2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bide sizin bebisler dondumu baş aşağı ben 32 de girdim ultrasona makat gelis dedi dönmemiş ..
Hareketlerinden daha dönmemiş gibi geliyor.Ultrasona da bir daha ne zaman gireceğim bilmiyorum,5 ya 6 mayısda randevum var,ama doktor ultrasona gerek yok dedi.O yüzden Allahdan hayırlısını diliyorum.
Kızlar iyi akşamlar. Bugün kontrolüm vardı. Bebişim beni bu hafta fazla yormustu. Yalancı kasılmalar yaşadım. Sebebi de bebeğimin iri olmasına bagladı doktorum. Normal hamilelere göre iki hafta önce yaşıyorsun dedi. Bebeğimin karnı ve kafası 20 gün ileride. Ve 33+4 teyiz. Kilomuz 2776 olmuş. Sağlığımız yerinde çok şükür. Yanaklarımız tomiş tomiş olmuş. Ve parmagını emiyordu ❤️ Ayrıca Nst ye girdim. Rahimde kasilmam yok çok şükür. Artık her hafta gelmemi istedi.
Bebek neden irelide gidiyor?Çok mu yemek yediniz o yüzden mi kilo aldı?

Kızlar,emzirme sütyeniyle beraber emzirme atleti de alan var mı?Emzirme atleti alan varsa,hangi marka, nereden aldınız?Bir anne emzirme atleti olduğunda süt verirken yukarı sıyırmaya ihtiyac kalmıyo karın bölgesine de soğuk olmuyor diye yazmıştı.Gümüş kapak,bebek bakım seti de alan varsa,hangi marka ve nerden aldığını yazsa iyi olur.Resimlerini atarsınız daha da iyi olur.

Aslında anlatırken ikisi i birbirine karıştırarak anlatmıştım :) bebeğin toplanıp karnımı yamultmasi kasılma değil. Bebeğin kendi hareketi. Kasılma insanın nefesini kesen bir durum.

Canim magnezyum kullanıyorsun biliyorum ama kalsiyum da kullaniyormusun? Bı dene istersen. Bazen magnezyum tek başına yeterli olmuyor.
Kız vermedi bana kalsiyum ben demiri bile söylene söylene 26. Haftada zorla başladım.kendim kafama göre bir kalsiyum aldım kullandım bir hafta çünkü elinin kemikleri bile ağrıyordu o biraz iyi geldi ona devam ediyorum

Hareketlerinden daha dönmemiş gibi geliyor.Ultrasona da bir daha ne zaman gireceğim bilmiyorum,5 ya 6 mayısda randevum var,ama doktor ultrasona gerek yok dedi.O yüzden Allahdan hayırlısını diliyorum.

Bebek neden irelide gidiyor?Çok mu yemek yediniz o yüzden mi kilo aldı?
Bende dün muayene oldum 32+5 de 1900 gr dedi doktor. Bu mesajı okuyunca acaba biz mi geri kaldık dedim dr normal dedi ama insan yine de şaşırıyor

Hepsini geçtim de vitaminle kilogram kısmını ilk kez duydum. Bebek kilosunu söylememe sebebi ne ki acaba nerdeyse ilk onu söylerler hep
Ben de burda su miktarını bilen bi de rahim ağzı ölçüsünü bilenler gördüm. Bende de o bilgiler yok konusu bile geçmedi 🥲
Valla artık bilmiyorum. Sağlıkla alalım kucağımıza 😊😊

Kızlar,emzirme sütyeniyle beraber emzirme atleti de alan var mı?Emzirme atleti alan varsa,hangi marka, nereden aldınız?Bir anne emzirme atleti olduğunda süt verirken yukarı sıyırmaya ihtiyac kalmıyo karın bölgesine de soğuk olmuyor diye yazmıştı.Gümüş kapak,bebek bakım seti de alan varsa,hangi marka ve nerden aldığını yazsa iyi olur.Resimlerini atarsınız daha da iyi olur.
Baby mom gümüş kapağını alacaktım. Yorumlar iyi. İki hafta da 60 lira zam gelince almadım. İnat ettim. Bakalım ne zaman alırsam.

Kızlar benim sabahları sol elim gün içerisindede sol ayağım şişmeye başladı var mı böyle olanlarınız tuzada dikkat ediyorum suda içiyorum ama bu iki gündür böyle olmaya başladım

Bende dün muayene oldum 32+5 de 1900 gr dedi doktor. Bu mesajı okuyunca acaba biz mi geri kaldık dedim dr normal dedi ama insan yine de şaşırıyor
Ben öyle çok fazla yemiyorum,yiye de bilmiyorum.Her gün tatlı,kızartma yapıp ben de yiye bilirim,amma sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum,normal doğum da istediğimden bebeğin de çok büyük olmasını istemiyorum.Bebek de haftasına uygun çıkıyor her defa.O yüzden merak etdim.Sağlıklı şeyleri de fazla yiyince bebek de fazla kilo ala biliyor mu?

Kızlar benim sabahları sol elim gün içerisindede sol ayağım şişmeye başladı var mı böyle olanlarınız tuzada dikkat ediyorum suda içiyorum ama bu iki gündür böyle olmaya başladım
Benim sol ayağım ocaktan beri şiş.Şubatta düzelmişti,martdan yine şiş.Doktor 2 ayakta şişlik yoksa korkulu değil demişti.Amma elimde şişlik yok,doktora bildirin isterseniz.

