2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben bir eşimle konuşayım eğer ok verirse sana özel mesajdan ulaşıp numarasını isterim.kolay mi hareketler ben hiç yapmadım hayatımda biraz çekingenim bu konuda ama başlamakta gerekli bir yerden
Tabi ben hep hamilelik döneminde yapacağım dedim eşimide öyle ikna ettim e doktorumunda paylaştığını görünce kaçırmak istemedim. https://instagram.com/movewithdamla?igshid=YmMyMTA2M2Y= intagram adresi bu burdan inceleyip iletişime geçebilirsiniz isterseniz.

Kızlar nasılsınız nasıl geçiyor bende hamilelik depresyonu oluştu o yüzden giremiyorum buraya her okuduğum kötü şeyler beni etkilemeye başladı ee kızıma doğru düzgün hissetmeyince psikolojim alt üst oldu 19 ocakta kontrolüm var inşallah her şey yolundadır sizlerin nasıl gidiyor 🌸
Ben de arada cok depresif oluyorum.ozellikle okuduğum olumsuz şeyler geliyor aklıma.boş kalmamaya çalışıyorum. Hiç dışarı çıkasım yokken zorla çıkıyorum arkadaslarla falan görüşüyorum. Bebek hareketlerini bi ara hissettim ama şuan yok gibi. 22.haftaya kadar hissetmeyenler oluyormus ilk gebeliklerde.yarın dr kontrolüm var her şey yolundadır umarım.

Kaç kilo ile hamile kaldınız?

Çok geçmiş olsun yaa. İnsaAllah biran önce duzelirsin. Bebişin de hareketlerini de hissedersin. 22 haftaya kadar gayet normal bir durum hissedememek korkma. Birde hamilelik depresyonu nasıl birşey? Dayımın kızı asla bebekle alakalı konuşamıyor. Midesi bulanıyor 6 aylık hemde. Asla bebeğe alışveriş yapamıyor. Düşünmek istemiyorum diyor. Bebeğimi seviyorum ama kendimi iyi hissetmiyorum diyor. Böyle birşey mi?
Ooow Allah yardımcısı olsun 🙁

Teşekkür ederim. Aynen tuketsem iyi olacak. Meyveli olanlardan alıp içsem zararlı mı. Altınkılıç marka kefir en sevdiğim
Valla iç ne olacak ama sade içmen gerekirsede şöyle yap Kefirin içine meyve koy bulandaysan geçir.aynısı oluyor aklında olsun

Kızlar nasılsınız nasıl geçiyor bende hamilelik depresyonu oluştu o yüzden giremiyorum buraya her okuduğum kötü şeyler beni etkilemeye başladı ee kızıma doğru düzgün hissetmeyince psikolojim alt üst oldu 19 ocakta kontrolüm var inşallah her şey yolundadır sizlerin nasıl gidiyor 🌸
Hep güzel hisset her şeyin zamanı var sen güzel hisset ki prenses güzel gelişsin. Olumsuz yazı gördüğünde okuma , bırak yarım kalsın , her yazılan gerçek olsaydıı ohoo :) Bak bu benim ikinci hamileliğim hastanede yattım ölüyorum sandım neredeyse 2 hafta su dahil hiç bişey yemeden içmeden sadece serumla beslendim. Kontrole gittiğimde doktor bebeğin gelişimi çok geri dedi hatta hiç gelişmiyor dedi inanmadım kendi doktoruma gittim gayette iyiydi :) Doğduğunda çok çok öpersin bu günleri de unutursun oyy erkek kız ayrımım yok ama kız çocuk çok başka yaa :)) Allah'ın izniyle sağlıkla alırsın kucağına cimcimeyi :)) :KK28:

Evet zayıftım şimdi hergün 4000 adım yürüyorum. İlk gebelikte toplam kaç kilo aldınız ?
Ay ben de 29 yaşındayken ilk gebeliğimde her gün yürüyordum. Şimdi 35teyim ve düşük tehdidim var, kanamam oluyor. Yürüyüş yasak. Siz de takip edin 1 damla bile kanama falan olursa yürümeyi kesin. Gençken ben hamileliğimde tatillere gittim bir sürü kez, ne yürümüştüm be. Hiçbir şey olmamıştı bebeğe. Ah ah işte 35'te öyle olmuyor.
İlk gebeliğimde zayıf iken başlayıp bir de kusma sebebiyle 3-4 kilo kaybetmiştim ilk aylarda. 17. haftadan sonra birden 2 haftada 4-5 kilo aldım. Kusarken bulantı döneminde kaybettiğim kilo ve su falan geri yerine geldi diye düşünüyorum. Sonra haftada 1 kilo alarak devam ettim. 20'inci haftadan 41. haftaya kadar 23-24 kilo almıştım. Doğumda normal doğumla 3.5 kilo bir kız doğurdum. 40'ım çıkana kadar kanamam çok oldu. O 40 günde 14 kilo gitmişti. Geriye kalan 10 kilo da kızım 6 aylık olunca adet görmeye başlayınca hızla gitti. İlk adet gördüğümde 5 kilo birden gitti. Ödemmiş yani. Her şey yağ değil merak etmeyin. Çok çok su tutmuş benim vücudum. Hepsi gitti kızım 1 yaşına gelene kadar. Tabii ben emziren bir anneydim, 2.5 yıl emzirdim.

