2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar kan ilacı kullaniyormusunuz, ben kullanmiyordum dr vermemişti ama bütün ebe izlem yapti kan ilacı önerdi, doğumdan sonra sıkıntı yaşarsın dedi, aile hekimine yazdırdım, kalp çarpıntılarım hep o yüzdenmiş
Kan sulandırıcı ilacı alıyorum gebeliğimin başından beri.

Boşver yemen daha iyi ben geçenlerde bir aç kaldım biraz kanımda keton çıkmış o rahatsızlandığı gece az kalsın komaya giriyormuşum haberim yok aman diyim yiyin bir şeyler sürekli
Zaten yiyorum da benim dediğim mesela bu saatte de yemek istiyorum 🙈 ama karbonhidrat falan yani öyle meyve sebze değil.
Keton bende de çıkmıştı ebe bol su iç susuzluktan dedi geçti seviyesi önemli herhalde üstünde durmadığına göre. Çok geçmiş olsun

Evet acıkıyorum.çok az da olsa canımın istediğinden yiyorum. Asla paketten yemiyorum tabağa 2-3 tane cips az çikolota koyuyorum.ya da bir bisküvi üzerine Nutella. Kahvaltıda da azcık nutella yiyorum🙈ama çok az kuş gibi 🤪yerken de azcık azcık ısırıyorum hemen bitmesin diye 😂😂
en güzeli eve zararlı atıştırmalık almamak benim eşim alıyor arada ben de dayanamıyorum
Valla ilk 6 ay kendimi çok iyi tuttum cips benim de eşim yerken 1-2 yiyip bırakırdım
Ama 7. Ayda içimden bi canavar çıktı sanki durmuyo 😂😂

Kızlar hastane çantasını hazırladınızmı, hazırlamadınızsa kaçıncı haftada hazırlayacaksınız. Benim niyetim 36.Haftada hazırlamak sizce erkenmi olur
Bence erken değil ne olur ne olmaz hazırlayıp koymak lazım
Ben bebeğin giysilerini yıkadım ütüledim hurçlara koydum. Önümüzdeki hafta hazırlamayı düşünüyorum ki ben daha 32 hafta olacağım :)

Kızlar hastane çantasını hazırladınızmı, hazırlamadınızsa kaçıncı haftada hazırlayacaksınız. Benim niyetim 36.Haftada hazırlamak sizce erkenmi olur
Bende daha hazır etmedim, senin gibi 36 37 haftayı görelim hele, bugün oğlumun zibinlarini yenidoganlarini çıkardık, biraz sariliklar oluşmuş onları yikiycam güzelce, yerlestirirkende ütülerim mis olur, sağlıkla gelsinler inşallah

Kızlar pazartesi kontrolüm vardı 30+6 da bebiş 1370 çıktı. Gelişim geriliği var demek için 3 hafta sonra tekrar ölçmemiz gerek dedi doktorum. Kuzu eti ve süt ürünü tüket dedi. Boş kalori alma ama kalori alman gerek dedi. Son zamanlarda mideme baskı yaptığından 1 lokma yemekle doyuyorum ama mecburen yiyeceğim. Bir de ilk doğumumda nişan gelmişti. Öyle leke gibi değil bildiğiniz mukus tabakası içinde kanlı damar gibi şeyler var. Gelince kesin anlarsınız. Ama tabiki her lekelenmede doktora görünmekte fayda var.
Canım bebeğe kilo aldıracak gidalar al,badem, muz, kaşar peynir, süt gibi gıdalar bebeğe iyi geliyor kilo aldırıyor, az az sık sık ye
Bence erken değil ne olur ne olmaz hazırlayıp koymak lazım
Ben bebeğin giysilerini yıkadım ütüledim hurçlara koydum. Önümüzdeki hafta hazırlamayı düşünüyorum ki ben daha 32 hafta olacağım :)
Ilk çocukta bende 30 haftada hazırlamıştım heyecandan, son hafta tekrar çıkarıp tekrar yıkayıp ütülemiştim iki eziyet oldu, konu bebiş olunca insanin içine sinmiyor, yun baytlari felan oluyor ya, uzun süre bekleyen kıyafetlerde ürüyorlar, biraz pinpirikliyim ben kafamda böyle şeyler kuruyorum kendime eziyet ediyorum

Kan sulandırıcı 12.hafta bırakılıyor normalde, bende hem ilacını hem iğnesini kullandım ama 12 haftaya kadar, bi sıkıntı mı var yoksa dr kesmeyimi unuttu. Kan ilacı farklı bi ilaç ayrıca, sulandiricidan farklı
Benim gebelikten öncede kalp atışlarımda sıkıntı vardı çok yüksekti onun için ilaç alıyordum hamile kalınca kullandığım ilacı bırakmak zorunda kaldım onun için başka bir tablet verdi ona kan sulandırıcı yerine geçiyor aslında kalp hastalarının kullandığı bir tablet canım😔

