2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Başlarda bende özele gittim. Artık devlete devam ediyorum. Birde benim doğum yapacağım yerde yenidoğan yogunbakim olması gerekiyor. Bebeklerim sarilikli doguyorlar. Hemen müdahale ediliyor. Ayrıca kalp rahatsızlığım var. Özelde doğum yapsam Allah korusun birşey olsa hemen beni devlete yönlendirecekler. Çünkü ellerindeki imkan o kadar gelişmiş değil. Ee ben sonunda devlete duseceksem ne diye özelde doğum yapayım. Ben senelerdir hastanelerin içindeyim. Şunu çok iyi öğrendim . En iyi doktorlar devlette bulunuyor. Özelde sadece daha iyi ilgi görüyoruz .. ilgiye para ödüyoruz bu kadar . (İstisnalar hariç)
Özelin dr u daha iyi diye bisey yok, ben oğlumu devlet hastanesinde sezeryanla doğum yaptım, dr umun 1 sene sonra özel hastaneye geçtiğini duydum, simdi devlette baba digum yaptiran dr özele geçince ozel guclermi yuklendi, ayni dr ayni bilgi ayni deneyim.
Çok haklısınız. Doğum paketlerine bakmıştım bir ara adını duymadığım hastaneler bile çok pahalıydi. Temizse sorun yok 😊😊
Servisler cok iyi cok temiz ve yemekleri çok lezzetli oluyor. Inkar edemem, gerçi sezeryan olacam aç çıkıyorum yemek vermiyorlar ama olsun refakatci için iyi en azından, birde yeni yapıldı hastane ultrason cihazları çok iyi her yer yesyeni, eltim 10 ay önce özelde doğum yaptı, kaynanam diyorki o nasıl ozelmis 10 bin tl de para vermiş, koltuklar kırık bırak yatmayi oturamiyon bile

Kızlar ben ilk hamileliğimde devlete gittim memnundum ama yeni doğan doktoru gitmişti son anda erken doğum oldu ve doktorum izindeydi neyse başka bi devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım oraya gönderdiler tatildi benim teyzem ebe ve o rica falan o girdi doğumuma ve aynı anda başka doğumlarda vardı ve sadece 2 ebe bi doktor vardı beni teyzem doğurttu teyzem olmasa ne olcaktım bilmiorm ya boşuna ben beklicektim ya başka bi gebe onun dışında bi sorun yoktu ama tabi benim şansım ya da şnsızlığım olabilir gittiğim sürece devletten memnundum
Şimdiki hamileliğimde de devlete başladım ama randevü bulmakta her seferinde zorlandım,doktor kendi hastası gibi görmüyor gibi hissettim mesela ikili test zamanı gittim rabdevu bulamamşıtm başka doktrdan neden almadın dedi ki başka da boş yoktu ayakta hasta almıyorm falan dedi neyse bu defa çok sıkıntı yaşadım ve özele geçtim mecbur şimdi doktordan da hastaneden de memnunum çok uzun oldu ama böyle biraz şans işi sanırım
Şans da önemli. Umarım güzel bir doğum gecirirsiniz😊

Benim normalde cildim çok kuru bu da etkiliyor olabilir
Benim de kuru ama 82 kg görmüştüm beş altı sene önce. O yüzden çatlak oluşmadı. Ama bu alıp başlamayı düşünüyorum. Benim bir arkadaşım ilk hamile kaldığında başlamıştı kremlere . Tabi o zaman fiyatlar da uygundu

Özelin dr u daha iyi diye bisey yok, ben oğlumu devlet hastanesinde sezeryanla doğum yaptım, dr umun 1 sene sonra özel hastaneye geçtiğini duydum, simdi devlette baba digum yaptiran dr özele geçince ozel guclermi yuklendi, ayni dr ayni bilgi ayni deneyim.

