2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar beşik, yatak, dolap vs neler aldınız? anne yanına karar veremedim özellikle. el ele madre almayı düşünüyorum 🥹

kızlar beşik, yatak, dolap vs neler aldınız? anne yanına karar veremedim özellikle. el ele madre almayı düşünüyorum 🥹
ben ikeadan şifonyer aldım dolap almadım. anne yanı da joie roomie aldım,chiccoyla çok benzer ve çok daha ucuz. 6 aya kadar kullanılıyor sonrasında odasına karyola düşünüyorum

İlk çocuğumda oda takımı özenmiştim ve aldım ama ayrıca park yatak aldım ve onunla kendıni bilene kadar devam ettik...

Yine park yatak denicem ama şu anne yanı yataklarından da özenmiyor degılım aslında🫠 Ama park yataktan da fazlasıyla yararlanmıştım mesela 6 aylık oldugunda aşağı indirmiştim yatağı ve içinde oyun oynuyordu...

Geçen aynısını bende düşündüm, biz daha burda yeni tanismamismiydik, ne ara doğum zamanımız geldi, ne kadar hızlı geçti zaman degilmi
Kan sonucu keseydi kalp atışıydı derken artık doğum konuşur olduk aramızdan çok az kişi ayrıldı inşallah doğuma kadar böyle devam eder sağlıkla kucağınıza alırız bebişlerimizi🙏🏻😇

Kızlar bugğn kontrol vardı bebek 31+6 da 2200 gr bebek iriymiş normalden şimdiye kadar normaldi ama neden oldu anlamadım ben çok fena grip oldum buda ayrı olay doktor gider gitmez beni azarladı gripken neden geldin bizim sağlığımızı tehlikeye atıyorsun diye.ve muayenene yaptı tek verdiği bilgi bebek pozisyon almış başaşağı daha dönmez burdan dedi ama bilmiyorım belli olmuyor.burada çok fazla bilgi vermiyorlar ama benim doktor hiç bilgi vermiyor yani rahim açıklığım vs onları da öğrenemedim söyledim ama geçen ay iyiydi bir şey yoktır gerek yok dedi geçti.bende durumlar bu böyle
Peki her hangi bir egzersiz yaptın mı yoksa kendisi mi dönmüş?

Elele madre aldım beklediğimden güzel geldi inşallah bebeğim kullanırken de memnun olurum,dolap almadım şifonyer aldım tayinciyiz diye. Anne yanı aldığım için ekstra beşik almadım.

Kızlar bugğn kontrol vardı bebek 31+6 da 2200 gr bebek iriymiş normalden şimdiye kadar normaldi ama neden oldu anlamadım ben çok fena grip oldum buda ayrı olay doktor gider gitmez beni azarladı gripken neden geldin bizim sağlığımızı tehlikeye atıyorsun diye.ve muayenene yaptı tek verdiği bilgi bebek pozisyon almış başaşağı daha dönmez burdan dedi ama bilmiyorım belli olmuyor.burada çok fazla bilgi vermiyorlar ama benim doktor hiç bilgi vermiyor yani rahim açıklığım vs onları da öğrenemedim söyledim ama geçen ay iyiydi bir şey yoktır gerek yok dedi geçti.bende durumlar bu böyle
bebegin iyi olmasina sevindim canim. Hep iri miydi bebegin?
Doktor da ne sinirmiş ne olur annenin içini rahatlatsa rahim ağzına bakması 30 sn sürer 😤

Peki her hangi bir egzersiz yaptın mı yoksa kendisi mi dönmüş?
Yaptım önceki gün tersdi ebem dediki bir saat kadar emekle yerde sonrada şu pozisyonda 30 sn max bekle ama bekleyemezden bırak ( secde eder gibi) yoga eğitmenim dedi ki emekle ve aşağı bakan köpek duruşunu yap Türkiye’deki ebem dedi ki emekle ve kutup ayısı pozisyon yap şimdi bu pozisyonların adı farklı olsada hepsi aynı aşağı yukarı duruş yer çekimine ters olmak internetten bakabilirsin ama şunu fark ettim çok değişiyor iki duruş arasındaki fark senin kendi vücudunda ellerini kasıklarda hissediyorum mesela ve daha ağır gibi geliyor böyle bana