Baby mom gümüş kapağını alacaktım. Yorumlar iyi. İki hafta da 60 lira zam gelince almadım. İnat ettim. Bakalım ne zaman alırsam.
Her şeyi 1-1,5 ay kalmışa sakladım ben.Daha çantadan başka bir şey almadım.Bayramda indirim gelseydi iyi olurdu😃

Kızlar bugün kontrolum vardı hiç kilo almamışım son 6 haftada 200 gr fazlalağım var😂😂ama bebeğim iri bebekmiş şekerden dolayı dedi doktorum tekrar detaylı ultrason için hastaneye gönderdi. Tansiyon yüksek belki erken yaptırırız doğumu dedi biraz canım sıkıldı. Bebeğin kilosunu kontrol edecekler bakalım ne olacak gerçi ben pek ultrason ölçülerine güvenmiyorum ama yinede içimde bir erken doğum korkusu var
Kaçıncı haftada alacakmış canım geçmiş olsun 36 dan sonra sorun olmuyormuş genelde bi de seninki iri bebiş hiç sorun olmaz 🥰

Tansiyon önemli heleki uçakta ilacını falan almış olması şart basınçtan dolayı.benim annesinde panik atağı var babam gelemeyecek ve tek başına ilk defa binecek bunu nasıl başaracağını hiç bilmiyorım ama ilk defa ben kendimi düşünmek zorunda hissediyorum belki ilk doğumum diye korkuyorum bilmiyorım elimden gelse gidip tr de doğuracağım
Annelerimi çok benziyor. Benimki de gelcek inş sağ sağlim varır. Eşim de diyor kimse gelmesin biz hallederiz. Anneler yaşlı hastalıkları da olunca bi de onlar için stres yaşamayalım burda diye düşünüyor

Ben en son 31. 5 haftalıkken gittim 25 gün sonra gel dedi 🤣şu devlet beni bitiriyor bakalım bu hafta özelede gitmeyi düşünüyoruz doğum planı için bakalım ne ücret çıkaracaklar yanlız benim çok afedersiniz kasıklarımın hemen altında dudakların olduğu bölümde aşırı baskı ağrı var kas ağrısı gibi nedir bu anlamadım çok zorluyor beni dün gecede uyutmadı böyle olan var mı
Her gün değişik yerlerde hissediyorum. 30+3 üm. idarar torbası, rahim, kasıklar 😅 her yerde olabiliyor ben de.

Hepsini geçtim de vitaminle kilogram kısmını ilk kez duydum. Bebek kilosunu söylememe sebebi ne ki acaba nerdeyse ilk onu söylerler hep
Ben de burda su miktarını bilen bi de rahim ağzı ölçüsünü bilenler gördüm. Bende de o bilgiler yok konusu bile geçmedi 🥲
Rahim ağzında sorun yoksa geçmez canım hiç bilme daha iyi ☺️ ben de 5. Aya kadar nedir ne değildir hiç bilmezdim ama kısalma muhabbeti olunca her gittiğimizde bebekten önce ona bakar oldu dr

Kuzum 10 bin adım neden çok değil mi gebe için 5 yeter o bile bitiriyor.birde hızlı yürümeyeceksin yavaş yürümek lazım çünkü hızlıda kan basıncı kendimize yayılıyor nabızdan ama yavaş tepğo olursa bebeğe yarıyor rahim kanlanıyor.Pilates topunda ben yapıyorım birde yoga yapıyorım ikiside çok iyi geliyor.topla olanlar az ama Elçin Demirel var top üzerinde zıplama 8 çizmek sonsuzluk çizmek ve yanlara esneme en son kutup ayısı duruşu yapmak bunlar ebemin sıklıkla yaptırdıkları
Ahhh ahh benim de hayalimdi düzenli yürümek pilates falan. Paso yatıyorum şuan.Normal derse bu kemikler nasıl açılacak esneyecek hiçbir fikrim yok 😬

Annelerimi çok benziyor. Benimki de gelcek inş sağ sağlim varır. Eşim de diyor kimse gelmesin biz hallederiz. Anneler yaşlı hastalıkları da olunca bi de onlar için stres yaşamayalım burda diye düşünüyor
Benim kayınvalidem özellikle istiyor gelmesi kayınvalidem 73 yaşında ve diyor ki ilk torunu ve bu inanılmaz bir duygu ben yaşadım oda yaşasın ben biliyorum aklı kalbi burada kalacak kuş olsam gitsem diyecek onun açısından böyle aslında bakarsan kv ikna etti beni benim işime geldi biraz.onlar güzel anlaşıyor ve bacı gibiler ben dışında her gün telefondalar birlikte hareket ederler.benim işime yaradı annem ona göre daha genç ama tabi rahatsızlıkları var bir aklım onda ama Allah’ıma emanet yani her yandan hepsini anlamak dileğim

Ahhh ahh benim de hayalimdi düzenli yürümek pilates falan. Paso yatıyorum şuan.Normal derse bu kemikler nasıl açılacak esneyecek hiçbir fikrim yok 😬
Bende düzenli yürüyemiyorım diğerleri düzenli de yürüme daha önmli inşallah düzene koyarım hareket nice yürüme ağrıları azaltıyor

Ben öyle çok fazla yemiyorum,yiye de bilmiyorum.Her gün tatlı,kızartma yapıp ben de yiye bilirim,amma sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum,normal doğum da istediğimden bebeğin de çok büyük olmasını istemiyorum.Bebek de haftasına uygun çıkıyor her defa.O yüzden merak etdim.Sağlıklı şeyleri de fazla yiyince bebek de fazla kilo ala biliyor mu?
Bende tatlı türü beyaz ekmek falan yemiyorum ama bakalım inşallah herşey yolunda gider

X