Servisler cok iyi cok temiz ve yemekleri çok lezzetli oluyor. Inkar edemem, gerçi sezeryan olacam aç çıkıyorum yemek vermiyorlar ama olsun refakatci için iyi en azından, birde yeni yapıldı hastane ultrason cihazları çok iyi her yer yesyeni, eltim 10 ay önce özelde doğum yaptı, kaynanam diyorki o nasıl ozelmis 10 bin tl de para vermiş, koltuklar kırık bırak yatmayi oturamiyon bile
Özel güç yüklenmiyor tabiki :) ama vakit ayırabiliyor .ilgi de oluyor. Bunlar hoş şeyler. Ama maddi olarak özeli ben kaldıramam. Devletten devam ediyorum. Herkese güzel kolay doğum nasip etsin 😊😊

Kızlar 20+3gunluk gebeyim bir sorum olacak size ben bebeğin hareketlerini baya baya hissediyorum ama tam aşağıda kasıkta zaten başında beri öyle asagidaydi ama kızımda böyle olmadı sürekli aşağıya doğru tekmeliyor dediler ki erken doğum yapabilirsin dikkat et bunu diyen çevrem ve baya korkuttular beni olabilir mi ya böyle bişi 1 Şubat'ta kontrolum var sorucam bu durumu ama yinede sizlere sormak istedim sancı yok ama baya baya tekmelerini aşağıda tamda afedersiniz ama deyimin başında hissediyorum korkuttular beni ya🥺
Ay bende öyleyim hatta oranın kemiğine vuruyormuş gibi bazen çok aşağıda banada erken doğum olur dikkat et dediler psikolojimi bozdular çok korkuyorum bazen vallahi bişey olacak diye

Özel güç yüklenmiyor tabiki :) ama vakit ayırabiliyor .ilgi de oluyor. Bunlar hoş şeyler. Ama maddi olarak özeli ben kaldıramam. Devletten devam ediyorum. Herkese güzel kolay doğum nasip etsin 😊😊
Aynen bende kaldiramiyorum özeli, devlettede bayağı vakit veriyorlar bi giren 15 dk da zor çıkıyor, bana epey baktı

Aynen bende kaldiramiyorum özeli, devlettede bayağı vakit veriyorlar bi giren 15 dk da zor çıkıyor, bana epey baktı
ne güzel öyle devlet varken özele gidilmez tabi. benim çevremdekiler o kadar kalabalık ki doktorlar da bıkmış yüzüne bakmadan iki kelime söyleyip geçiyor. hele aciline allah düşürmesin. allah orda bekleyenlere şifa versin. çok korkunç çok

Kızlar bugün detaylıya girdim çok şükür herşey normal 🙏🏻😊 bu arada hareketleri aşağıda kasıkta hisseden arkadaşlar doktora özellikle sordum onun problem olmadığını bebeğin pozisyonuna göre değişebilceğini önemli olanın rahim boyu uzunluğu olduğunu söyledi oyüzden hiç tedirgin olmayın 😊

Benimde genelde aşağıda tekmeler doktor ayaklarını aşağı yerleştirmiş tekmeleri aşağıda hissedersin normal demişti rahim boyun iyiyse neden erken doğum olsun öyle şeyler düşünme
Ne bilim kızımda böyle değildi çok garip geliyo bana bu uşak sürekli aşağıda geziyo yukarı nadir hissediyorum e milletin ağzı da torba değil ki buzesin susmiyolar bir türlü

Bunun doğumla alakası yok bebek büyüyünce yukarı çıkacak zaten rahim daha yukarı gidecek büyüklüğe ulaşmadı o nedenle..bu arada sana bir tavsiye baştan beri her yazdığını okuyorum şunu hatırladım ilk başta hatırlarsın sende senin testlerin pozitif çıkmıştı gayet bariz hamileyken bile sana yok yanlıştır yok değildir yok hemen belli olmaz diyip moralini bozuyorlardı.üstelik ozamanlar hastanedeydin annenle ilgileniyordun o psikoloji içerisinde bile sana negatif düşünceler veriyorlardı sakın dinleme insanları bu konu da da rahat ol bence doktoruna sor en doğru bilgiyi sana verecektir ama erken doğum riskini aklından çıkar.herkesin herşeye dili dönüyor sen sakın aldırma olur mu bebeğin daha minik annesi ondan aşağıda ondan bulduğu en rahat yere ayağını koyup tekmeliyor benimde oluyor üstelik hiç aklıma getirmedim sende rahat ol
Okadar haklısın ki evet doğru inan şuan 21 haftalık oldum ama bu güne kadar nasıl geldim anlamadım öyle yorgunum ki bedenimden ruhum daha yorgun malesef susmiyorlar ki yıkadım artık kulağımı ağzı olan konuşuyor işte

