerdeyse her akşamda yiyorum ve beni baya baya rahatlattı belki sizde de işe yarar 🙈🥰😁
Nedense benimde bu akşam canım karpuz çok çekiyor. Ama burda hemen bulamıyorsun ancak türk marketlerinde bulabilirim yarın ilk işim gidip almak olacak inş işe yarar😂😂

Merhaba ben bugün kontrole gittim 34+3 deyiz. 2400 Gr olmuş . Ters dönmüştü zaten kafa asagida . Doğurabilir miyim dedim dogurturuz dedi 🤭
Günde 20 dk , yarım saat yürüyüş yap dedi ama baskı ve ağrı çok oluyor malesef . Onlara da normal dedi. 38,39 da gelir dedi . Hayırlısı ile bekliyor olacağım 😊 zaman yaklastikca korku artıyor bende inşallah yine başarabiliriz

Aaah o sorunun büyüğünü ilk doğumumdan sonra yaşadım. İnanın normal doğumdan çok daha sıkıntılıydi. Bu sefer tedbirimi alacağım. Karpuz şifa olursa çok da sevinirim🤭

X