2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
hangi şehirdesiniz 🙈 istersen özelden cevap verebilirsinn♥️ bir eğitim alıyorum ona göre doğum yapmak istersem özel bir hastane olmalı ama biraz da akışına bırakmaya çalışıyorum 💐
canım k.maraş afşindeyim ben burda özel zaten yoktu ama elbistanda ve merkezde özel hastanelerde artık açılmış başka şehirlerde hastaneler ne durumda bilmiyorum ama elbistandaki açıldıysa büyük ihtimal zarar görmeyen hastanelerin hepsi açılmıştır sen hangi şehirdesin acaba ☺️

Maşallah. Acaba zaman sadece bana göremi çok çabuk geçiyor. Gebelik testleri, kan tahlilleri, cinsiyet tahminleri, bebişin hareketleri derken şimdide doğum için konuşuyoruz.
Bana da hiç geçmeyecek gibi geliyordu hatta bı ara keşke kediler gibi kısa sürse hamileligimiz diyordum😅 hastaneye ilk gittiğimde bir kadın 12 haftalıkti acaba ben de bu günleri görecek miyim diye özenmiştim şimdi 33 haftalığa doğru ilerliyoruz 🥰

Şimdi baktım bu tarz pedlerin 36 80 92 li satılanları var. Ortalama kaç adet gerekli? Sürekli bunu mu kullandınız yoksa bir hafta sonra normal pede geçiş mi oluyor
Ben dün 10lu aldım. İzlediğim videolarda yeterli dediler diye. Bir an önce al bence. Sürekli zam geliyor. Gumus kapak alacaktım 259a ertesi gün 289a çıkmış mesela

Bende doğum korkusu yaşıyorum :) ilk doğum olduğu için galiba

Bebek şuan makat yada baş geliş için erken ben kontrolde bile çok hareketliydi sürekli değiştirdi pozisyonunu doğum olacağı gün bile baş aşağı dönebiliyormuş .

Benimde 32+1 de 1800 gr çıktı karın çevresi geriden geliyor 8 gün falan doktor fark açılırsa ciğer geliştirici iğne yapacağız dedi. Baş ve bacakta sorun yok karın çevresi geride o da zaten kiloyu etkiliyormuş.ama her bebekte kilolu doğacak diye bit şey yok diyorum hep kendime.10 güne kadar geri gelmesinde gelişim geriliği diyemeyiz dedi Haftaya kontrole çağırdı fark açılırsa oerinatologa yönlendirecekmiş. sizin sezeryan isteğe bağlı mı
Umarım atlatırız. 😊

Arkadaşlar iyi akşamlar💗 mesajlarınızı okuyorum ama sık yazamıyorum buraya🌸 bebişlerimiz büyüyor, hasta olan arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum. Umarım hepimiz sağlıkla kucağımıza alıcaz.
Benim de Pazartesi günü ciddi baş dönmem ve kusmam oldu. Vertigoymuş. Hayatımda böyle bir şey yaşamadım. Bir anda bütün dünyam tepetaklak oluyor. Korkudan bağırmaya başlıyorum. Doktora 2 kez gittim manevra yaptırıp kristalleri yerine oturtuyor ama tamamen geçmedi.
Benzer durum yaşayan var mı? Önerisi olan?
Çok geçmiş olsun

Bana da hiç geçmeyecek gibi geliyordu hatta bı ara keşke kediler gibi kısa sürse hamileligimiz diyordum😅 hastaneye ilk gittiğimde bir kadın 12 haftalıkti acaba ben de bu günleri görecek miyim diye özenmiştim şimdi 33 haftalığa doğru ilerliyoruz 🥰
Yatak istirahatinden önce benim de öyleydi 5. Aydan 6 ya nasıl geçtik anlamadım ama 6-7 arası her saniyeyi hissediyorum 😂😂

Maşallah. Acaba zaman sadece bana göremi çok çabuk geçiyor. Gebelik testleri, kan tahlilleri, cinsiyet tahminleri, bebişin hareketleri derken şimdide doğum için konuşuyoruz.
Ay hayır sona geldik resmen ben bunu düşündükçe çok hüzünleniyorum nasıl da güzel alışmıştım 🥹🥹 ama tabiki bebişimi kucağıma alcağım için çok ama çok mutluyum heyecanlıyım 🌸🌸 zaman onlar doğuncada böyle akıp gidicek mi acaba her ana doymak lazım