bebegin iyi olmasina sevindim canim. Hep iri miydi bebegin?
Doktor da ne sinirmiş ne olur annenin içini rahatlatsa rahim ağzına bakması 30 sn sürer 😤
Yok hep iri değildi bu hafta oldu ilk hep haftasında gitti meleğim benim canım oğlum ama neden oldu bilmiyorum birden acaba ilerleyen haftalarda geri normalleşir mi merak ediyorum.doktoru Allah bildiği gibi etsin uyuz Kadın

Kızlar birşeyi çok merak ediyorum özel hastahaneyle devlet yada üniversite hastanelerinin arasında fark varmı herkes şöyle diyor sezeryan için çok fark var hem konfor hemde daha çabuk iyileşip toparlanıyorsun acaba doğrumu ikisi aeasında çok kararsızım bide özellere güven olunmuyor algısı var

Kızlar birşeyi çok merak ediyorum özel hastahaneyle devlet yada üniversite hastanelerinin arasında fark varmı herkes şöyle diyor sezeryan için çok fark var hem konfor hemde daha çabuk iyileşip toparlanıyorsun acaba doğrumu ikisi aeasında çok kararsızım bide özellere güven olunmuyor algısı var
Hastanelerin imkanları illaki çok fark ediyor özeller daha konforlu oluyor ilgi alaka vs. ama bana göre o iş doktorada bağlı işlemi doktor yapıyor sonuçta

Yok hep iri değildi bu hafta oldu ilk hep haftasında gitti meleğim benim canım oğlum ama neden oldu bilmiyorum birden acaba ilerleyen haftalarda geri normalleşir mi merak ediyorum.doktoru Allah bildiği gibi etsin uyuz Kadın
Sağlığı yerindeyse biraz tospik olur sevilir 🥰 sorun olsa söylerdi heralde 🙄 normal doğum düşünüyorsan zorlayabilir 😬 benimkine de iri bebek diyor dr. yani iri olması sorun değilde doğumda zorlayabilir dedi

Devlette sezeryan olmadım ama bir kere gittim burnumdan geldi.işlem aynı olsa da insana davranış şekilleri çok farklı 😒😕illa iyileri de vardır bana denk gelmedi 🤷🏻‍♀️
imkanın varsa özel de yap insan gibi muamele gör.sen de aileden de rahat edersin. Devlette olacaksa da dr ni iyi araştır. Tatlış doktorlar hemen doluyormuş.

Sağlığı yerindeyse biraz tospik olur sevilir 🥰 sorun olsa söylerdi heralde 🙄 normal doğum düşünüyorsan zorlayabilir 😬 benimkine de iri bebek diyor dr. yani iri olması sorun değilde doğumda zorlayabilir dedi
Evet normal doğum ama zaten almanyada doğumlar hep normal aksi sağlık ile alakalı ani bir durumda ameliyat oluyor yoksa doğum normal iri olunca şu söz beni iğreti ediyor biraz zorlar ya bunu diyeceklerine deseler ya bu ne kadar iyi nefes alıp verdiğine ıkınmana perine kısmının yumuşak oluşuna falan bağlı deseler yaa bizde mis gibi olsak başak bir de var İnstgram da yusufolgaç adama mükemmel ya 5 kilo bebek doğurttu tertemiz kesisiz makat geliş doğurttu kesisiz ne bileyim ya bir sürü güzel doğum mesela ikiz normal doğum hani alıştığımız olmaz denilen zor olur denilen gözümüzü herkesten önce doktorun korkuttuğu durumların aksine harika bir doktor yani bizimkilerde deseya nolur sanki incileri dökülür garip valla.. sörf bu duyumlardan dolayı korkuyorum sonra kendime bunları hatırlatıyorum çünkü olumlu şeyler bizi kolay doğuma sürükler.sen ne düşünüyorsun normal mi sezeryan mi sanki sende almanyadaydın diye hatırlıyorum ama yanmıyorsa olabilirim karıştırmış olabilirim 🙈

