2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bende aynı 3. Trimester ilk gibi kusma bile oluyo bende .. sürekli halsizlik iştahsızlık

kızlar siz bebeğin eli kafası poposu ayağı falan hissediyo musunuz ya? bana valla sadece tekmeliyor gibi ama yani kafasıyla mı eliyle mi asla anlamıyorum nasıl anlayabilirim ya
Bu ikinci hamileliğim ilkinden tecrübe var :) Bir de eliyle hafif vuruyor ayağıyla aikido yapıyor benimki Kafasının olduğu yerde genelde acı oluyor kafasını kaldırıyorduuu. Mesela pozisyon değiştirdi kafa aşağıda şuan o yüzden ayağıyla tünel kazıyor içerden midem olur dalağım olur böbrek felan pert halde ayağını devamlı bi yerlere sürtüyor ya da vuruyor Valla tecrübe dayanarak söylüyorum sakin çocuk iyidir sen dürtünce cevap veren eli ayağı sakin duran devamlı uyuyan. Anacığım ilk kızım bundan bir tık iyiydi doğdu uykuya hasret yaşadım içerde nasılsa dışarıyada öyle bişey çıktı. Bu bildiğin tazmanya canavarı ben burdaki yazıları okuyup iç çekiyorum geçen çalışma masasına tekme attı sıçradım sanki içerde değilde kucağımda öyle bir manyak

Kesinlikle yalnız değilsin benimkinin de ismi yok :) Oysa ilk kızımın adı daha eşimle sevgiliyken belliydi.

ahahahah çok tatlılar ya dediklerinize göre dikkat ediyim bakalım anlayacak mıyım neresinin olduğunu

Cinsiyet öğrenmeden önceden beri kız olursa defne öykü dedik hep kız olduğunu öğrenincede isim kesinleşti sizde karar verin az zaman kaldı

Sanırım bende anlıyorum neresi olduğunu.. elleri minik minik vuruşlar yapıyor. Ayaklar tam tersi ve sert bide hani ebeler karnında bebeğin konumuna bakarlar ya aynen öyle karnımı ekleyince popo yada başı buluyorum ama hangisi bilmiyorum
Bide ayrıca benimde bikacgundur mide yanmalarim çok çoğaldı, gece uykusuzluğu başladı, geceleri elim kolum uyuşuyor , bacağıma kramp giriyor hatta dün gece şiddetli kasigima kramp girdi. Sabahları nefes darlığı çekiyorum. Bide akşam yemekten sonra hareket etmekte çok zorlanıyorum. Sağ bacak varisli, akşamları ağrı yapmaya başladı. Oooyy daha anlatsam anlatirim en güzeli susayım. Daha gidecek çok yolumuz var.daha yeni başladı film bu arada yarın kontrolum var dua beklerim.

Yoğun varislerim sebebi ile perinatolojiye girmeden önce kalp damar cerrahina çıktım . 2 ay önce 7 aylık olunca kan sulandırıcı oksapar başlayacağım demişti. Şimdi bu sefer gerek yok. Bebeğe zararı var dedi. Tövbe bismillah o kadar çok anne adayı kullanıyor ki bu iğneyi. Bakalım benim doktor ne diyecek.

Çıktım doktordan .. Hanim kızım elhamdülillah iyiydi. 1100 gram olmuş. Bugün 28+0 olduk. Perinatoloji doktorum tam kan sulandırıcı başlayacaktı ki kalp damar cerrahisi in beyanını ilettim. He tamam o zman yazmayalim dedi bayramdan sonraya tekrar çağırdı. Rahim ağzı uzunlugum 30 mm dedi. Ne azalma ne çoğalma olmamış. Progestana devam. Magnezyum olarak devletin yazdıklarının iyi bir magnezyum olmadığını söyledi . Orzax extramag öneriyorum. Vücudun ihtiyacı olan üç magnezyum kombine şekilde. Bizde ailecek kullanıyoruz. İçerisinde 3 aylık var. 300 TL ye aldım ben daha yeni dedi. Elimde şuan osteocare var. Onu bitirince bide buna başlayalım bakalım. Çünkü benim kasilmalarima en iyi gelen şey magnezyum oldu. Dedili düdülü çok konuştum Türkçem kaydı öpüyorum hepinizi başarılar diliyorum

Şimdi de baş ağrım geçti kol ağrım başladı nedir bu böyle ya Sol kolum 3 gündür ara ara ağrıyo ilk önce üstüne yattım sanmıştım ama 3.gün olunca panikledim
Karpal tünel sendromu ya da şeker olabilir sebebi denmiş. Ay inşallah şeker değildir

Başarılar canım

Slm kol ağrısı içinmi şeker olabilir demişti, karpal tünel sendromu ne bilmiyorum. Brnde şeker var ama kolumda ağrı yok.

Maşallah kuzuya sağlıkla alalım kucaklarımıza çektiklerimiz geçer gider inş.

Kızlar merhaba sonunda bebisimin tam kaç haftalık olduğunu ve sezeryan doğumum ne zaman olacak kesinleşti. Bebişim 31 haftalık ve sezeryan doğumum 23 Mayıs olarak kesinleşti, Artık mayıs annesiyim diyebilirim ama buradan ayrılmaya niyetim yoook inanılmaz heyecanlıyım. Bugün muayene olduk ve 1.800 gr olmuşuz. Herşey yolunda çok şükür. Ve rahimde açıklık vs yok bol bol hareket yürüyüş yapabilirsin dedi. Ayagını kafasına kadar çekmiş yavrumcum iki büklüm duruyor

Eklentiler

• IMG_20230330_133709.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20230330_133650.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 75
tarihlerimiz yakın bizde bugün gün aldık 22 Mayıs için netleştirdik sağlıkla kucağımıza alalım inşallah :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…