2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben 32 ye kadar ayda 1 gittim şuan 10 güne 1 çağırıyor yakın takip yapalım diye karın çevresi geride olduğu için.

Benim vajina girişime baskı gibi oluyor vajina girişim ağrıyor. 45 dk bir sürekli tuvalet ihtiyacım var 5 gündür falan bebek başı aşağıta gelmiş doktor yukarı dönmez dedi

Ben bugün nst girdim hafif bir kaşık ağrım oldu adet gibi orda ufak sancı çıkmış doktor sordu ağrın oldu mu diye olmuştu

Ben 33+0 da başladım yıka ütüle vs 33+2 hala bitmedi inş bugün bitireceğim. 32 de hazır bulundurmak lazımmış doktor yakın zamanda alabiliriz bebeği dedi ciğer geliştirici Yapılacak

Ben bugün gittim dönmüş 32+2 ama doğum zamanı bile dönen var stres yapmayın
Vajinada hissediyorsan aşağı gelmiş demektir daha dönmez ztn garantili olan alama o aşağı inince ozaman çıkıp dönmüyor ama asılı duruşsa tekrar makat tekrar baş diye ihtimali oluyor ama sen garantilemişsin ne güzel kaçıncı haftaya girdin

Vajinada hissediyorsan aşağı gelmiş demektir daha dönmez ztn garantili olan alama o aşağı inince ozaman çıkıp dönmüyor ama asılı duruşsa tekrar makat tekrar baş diye ihtimali oluyor ama sen garantilemişsin ne güzel kaçıncı haftaya girdin
33+2 oldum bugün ama karın çevresi geriden geliyor ciğer geliştirici Yapılacak 2 hafta bile karnında dursa iyi olur dedi doktor. Baskı idrar ve arada kaşık ağrısı var. Suyu vs iyi bebeğin. Böyle olursa erken doğum yaptıracakmış yakından takip edelim dedi pazartesi yine gideceğim

Yok almaması daha iyi annen kaç yaşında bilmiyorım ama ilaçlansa papatya çatı Melisa falan iyi gelir onun dışında bir şey içmesi tansiyonu varsa mutlaka tansiyon ilacını alsın onu unutmayın o önemli varis varsa varis çorabını giyecek geri kalan kısma artık alışacaklar mecbur bu saatten sonra sık gelip giderler bizimkilerin yeşil pasaport hakkı vardı şükür çıkarttık kışında gelirler yanıma torunları onlarla büyüsün eksik kalmasın kuzum benim
Tansiyonu var ondan çekiniyorum. Gelme biz geliriz dedim aşırı heyecanlı biri. Uçak lafı edince yüzündeki korkuyu görüyorum 😁

33+2 oldum bugün ama karın çevresi geriden geliyor ciğer geliştirici Yapılacak 2 hafta bile karnında dursa iyi olur dedi doktor. Baskı idrar ve arada kaşık ağrısı var. Suyu vs iyi bebeğin. Böyle olursa erken doğum yaptıracakmış yakından takip edelim dedi pazartesi yine gideceğim
Bebeğim kilosu normal ama karın çevresi geri de diye mi erken doğum dedi. Benim karın çevremi hiç ölçmedi dr 😕

Canını sıkma. Bende devlette olduğum için pişmanım. Keşke kredi filan çekip doğum paketi alsaydım bile düşündüm bu hafta.
Ben özele gidiyorum ama doktor ayda 1 gel diyo her seferinde. Yani istediğimde giderim orası ayrı ama bu haftalarda bana 1 ay uzun geliyo daha kısalır diye düşünmüştüm :KK43:
Şimdiki aklım olsa devlette de bi doktora giderdim ona da takip ettirirdim.
Her doktor nasıl bilmiyorum da 2 hafta sonraki kontrolden sonra da ayda 1 demez herhalde 😅

