2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Her şeyi 1-1,5 ay kalmışa sakladım ben.Daha çantadan başka bir şey almadım.Bayramda indirim gelseydi iyi olurdu
Bende yeni yeni almaya başladım. Bir bebek arabasını şubatta aldım. İndirimden bir de bez aldım her numaradan ikişer paket :). Dün reflu yatagi, gecelik filan , bir iki parça giyecek aldım. Bayramdan sonra oda bakmaya gidecegiz

Kaçıncı haftada alacakmış canım geçmiş olsun 36 dan sonra sorun olmuyormuş genelde bi de seninki iri bebiş hiç sorun olmaz
Haftayı söylemedi bebişin gelişimini kontrol altında tutacaklar eğer kilo alımı fazla olursa suni sancı ile erken doğum yaptırırız dedi. Ben ultrason ölçülerine güvenmiyorum çünkü oğlumdada şeker vardı hep iri bebek dendi korkuttular kuşum doğdu 2900 grbakalım zaman neyi gösterecek az kaldı zaten üç haftayı atlatalım 36 haftalık olsun gerisi önemli değil.

Canım bende de oluyor aynısı. Kasığımda özellikle yan yatınca gece baya ağrı oluyor. Çare magnezyum. Magnezyum eksikliğinden oluyormuş. Maden suyu, muz ve ekstra vitamin takviyesi yapınca geçiyor. Decavit'te yeterince magnezyum yok. Maden suyu iyidir, her gün için. Bir de bol bol su için. İdrar yolları enfeksiyonu da öyle kasık ağrısı yapar. Çok su içerek geçer, bana drar söktürücü vermişti doktor kullanmadım.

Bende dün muayene oldum 32+5 de 1900 gr dedi doktor. Bu mesajı okuyunca acaba biz mi geri kaldık dedim dr normal dedi ama insan yine de şaşırıyor
Yoo canım gayet normal kilosu

32+2'de analık çalışabilir raporu aldım. 37+2'de bitiyor, tekrar gidip doğum iznine ayrılacağım. Bebek 2350 gr dedi doktor. 10 gün ilerden gidiyor diyor. Benim ilk bebeğimde de kafası ve karnı büyüktü hep böyle diyorlardı. Yok bebek 5 kiloymuş da falan. Bebeği 40+4'de normal doğum ile doğurdum, 3650gr gelmişti. Yani o istatistiklere güvenmeyin. Her bebeğin genetiği farklı. Benim çocukların kafası büyük. Doğduğunda kızıma yeni doğan şapkası gelmemişti. Şimdi 5 yaşındaki kızımla aynı şapkayı takıyoruz. Eğer bebek gelişimi ilerde diyorlarsa şapka olarak 1 yaş şapkası da koyun hastane çantasına. Kıyafet olarak da 0-3 aylık koyun. Yeni doğan kıyafetleri gelmiyor sonra.
Hastane çantamı hazırlamadım daha. Bebeğin kıyafetlerini de yıkayıp ütülemedim daha. Çok ağırlaştım, 93 kiloyum ve kendi göbek çevrem 120cm. Haftada 1 kilo alıyorum. Haftada 1-2 cm büyüyor göbeğim. Doktor çok kilo alma dese de ben normal besleniyorum kendiliğinden kilo geliyor. Şu anda bence diyet yapmaya uygun bir zaman değil. 160lık kızlarla 180lik kızlar farklı kilolar alırlar. O yüzden çok takmayın her şeyi kafanıza, yiyin için.

Kemikleri mi iriydi ilk bebeğin ?bana da öyle diyorlar ama kilo olarak normal bebekim bacak kemiği falan uzunmuş. Bizde de ilk hedef 36

Hangi bebek arabasını aldınız acaba? Travel mi kabin mi? Bir de fiyatını söyleyebilir misiniz?

