2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bende şeker yükleme yatırdım geçen gün hatta o gün kahvaltı yaparak kontrole gittiğim için yükleme yapmadılar ertesi güne bıraktılar aç git sakın tok gitme önce açlık bakıyolar sonra tokluğa bakıyolar son kanı verince hemen atıştırırsın 🥰
Aç gideyim. Randevu zor bulunuyor . Ayrıntılı ultrasonu kaçırdım. Nisana gün veririz dediler.

Aç gideyim. Randevu zor bulunuyor . Ayrıntılı ultrasonu kaçırdım. Nisana gün veririz dediler.
Evet nisanda da 28. Haftayı çoktan geçmiş olucaz o yüzden şansa bırakma derim 24-28 arasında bakılıyo çünkü şeker yüklemeye bide benim doktorum dedi ki ne kadar erken baktırırsan o kadar düşük çıkar dedi benim açlık 85 çıktı yüklemenin 1 saat sonrası 165 çıktı 2 saat sonrası 115 çıktı şeker yok dedi doktorum bana

Kızlar yine bir sorum var 🤷🏼‍♀️ 2 gündür bayağı öksürdüm geniz akıntım var öksürtüyor. Vajina bölgemde wcye oturduğumda bi doluluk hissediyordum parmağımla kontrol ettiğimde vajina girişinde ön duvarda bi şişlik var gibi orası daralmış gibi parmağımı ittirince yukarı doğru ilerliyor orda bişey gelmedi elime. Acaba öksürmekten böyle bi şişlik olmuş olabilir mi önemli bişey midir sizce? Daha önce yaşayan oldu mu?

Evet nisanda da 28. Haftayı çoktan geçmiş olucaz o yüzden şansa bırakma derim 24-28 arasında bakılıyo çünkü şeker yüklemeye bide benim doktorum dedi ki ne kadar erken baktırırsan o kadar düşük çıkar dedi benim açlık 85 çıktı yüklemenin 1 saat sonrası 165 çıktı 2 saat sonrası 115 çıktı şeker yok dedi doktorum bana
Teşekkür ederim. Bakalım ben sabah bazen Nutella ya da bal sürüyorum ekmeğe kahvaltıdan önce şeker olsa etkiler miydi 🤔

Teşekkür ederim. Bakalım ben sabah bazen Nutella ya da bal sürüyorum ekmeğe kahvaltıdan önce şeker olsa etkiler miydi
Canım aç karnına gidiliyor çünkü önce açlık şeker ölçümüne bakılıyor
Teşekkür ederim. Bir arkadaş 8 saatlik açlıkla gidecekmiş ( doktor demiş) b3nde öyle gid3cem .

Teşekkür ederim. Bakalım ben sabah bazen Nutella ya da bal sürüyorum ekmeğe kahvaltıdan önce şeker olsa etkiler miydi

Teşekkür ederim. Bir arkadaş 8 saatlik açlıkla gidecekmiş ( doktor demiş) b3nde öyle gid3cem .
Hayırlısı inş güzel sonuçlar alırsınız

Amin canım inş🥰
Aklıma ne geldi senin hiç karaciğer değerlerine pankreas falan bakıldı mi benim yakın zamanda bakılmıştı hepsi normal çıkmıştı şükür bu insülin direnci ile alakalı oluyor ya ordan aklıma geldi arada onada bakılmasını iste ev doktorundan ben orada yaptırdım.hem insüline bağlı karaciğer değerleri yükseliyor ya onun önüne geçmiş erken fark etmiş olursun ben onu da takip ettirmeyi düşünüyorum ilerleyen haftalarda insüline bağlı kolestazın önüne geçer önlem alırlar en azından

Aklıma ne geldi senin hiç karaciğer değerlerine pankreas falan bakıldı mi benim yakın zamanda bakılmıştı hepsi normal çıkmıştı şükür bu insülin direnci ile alakalı oluyor ya ordan aklıma geldi arada onada bakılmasını iste ev doktorundan ben orada yaptırdım.hem insüline bağlı karaciğer değerleri yükseliyor ya onun önüne geçmiş erken fark etmiş olursun ben onu da takip ettirmeyi düşünüyorum ilerleyen haftalarda insüline bağlı kolestazın önüne geçer önlem alırlar en azından
Ben zaten şüphedeyim karaciğer ve pankreas ta bir sıkıntı olduğundan çünkü ağrılarımdan biliyorum. Gebelik öncesi yaşamıştım aynı ağrıları doktora gittiğim zaman karaciğer ve pankreas ta yağlanma var dedi kadın doktoruna söyledim kulak ardı etti. Hatırlattığın için çok sagol canım dedinğin gibi ev doktoruma danışacam belki o ilgilenir.