Ben 32 ye kadar ayda 1 gittim şuan 10 güne 1 çağırıyor yakın takip yapalım diye karın çevresi geride olduğu için.
Ben de bi tek benim doktor böyle sanıyodum. Benimki de 32 ye kadar ayda 1 çağırmış olcak ama bana yeterli gelmiyo hiç
Hani korkuyorum bi durum olur da gözden kaçar diye 🤷🏻‍♀️

Benim geçen hafta başladı(29.haftamda), bir gün hastanede serum aldım hala ara ara geliyor kasılma başladığında ağrıdan nefes bile almakta zorlanıyorum
Benim de bugün oldu yani ilk hastanedeyken oldu sonra evde acımıyor sadece toplanıyor bi tarafa 2-3 dk sonra geçiyor. Sizin dr ne diyor kasılma durumlarına. Hastaneye doktora gitmek ayrı stres🫤 hele nst nin sesi beni çok geriyor

Ben özele gidiyorum ama doktor ayda 1 gel diyo her seferinde. Yani istediğimde giderim orası ayrı ama bu haftalarda bana 1 ay uzun geliyo daha kısalır diye düşünmüştüm :KK43:
Her doktor nasıl bilmiyorum da 2 hafta sonraki kontrolden sonra da ayda 1 demez herhalde 😅
Bende 32. haftaya kadar ayda bir kontrole gittim. En son gittiğimde iki hafta sonra dedi devlete gidiyorum bu arada endişelenmeyin daha çok stres olursunuz oyle.

Belli bir haftadan sonra çağırıyorlar galiba iki hafta da bir. Bende sürekli enfeksiyon olduğu için çıkıp çıkıp gidiyorum. ( en son tek kullanimlik ilac verdi doktor ben bunu yazamam aile hekimine yazdir dedi. Aklimda soru isareti ) bilgi almak zor. Mesela burda kg boy doğum tarihini herkes biliyor. Ama ben daha yeni öğrendim ısrar edince. En son 7 haftalikken ultrason görüntüsü var. Yine burda gördüğüm vitaminler filan verilmiş. Bende öyle bir şey yok. Mesela bacağımı çekemiyorum. Belime ağrı giriyor. Hamilesin normal. Çatı ağrısından gece dönemiyorum diyorum hamilesin normal. Mesela diğer anne adaylarına hemen vitamin verilmiş ya da miktarı değiştirilmiş. Bir de üstüne hastane Suriyeli kaynıyor .

Bize için hep sıkıntı var ya çünkü bn evlendiğimde vize için 1,5 yıl bekledim günüydü tarihiydi vs diye tek şansım oda ilk defa babam devlet memuru yeşil pasaport olunca vizesiz gelecekler.normalde oldu hamile olduğumu öğrendiklerinde başvurmaları gerekirdi ki deprem fln yokken yani..istek yaparsanız biraz daha hızlı bir vize alınabilir denediniz mi çünkü o zaman beklemiyorlar kolay çıkıyor
Ya aslında birazda şanssızlık vardı. Pasaport için başvurdu epey zaman aldı gelmesi bu arada deprem oldu onun için vize işlemi uzadı 6.Aya randevu verdiler bakalım ne zamana vize verirler. Annemin yeşil pasaportu yok ama devamlı almanyaya gelip gittiği için vize sıkıntısı olmuyor benim şansıma hesapta olmayan şeyler çıktı nasip artık.

Benim vajina girişime baskı gibi oluyor vajina girişim ağrıyor. 45 dk bir sürekli tuvalet ihtiyacım var 5 gündür falan bebek başı aşağıta gelmiş doktor yukarı dönmez dedi

Ben bugün nst girdim hafif bir kaşık ağrım oldu adet gibi orda ufak sancı çıkmış doktor sordu ağrın oldu mu diye olmuştu

Ben 33+0 da başladım yıka ütüle vs 33+2 hala bitmedi inş bugün bitireceğim. 32 de hazır bulundurmak lazımmış doktor yakın zamanda alabiliriz bebeği dedi ciğer geliştirici Yapılacak