Hangi bebek arabasını aldınız acaba? Travel mi kabin mi? Bir de fiyatını söyleyebilir misiniz?
ben bu bebek arabasını aldım prego quattro vip travel sistem. çok araştırdım ve genel olarak memnun olunan bir model olduğunu gördüm. iki yönlü kullanılması koltuğu ya da puseti değiştirmeye gerek kalmadan direk tutma kolunu çekerek yapıyosunuz.katlanınca baya küçülüyor çoğu araba katlanınca hatchbacklere sığmıyor bizim için önemliydi. tek eksisi portbebeyle kapanmaması. onun dışında herşeyiyle çok kullanışlı. 2. el letgodan tertemiz 2000tlye aldım. bebek arabası riskli çocuk durmayabiliyor içinde o yüzden deli paralar vermek istemedim bir de belli bi yaştan sonra illa bastona geçiliyor

Eklentiler

• 323FEBA6-8CFC-43F0-AECE-3E71EE6E2EE5.png
    249 KB · Görüntüleme: 43
Kızlar bugğn bir süre adet sancısı çektim bel ağrısı eşlik etti sizde korkuyormusunuz şimdi değil diye her ne kadar yalancı kasılma deselerde insanın içini bir şüphe kaplıyor dur dur gelme çok erken gibi inşallah vakitli gelirler ne çok bekletirler nede erken dedirtirler

Ahhh ahh benim de hayalimdi düzenli yürümek pilates falan. Paso yatıyorum şuan.Normal derse bu kemikler nasıl açılacak esneyecek hiçbir fikrim yok

Peki 2900 doğduğunda ultrason da kaç çıkıyordu.ultrason gelende +- 300 diye yazıyor ultrason kağıdında ama o nedenle yanılabiliyor

Benim de hastanede serum aldığımın ertesi günü sürekli bir tarafa toplandı bebek, doktorum yine olursa direkt hastaneye gel nstye bağlarız gerekirse ilaç verip yatış yaptırırız diyor siz gittiniz mi sancı için doktora ve kaçıncı haftadasınız

Kızlar bide sizin bebisler dondumu baş aşağı ben 32 de girdim ultrasona makat gelis dedi dönmemiş ..
28. haftada gittim baş aşağı duruyordu. 30. haftada gittim kafası yukardaydı. Bugün 32 oldu rapor çıkarmaya gittim baş aşağı duruyordu. Gerçi benim kız haylaz yerinde durmuyor :))) 32-36 haftalar arasında dönüyor bebekler.

32. haftadan itibaren 2 haftada bir çağırması gerekiyor sanırım. Benim öyle oldu. Bugün kontrole gittim 2 hafta sonra tekrar çağırdı devlet hastanesi

Ağrı durumum henüz pek olmuyor benim çatı ağrısı hariç ama dediğin gibi en ufak şeyde erken sakın die tedirgin oluyorum her kontrolde masaya tedirginlikle uzanıyorum ama doğana kadar durum böyle devam edicek sanırım inşallah vakitlerinde sağlıkla gelirler

Ben hamileliğim boyunca çok yemek yiyemedim açıkçası. Hatta 1 haftadır hastaydim 1,5 kilo vermisim. Ama neredeyse her gün havuç ve domates yedim. Her sabah 1 yumurta. Onun dışında çok ta dikkat etmedim. Aslında genetik dedi doktorum. Ben minyon biriyim. 158 boyunda küçükken hep minik tipliydim. Ama eşim 193 boyunda hep iri bir cocukmuş. Ailesi tamamen iriler. Bebeğimde eşime çekmiş anlaşılan. Bu durum beni zorluyor tabi. Açıkçası karnımda yer kalmadı ve bebek sığmıyor artık diye düşünüyorum

Soruyu yanlış sordum beden farkı var mıydı. Benim hamilelik öncesi sutyenim oluyor.ama aynı beden emzirme sutyeni almıştım. O olmuyordu.
Tabi hamilelikten önceki bedenimi alsaydim olmazdi, e bebekten görerek alabilirsiniz kutusunun içini acip bakarak aldim ben tavsiyem siyah rengini almayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…