Ben zaten şüphedeyim karaciğer ve pankreas ta bir sıkıntı olduğundan çünkü ağrılarımdan biliyorum. Gebelik öncesi yaşamıştım aynı ağrıları doktora gittiğim zaman karaciğer ve pankreas ta yağlanma var dedi kadın doktoruna söyledim kulak ardı etti. Hatırlattığın için çok sagol canım dedinğin gibi ev doktoruma danışacam belki o ilgilenir.
Tamam sen ev doktoruna söyle bak benim karaciğerde ağrım var diye gitmiştim baya oluyor bu arada sürekli kefir kullandım işine armut koydum blenderdan geçirdim falan bağırsaklarıma çok iyi geldiği gibi ağrılar azaldı kan testlerimden şüpheliydim yağlanma falan illaki olur diye çünkü kiloluyum.ama değerlerim gayet iyi geldi Buda şuan biraz içimi rahatlatıyor.. zaten bu şekere dikkat etmekteki diğer amaç bu kolestaz falan hepsi çorap söküğü gibi birbirine bağlı yarın git ben bunlara bakılsın istiyorum de hemen bakıyor ev doktoru hatta safra falan içinde baktır.böylece kafan rahat eder seninde

Ben şeker yüklemesi için randevu aldım 6 marta . Aç karnına gel dediler. Anlamadım
Benim detaylı şeker testi takıldı onun için aç gel denildi hatta gece 10 itibariyle hiç bir şey yiyip içmedim sabah 9:00 da ilk kan alındı sonra bir saat sonra yeniden ve tekrar bir saat sonra yeniden yapıldı.şekerli su verdiler ilk kandan sonra onu içtim hiç hareket etme ayağa kalkma şurda otur bekle diğer kan alınana kadar dediler yürümek yapa kalkmak hareket falan da yasak dediler böyle bir şeydi Türkiye’de nasıl oluyor bilmiyorum

Kızlar 23-24-25 haftalarda olanlar bebek hareketleri hep yukarda mı yoksa bazen kasıkta da hissediyor musunuz? Ben bazen göbek çevresi yanlarda bazen de kasıkta minik pıt pıt şeklinde hissediyorum . Yani hafta geçtikçe yukarda mı sadece olcak bu hareketler yoksa aşağılarda da olması normal mi?
Normalmiş bir kaç tane YouTube da doktordan duymuştum bu arada benimkide aşağı yanları göbek çevresi çok nadiren ama genelde aşağıda tekmeliyor.ilerki haftalarda yukarıda olur daha çok şimdilik küçükler daha

Haftanın son günü süprizi gebelik şekeri 😔 diyetisyene yönlendirmiş bakalım.. içinizde varmı şeker çıkan nasıl bir yol izliyor
Benimde 1.saat 188 cıktı sekerim, diyetisyene yolladı dr, oda diyet listesi verdi, patates pirinç ve tatlı yememeye dikkat et dedi, neyi neyle yiyeceğimi anlattı, sonucta hamilesin canin cekerse abartmadan het şeyden yiyebilirsin dedi, muz yerine kivi felan ye dedi, kilo hic almamışım 77 kiloyla hsmile kaldim hala 77 kiloyum, ilk haftalar mide sorunu yasadigimda 3 bucuk kilo vermistim sadece onu geri almisim bu cok iyi dedi. Biseyler biseyler iste
Aynen ac git, bende basım dönmesin diye bi lokma ekmek peynir yemiştim, yarın sabah aç gel girisini yaptim direkt kan almaya git seker yuklemeni yaptir dedi. O bi lokma burnumdan geldi, bizim ev hastaneye 3 km, minubus felan yok ters düşüyor. Sabah eşimle gittim oda izin alamadı, yükleme sonra si 3 km yürüyerek döndüm, saat 15 te çıkar sonuç dediler, 3 km yürüyerek geldim, 3 km yürüyerek geri döndüm 1 günde 9 km yürüdüm, 1 hafta bacaklarım ağrıdı.😂

Benimde 1.saat 188 cıktı sekerim, diyetisyene yolladı dr, oda diyet listesi verdi, patates pirinç ve tatlı yememeye dikkat et dedi, neyi neyle yiyeceğimi anlattı, sonucta hamilesin canin cekerse abartmadan het şeyden yiyebilirsin dedi, muz yerine kivi felan ye dedi, kilo hic almamışım 77 kiloyla hsmile kaldim hala 77 kiloyum, ilk haftalar mide sorunu yasadigimda 3 bucuk kilo vermistim sadece onu geri almisim bu cok iyi dedi. Biseyler biseyler iste

Aynen ac git, bende basım dönmesin diye bi lokma ekmek peynir yemiştim, yarın sabah aç gel girisini yaptim direkt kan almaya git seker yuklemeni yaptir dedi. O bi lokma burnumdan geldi, bizim ev hastaneye 3 km, minubus felan yok ters düşüyor. Sabah eşimle gittim oda izin alamadı, yükleme sonra si 3 km yürüyerek döndüm, saat 15 te çıkar sonuç dediler, 3 km yürüyerek geldim, 3 km yürüyerek geri döndüm 1 günde 9 km yürüdüm, 1 hafta bacaklarım ağrıdı.😂
😔😔😔 üzüldüm senin için. Bugün bir saat avmde dolandım anam.agladi valla. Seni düşünemiyorum
Bununla geçmiş girmiş olsun😘

X