2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Anneninde ellerine sağlık maşallah çok güzel işlemiş. Benim anneminde vardı el becerisi ama yaşlı artık fazla yapamıyor.
Valla benim ki vitesi taktı hızını alamıyoruz kesin koymadıklarım var çünkü bazısı foto atmadı görüntülü konuşurken gösterdi ne battaniyeler yapıldı oof offf bide benim halam da yaptı oğluma bir şeyler o bu şu derken baya birikti kısmetli çocuğum maşallah sübhanallah

Evet ilk gebelik ☺️ benim arkadaşın sütü öyleydi çocuk tombul tombuldu. Yolda çevirip ne veriyorsun diye soruyormuş millet, anne sütü dediğinde inanmıyorlarmış😂 emzirmeye konsantre oluyorum bugünden itibaren 🥸
Yürü beee kim tutuyor bu grubu böyle böyle başaracağız gör bak hepimizin bebesi cok cok cok emecek bek ne yap biliyormusun emziğini hayal et bu gibi düşünceler sütün hareketlenmesine inanılmaz katkı sağlıyor zaten kolostum ile amniyon sıvısının tadı aynıymış ve bebekleri anne göğüsümde yatırdıklarında 15 -20 dk hiç ellermezlerse bebek kendiliğinden kokusundan dolayı o bir damla sütü farkeder kafasını oraya çevirirmiş dün bunu dinledim bir doktordan ve altında da birisi başına gelen olayı yazmıştı aynı bu şekilde

Arkadaslar ben de dün öğrendim hamile olduğumu beta hcg 800 çıktı.Tahmini haziranda doğum.İlk bebeğim olacak 7 aydır evliyim.Allah isteyen herkese nasip etsin,benimle beraber haber alan tüm anne adaylarını tebrik ederim🥰🥰
Merhaba hayırlı olsun🙏🧿 kaç haftalık bebeğiniz? Benim de şuan beta hcg 800 ama en son 20 ocakta oldum adet iki buçuk hafta sürdü adetim. Sonrasında hamile olduğumu öğrendim bir kaç gün önce. Ama kaç haftalık hamileyim bilmiyorum. 2 ay desem beta hcg değerim düşük geliyor sanki normal mi bilemedim… Yarın öğreneceğim ama içim içimi yiyor.

Kızlar doğumdan sonra yalnız olan var mı ? veya yalnız olacak olam ?Ben yurt dışındayım annemin işlemlerini yapmaya çalışıyoruz ancak yetişmeyebilir. Eşimle ben olsak çok mu zorlanırız. Eşimin doğum izni kullanma hakkı var.
Ben ilk kızımı tek büyüttüm. Eşin desteği çok önemli bence eşim işten gelir yemek yapardı ilk dönemler. Çok gece uyandırmak zorunda kaldım çocuğun gazı çıkmıyor diye :))) Kızı evirip çevirip gazını çıkarır verirdi kucağıma ayy hatırlayınca çok güldüm :KK48: Valla kendine güven gerisi geliyor bi şekilde

Evet ilk gebelik ☺️ benim arkadaşın sütü öyleydi çocuk tombul tombuldu. Yolda çevirip ne veriyorsun diye soruyormuş millet, anne sütü dediğinde inanmıyorlarmış😂 emzirmeye konsantre oluyorum bugünden itibaren 🥸
Doğurunca sütüm gelmiyor diye pes etmemek lazım ben acil sezaryen oldum 3. gün geldi sütüm ama gece gündüz pes etmeden emzirdim ilk 3 gün mama verdik sonrası hep anne sütü çok şükür. Şimdiden aklınızda bulunsun hamilelikteki gibi bol bol su içmek gerekiyor :)

Ben ilk kızımı tek büyüttüm. Eşin desteği çok önemli bence eşim işten gelir yemek yapardı ilk dönemler. Çok gece uyandırmak zorunda kaldım çocuğun gazı çıkmıyor diye :))) Kızı evirip çevirip gazını çıkarır verirdi kucağıma ayy hatırlayınca çok güldüm :KK48: Valla kendine güven gerisi geliyor bi şekilde
Ne güzel 🥰 eşim de diyor biz hallederiz gelemezlerse merak etme diye

