2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhabalar, geçenlerde iftara bi yere davetliydik sanırım orda yediğim bişey dokundu, 2 gündür gaz sıkışması yaşıyorum resmen, bağırsaklarımı dolu hissediyorum sürekli ve su içsem dahi karnım şişiyor hemen :KK43:
İncir yiyorum ama faydası yok…. Dulcosoft diye bir ilaç varmış aranızda kullanan oldu mu hiç?

Şeker hastalığı varsa annede iri bebek olabiliyor. Bende 32+1 de gittim 1800 grdı göbek çevresi haftasına göre geride çıktı göbek çevresi kiloyu etkiliyormuş. Baş ve bacak öndeydi fark artarsa ciğer geliştirici iğne yapacağını söyledi. Bende grip olduğumda maskemi takıp gidiyorum doktor iyi yapmışsın maskesiz gelen oluyor hastayken dedi. Rahim uzunluğumu vs bana da söylemiyor. Bebek pozisyonu hakkında da bilgi vermedi bende sormadım.

Ben beşik, dolap komidin ve montosseri yatak kitaplık vs aldım. Oda yaptım ev müsait olduğu için. Gündüzleri odasında yatakta geceleri beşikte yanımda yatırmayı düşünüyorum

Şimdi üniversite ve eğitim araştırmalarda asistanlar sezaryana giriyor. Devlette uzman doktor giriyor. Normal doğum farkediyor. Üni ve devlette kişiye özel oda yok normal doğum yapacaklar Yanyana bekliyor. Mahremiyet yok gibi. Şehir hastanesinde doğum odaları tekli. %90 I rutin epizyptomi yapıyor. Normal doğumda doktorun gelmiyor o gün nöbetçi olan doktor, asistan, ebe ilgileniyor.özellerde doktorun vs. önemli. Bebek küvezde kalacak olsa zaten devlet karşılıyor. Maddi durumunuz varsa özel düşünebilirsiniz. Hemşirenin doğumhanelerde vs. Çalıştım. Devlet üniversite ve şehir hastanesinde. Doğum yapmayı düşündüğünüz hastaneyi gidip görme imkanınız varsa görebilirsiniz.
Evet şeker çoktı testte ama başka çıkmadı gğn içinde 4 kez ölçüyorum hiç yükselmiyor o şekilde yani birde bu haftaya kadar hep haftasıyla uyumluydu ilk kez öne geçti belki de o nedenle panik yaptım.ciğer geliştirici önemli ama yapılınca iyi oluyor geriden gelme durumlarında o nedenle içini ferah tut hepimiz için herşeyin hayırlısını versin Allahım

Merhaba hanımlar benim yürüyüş yaparken vajinama ara ara ağrı giriyor böyle batma gibi. Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı? Normal bir ağrı mıdır yoksa doktora söylemek gerekir mi?

Olcumlerde hata olabilir mi? 3 hafta önce gittiğimde bana 10 gün önden gidiyor demişlerdi. 2 gün önce gittim haftasıyla uyumlu dediler.
Benimkide yaklaşık 10 gün kadar ama sürekli böyle değil di ztn bu kontrolde böyle görüldü umarım iki hafta sonra haftasına döner diye diliyorum biraz gayret edeceğim bakalım.belkide ileri geri yapıp bu haftalardada haftasıyla uyumu yakalıyor olabilir sonradan da olsa

Merhaba hanımlar benim yürüyüş yaparken vajinama ara ara ağrı giriyor böyle batma gibi. Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı? Normal bir ağrı mıdır yoksa doktora söylemek gerekir mi?
Benim öksürürken, yatakta dönerken vs oluyo hep
Doktora söylediğimde hepsinin normal olduğunu söylemişti kalsiyum vermişti ondan beri azaldı baya
Ama bu 2 gündür gribim öksürdükçe acı olmaya başladı. Doğum zamanı çok dikkat etmek lazım korktum valla. Şimdi böyleyse dedim doğumdan sonra öksürsem falan aman Allah korusun

Benim öksürürken, yatakta dönerken vs oluyo hep
Doktora söylediğimde hepsinin normal olduğunu söylemişti kalsiyum vermişti ondan beri azaldı baya
Ama bu 2 gündür gribim öksürdükçe acı olmaya başladı. Doğum zamanı çok dikkat etmek lazım korktum valla. Şimdi böyleyse dedim doğumdan sonra öksürsem falan aman Allah korusun
ayy çok geçmiş olsun dikkat edin. normaldir diye düşünmüştüm ben de ama gebelikte hangi ağrılar anormal hangileri normal kafam karışıyor arada :))

