2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bana emzirme hemşirem o markanın manuel olanını tavsiye etti ama almanyada yok.. bende doğumdan sonra buradaki ebenin tavsiyesine göre alacağım ama doğum sonrası çünkü önce emme refleks üzerine çalışacağız ki zaten yenidoğan emme ile doğuyor biz sabırsızlık yaşıyoruz ve emin ol çok emmlerindeki neden ise 3 yudumda mide kapasitelerinin dolması bana öyle anlattılar çok minik bir mide yani eme bildikçe büyüyor yani kendisi kadar emiyor emdiği kadar onla büyüyor bu kadar biz zannediyoruz ki aman sütüm yetmiyor öyle bir şey yokmuş bebek kendi kapasitesini kendi emerek oluşturuyor.Buda bence çok önemli bir bilgi.. manuel pompa iyi sessiz ve kolaymış ama eğer paran çoksa elektriklide alabilirsin ama vaktin varsa açıkçası bu daha cazip daha iyi uyarıcı dedi bana o yüzden rahat ol onun mesela içinde süt kadehi varmış emziremediysen onla verebiliyorsun biberon kullanmıyorsun onu anlattı çünkü o ona yetiyormuş ztn düşün ne kadar azcık bir şey ama en azından emme tembelliği yapmamış biberon rahatlığına erişmemiş oluyor.biberonlar her ne kadar anne göğsü gibi denilse bile bu bilgi yanlışmış daha buna doğru diyen ebe yada emzirme hemşiresi duymadım görmedim.. emme reflexi kas hareketi biberon o kasların çalışmasına engel olduğu için kolay geliyor ve haliyle bebek meme reddediyormuş
Evet ben de dediklerinin aynısını okumuştum, en anne memesine benzeyen biberon bile aynı olmuyormuş asla. Ben mesela emzik emen bebek çok seviyorum tatlı tatlı oluyolar :) ama onu da önermiyorlar maalesef
Manüel olan daha pratik geldi bana küçük taşıması kolay. Elektriklide prizin yanında otur bekle vs daha bi uğraştırıcı ama süt çekme konusunda daha iyidir muhtemelen
Yine de emzirme konusunda sıkıntı yaşamazsam sadece sütü arttırmak ve arada anneme bırakmak için manüelden almayı düşünüyorum 300 civarı bir şey burda pahalı da değil

Peki sizce göğüs pompası şart mı? Ben mochi aldım bir tane sadece toplasın sütü diye.
Ama lansinoh un manüel ya da elektriklisinde gözüm kaldı. Doğumu bekliyorum şimdilik süt durumu ne olur diye.
Bebeğe bakarken çalışmayacağım o yüzden elektrikli olan çok gerekli değil gibi geliyo bana ama bazen çocuğu anneme vs bıraksam illa sağmam gerekecek
Ben lansinoh elektrikli aldım çünkü bebek 5 aylıkken işe başlayacağım. Vakitten kazanmak için elektrikli aldım böyle sıkıntınız yoksa manuel neden olmasın.
Söylediklerinde haklısın ama çalışan anneler için biberon zorunlu oluyor biraz bende doğumdan sonra tekrar çalışcam süt izni her nekadar olsada yeterli gelmiyor mecburen biberon alıyoruz
Bende doğumdan sonra emzirmesinde çalışacapım için sonraki dönemde mecbur biberon vereceğim.

Evet ben de dediklerinin aynısını okumuştum, en anne memesine benzeyen biberon bile aynı olmuyormuş asla. Ben mesela emzik emen bebek çok seviyorum tatlı tatlı oluyolar :) ama onu da önermiyorlar maalesef
Manüel olan daha pratik geldi bana küçük taşıması kolay. Elektriklide prizin yanında otur bekle vs daha bi uğraştırıcı ama süt çekme konusunda daha iyidir muhtemelen
Yine de emzirme konusunda sıkıntı yaşamazsam sadece sütü arttırmak ve arada anneme bırakmak için manüelden almayı düşünüyorum 300 civarı bir şey burda pahalı da değil
Mochi markası çok iyi manuel olarak..emzik ile alakalı şöyle bir bilgi var başta o da yasak tabi sanırım 3 aya kadar ama sonrasında eğer parmak emmeyi çok derin ve. Parmakta damakta bozukluk yaratacak kadar derin emiyorsa o vakit bunu yapmayacağı bir emzik tercih edilebilirmiş..bunuda araştır mutlaka ben yine sorduklarımı öğrendiklerimi yazarım emzik bir süre ben düşünmüyorum parmak emsin istiyorum tabi dedikleri gibi damak bozukluğu yapacak kadar derin yaparsa ona göre demleyeceğim ilk 3 ay zaten sürekli meme emzirteceğim için pek ihtiyaç duymayacak boş buldukça kısa kısa zaten emzireceğiz kolay olmayacak ama başaracağız bence

Ben lansinoh elektrikli aldım çünkü bebek 5 aylıkken işe başlayacağım. Vakitten kazanmak için elektrikli aldım böyle sıkıntınız yoksa manuel neden olmasın.

