2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar kan ilacı kullaniyormusunuz, ben kullanmiyordum dr vermemişti ama bütün ebe izlem yapti kan ilacı önerdi, doğumdan sonra sıkıntı yaşarsın dedi, aile hekimine yazdırdım, kalp çarpıntılarım hep o yüzdenmiş
Kan ilacı nasıl vermez çok şaşırdım? Gebelikte kan ihtiyacı ciddi artar. Boş yere vermek istemiyorsa da tahlil yapması lazımdı. Kesin tahlil yaptırın. Benim normalde demir ve ferritin im çok iyidi. 12 haftadan beri doktor kan ilacı verdiği için tereddütteydim kullandıktan bir süre sonra rutin bir kontrolde demirime de bakıldı. Normal seviyedeydi ama alt sınırın biraz üstündeydi yani bebek ciddi anlamda kullanıyor. Lütfen direk kullanmak istemiyosanız sağlık ocağında tahlil yaptırın

Benimde hazır bu hafta 34 de hazırladım nolur nolmaz die
Gerçi burda doğum yaptığın zaman hastaneler senin götürdüğün elbiseleri değil kendi elbiselerini giydiriyorlar herhangi bir sorun ve sıkıntı olmadığı sürece enaz üç gün kalıyorsun hastanede onun için acil bir durumda ne anne ne bebek elbisesiz kalmıyor hastaneden çıkınca resim çekiliyor onun için kendin götürdüğün elbiseyi giydirip eve getiriyorsun miniği🥰

Gerçi burda doğum yaptığın zaman hastaneler senin götürdüğün elbiseleri değil kendi elbiselerini giydiriyorlar herhangi bir sorun ve sıkıntı olmadığı sürece enaz üç gün kalıyorsun hastanede onun için acil bir durumda ne anne ne bebek elbisesiz kalmıyor hastaneden çıkınca resim çekiliyor onun için kendin götürdüğün elbiseyi giydirip eve getiriyorsun miniği🥰
Tr de öyle değil malesef belki veren özel hastaneler vardır ama çoğunlukla kendin götürüyorsun normal doğumda 1 gece sezeryandada durumuna göre 2 yada 3 gece tutabiliyolar

Yok bacım burda öyle birşey hatta bi kaç yakınımın bebek çantası yetişemediği için yastık kılıfına sarmışlardı hatta birinide ameliyat çarşafıyla vermişlerdi 🤣

P.tesiden beri Nergis hanımın kıyafetlerini yıkayıp kurutmaya çalışıyorum 😍 dün artık ütüleyip yerleştirdim çantayı da hazırladım koydum. İnsan çanta hazır olunca her an doğuracakmış gibi hissediyo 😂
Bir de bu ara hem her şeye çok ağlıyorum hem her şeye çok gülüyorum. Sabah eşimi işe gönderirken gülme krizine girdim geçen gün de gönül dağı dizisinde Hüseyin abisinin elini öpmedi diye ağlamıştım salya sümük 😂😂 kafam tertemiz

Kızlar hastane çantasını hazırladınızmı, hazırlamadınızsa kaçıncı haftada hazırlayacaksınız. Benim niyetim 36.Haftada hazırlamak sizce erkenmi olur
Canım 36 hafta erken deil tabiki ben 35 olunca hazırlarım herşeyini inşallah benim kızlardan kalanlar da var tabi önce onları da bi güzel çıkarıp yıkamam gerekecek

Canım bebeğe kilo aldıracak gidalar al,badem, muz, kaşar peynir, süt gibi gıdalar bebeğe iyi geliyor kilo aldırıyor, az az sık sık ye

Ilk çocukta bende 30 haftada hazırlamıştım heyecandan, son hafta tekrar çıkarıp tekrar yıkayıp ütülemiştim iki eziyet oldu, konu bebiş olunca insanin içine sinmiyor, yun baytlari felan oluyor ya, uzun süre bekleyen kıyafetlerde ürüyorlar, biraz pinpirikliyim ben kafamda böyle şeyler kuruyorum kendime eziyet ediyorum
Doğacağı gün kesin olsa son hafta hazırlamak tabii daha iyi de. Ya pat diye gelirse korkusu da var bende. Ay hiç düşünmedim tekrar yıkamak gerektiğini.

Kızlar kan ilacı kullaniyormusunuz, ben kullanmiyordum dr vermemişti ama bütün ebe izlem yapti kan ilacı önerdi, doğumdan sonra sıkıntı yaşarsın dedi, aile hekimine yazdırdım, kalp çarpıntılarım hep o yüzdenmiş

Gebelikte demir ihtiyacı giderek artıyor bu nedenle başlanıyor. Hgb nin belli bi değerin altına düşmemesi isteniyor. Benim kansızlık sınırı altına düşmediği halde doktorum giderek düştüğü için günde 2ye çıkardı mesela. Hem şu anda bebek kullanıyor hem de doğumda bir miktar kan kaybı oluyor diye yüksek tutmak istiyor. 16. Haftadan beri kullanıyorum. Ama son 3 haftada günde 2 ile ciddi bir artış oldu merak etmeyin siz de yükseltirsiniz.

