2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar 27. haftaya kadar hiç baş ağrım olmamıştı. 2 gündür özellikle sabahları başım ağrıyor normal midir acaba? İnternete bakınca yok gebelik zehirlenmesi yok bi şeyler baya bi şeyler yazıyor
O zehirlenme olayında ödem oluyormuş öyle bi durumum yok şimdilik

Sonradan sonucu etkilerse diye içmemeye karar verdim sabah içmeden verdim tahlilimi teşekkür ederim

Sabahtı tahlilim içmedim ne olur ne olmaz diye baya susadım ama dayandım: ))
İyi yapmışsın sonuçta bebeğin sağlığı etkilemez bir günde ama şeker bilinmez gözden kaçarsa asıl o darun olurdu inşallah tahlilinde iyi çıkar da için hepten rahat olur

Kızlar 27. haftaya kadar hiç baş ağrım olmamıştı. 2 gündür özellikle sabahları başım ağrıyor normal midir acaba? İnternete bakınca yok gebelik zehirlenmesi yok bi şeyler baya bi şeyler yazıyor
O zehirlenme olayında ödem oluyormuş öyle bi durumum yok şimdilik
Tansiyon yüksekliği de baş ağrısına sebep olabilir internette ondan dolayı gebelik zehirlenmesi vs yazmıştır. Sadece baş ağrısı değil ödem tansiyon yüksekliği idrarda protein vs başka bulgularda eşlik etmesi lazım. Baş ağrısının bir çok sebebi olabilir illa o preeklemsiye bağlı olmak zorunda değil hiç stres yapmayın

Tansiyon yüksekliği de baş ağrısına sebep olabilir internette ondan dolayı gebelik zehirlenmesi vs yazmıştır. Sadece baş ağrısı değil ödem tansiyon yüksekliği idrarda protein vs başka bulgularda eşlik etmesi lazım. Baş ağrısının bir çok sebebi olabilir illa o preeklemsiye bağlı olmak zorunda değil hiç stres yapmayın
Hamilelikte de her ay başka şey varmış. Şekeri atlattık derken zehirlenme olayı varmış bir de :/
Akşam bi tansiyonumu ölçtüreyim teşekkür ediyorum cevap için❤️
Baş ağrısı normalmiş zaten gebelik boyunca ama bende ilk kez olunca bir acaba dedim

Hamilelikte de her ay başka şey varmış. Şekeri atlattık derken zehirlenme olayı varmış bir de :/
Akşam bi tansiyonumu ölçtüreyim teşekkür ediyorum cevap için❤️
Baş ağrısı normalmiş zaten gebelik boyunca ama bende ilk kez olunca bir acaba dedim
Ben her gün düzenli ölçmek için iyi bir alet aldım başından beri ölçüyorum ciddi önem taşıyan şeker kadar önemli ve zaten kombine gelen diğer şey tansiyon hemen ölçtür ama düzenli yap bunu hergün yakın bir eczaneye git ölçtür yada eve bir alet al çok önemli

Kızlar hani bazen bebek emzirmek konusunda acaba sütümüz gelir mi acaba bebek doyar mu acaba… acaba.. diye bir sürü soru işaretimiz oluyor ya ( bende hiç olmadı çünkü emzirme eğitimi bu kaygıyı atıyor ) bunun için size internette gördüğüm yaşanmış bir olayı atıyorum bunu da emzirme eğitimi aldığım hemşirem paylaşmış.bir anne koruyucu olarak evlat ediniyor ve diyor ki acaba bebeği emzirenilirmiyim bu tıbben mümkün mü çünkü doğurmadı !!! Öyle bir şey söz konusu değil.. ve bingo eğitim alıyor bebek aileye gelmeden önce ve sonuç mükemmel sütün uygulanan hareketler masajlar teknikler ve inançla geldiğini gözlemliyorlar Kadın bebeği emziriyor tabiki yaklaşık 4 ay kadar sanırım bu mucize bilgi burada dursun belki gören olur.. anne bebeğe mamaylada takviye etmiş ama daha sonra işte böyleeee inanır ve söylenenleri uygularsak bebekler emer sütte verdikçe gelir.. emzirme eğitimi almak bence biberon almaktan önemli kızlar bir düşünün bu durumu

Ben her gün düzenli ölçmek için iyi bir alet aldım başından beri ölçüyorum ciddi önem taşıyan şeker kadar önemli ve zaten kombine gelen diğer şey tansiyon hemen ölçtür ama düzenli yap bunu hergün yakın bir eczaneye git ölçtür yada eve bir alet al çok önemli
Evde alet var da düzenli ölçmedim hiç hep normal çıkıyor diye. Ama bu hafta itibariyle tansiyon daha da önem kazanmış anlaşılan. İdrar testi vercem bu hafta sağlık ocağına enfeksiyon için, acaba proteine de bakıyolar mı ne olur ne olmaz. Bi onu da sorayım araştırdım da baya sıkıntılı bir şeymiş