Bende doğumdan sonra emzirmesinde çalışacapım için sonraki dönemde mecbur biberon vereceğim.
Evet işe gitsem elektrikli düşünebilirdim ama benim işimi manüel de görür.
Lansinohun çift olanında çok olumsuz yorumlar vardı emiş gücü azalıyor diye, tekli daha iyi demişler ne kadar doğru bilmiyorum

Mochi markası çok iyi manuel olarak..emzik ile alakalı şöyle bir bilgi var başta o da yasak tabi sanırım 3 aya kadar ama sonrasında eğer parmak emmeyi çok derin ve. Parmakta damakta bozukluk yaratacak kadar derin emiyorsa o vakit bunu yapmayacağı bir emzik tercih edilebilirmiş..bunuda araştır mutlaka ben yine sorduklarımı öğrendiklerimi yazarım emzik bir süre ben düşünmüyorum parmak emsin istiyorum tabi dedikleri gibi damak bozukluğu yapacak kadar derin yaparsa ona göre demleyeceğim ilk 3 ay zaten sürekli meme emzirteceğim için pek ihtiyaç duymayacak boş buldukça kısa kısa zaten emzireceğiz kolay olmayacak ama başaracağız bence
Emziği bir de dişler çıkmaya başlayınca bıraktırın diyenler var ama zaten 6. Ayda çıkmaya başlıyor diye biliyorum. Başlamasıyla bırakması bir olacak nerdeyse bazen diyorum hiç mi alıştırmasam
Gittim leoparlı falan bi sürü emzik aldım bir de :KK53: 2 ayrı markanın aldım almazsa zorlamamak lazım zaten

Emziği bir de dişler çıkmaya başlayınca bıraktırın diyenler var ama zaten 6. Ayda çıkmaya başlıyor diye biliyorum. Başlamasıyla bırakması bir olacak nerdeyse bazen diyorum hiç mi alıştırmasam
Gittim leoparlı falan bi sürü emzik aldım bir de :KK53: 2 ayrı markanın aldım almazsa zorlamamak lazım zaten
Evet gerek yok Bağcan ki mecbur kalırsan yoksa hiç deneme bile

Kızlar 27. haftaya kadar hiç baş ağrım olmamıştı. 2 gündür özellikle sabahları başım ağrıyor normal midir acaba? İnternete bakınca yok gebelik zehirlenmesi yok bi şeyler baya bi şeyler yazıyor
O zehirlenme olayında ödem oluyormuş öyle bi durumum yok şimdilik
Sanki benimde bikacgundur basagrim var. Ama tansiyonum normal, ödem yok. Bu arada 62 kg ile başladığım bu yolculuğa 71.500 gram ile devam ediyorum🤭
Kızlar hani bazen bebek emzirmek konusunda acaba sütümüz gelir mi acaba bebek doyar mu acaba… acaba.. diye bir sürü soru işaretimiz oluyor ya ( bende hiç olmadı çünkü emzirme eğitimi bu kaygıyı atıyor ) bunun için size internette gördüğüm yaşanmış bir olayı atıyorum bunu da emzirme eğitimi aldığım hemşirem paylaşmış.bir anne koruyucu olarak evlat ediniyor ve diyor ki acaba bebeği emzirenilirmiyim bu tıbben mümkün mü çünkü doğurmadı !!! Öyle bir şey söz konusu değil.. ve bingo eğitim alıyor bebek aileye gelmeden önce ve sonuç mükemmel sütün uygulanan hareketler masajlar teknikler ve inançla geldiğini gözlemliyorlar Kadın bebeği emziriyor tabiki yaklaşık 4 ay kadar sanırım bu mucize bilgi burada dursun belki gören olur.. anne bebeğe mamaylada takviye etmiş ama daha sonra işte böyleeee inanır ve söylenenleri uygularsak bebekler emer sütte verdikçe gelir.. emzirme eğitimi almak bence biberon almaktan önemli kızlar bir düşünün bu durumu
Eskiden annesi doğumda ölen bebekleri annaneler emziriyormus. Hem sahiplenmeleri çok yüksek , hemde emdikçe geliyormuş😍
Peki sizce göğüs pompası şart mı? Ben mochi aldım bir tane sadece toplasın sütü diye.
Ama lansinoh un manüel ya da elektriklisinde gözüm kaldı. Doğumu bekliyorum şimdilik süt durumu ne olur diye.
Bebeğe bakarken çalışmayacağım o yüzden elektrikli olan çok gerekli değil gibi geliyo bana ama bazen çocuğu anneme vs bıraksam illa sağmam gerekecek
İki evlat büyütmüş bir anne olarak elektrikli süt sağma makinesi gerekli birşey. Özellikle ilk ay bebeğin midesi küçük olduğu için hemen doyuyor sık emiyor. Ama gogsumuzde çok süt birikiyor. Tam depolama zamanı ilk 2 ay bence.
Söylediklerinde haklısın ama çalışan anneler için biberon zorunlu oluyor biraz bende doğumdan sonra tekrar çalışcam süt izni her nekadar olsada yeterli gelmiyor mecburen biberon alıyoruz
Bı ara komşumun çocuğuna 3 ay bakmıştım. Annesi biberona hiç alistirmamis bu sebepten çok zorlandık ikimizde. Çalışan anneler için söylüyorum Bebek 3 aylık olduktan sonra biberonla beslemeye yavaş yavaş alıştırmaları gerek.