Şeker hastalığı varsa annede iri bebek olabiliyor. Bende 32+1 de gittim 1800 grdı göbek çevresi haftasına göre geride çıktı göbek çevresi kiloyu etkiliyormuş. Baş ve bacak öndeydi fark artarsa ciğer geliştirici iğne yapacağını söyledi. Bende grip olduğumda maskemi takıp gidiyorum doktor iyi yapmışsın maskesiz gelen oluyor hastayken dedi. Rahim uzunluğumu vs bana da söylemiyor. Bebek pozisyonu hakkında da bilgi vermedi bende sormadım.
Ben beşik, dolap komidin ve montosseri yatak kitaplık vs aldım. Oda yaptım ev müsait olduğu için. Gündüzleri odasında yatakta geceleri beşikte yanımda yatırmayı düşünüyorum
Şimdi üniversite ve eğitim araştırmalarda asistanlar sezaryana giriyor. Devlette uzman doktor giriyor. Normal doğum farkediyor. Üni ve devlette kişiye özel oda yok normal doğum yapacaklar Yanyana bekliyor. Mahremiyet yok gibi. Şehir hastanesinde doğum odaları tekli. %90 I rutin epizyptomi yapıyor. Normal doğumda doktorun gelmiyor o gün nöbetçi olan doktor, asistan, ebe ilgileniyor.özellerde doktorun vs. önemli. Bebek küvezde kalacak olsa zaten devlet karşılıyor. Maddi durumunuz varsa özel düşünebilirsiniz. Hemşirenin doğumhanelerde vs. Çalıştım. Devlet üniversite ve şehir hastanesinde. Doğum yapmayı düşündüğünüz hastaneyi gidip görme imkanınız varsa görebilirsiniz.

Şeker hastalığı varsa annede iri bebek olabiliyor. Bende 32+1 de gittim 1800 grdı göbek çevresi haftasına göre geride çıktı göbek çevresi kiloyu etkiliyormuş. Baş ve bacak öndeydi fark artarsa ciğer geliştirici iğne yapacağını söyledi. Bende grip olduğumda maskemi takıp gidiyorum doktor iyi yapmışsın maskesiz gelen oluyor hastayken dedi. Rahim uzunluğumu vs bana da söylemiyor. Bebek pozisyonu hakkında da bilgi vermedi bende sormadım.

Ben beşik, dolap komidin ve montosseri yatak kitaplık vs aldım. Oda yaptım ev müsait olduğu için. Gündüzleri odasında yatakta geceleri beşikte yanımda yatırmayı düşünüyorum

Şimdi üniversite ve eğitim araştırmalarda asistanlar sezaryana giriyor. Devlette uzman doktor giriyor. Normal doğum farkediyor. Üni ve devlette kişiye özel oda yok normal doğum yapacaklar Yanyana bekliyor. Mahremiyet yok gibi. Şehir hastanesinde doğum odaları tekli. %90 I rutin epizyptomi yapıyor. Normal doğumda doktorun gelmiyor o gün nöbetçi olan doktor, asistan, ebe ilgileniyor.özellerde doktorun vs. önemli. Bebek küvezde kalacak olsa zaten devlet karşılıyor. Maddi durumunuz varsa özel düşünebilirsiniz. Hemşirenin doğumhanelerde vs. Çalıştım. Devlet üniversite ve şehir hastanesinde. Doğum yapmayı düşündüğünüz hastaneyi gidip görme imkanınız varsa görebilirsiniz.
Bulunduğum yer küçük zaten 1 tane var ada güzel hastahane ama sezeryanı olmadım orda hiç 120 ile hamile kadım şuan 135im kilom yüzünden çok korkularım var zaten dediğim hastahane en ufak bir riskte üniversite araştırmaya sevk ediyor direk daha önce özelde yapmadım doğum çoook kararsızım

Olcumlerde hata olabilir mi? 3 hafta önce gittiğimde bana 10 gün önden gidiyor demişlerdi. 2 gün önce gittim haftasıyla uyumlu dediler.

X