Bende daha hazır etmedim, senin gibi 36 37 haftayı görelim hele, bugün oğlumun zibinlarini yenidoganlarini çıkardık, biraz sariliklar oluşmuş onları yikiycam güzelce, yerlestirirkende ütülerim mis olur, sağlıkla gelsinler inşallah
Bende bu hafta hepsini yıkar ütülerim haftayada hazırlarım inş.

Zaten yiyorum da benim dediğim mesela bu saatte de yemek istiyorum 🙈 ama karbonhidrat falan yani öyle meyve sebze değil.
Keton bende de çıkmıştı ebe bol su iç susuzluktan dedi geçti seviyesi önemli herhalde üstünde durmadığına göre. Çok geçmiş olsun
Valla içinden geliyorsa azar azar ye susuzluk dışında karbonhidrat da bitiyor ış vücuttaki falan

Canım da hep boş kalori istiyo :mad: valla çok korkuyorum 10-15 kilo alırım son aylar diye
Bi daha hamilelik düşünürsem asla bu kilolarda kalmıcam tüm hamileliğim kiloyu düşünmekle geçti 🙄
Anlıyorum seni,insan yasak olana meyil ediyor her zaman.O zaman çok az ye.Ben paketli qida,atıştırmalık önceleri de yemiyordum,şimdi de almıyorum,eşim bazen aldığında az yemeye çalıştım.Evde olmayınca yemiyorsun da.Şimdi şeker var evde sadece,arada canım istese ondan çayla içiyorum.Kilom az olduğu ve az kilo aldığım için kendimi avutuyorum, bir şey olmaz diyorum🙃Gelecek hamileliği mutlaka kilolardan kurtulmuş halda planlayın bence de.

El ayak gözlerde hepsinde birdein oluyor ama el daha belirgin bir olay.fakat şişe takılma tansiyon yükseliyorsa protein bakılmalı ancak öyle belli ediyor
Doktora yazdım akşam,endişelenme dedi.Ellerimde şiş yok.Ayaklarım da dünki gibi deyil,sağ ayağım düzelmiş.

Kızlar kan ilacı kullaniyormusunuz, ben kullanmiyordum dr vermemişti ama bütün ebe izlem yapti kan ilacı önerdi, doğumdan sonra sıkıntı yaşarsın dedi, aile hekimine yazdırdım, kalp çarpıntılarım hep o yüzdenmiş
Benim kan değerlerim iyi olduğu için hiç kullanmadım.Her gün 1 kaşık pekmez yiyorum,et yemekleri yiyorum,bu ay akşamlar havuç ve pançarı rondpdan geçirip yemekle yiyorum.

Ben en baştan itibaren kullanıyorum.
Kızlar pazartesi kontrolüm vardı 30+6 da bebiş 1370 çıktı. Gelişim geriliği var demek için 3 hafta sonra tekrar ölçmemiz gerek dedi doktorum. Kuzu eti ve süt ürünü tüket dedi. Boş kalori alma ama kalori alman gerek dedi. Son zamanlarda mideme baskı yaptığından 1 lokma yemekle doyuyorum ama mecburen yiyeceğim. Bir de ilk doğumumda nişan gelmişti. Öyle leke gibi değil bildiğiniz mukus tabakası içinde kanlı damar gibi şeyler var. Gelince kesin anlarsınız. Ama tabiki her lekelenmede doktora görünmekte fayda var.
bende 33 de gittim kilosu 2200 dü. Karınçevresi geriden geliyor doktorumda gelişim geriliği için fark açılması lazım dedi. Her çocuk kilolu olmuyor hiç kafanıza takmayın.
Ben 33 te hazırladım. Erken doğar vs diye 35 ten itibaren her hastaneye gittiğimde arabaya yanıma alacağım

Evet acıkıyorum.çok az da olsa canımın istediğinden yiyorum. Asla paketten yemiyorum tabağa 2-3 tane cips az çikolota koyuyorum.ya da bir bisküvi üzerine Nutella. Kahvaltıda da azcık nutella yiyorum🙈ama çok az kuş gibi 🤪yerken de azcık azcık ısırıyorum hemen bitmesin diye 😂😂
en güzeli eve zararlı atıştırmalık almamak benim eşim alıyor arada ben de dayanamıyorum
Okurken kendimi gördüm 😄

X