Kendime ve bebegime aldıgım kiyafetleri insanlar gelince bizi öyle görsün diye aldıgım yani hemen giyilmeli mi yoksa sezeryan olursam kan olur mu ikinci ücüncü gebe olanlar bilgi akısı saglayabilir mi tecrübe aranıyor😂🤔🫶

Ben 3. sezeryanı olacağım. O gün giydirin oyle çok kan olmaz zaten. Şapka kesin kan olur ama :) Neden giydirin dedim fotograf çok çekiliyor ilk gün o yüzden bence giydirin güzelleri
Kendime ve bebegime aldıgım kiyafetleri insanlar gelince bizi öyle görsün diye aldıgım yani hemen giyilmeli mi yoksa sezeryan olursam kan olur mu ikinci ücüncü gebe olanlar bilgi akısı saglayabilir mi tecrübe aranıyor😂🤔🫶

Kızlar pazartesi kontrolüm vardı 30+6 da bebiş 1370 çıktı. Gelişim geriliği var demek için 3 hafta sonra tekrar ölçmemiz gerek dedi doktorum. Kuzu eti ve süt ürünü tüket dedi. Boş kalori alma ama kalori alman gerek dedi. Son zamanlarda mideme baskı yaptığından 1 lokma yemekle doyuyorum ama mecburen yiyeceğim. Bir de ilk doğumumda nişan gelmişti. Öyle leke gibi değil bildiğiniz mukus tabakası içinde kanlı damar gibi şeyler var. Gelince kesin anlarsınız. Ama tabiki her lekelenmede doktora görünmekte fayda var.
Geçmiş olsun canım.aşırı gerilik yok.mide baskısından yiyemediğin için olmuştur o da 3 haftaya normale döner inş. 🙏

Ben 3. sezeryanı olacağım. O gün giydirin oyle çok kan olmaz zaten. Şapka kesin kan olur ama :) Neden giydirin dedim fotograf çok çekiliyor ilk gün o yüzden bence giydirin güzelleri
Tamamdır Ben peki :) sezeryan olursam ne bileyim altıma giydigim seyler kan olur mu nasıl oluyor o sürec hiç bilmiyorum 🤔🤔🫶

Valla ilk 6 ay kendimi çok iyi tuttum cips benim de eşim yerken 1-2 yiyip bırakırdım
Ama 7. Ayda içimden bi canavar çıktı sanki durmuyo 😂😂
İlk 6 ay canım hiç istemedi. Ağzımın tadını bozuyordu atıştırmalıklar ama şuan dediğin gibi sınırsız yiyebilirim🙈 genelde yeme isteği gelince zorunlu ara öğünleri yiyorum 1 kase yoğuttan ya da 2 bardak sütten sonra pek iştah kalmıyor 😁 küçük bir tabak ödül veriyorum kendime 🤪

Kan ilacı nasıl vermez çok şaşırdım? Gebelikte kan ihtiyacı ciddi artar. Boş yere vermek istemiyorsa da tahlil yapması lazımdı. Kesin tahlil yaptırın. Benim normalde demir ve ferritin im çok iyidi. 12 haftadan beri doktor kan ilacı verdiği için tereddütteydim kullandıktan bir süre sonra rutin bir kontrolde demirime de bakıldı. Normal seviyedeydi ama alt sınırın biraz üstündeydi yani bebek ciddi anlamda kullanıyor. Lütfen direk kullanmak istemiyosanız sağlık ocağında tahlil yaptırın
Doğum sırasında farklı durumlar oluşur anne kan kaybeder diye de kan seviyesini yüksek tutmak istiyor dr ler

Tamamdır Ben peki :) sezeryan olursam ne bileyim altıma giydigim seyler kan olur mu nasıl oluyor o sürec hiç bilmiyorum 🤔🤔🫶
Anneye de ben bir tane pijama takımı bir de gecelik içli dışlı almıştım. Şimdi zaten ilk 6 saat ameliyat kıyafeti ile oluyorsunuz. Sonra gelip diyorlar yürüyün diye. O zaman üzerini gecelikle değiştirmen mantıklı çünkü wc ye çıktığında altındakini indirmek de kolay oluyor yoksa pijamayı indir külotu indir ya da bezi her neyse... Sonraki sabah pijama giyilebilir. ya da gecelik kan olrsa. Eger hasta bezi takılırsa veya bebek bezi işte külota koyanlar var, Geceliğine kan geçebilir sürekli oturdugun/uzandığın için. Başka türlü senden kan olmaz bir şey. Zaten altına yatak kirlenmesin diye elli tane koruma koyuyorlar ameliyattan geldiğinde 😂

X