Ben bugün gittim dönmüş 32+2 ama doğum zamanı bile dönen var stres yapmayın
Karın çevresi ne kadar geride acaba? Ben geçen hafta (30+5) her zamankinden başka bir doktora gittim kafa normalden 1 hafta ileride(31+4), karın normalden 5 gün geride (30) çıktı, bunların arası yaklaşık 2 hafta farklı gibi oldu. Bu ölçümden 2 hafta önce (28de) hepsi haftası ile uyumluydu. Şu an 32ye girdim. Acaba gelişme geriliği mi başladı endişem var

Kızlar bugün kontrolum vardı hiç kilo almamışım son 6 haftada 200 gr fazlalağım var😂😂ama bebeğim iri bebekmiş şekerden dolayı dedi doktorum tekrar detaylı ultrason için hastaneye gönderdi. Tansiyon yüksek belki erken yaptırırız doğumu dedi biraz canım sıkıldı. Bebeğin kilosunu kontrol edecekler bakalım ne olacak gerçi ben pek ultrason ölçülerine güvenmiyorum ama yinede içimde bir erken doğum korkusu var

Kızlar iyi akşamlar. Bugün kontrolüm vardı. Bebişim beni bu hafta fazla yormustu. Yalancı kasılmalar yaşadım. Sebebi de bebeğimin iri olmasına bagladı doktorum. Normal hamilelere göre iki hafta önce yaşıyorsun dedi. Bebeğimin karnı ve kafası 20 gün ileride. Ve 33+4 teyiz. Kilomuz 2776 olmuş. Sağlığımız yerinde çok şükür. Yanaklarımız tomiş tomiş olmuş. Ve parmagını emiyordu ❤️ Ayrıca Nst ye girdim. Rahimde kasilmam yok çok şükür. Artık her hafta gelmemi istedi.

Ciğer geliştiriciyi anladım ama madem geriden geliyor durduğu kar neden alacak ki aşağı indiyse kendiside doğabilir bebeğin ve belki daha fazla bile durur bence herşey yolunda gidecek gör bak

Tansiyonu var ondan çekiniyorum. Gelme biz geliriz dedim aşırı heyecanlı biri. Uçak lafı edince yüzündeki korkuyu görüyorum 😁
Tansiyon önemli heleki uçakta ilacını falan almış olması şart basınçtan dolayı.benim annesinde panik atağı var babam gelemeyecek ve tek başına ilk defa binecek bunu nasıl başaracağını hiç bilmiyorım ama ilk defa ben kendimi düşünmek zorunda hissediyorum belki ilk doğumum diye korkuyorum bilmiyorım elimden gelse gidip tr de doğuracağım

Ya aslında birazda şanssızlık vardı. Pasaport için başvurdu epey zaman aldı gelmesi bu arada deprem oldu onun için vize işlemi uzadı 6.Aya randevu verdiler bakalım ne zamana vize verirler. Annemin yeşil pasaportu yok ama devamlı almanyaya gelip gittiği için vize sıkıntısı olmuyor benim şansıma hesapta olmayan şeyler çıktı nasip artık.
Sanırım evet şanssız dönemler denk gelmiş inşalalh sen tez vakitte yanlarına gidersin onlarda bol bol sever

Kızlar bugün kontrolum vardı hiç kilo almamışım son 6 haftada 200 gr fazlalağım var😂😂ama bebeğim iri bebekmiş şekerden dolayı dedi doktorum tekrar detaylı ultrason için hastaneye gönderdi. Tansiyon yüksek belki erken yaptırırız doğumu dedi biraz canım sıkıldı. Bebeğin kilosunu kontrol edecekler bakalım ne olacak gerçi ben pek ultrason ölçülerine güvenmiyorum ama yinede içimde bir erken doğum korkusu var
Eğer ciğerler gelişmişse korkma kuzum birde iğnesi var sonuçta onun da ama düşün ki daha gazla kilo alıp sezeryanın da zor olduğunu düşün o daha zor daha kötü sen Allaha emanet et kalbini bebeğini içini ferah tut en doğrusu olacaktır

X