2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kremi kullanırken silmeye gerek olmuyor her emzirmede doğal içerikli olduğunu biliyorum. Diğer kremlerde emzirmeden önce silinmesi gerekiyor. Bende işe yaradı tavsiye ederim.

Ebe muayenesine gidiyorum bakalım ebe neler diyecek genelde doktorumdan daha anlayışlı ama ultrason makinası yoksa nasıl oluyor muayene ilk kez anlayacağız uykuda uyuyamadım meraktan hayırlısı
İnş güzel geçer muayene. Burada tansiyon kilo ölçümü ve fetal doppler kalp atışı dinletiliyor.
Kızlar hepinize günaydın bebek şampuanı yağı ya da losyonu için ne almayı düşünüyorsunuz acaba ?
Ben hepsinde e bebek kendi markasını aldım. Yağ losyon şampuan pişik kremi yorumları iyiydi . Hatta bebek yağını karnıma sürüyorum hiç çatlağım da olmadı şuana kadar
YouTube da da emzirme eğitimi ile ilgili videolar var.
Bizim ülkemizde özel hastaneler biraz fazla kullanıldığı için bu şekilde. Biz gebelikte çok fazla ultrason vs. Gidiyoruz bir sorun görülseydi onlarda kontrol sıklığını Arttırırdı diye düşünüyorum. İstediğimiz zaman doktora gitmemizde ( yurtdışında önce asm tarzı bir yer görmesi gerekiyor diye biliyorum ) hem randevu sorunu oluyor hem gerçek hasta doktora erişemiyor.

Benim de tansiyon ölçtü kalp sesi dinledi duruşunu muayene etti eller ayaklar baş ve beden herşeyi güzel dedi başaşağı duruyormuş yeri iyi ama dedi merak etme dedi.güzel bir gelişim dedi.

Bir şey söyleyim mi cidden berbat yani sağlık iyi şeyler var ama sağlık kötü sırf Avrupa seçiciliği yapıpda ay çok güzel şöyle böyle diyemem sonuçta rezalet İspanya’da arkadaşım var oda çok şikayetçi bu durumdan.ebeye gittim bugğn ebe doktorun hiç bir bilgiyi annelik hüviyetine işlemediğini söyledi inanabiliyormusun çok can sıkıcı . Bende dedim soruncaya söylemiyor bir şey varsa söylerim yoksa yoktur diyor

En az yazışan grup bizimkisi bence. Yanılmıyorsam,bizden sonraki aylarda olan anneler bizim grupdan daha çok yazışmışlar.Oylamada 130-a yakın kişi oy atmış,amma yorum yazan 20 kişi zor olur.
Evet bende baktım yazışma sayfa sayısına 800 binlerde falan dedim biz hiç bir şey konuşmuyoruz heralde kızlaaaar paylaşmadığmız şeyler var sanırım dedim içimden.. oylama ve anlat olayını bilmiyorım da yazışma dikkatimi çekti birde ne çok konuştuğum.

Devlet hastanesine gidiyorsan olan doktoru seç vitaminlerin için görüş kendin aksatma bunu doğumunu yapmayı düşündüğün hastanede randevu bulmaya çalış bence gideceğin zaman randevu arama mesela bir ay sonraya şimdiden randevu al online olarak kendine.. gitmezsen iptal edersin.gideceğinde almayı beklersen bulamazsın ki özelde aynı şekilde oluyor.bir sonraki randevu muayeneden çıkarken alınıyor sen bunu devlette gidiyorsan gittin muayene oldun doktor bir ay sonra gel dediyse hemen eve git online randevu oluştur kendine en güzel öyle yapardın

Genelde belirli kişiler konuşuyoruz gibi ama işte yazıştıkça belirtiler vs normal mi vs içimizi de rahatlatabiliyoruz .

Yok bizim devlet hastaneleride buradan milyon trilyon iyi o kadar gittim tr deyken burada bildiğin şu deniliyor bir şeyin olsa söylerdik başka tık cümle yok.bak iyimizin iyisin bebek iyimi iyi bitti gitti arkadaşım Türkiye gitti ve kanaması olunca mecbur orada kaldı doğumda Türkiye’de olacak develette müdahale edildi falan kız diyor ki çok ilgilendiler diye anlatıyor anlatmışlar herşeyi güzelce burada o ilgiyi rüyanda görürsün yok öyle bir şey.ultrason tek olay değil ki ona gelene kadar tahliller var mesela biz burada devlette her tahlil için ücret ödüyoruz ve sonucunu soruyorsun bir şey varsa söyleriz yoksa yoktır deniliyor.Türkiye’de tahlil sonucun en kötü eline verir yüksek mi çıktı düşük mi çıktı dediğin de ise şuna buna dikkat et yada iyisin devem et aralık böyle sonuç bu nedenle iyi falan diyorlar burada sokıntılı şeyler yani

Canım silikonu ben meme ucu olmadığı için kullandım. Normal meme ucuna takıp emziriyorsun. Haklısın doğru emzirme tekniği önemli ama hassas cild olunca napsanda etki etmiyor.

Bu arada bizim sayfanın en çok konuşanını fark ettim bir baktım ki beeen heran yazıyorum maşallah Allah çene vermiş mübarek sanırım bir bana vermiş bu denlisini
Kız inan bende kendimi düşünüyordum hatta dedim şimdi gruptaki kızlar bu kanın hiç işi yokmu hep site hahahaha

Hayırlı haberlerle gel bekliyoruz
Geldim bebeğim başaşağı ama güzel duruyormuşuz elleri ayakları sortı poposu nerede eliyle gösterdi elletti.vitaminlerimi yanlış tarif etmişler kullanımını onu düzeltti.şker tahlilimi falan muttterpas işlenmemiş kan tahlillerim işlenmemiş bu nedenle doktor konusunda canı sıkıntısı bu kadar üstün kötü basit bir şekilde olmaz falan dedi bir şey olsa sana mutterpassda hiç bir şey işlenmemiş nerden bileceğiz şeker tahlili yaptırdığını bile sen söylüyorsun dedi hoş olmamış bu duru. Falan dedi.. böyle yani ama biz iyiyiz tansiyon 12/7 normal kalp atışımız normal boyutları ideal dedi güzeldi yani

Kızlar şimdi sitenin en tecrübeli annesi olarak size tavsiyem ben 5 çocuğumada 0+3 aylık ve 3+6 aylık kıyafetler aldım. Tabi bu bebeğin boyu ve doğum kilosunada bağlı. Oğlum 2900 gr doğdu çok büyük geldi onun için bir kaç parça yeni doğan almıştım onuda fazla kullanmadım çünkü hızlı kilo aldı oğluşum

canım bişey soracam yanlış anlamasan 30-35 bin tl mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…