Alakası yok canım dün detaylı ultrasona girdim çok şükür herşeyimiz yolundaymış😍 hatta rahim ağzı uzunluğuna bile baktı erken doğum için ve oda normal çıktı yani erken doğum şüphesi yok ve bende sürekli bebişimi kasıkta hissediyorum vuruyor ve böyle mısır patlıyormuş gibi oluyor çok güzel duygularmış Rabbim herkese nasip etsin inşallah 😍🧡
Amin Allah razı olsun kardeşim ben dhaa ayrintiliyi yaptırmadım eşim maaş alsın özelde yaptircam devlete sıra bulmak zor napalim 😩

Ben de hep oralarda hissediyorum. Bence bebeğin ayakları aşağı doğru durduğu için öyle oluyor. Oğlum baş aşağı dururdu onun tekmeleri hep yukarda göbek deliğimin yanında hissederdim
Valla bu zipirlar illah zorlayacak bizi hayatım hiç kolay geçmedi inanın hani oh dediğin zaman olur ya çok nadirdir o bende tam nefes alicam derken bir başka sınavla sinaniyorum napalim Allah'tan gelene boynum kıldan ince rabbim hayirlisiyla kazananlardan eylesin bizi 3 ay oldu kendi öz annemi toprağa vereli üvey annem izlerden daha öz bana ne güzel onla avunurken şimdi o da boyunda omurilik daralması yüzünden ameliyat olacak ve büyük tehlikesi var yani olmazsa ameliyat felç kalacak garanti ama eğer olursa doktor en ufak hatasında yine o risk var anlicaniz üvey olsa bile benim için öz den daha öz ve çok kıymetli 6 yaşındaydım babamla tanışıp evlendikleri de şimdi iş e29 yaşına giricem düşünün 23 yıl içim yanıyor 4 ay içinde ameliyat olursa ben bakamicam ne öze bakabildim kemoterapi kanser tedavisi yüzünden şimdide anneme bakamicam 4 ay yatması gerekiyor uzun oldu kusura bakmayın çok bunaldım kimse de anlamıyor malesef beni e bide hamilelik psikolojisi var dengem şaştı

Ay bende öyleyim hatta oranın kemiğine vuruyormuş gibi bazen çok aşağıda banada erken doğum olur dikkat et dediler psikolojimi bozdular çok korkuyorum bazen vallahi bişey olacak diye
Valla bişey diyimmi yavrularımız Allah'a emanet içecek suyu varsa yicek lokması varsa Allah'ın izni ile hiç bir şey olmaz ben tikadim kulakları bazen sağır ayağına yatmak iyi oluyor

Kızlar bugün detaylıya girdim çok şükür herşey normal 🙏🏻😊 bu arada hareketleri aşağıda kasıkta hisseden arkadaşlar doktora özellikle sordum onun problem olmadığını bebeğin pozisyonuna göre değişebilceğini önemli olanın rahim boyu uzunluğu olduğunu söyledi oyüzden hiç tedirgin olmayın 😊
Ay aminnn darısı çektirerek olanların başına 😘🤗🤲

Benim de kuru ama 82 kg görmüştüm beş altı sene önce. O yüzden çatlak oluşmadı. Ama bu alıp başlamayı düşünüyorum. Benim bir arkadaşım ilk hamile kaldığında başlamıştı kremlere . Tabi o zaman fiyatlar da uygundu
Aynen en başından baslasaydık daha iyi olurdu tabi. Yinede bir umut belki devamı olmaz

Kızlar selam ben de 22 hafta olacağım bu hafta ve 2-3 haftadır çatı ağrım var (pelvik ağrısı) , özellikle tuvaletim çok gelince iyice ağrı oluyor. Ama 3-4 gündür ayakta da durmasam normal zamanlarda da ağrı oluyor. Daha hamileliğin başında sayılırım ve paytak paytak yürümeye başladım😀 Başka böyle ağrısı olan var mı?Doktor çinko magnezyum kalsiyum selenyum içeren bir hap verdi ona başlatacağım bakalım inşallah iyi gelir yoksa doğuma kadar böyle devam edersem sıkıntu

Bu arada benim de sürekli sırtım kaşınıyor ne alakaysa Hindistan cevizi yağı va de sürüyorum. İlk hamileliğimde Hindistancevizi yapı, lireac ve kayısı çekirdeği yağı kullanmıştım çatlak olmamıştı öneririm

Okadar haklısın ki evet doğru inan şuan 21 haftalık oldum ama bu güne kadar nasıl geldim anlamadım öyle yorgunum ki bedenimden ruhum daha yorgun malesef susmiyorlar ki yıkadım artık kulağımı ağzı olan konuşuyor işte
Boşver sen canım konuşsun dursunlar sen yoluna bak 🌸

X