2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Vallahi neye bakıldı bilmiyorum. Doktorum 21. Haftada sağlık ocağında kan ver demişti. Genel kontrol sanırım sağlık ocağı bakabildiği değerlere baktı.
Sağlık ocakları rutin kontrol için genel bakıyor bende verdim tetenoz yapmaya çağırdıklarında crp tam kan vitamin mineral tiroid şeker falan baktılar banada

çok teşekkür ederim ben de herkese çok geçmiş olsun diliyorum 😔
aşırı korkunçtu hala aklıma geldikçe kötü oluyorum çok şükür bir kaybımız yok rabbim herkesin yardımcısı olsun hiç iyi haber almıyoruz malatya mahvoldu😣
Ay canım çok çok geçmiş olsun. Benim abimde malatyada oturuyor çok korkmuşlar rabbim hepinizin yardımcısı olsun çok köt. 😞😞😞

Sabaha kadar 3 kere sallandik çok şükür yıkım olmadı en yakın Malatya bize ... Allah'ım çok korkunç biz böyle korktuk hissettik düşünemiyorum oraları Allah'ım yardimcilari olsun .. ağlamaktan içim çıktı çok üzüldüm
Canım çok çok geçmiş olsun.Nutkum tutulmuş şekilde tv karşısındayım türkiyem perişan halde rabbim yardım et😞😞😞

Rabbim ölmüşlerimize rahmet eylesin enkaz altında olanlarada yardım etsin inşallah elimizden gelen tek şey dua etmek 😢🙏

E nabiz tüm hekimlerine görünür yaptınız mı? Bilmiyorum mesela siz aslında bekarsiniz ve hamilesiniZ sizi ya da yakininizi arayınca ülkemizde biraz sorunlu olabiliyor. Ya da direk.gidip sorun sonuçta aile hekimi telaş etmeyin. Bizi de her gün aramıyor. Mesela ben onların aramasına fırsat vermiyorum iki günde bir yanlarındayim 😅
A bilmiyorum bunu evet doğru diyosun bide öyle deneyim

Depremi yaşayan arkadaşlarım herkesin tüm ülkemin Allah yar ve yardımcısı olsun. Denecek fazla şey yok umarım herkes iyidir ve tüm yaralarımız hemen sarılır. ❤️😔

E nabiz tüm hekimlerine görünür yaptınız mı? Bilmiyorum mesela siz aslında bekarsiniz ve hamilesiniZ sizi ya da yakininizi arayınca ülkemizde biraz sorunlu olabiliyor. Ya da direk.gidip sorun sonuçta aile hekimi telaş etmeyin. Bizi de her gün aramıyor. Mesela ben onların aramasına fırsat vermiyorum iki günde bir yanlarındayim 😅
Aaa dediğin gibiymiş bi girdim e nabıza hepsi kapalı ama ben böyle bişey yaptığımı hatırlamıyorum hiç bakmamışım şimdi yaptım tüm hekimlere görünür ay hiç bilmiyorum böyle uygulamaları kullanmayı.

Öncelikle deprem bölgesinde yaşayan arkadaşlarıma geçmiş olsun. Rabbim yardimcilari olsun..
Bugün ikindiden bu yana sürekli ağlıyorum. İki defa sinir krizi geçirdim. Şuanda bile ağlıyorum. Kendimi durduramıyorum. Bebegin hareketlerini hissediyorum. Ama ona bişey olacak diye de korkuyorum. Ama kendimde durduramiyoeum. Allah rızası için bana da dua edin. Hiç iyi değilim.

Kızlar e bebek indirimi var tecrübeli annelerden yardım istiyorum . Bende z44 adet Prima bebek bezi var,50 adet baby me aldım. Toplam 94 adet var 1 numara bebek bezi kaç tane almalıyız acaba ?
Bende baby turco indirimi vardı 2 numara bebek bezi aldım toplamda 168 tane var. Ben oğlumda hiç 1 numara kullanmadım, 3850 gr doğmuştu, ben 2 numaradan başlamayı tercih ediyorum, 3-6 kilo oda zaten, bence 1 numara çok alma

Kızlar herkese geçmiş olsun umarım hepiniz ve yakınlarınız iyidir, güzel haberler alırız💗 ben bugün sağlık ocağına gittim kan verdim, birazdan ilgisizliklerinden bahsettim. Tetanoz aşısı yapabiliriz dediler ama ben emin olamadım. Yaptırmadım. 24. Haftayı bekliyeceğim. Benim gibi kararsız olan var mı? Bu arada bu sabah tartıldım 75.5 olmuşum 66.5’la başlamıştım 9 kilo almışım🥹
Tetanoz aşınızı mutlaka yaptırın. Daha önceki aşınızın üstünden 10 yıldan fazla zaman geçmişse hamile iken yaptırmanız gerekiyor. Ben de ilk gebeliğimde 29 yaşındaydım yaptırmıştım. Bebeğe hiçbir zararı yok. Allah vermesin de doğumda bıçak kullanıldığı için size ve bebeğe tetanoz bulaşırsa daha tehlikeli. Doğum ameliyatı için bu önlemi almanız gerekiyor. Kan yoluyla bebeğe geçerek bebeği de koruyor doğumda. 6 ay koruyormuş. Bu yüzden doğuma 3-4 ay kala yaptırmalısınız. Bebek doğar doğmaz ona karma aşı yapılıyor, bu aşının içinde de var zaten tetanoz aşısı. Böylece koruyuculuğu artırılıyor. Şimdi aşı yaptırırsanız 4 hafta sonra ikinci dozu da yaptıracaksınız. Toplam 2 doz. Risk almayın yaptırın.

Öncelikle deprem bölgesinde yaşayan arkadaşlarıma geçmiş olsun. Rabbim yardimcilari olsun..
Bugün ikindiden bu yana sürekli ağlıyorum. İki defa sinir krizi geçirdim. Şuanda bile ağlıyorum. Kendimi durduramıyorum. Bebegin hareketlerini hissediyorum. Ama ona bişey olacak diye de korkuyorum. Ama kendimde durduramiyoeum. Allah rızası için bana da dua edin. Hiç iyi değilim.
Lütfen sakin olmaya çalışın. Deprem bölgesinde misiniz? Degilseni bile çok normal. B3nde bebek fotolarını görünce ağlıyorum. Deprem bölgesinde değilseniz lütfen haberlere ,sosyal medyaysa bakmamaya çalışın. Strese sokmamak calisin

X