2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba hanımlar dün öksürük meselesi için hem dahiliyeye hem kendi drma göründüm ilk defa nst girdim hiç sevmedim çok gerildim bebeğin kalp atışı arada sırada çok yükseldi yaşayan var mı dr normal dedi ama ben hala korkuyorum 170 leri falan gördü

Merhaba hanımlar dün öksürük meselesi için hem dahiliyeye hem kendi drma göründüm ilk defa nst girdim hiç sevmedim çok gerildim bebeğin kalp atışı arada sırada çok yükseldi yaşayan var mı dr normal dedi ama ben hala korkuyorum 170 leri falan gördü
Aa ben de ilk kez girdim bugün ama hiç dikkat etmedim yattım öyle 10 dakika
Doktor bana da normal dedi

Nst zamanı çok stresli oluyorum. Tansiyonum normaldir o gün illa oynuyor🫤 yükselip alcalan dıt dıt sesleri geriyor beni. bizim oğlan da çok hareketli oluyor o gün , cihaz ritmi bi yakalıyor bi kaybediyor 15 dk 1 saat gibi geçiyor. En son müzik dinledim sesleri duymamak için işe yaradı. Bundan sonra direkt takvam kulaklığı

Nst zamanı çok stresli oluyorum. Tansiyonum normaldir o gün illa oynuyor🫤 yükselip alcalan dıt dıt sesleri geriyor beni. bizim oğlan da çok hareketli oluyor o gün , cihaz ritmi bi yakalıyor bi kaybediyor 15 dk 1 saat gibi geçiyor. En son müzik dinledim sesleri duymamak için işe yaradı. Bundan sonra direkt takvam kulaklığı
Aynen tansiyonum gayet iyi gidiyordu yükselmiş o ara. Bende kulaklık götüreyim iyi fikir

Bebek hareket ettikçe değerler değişiyor

Kızlar bugün ilk kez nts ye girdim. Normal çıktı sıkıntı yok ama nts ye aç değil tok gidiliyormuş orayı kaçırmışım :KK53:
32+0 kilosu 1873
Karnımdaki kasılmayı, sertleşmeyi sordum normal olduğunu söyledi rahim ağzı kısalmamış çünkü.
Sadece 5 dakikada bir düzenli olursa hemen gel dedi
Bi dahaki randevu 3 hafta sonraymış ve o gün sezaryen günüm verilecekmiş
Bir problem olmadığı için 3 hafta sonra gel demiş ola bilir.Sık-sık gitmenin bir faydası yok ki canım.

Bir problem olmadığı için 3 hafta sonra gel demiş ola bilir.Sık-sık gitmenin bir faydası yok ki canım.
Öyle de insan korkuyo Allah korusun okuyoruz su azalıyo, kalbi duruyo vs. :KK43: İlk çocuk olduğu için korku halindeyim hep bana kalsa her hafta giderim :KK53: bir de benim suda sıkıntı vardı daha iyi olabilir demişti ona takılıyodu aklım ama suyum artmış.Şu temmuzu görsek sağ Salim 🙏🏼

Kızlar benim doktor direkt doğum tercihini bana bıraktı. Bi dahaki kontrole kadar düşün dedi.
Ben ikisinden de korkuyorum ama sezaryene daha yakın gibiyim.
Bi yanım yine de çatı muayenesi ol diyo bi yanım direkt sezaryen de geç diyo. 3 hafta da bunu düşüncem artık :KK51:

Kızlar benim doktor direkt doğum tercihini bana bıraktı. Bi dahaki kontrole kadar düşün dedi.
Ben ikisinden de korkuyorum ama sezaryene daha yakın gibiyim.
Bi yanım yine de çatı muayenesi ol diyo bi yanım direkt sezaryen de geç diyo. 3 hafta da bunu düşüncem artık :KK51:
Ben de çok kararsızım bu konuda 🥴

Ben de çok kararsızım bu konuda 🥴
Çok kişisel bi durum ya. Normal doğum yapıp dikişi olmayıp hemen ayağa kalkan da var dikişlerden zorlanan doğumu zor geçen de.
Sezaryen de aynı şekilde. Ama normal doğum beni daha çok korkutuyo sağlıklı olan o olsa bile :KK43:
Bi de ben evde tekken aniden sancım olmasından korkuyorum :KK53: Hani en azından sezaryende gün belli onda da erken gelmezse tabii
Benim doktor sezaryen olursa 39 da alırız dedi ben 38de alınıyo diye biliyodum

Çok kişisel bi durum ya. Normal doğum yapıp dikişi olmayıp hemen ayağa kalkan da var dikişlerden zorlanan doğumu zor geçen de.
Sezaryen de aynı şekilde. Ama normal doğum beni daha çok korkutuyo sağlıklı olan o olsa bile :KK43:
Bi de ben evde tekken aniden sancım olmasından korkuyorum :KK53: Hani en azından sezaryende gün belli onda da erken gelmezse tabii
Benim doktor sezaryen olursa 39 da alırız dedi ben 38de alınıyo diye biliyodum
37 de alan bile var dr dra değişiyor demekki ya da bebeğin gelişimine kilosuna göre mi değişiyor acaba bilemedim

Kızlar kordon kanı saklatmayı düşüneniniz var mı içinizde ? Ben saklatıcam nasip olursa 🙏🏻🙏🏻🩷🌸

X