Selam kızlar dünden beri bel ağrısı çekiyorum gece açık mı kaldı ne oldu anlamadım ama ayakta da duracak halim yok bu 4. Hamilelik ama ilk kez başıma böyle bişi geliyor şuan dinleniyorum bakalım geçer inşallah

Kızlar ben önceki hamileliğimde devlete gidiyordum,tabi teyzem orda ebe olduğu içinde olabilir doktorum gayet ilgiliydi ve rahattım hatta erken doğum riskim olduğu için çok hastanede yattım ama yeni doğan doktoru yoktu ve 36. Haftamda suyum geldi doktorumda izinde şehir dışındaydı başka hastaneye gitmek zorunda kaldım ve 19 mayıstı tatildi bir doktor iki ebe vardı sadece ve benimle doğum yapacak bi kaç kişi daha vardı hiç bilmediğim hiç görmediğim ebeler ve doktor vardı teyzem yanımdaydı ama başta başka hastane olduğu için teyzemi yanıma almadılar sonra zorla ikna edip doğuma yakın içeri girebilir dedi doktor ve tek başıma bi odada sancı odasıymış orda bekledim diğer kadınların bağrışlarını duyuyordum aynı koridordaydk hep sancısı geleni oraya alıolarmış sonra doğum yapıcağımız yere benim sancılarım vardı ama hissetmiyordm sonra hissetmeye başladım teyzemi aldılar içeri ben şanslıydım doğum başladı odaya geçtik ve beni teyzem doğurttu çünkü diğer ebeler diğerlerini doğurtuyolardı yani teyzem olmasa ben ya da diğerlerinden boşu boşuna belki beklicektik bilmiyorm ne yaşıcaktık sadece teyzem vardı tek başımızaydık arada ebe gelip baktı sadece sonrada bebeği giydirmk için çalışan geldi yani devlet olduğu için mi böyleydi tatil olduğu için mi bebim şansıma mı bilmiyorm ama gerçekten şans işi galiba bu defa özele gidiyorum ve doktorumdan çok memnunum hastane de iyi burda mesela kendi özel odanda sancılarını çekiyormuşsun aile bireyleri istersen yanında olabiliyormuş doğum başlayınca alıyoruz seni dedi doktor özellikle onu sordum çünkü yalnız olmak o an kötü oluyor hele de ilk doğumda destek istiyor insan çünkü

selam kızlar tek tek alıntılayıp mesaj kalabalığı yapmak istemedim 🥹💐
ben de ilk yıllar için el ele madre anne yanı park yatak, sonrası için ve evi güzelce toparlasın diye büyük bir montessori yatak-dolap alıyorum. kredi kartına bir sürü taksit yaptırdım allah hepimize ödeme kolaylığı nasip etsin 🙈♥️

doğum konusunda bir eğitim alıyorum, keşkesiz doğal doğum diye.. burada ortamın ve desteğin öneminden bahsediyorlar. eşimle yalnız kalabileceğim bir ortam hayal ediyorum. ama daha malatya’ya gidemedim, doktor ve hastanelerin kabul edeceğine dair inancım çok az yine de şartları zorlayacağım. olursa olur olmazsa nasip deriz ♥️

Evet normal doğum ama zaten almanyada doğumlar hep normal aksi sağlık ile alakalı ani bir durumda ameliyat oluyor yoksa doğum normal iri olunca şu söz beni iğreti ediyor biraz zorlar ya bunu diyeceklerine deseler ya bu ne kadar iyi nefes alıp verdiğine ıkınmana perine kısmının yumuşak oluşuna falan bağlı deseler yaa bizde mis gibi olsak başak bir de var İnstgram da yusufolgaç adama mükemmel ya 5 kilo bebek doğurttu tertemiz kesisiz makat geliş doğurttu kesisiz ne bileyim ya bir sürü güzel doğum mesela ikiz normal doğum hani alıştığımız olmaz denilen zor olur denilen gözümüzü herkesten önce doktorun korkuttuğu durumların aksine harika bir doktor yani bizimkilerde deseya nolur sanki incileri dökülür garip valla.. sörf bu duyumlardan dolayı korkuyorum sonra kendime bunları hatırlatıyorum çünkü olumlu şeyler bizi kolay doğuma sürükler.sen ne düşünüyorsun normal mi sezeryan mi sanki sende almanyadaydın diye hatırlıyorum ama yanmıyorsa olabilirim karıştırmış olabilirim 🙈
Evet canım lux teyim ☺️ Burda da öncelik normal doğum. Ben de vücudum ve dr izin verirse normal istiyorum. Anestezi,ameliyat beni daha çok korkutuyor.😕 zaten henüz yanımda birinin olup olmayacağıda garanti değil sezeryan dikiş beni zorlar.doğum çoğu zaman psikolojik diyorlar 🤷🏻‍♀️ yani stres yaptıkça zorlanıyormuşsun ☹️ 36 dan sonra konuşuruz nasıl olacağını dedi dr