Hanımlar iki gündür bebeğin sanırım pozisyon değiştirdi. Az hareket ediyor. Eğer karnımı durtuklersem ben burdayım korkma diye tepki veriyor🥲❤️ daha önceden sağ mideme yakın yerlerde çok güzel hareketler ediyordu ayaklarıyla . Sanırım başını bu sefer yukarı verdi.

Evde alet var da düzenli ölçmedim hiç hep normal çıkıyor diye. Ama bu hafta itibariyle tansiyon daha da önem kazanmış anlaşılan. İdrar testi vercem bu hafta sağlık ocağına enfeksiyon için, acaba proteine de bakıyolar mı ne olur ne olmaz. Bi onu da sorayım araştırdım da baya sıkıntılı bir şeymiş
Bakıyorlar canım hem kan hem idrar vereceksin

Sanki benimde bikacgundur basagrim var. Ama tansiyonum normal, ödem yok. Bu arada 62 kg ile başladığım bu yolculuğa 71.500 gram ile devam ediyorum🤭

Eskiden annesi doğumda ölen bebekleri annaneler emziriyormus. Hem sahiplenmeleri çok yüksek , hemde emdikçe geliyormuş😍

İki evlat büyütmüş bir anne olarak elektrikli süt sağma makinesi gerekli birşey. Özellikle ilk ay bebeğin midesi küçük olduğu için hemen doyuyor sık emiyor. Ama gogsumuzde çok süt birikiyor. Tam depolama zamanı ilk 2 ay bence.

Bı ara komşumun çocuğuna 3 ay bakmıştım. Annesi biberona hiç alistirmamis bu sebepten çok zorlandık ikimizde. Çalışan anneler için söylüyorum Bebek 3 aylık olduktan sonra biberonla beslemeye yavaş yavaş alıştırmaları gerek.
Ölçtüm tansiyonum 10-6 çıktı yüksek değil. Ödem de yok ama baş ağrısı sabahları devam. Bakiyim yarın da olacak mı
Manüel yeterli gelmezse elektrikli de alırım mecbur. Mastit miydi adı, süt memede kalınca ateş oluyordu falan. Ondan çok korktum bi fenomende görmüştüm çok acılıymış aman aman

Ölçtüm tansiyonum 10-6 çıktı yüksek değil. Ödem de yok ama baş ağrısı sabahları devam. Bakiyim yarın da olacak mı
Manüel yeterli gelmezse elektrikli de alırım mecbur. Mastit miydi adı, süt memede kalınca ateş oluyordu falan. Ondan çok korktum bi fenomende görmüştüm çok acılıymış aman aman
Aklımızda bulunsun kara lahanaydi sanırım. Mastite çok iyi geliyormuş.

Kızlar bugün 30+1 olduk
1 ay süren bi grip atlattım 1 hafta 10 gündür burnum kanıyor burnum aktığı için tahriş olduğunu düşünüp üstünde durmadım sümkürdükçe peçeteye az bi miktar geliyodu ama iyileştim çok şükür bugün yine burnum kanadı ve baya 3 4 peçete dolduracak üstüme başıma akacak kadar
Tansiyonum yüksek olsa hissederim diye düşünüyorum ben gayet iyiyim bi sıkıntım yok bu burun kanaması normal midir gebelikte doktora gitmeme gerek var mı sizce

Kızlar bugün 30+1 olduk
1 ay süren bi grip atlattım 1 hafta 10 gündür burnum kanıyor burnum aktığı için tahriş olduğunu düşünüp üstünde durmadım sümkürdükçe peçeteye az bi miktar geliyodu ama iyileştim çok şükür bugün yine burnum kanadı ve baya 3 4 peçete dolduracak üstüme başıma akacak kadar
Tansiyonum yüksek olsa hissederim diye düşünüyorum ben gayet iyiyim bi sıkıntım yok bu burun kanaması normal midir gebelikte doktora gitmeme gerek var mı sizce
Burun kanaması tansiyon kaynaklı da olabilir, altta yatan başka önemsiz sebepte devam ederse doktora danışın

canım parmak emmeye bi alışırsa malesef ki bırakmıyor kızım emzik kabul etmedi çok uğraştığım halde almadı parmağını emdi ilk zamanlar tatlı ve şirin geldi dotorlarda emme yeteneği gelişsin diye bırakın dediler ancak şu an 5 yaşına girecek ve halen parmak emiyoruz ne yaptıysam bırakmadı emzik de en azından saklayıp bıraktırma ihtimali varken malesef parmak da hiç bir şey işe yaramıyor ve yaş ilerledikce damak ve diş yapısında sıkıntı oluyor

X