Doğurunca sütüm gelmiyor diye pes etmemek lazım ben acil sezaryen oldum 3. gün geldi sütüm ama gece gündüz pes etmeden emzirdim ilk 3 gün mama verdik sonrası hep anne sütü çok şükür. Şimdiden aklınızda bulunsun hamilelikteki gibi bol bol su içmek gerekiyor :)
Bu bebe 40. Haftayı beklemeyecek gibi bir his var içimde 😅 hamilelik öncesi hiç su içmezdim şuan 2 lt geçiyorum emzirmede de devam inş

Bu bebe 40. Haftayı beklemeyecek gibi bir his var içimde 😅 hamilelik öncesi hiç su içmezdim şuan 2 lt geçiyorum emzirmede de devam inş
Valla iki gündür bende çok korku yaşadım bir baskı yaptı aşağıya aha dedim geliyor :)) İlk kızın gelmeye niyeti yoktu 34. haftaya kadar baş aşağı dönmedi hareketliydi ama gelmek istemedi 41 haftayı tamamladı doktor yeter artık gelmiyor bu diye yatırdı sonrası acil sezaryenle tamamladık :)) Bu da bırakın beni çıkıyım havasında :rolleyes: Herşeyin hayırlısı yaa çabuk büyüyorlar başta zaman geçmiyor gibi geliyor sonra bi bakıyorsun kocaman olmuş :)

Valla burada öyle şeyler yokmyani hastane süsleme şeker çikolata dağıtma vs olmuyor o konuda acaip kafam rahat bunu tüketim toplumu olan bizler çıkartmışız yapıyoruz.eğer imkanın varsa çikolatayı en sona koy erir bozulur vs diğer işlerini yaptır.hatta bence 40. Mevlüdünde yaptır çikolatanı bak ona bende yaptıracağım çünkü mevlide gelenlere ikramlık gibi hediyelik hatıra da belki o zamana yaptırırım onun dışında düşünmüyorum inan ki
Bence türkiyedede devlet hastanelerinde kapı süsleme, çikolata dağıtma yok. Özel hastanelerde var ben öyle biliyorum belkide yanılıyorum. İyiki butda öyle şeyler yok inan hiç benlik değil uğraşamıyorum😂😂😂

Kızlar galiba depresyona giriyorum ben 😵‍💫😔 sürekli yatmak istiyorum uyumak istiyorum hiç bişey yapmak istemiyorum bu ne böyle ya benim gibi olan var mı 😔😔😔

Kızlar galiba depresyona giriyorum ben 😵‍💫😔 sürekli yatmak istiyorum uyumak istiyorum hiç bişey yapmak istemiyorum bu ne böyle ya benim gibi olan var mı 😔😔😔
Geçen gün oldum ya cumartesi aynı ondan bugün canavar gibiyim ama çok ağrım var pilates topunda hopluyorum beni rahatlatıyor

Bence türkiyedede devlet hastanelerinde kapı süsleme, çikolata dağıtma yok. Özel hastanelerde var ben öyle biliyorum belkide yanılıyorum. İyiki butda öyle şeyler yok inan hiç benlik değil uğraşamıyorum😂😂😂
Benlik ama uğraşmak için adam kazım sanki Türkiye’de kendin mi uğraşıyorsun bir ton insan oluyor hiç yoksa konu komşu arkadaş bir şekilde süsleniyor ama burda iyi ki yok kendim kendime zor olurduu

Kızlar yaklaşık 20 dakikadır adet sancı gibi hafiften çekiyorum sizinde öyle oluyormu korktum Bi an
Benim günlerdir oluyor doktora gittiğimde ise sıkıntı yok demişti birde bugğn var baya sancım az önce duştan çıktım hala var batma gibi şeyler ama geçmiyor bende anlamadım hiç bir şey

X