Kızlar hani bazen bebek emzirmek konusunda acaba sütümüz gelir mi acaba bebek doyar mu acaba… acaba.. diye bir sürü soru işaretimiz oluyor ya ( bende hiç olmadı çünkü emzirme eğitimi bu kaygıyı atıyor ) bunun için size internette gördüğüm yaşanmış bir olayı atıyorum bunu da emzirme eğitimi aldığım hemşirem paylaşmış.bir anne koruyucu olarak evlat ediniyor ve diyor ki acaba bebeği emzirenilirmiyim bu tıbben mümkün mü çünkü doğurmadı !!! Öyle bir şey söz konusu değil.. ve bingo eğitim alıyor bebek aileye gelmeden önce ve sonuç mükemmel sütün uygulanan hareketler masajlar teknikler ve inançla geldiğini gözlemliyorlar Kadın bebeği emziriyor tabiki yaklaşık 4 ay kadar sanırım bu mucize bilgi burada dursun belki gören olur.. anne bebeğe mamaylada takviye etmiş ama daha sonra işte böyleeee inanır ve söylenenleri uygularsak bebekler emer sütte verdikçe gelir.. emzirme eğitimi almak bence biberon almaktan önemli kızlar bir düşünün bu durumu
Peki sizce göğüs pompası şart mı? Ben mochi aldım bir tane sadece toplasın sütü diye.
Ama lansinoh un manüel ya da elektriklisinde gözüm kaldı. Doğumu bekliyorum şimdilik süt durumu ne olur diye.
Bebeğe bakarken çalışmayacağım o yüzden elektrikli olan çok gerekli değil gibi geliyo bana ama bazen çocuğu anneme vs bıraksam illa sağmam gerekecek

Söylediklerinde haklısın ama çalışan anneler için biberon zorunlu oluyor biraz bende doğumdan sonra tekrar çalışcam süt izni her nekadar olsada yeterli gelmiyor mecburen biberon alıyoruz

Evde alet var da düzenli ölçmedim hiç hep normal çıkıyor diye. Ama bu hafta itibariyle tansiyon daha da önem kazanmış anlaşılan. İdrar testi vercem bu hafta sağlık ocağına enfeksiyon için, acaba proteine de bakıyolar mı ne olur ne olmaz. Bi onu da sorayım araştırdım da baya sıkıntılı bir şeymiş
Karaciğer pankreas ve safra onların enzimlerine bakıyorlar kandan ilaveten idrar alıyorlar idrarda protein varmı diye bakılıyor böylece ortaya çıkıyor varsa şayet..tansiyonda bunlara eşitlik eden bir bulgu ve buna da ek olarak şunu takip ediyorsun gebelerde ayak şişer ama yüzde ve elde şişlik oluşuyorsa ‘’ tansiyon ile birlikte’’ Buda ilave bir belirti doktora gidince bakacak hepsine ama sen günlük ölç yaz bir kağıda biz öyle yapmıyoruz ben doktora götürüyorum takibi için iyi oluyor

Peki sizce göğüs pompası şart mı? Ben mochi aldım bir tane sadece toplasın sütü diye.
Ama lansinoh un manüel ya da elektriklisinde gözüm kaldı. Doğumu bekliyorum şimdilik süt durumu ne olur diye.
Bebeğe bakarken çalışmayacağım o yüzden elektrikli olan çok gerekli değil gibi geliyo bana ama bazen çocuğu anneme vs bıraksam illa sağmam gerekecek
Bana emzirme hemşirem o markanın manuel olanını tavsiye etti ama almanyada yok.. bende doğumdan sonra buradaki ebenin tavsiyesine göre alacağım ama doğum sonrası çünkü önce emme refleks üzerine çalışacağız ki zaten yenidoğan emme ile doğuyor biz sabırsızlık yaşıyoruz ve emin ol çok emmlerindeki neden ise 3 yudumda mide kapasitelerinin dolması bana öyle anlattılar çok minik bir mide yani eme bildikçe büyüyor yani kendisi kadar emiyor emdiği kadar onla büyüyor bu kadar biz zannediyoruz ki aman sütüm yetmiyor öyle bir şey yokmuş bebek kendi kapasitesini kendi emerek oluşturuyor.Buda bence çok önemli bir bilgi.. manuel pompa iyi sessiz ve kolaymış ama eğer paran çoksa elektriklide alabilirsin ama vaktin varsa açıkçası bu daha cazip daha iyi uyarıcı dedi bana o yüzden rahat ol onun mesela içinde süt kadehi varmış emziremediysen onla verebiliyorsun biberon kullanmıyorsun onu anlattı çünkü o ona yetiyormuş ztn düşün ne kadar azcık bir şey ama en azından emme tembelliği yapmamış biberon rahatlığına erişmemiş oluyor.biberonlar her ne kadar anne göğsü gibi denilse bile bu bilgi yanlışmış daha buna doğru diyen ebe yada emzirme hemşiresi duymadım görmedim.. emme reflexi kas hareketi biberon o kasların çalışmasına engel olduğu için kolay geliyor ve haliyle bebek meme reddediyormuş

Söylediklerinde haklısın ama çalışan anneler için biberon zorunlu oluyor biraz bende doğumdan sonra tekrar çalışcam süt izni her nekadar olsada yeterli gelmiyor mecburen biberon alıyoruz
O kızım için bir şey söylemeyemeyiz o kısımda biberon mecbur ama ama kendi sütünü sağabilirsin hemşirenin verdiği detay bu şekilde mama değil yani… onu demek istiyor. Birde biberon şart ise mesela çalışıyorsun anne sütünü çözdürüp verecek olan kişi kaşık biberon kullanmalı diyor.. yönlendirmesi böyle.. ve bunu buradaki ebe hemşire de destekliyor.bende paylaşmak istedim

X