Kaçıncı haftalar arasında kullandınız? Yan etkisi mi oldu acaba neden bıraktınız? Ben 12.haftamdayim doktor başla dedi ama kararsız kaldım..
Üçlü testim riskli çıkınca ben bir özel muayene gitmiştim. Orada doktor bana magnezyum , demir hapı ve d vitamini vermisti. (Ama tahlil yapılmadı tabiki) sonra eczaneye gittiğimde prospektustw yazılanları gösterdi eczacı. Aklıma bir şüphe düştü.. aldım ilaçları ama başlamadım. Daha sonra amniyosentez için bir üniversite hastanesine gittim. Vitamin filan verecek misiniz diye ayaküstü bir şeyler yazdı gönderdi. Eczacıya tekrar gittim. İlk verilen ilaçların daha iyi olduğunu söyledi. Öylece kullanmaya başladım( d vitaminini hic kullanmadim. Demir ile magnezyumu kullandim). Aklımda bir soru işaret vardı. Bu kez randevu buldugm ilk kadın doğuma gittim. Tahlil istedim. Bu ilaçları kullanayım mi dedim. Tahlil sonuçlarına göstermeye gittiğimde dalga geçer gibi cevaplar verdi. Hiç tahlil yapılmadan bu ilaçları verdiler ama prospektuste zararlı yaziyir dedim. Kullanma o zaman dedi. Siz kadınlar oyalanmayi seviyorsunuz o yüzden bu ilaçları veriyorlar. Gibi şeyler söyledi. Demir ilacı için de alt sınırda iki günde bir kullan istersen dedi. Bende bıraktım ilaçları kullanmayı.gercekten doktorlardan yüzüm gülmedi. Şehir hastanesine gidiyorum ben . Ama bir doktorun da vitamin kullanıyor musun dediğini duymadım. Ya da değerlerine bakalım dediğini duymadım.

Arkadaşlar iyi akşamlar💗 mesajlarınızı okuyorum ama sık yazamıyorum buraya🌸 bebişlerimiz büyüyor, hasta olan arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum. Umarım hepimiz sağlıkla kucağımıza alıcaz.
Benim de Pazartesi günü ciddi baş dönmem ve kusmam oldu. Vertigoymuş. Hayatımda böyle bir şey yaşamadım. Bir anda bütün dünyam tepetaklak oluyor. Korkudan bağırmaya başlıyorum. Doktora 2 kez gittim manevra yaptırıp kristalleri yerine oturtuyor ama tamamen geçmedi.
Benzer durum yaşayan var mı? Önerisi olan?
Çok geçmiş olsun. Umarım bir çare bulursun

Üçlü testim riskli çıkınca ben bir özel muayene gitmiştim. Orada doktor bana magnezyum , demir hapı ve d vitamini vermisti. (Ama tahlil yapılmadı tabiki) sonra eczaneye gittiğimde prospektustw yazılanları gösterdi eczacı. Aklıma bir şüphe düştü.. aldım ilaçları ama başlamadım. Daha sonra amniyosentez için bir üniversite hastanesine gittim. Vitamin filan verecek misiniz diye ayaküstü bir şeyler yazdı gönderdi. Eczacıya tekrar gittim. İlk verilen ilaçların daha iyi olduğunu söyledi. Öylece kullanmaya başladım( d vitaminini hic kullanmadim. Demir ile magnezyumu kullandim). Aklımda bir soru işaret vardı. Bu kez randevu buldugm ilk kadın doğuma gittim. Tahlil istedim. Bu ilaçları kullanayım mi dedim. Tahlil sonuçlarına göstermeye gittiğimde dalga geçer gibi cevaplar verdi. Hiç tahlil yapılmadan bu ilaçları verdiler ama prospektuste zararlı yaziyir dedim. Kullanma o zaman dedi. Siz kadınlar oyalanmayi seviyorsunuz o yüzden bu ilaçları veriyorlar. Gibi şeyler söyledi. Demir ilacı için de alt sınırda iki günde bir kullan istersen dedi. Bende bıraktım ilaçları kullanmayı.gercekten doktorlardan yüzüm gülmedi. Şehir hastanesine gidiyorum ben . Ama bir doktorun da vitamin kullanıyor musun dediğini duymadım. Ya da değerlerine bakalım dediğini duymadım.
Çok şanssız bir süreç geçirmişsiniz.. Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin. 🤲🤲 çok teşekkür ederim

Allah doktorunda hayırlısını versin. Benim doktorum var ama doğum yaptırmıyor mesela 6 senedir ona giderim kontrole hamileliklerimde de ona gidiyorum sağolsun her ay düzenli tahlil yapar ilacımı ona göre ayarlar. Doğumu başka hastanede yapıcam mesela o hastanede sizin gittiğiniz gibi doktorlar var hiç umurlarında değil :)

X