2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Teşekkür ederim bilgi için bende bilmiyorum. Aç gel . Gelmeden eczaneden şeker al dediler . O kadar

İyi inşallah bendede olumlu şeyler olur bakalım

üzüldüm senin için. Bugün bir saat avmde dolandım anam.agladi valla. Seni düşünemiyorum
Bununla geçmiş girmiş olsun
Sağol canım valla zor oldu ama oldu, dr a dedim çok yürüdüm diye, yürümek çok faydalı ama 1 gün için biraz abartmışsın dedi, mecbur kalinca yuruyosun naparsin

Teşekkür ederim bilgi için bende bilmiyorum. Aç gel . Gelmeden eczaneden şeker al dediler . O kadar
Her doktorun tarzı farklı kimisi aç karnına olan kısma bakmıyor kimi istiyor önem şurası ona göre değişiyor açıkçası asıl önemli olan şekerden sonra bence inşallah çıkmaz sende

Niye sen alıyorsunki,bana hastaneden 330 ml lik 2 teneke kutu verdiler ıçinde glikoz varmış gazoz gibiydi tadi, birini tam birini yarım iç saate bak 1 saat sonra gel kan alalım dedi, kan aldıktan 1 saat sonra bir daha kan verdim 3 defa kan verdim yani ama hastane verdi icecegi ben almadim

Bilmiyorum ki. Yanlış anladigimi zannetmiyorum. Çünkü eşim randevu aldıktan sonra şekeri alalım mı dedi bende gitmeden alırız dedim. Onun da yanlış duyacağını zannetmiyorum.

kızlar merhaba doktorum şeker yüklemesine gerek yok şekerini ölçtür bir takip edelim dedi tokluk şekerim 90 çıkınca gerek görmedi. Ama şimdi bakınca benim bayağı düşük çıkmış niye böyle anlamadım. Bir de tansiyon sorunu yaşıyorum 7/5 6/4 çıkıyor tansiyonum düşüp bayılacak gibi hissediyorum bazen. Yememe içmeme dikkat ediyorum vitaminlerimi demir hapımı alıyorum gebelik öncesi de yaşıyordum tansiyon sıkıntısı ama doktor olur dedi pek önemsemedi benim gibi olan var mı

Bir de 26+1 günlük oldu bebeğim 7 kilo aldım beslenme kaynaklı bir sorun da değil yani

Kızlar dünden beri paranoyak oldum bebek hareket etmiyor sanki. 22 hafta içinde normalmiş ara sıra böyle olması ama beni anlarsınız insan rahatlayamıyor daha kontrolüme de 3 hafta var napsam bilemedim. Dün çok minik bi şeyler hissettim ama 2-3 gün önceki kadar net değildi

Bende de var tansiyon düşüklüğü problemi ilk hamileliğimde daha kötüydü 2 aylık olunca korana salgını çıkmıştı maske zorunluluğu olduğu için nefeste alamıyordum soğuk soğuk terler dökmüştüm :) çubuk kraker ye diyo benim doktorda. O anda yenmiyorki yer resmen ayağımın altından kayıyo gözüm kararıyor tek çözüm uzanmak yolun ortasında taşa oturup yarım saat bekliyorum.

benim de depremden sonra 24. haftam falandı bebeğin hareketlerini bir gün boyunca hiç hissetmedin doktora gittik normal olur stresten dedi doktordan çıkınca hissettim

çalışınca zor oluyor herhangi bir tedavisi de yok galiba

Ben yarın şeker yüklemesi yaptırcam 3 günlük bir liste verdiler. Öğünlerden birinde ya makarna ya pirinç pilavı ye dediler. Gitmeden önceki akşamda saat 10 da bir kase yoğurt yemem lazımmış. 10'dan sonra sadece su içebilirmişim. Sabah en geç 9 da hastanede olcam.

çalışınca zor oluyor herhangi bir tedavisi de yok galiba
Hiç tedavi edelim diyen doktor olmadı. Aç kalma sık sık bişeyler ye yanında çubuk kraker olsun felan dediler hep. Maalesef bende çalışıyorum toplu taşıma kullanıyorum bugün tansiyonum düştü mesela kimsenin günahını almak istemiyorum ama cebimde istanbul anne kartım param yoktu indiğimde kimse de yer vermedi. Aç karnına evden çııkma diyo benim tiroid problemim var ilaç kullanıyorum aç karnıma içmem lazım mesela mecbur aç çıkıyorum.

benim de depremden sonra 24. haftam falandı bebeğin hareketlerini bir gün boyunca hiç hissetmedin doktora gittik normal olur stresten dedi doktordan çıkınca hissettim
Az önce artık dayanamadım karnıma minik minik bi sürü vurdum 2 tane minik hareket hissettim. Uyuyordu galiba şimdi de hem rahatladım hem üzüldüm
Hareketlerini hissetmiyorken benim için daha rahattı şimdi aklım hep orda. Allah çocuklarımızı korusun sağlıklı bi şekilde alalım kucağımıza valla annelik gerçekten tuhafmış

Allah yardımcımız olsun çalışınca gerçekten çok daha zor oluyor. Üstüne eve gidince ev işleri,yemek eşimde yardımcı oluyor sağolsun ama yine de tam her şeyi yapamıyor tek başına

Evet ya hareket etmeden önce keşke hareket etse de bilsek bir sıkıntı var mı yok mu diyoruz hareket ediyor bu sefer az mı hareket etmedi bayağı saat geçti diye dert ediyoruz :) Dert edecek bir şey buluyoruz vallaa :)

Kızlaar idrar yollarında enfeksiyon çıktı bir belirtim yok ama tahlil enfeksiyonla uyumlu çıkmış munorol verdi doktorum kullanan var mı geçiriyor mu tek kullanımlık

Bende ilk hamileliğimde bile vardı. Şimdikinde de var. İlk haftalardan beri var. Öksürürken idrarım kaçıyor. Doğumdan sonra geçti. Takma kafanı. Ameliyat gerektirmiyor. Pilates ve yoğa daha kötü yapıyor tavsiye etmem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…