2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Onlar diyet mi yapıyor acaba? Ya da her bünye farklı. Boy 171 olunca kilo belli olmuyor bende.
Bünye farklı sanırım. Bide boyunuz uzun olduğu için göstermiyordur. Bende 1.68 im kilo alsamda belli etmiyorum ama irilesiyorum. Doğrusu aşırı istahliyim makarna ekmek hepsini yiyorum. 2.5 kilo almıştım en son suan 3 kilo olmuştur.

Bünye farklı sanırım. Bide boyunuz uzun olduğu için göstermiyordur. Bende 1.68 im kilo alsamda belli etmiyorum ama irilesiyorum. Doğrusu aşırı istahliyim makarna ekmek hepsini yiyorum. 2.5 kilo almıştım en son suan 3 kilo olmuştur.
Üç kilo çok iyi. Ben süt ürünleri pekmez ve çerez çok yiyorum sanırım azaltacağım. Zayıf olunca 11-16 kiloyu normal kabul ediyor doktorlar. Ama yine de 11 de kalsam keşke.

Bepanthol krem denedim. Kaşıntıyı biraz aldı sanki.. sanki sinek isirmista tatlı tatlı kaşınır ya heh işte öyle. Bide su gibi bir sıvı geliyor sende de varmi
Sıvı yok bende dediğin gibi sinek ısırığı gibi kaşınıyor sonradan da yara oluyo

Ayy kızlar ben hamile yogası yapıyorum hocayla beraber eğer imkan varsa sizede öneririm. Kasık kramplarım olduğunu söylemiştim hocaya bugun kasıktaki kaslara özel çalıştık böyle bir rahatlama yok. Bel sırt kasık tüm ağrılara iyi geliyor tabi sonrasında biraz hamlama oluyo ama inanın rahatsız etmiyor. Şuan kasıklarım baya rahatlamış durumda. Size de öneririm kesinlikle..

Kızlar merhaba basindan beri takip ediyorum forumu fırsat buldukça yazıyorum. 20 haftalik oldum ben cinsiyet erkek. Dün aşı oldum tetanoz ilk dozunu. Sağlık ocağında tansiyonumu Olctuler 12 ye 7 cikti sinir dediler korkktum açıkçası zaten diyet tarzı beslenmeye dikkat ediyordum. Ama kontrol kağıdıma baktım hep tansiyonum böyle cikiyormus yani diğer doktoruma gittiğimde de diyorum sknti olsaydı doktorum söylerdi sonuçta tansiyon ciddi bisey.neyse velhasıl kelam ssizin tansiyonunuz kaç çıkıyor benimki gerçekten yüksek mi ?
Normal tansiyon 12/8 neye göre alınır bu acaba anlamadım ben mesela 13/8 falan ölçüyorum

Ayy kızlar ben hamile yogası yapıyorum hocayla beraber eğer imkan varsa sizede öneririm. Kasık kramplarım olduğunu söylemiştim hocaya bugun kasıktaki kaslara özel çalıştık böyle bir rahatlama yok. Bel sırt kasık tüm ağrılara iyi geliyor tabi sonrasında biraz hamlama oluyo ama inanın rahatsız etmiyor. Şuan kasıklarım baya rahatlamış durumda. Size de öneririm kesinlikle..
Hadi yaaa online mi derslerin

Hanımlar 7 kilo almışım. Hergün tatlı makarna ekmek de yemiyorum. Ama iştah açık olduğu için sağlıklı besleniyorum diye almışım yine de. Dışardan belli olmuyor işin tuhaf yanı. Hafif göbek çıkmış. Bir beden büyük giyiyorum sadece. Anlamadım gitti
Gebeliğe zayıf başladıysanız 7 kilo almanız normal. Ben de önceki gebeliğimde 19. haftada 7 kilo civarı almıştım. Bu gebeliğimde fazla kilolu başladım, o yüzden henüz 2-3 kilodayım.

Hamile yogasını, önceden de düzenli yoga yapıyorsanız öneriyorlar, yoksa durup dururken hamile iken gitmeyi önermiyorlar. Ben bi ara gitmiştim de idrar kaçırmaya sebep olmuştu bende. Pelvikleri çalıştırıcaz diye neredeyse zarar veriyodum. Bence hiçbir şey yapmayın, sallayın.

Gebeliğe zayıf başladıysanız 7 kilo almanız normal. Ben de önceki gebeliğimde 19. haftada 7 kilo civarı almıştım. Bu gebeliğimde fazla kilolu başladım, o yüzden henüz 2-3 kilodayım.
Evet zayıftım şimdi hergün 4000 adım yürüyorum. İlk gebelikte toplam kaç kilo aldınız ?

43A49331-AA3C-4B4D-A226-72003616D013.jpeg
19E14001-DF7D-4AC7-BB16-B973BA8B8D7E.jpeg

Yoga için kitapta bunlar yazıyor kızlar önceden yapmayanlar da yapabilir. Bir doktorun kendi kitabı gebelikle ilgili. Yapmak isterseniz siz de doktorunuza danışın

harikasınız ben hamilelikten önce yaptığım için şimdi bi appten yapıyorum prenetal down dog appin adı ama hocayla yapmak daha iyi her zaman. yoga hem bedensel hem zihinsel hem de nefese çok iyi geliyor

X