Olcumlerde hata olabilir mi? 3 hafta önce gittiğimde bana 10 gün önden gidiyor demişlerdi. 2 gün önce gittim haftasıyla uyumlu dediler.
Evet ölçümlerde yanılma payı oluyormuş 200-300 arası bazen daha fazla. Bebeğin bacak kemiği , kafa çevresi ve göbek çevresinden ortalama bir değer buluyorlar sanırım.

kızlar beşik, yatak, dolap vs neler aldınız? anne yanına karar veremedim özellikle. el ele madre almayı düşünüyorum 🥹
Canım hoşgeldin iyisin değilmi bir problem yok? Bu arada elelenin madre olanını ben aldım bugün teslim ettiler şunu söyleyim dün sipariş verdim bugün geldi kargo olayı çok hızlı ama kurmadık daha açtığımda yazarım sana

Kızlaaarrr bugğn kontrol vardı 1985gr 43 cm olmuş defnekuşum 😍😍😍 hıçkırıyodu ultrosonda kıyamam ve çok ufak tekmeye benziyodu hıçkırığı dışardan😍😍 mide yanması için rennie duo verdi dr um nide kan ve idrar aldı kan iyi çıkmış ama idrarda enfeksiyon varmış onun için 10 hünlük antibiyotik ve 1 toz şase ilaç verdi tek kullanımlık inşallah geçer gider bu ayda normalmiş enfeksiyon ama üzüldüm yine de

Yok hep iri değildi bu hafta oldu ilk hep haftasında gitti meleğim benim canım oğlum ama neden oldu bilmiyorum birden acaba ilerleyen haftalarda geri normalleşir mi merak ediyorum.doktoru Allah bildiği gibi etsin uyuz Kadın
O kadın titiz ölçmemiş olabilir özellikle karın çevresinin hassas ölçülmesi gerekmiş .

Evet canım lux teyim ☺️ Burda da öncelik normal doğum. Ben de vücudum ve dr izin verirse normal istiyorum. Anestezi,ameliyat beni daha çok korkutuyor.😕 zaten henüz yanımda birinin olup olmayacağıda garanti değil sezeryan dikiş beni zorlar.doğum çoğu zaman psikolojik diyorlar 🤷🏻‍♀️ yani stres yaptıkça zorlanıyormuşsun ☹️ 36 dan sonra konuşuruz nasıl olacağını dedi dr
Evet stres ile salgılanan hormon ağrıyı hissettirirmiş oysaki doğum ağrılı bir şey değilmiş yani stres yoksa melatonin endorfin oksitosin salgısı artırdıkça kaygı azalırmış Buda ağrı yada avı gibi duyuların algılanmasını azaltırmış dinledikçe şaşırdım birde perine masajı son anda yırtılma kesi vs olmaması için yumuşarsa oda masajla oluyormuş 32 den itibaren yapmaya başla dedi bana ebe hiç tırtıl yada kesi vs tertemiz çıkış çünkü içerisi kas dışarı yaklaşırken işte perine işi var zorlanmasın diye baya anlattı zeytinyağ ve hindistancevizi yağı kullan dedi masaj içinde

Canım hoşgeldin iyisin değilmi bir problem yok? Bu arada elelenin madre olanını ben aldım bugün teslim ettiler şunu söyleyim dün sipariş verdim bugün geldi kargo olayı çok hızlı ama kurmadık daha açtığımda yazarım sana
hoş bulduk canım iyiyim iyiyim🥹🥹 inşallah siz de iyisinizdir 💐 çok sevindim mutlaka haberleşelim ben de malatyaya dönünce alacağım🥰

X