Kızlar ben hamilelik depresyonunu geçtim, evde kriz bile geçirdim. Ona buna bağırdım, elime ne geldiyse kırdım. Ohooo bunlar çok normal. Ertesi gün pamuk gibi olmuşum. Eşlerin ve annelerin anlayışlı olması çok önemli. Ben telefon açıp kendi anneme de bağırdım çağırdım. Hırsımı alamamışım 😂😂

Kaç kilo ile hamile kaldınız?

Çok geçmiş olsun yaa. İnsaAllah biran önce duzelirsin. Bebişin de hareketlerini de hissedersin. 22 haftaya kadar gayet normal bir durum hissedememek korkma. Birde hamilelik depresyonu nasıl birşey? Dayımın kızı asla bebekle alakalı konuşamıyor. Midesi bulanıyor 6 aylık hemde. Asla bebeğe alışveriş yapamıyor. Düşünmek istemiyorum diyor. Bebeğimi seviyorum ama kendimi iyi hissetmiyorum diyor. Böyle birşey mi?
Amin canım inşallah kendimi toparlamaya çalışıyorum telkinlerle dualarla bugün sanki daha iyiyim yani benimki sizin akrabanızdan farklı ben kendi kendime yaptım bunu herkes hiisediyo ben neden bebeğimi hissetmiyorum onlar gibi diye diye depresyona girdim sürekli yatıyorum eşimle bile muhabbet etmiyordum günün çoğunluğunu yatakta geçiriyorum böyle bişey

Hep güzel hisset her şeyin zamanı var sen güzel hisset ki prenses güzel gelişsin. Olumsuz yazı gördüğünde okuma , bırak yarım kalsın , her yazılan gerçek olsaydıı ohoo :) Bak bu benim ikinci hamileliğim hastanede yattım ölüyorum sandım neredeyse 2 hafta su dahil hiç bişey yemeden içmeden sadece serumla beslendim. Kontrole gittiğimde doktor bebeğin gelişimi çok geri dedi hatta hiç gelişmiyor dedi inanmadım kendi doktoruma gittim gayette iyiydi :) Doğduğunda çok çok öpersin bu günleri de unutursun oyy erkek kız ayrımım yok ama kız çocuk çok başka yaa :)) Allah'ın izniyle sağlıkla alırsın kucağına cimcimeyi :)) :KK28:
Amin canım inşallah 🙏🏻 toplamaya çalışıyorum bugün daha iyiyim sanki en azından kendimi yataktan attım desem yeridir nerdeyse 20 gündür yatıyorum sebepsizce…

Ben de arada cok depresif oluyorum.ozellikle okuduğum olumsuz şeyler geliyor aklıma.boş kalmamaya çalışıyorum. Hiç dışarı çıkasım yokken zorla çıkıyorum arkadaslarla falan görüşüyorum. Bebek hareketlerini bi ara hissettim ama şuan yok gibi. 22.haftaya kadar hissetmeyenler oluyormus ilk gebeliklerde.yarın dr kontrolüm var her şey yolundadır umarım.
İnş yolundadır bende bazen diyorum acaba bu gruba gelerek yanlış mı yaptım doğrumu yaptım bunu sorguluyorum çünkü bazılarınız herşeyini hissederken bazıları hissetmiyor bazılarında kötü şeyler olabiliyor burda konuşuluyor ister istemez insan etkileniyo her şeyden neyse ya geçer sanırım

Kızlar dün gece karnıma sancı girdi. Gaz sancısı diye düşündüm sonra gün içinde geçmedi akşama kadar acile gidip idrar tahlili yaptırdım. Malesef çok fazla iltihap çıktı. Önceleri her yıl sistit oluyordum ama idrarda yanmaya belli ediyordu kendini. Bu kez hiç anlamadım. Az su içen biri de değilim. Doktor korkma bebeğe bir şey olmaz dedi ama internette hep kötü şeyler yazıyor beni çok etkiledi. Bebeğimi 3 gündür çok hissediyorum diye seviniyordum umarım sağlıklıdır 😔 Bugün antibiyotik içmeye başlıyorum umarım hemen gecer
Cok gecmis olsun. Bende de cikti idrar yolu enfeksiyonu ve 3 gün antibiyotik verdi doktor. Ben farkina bile varmamistim aslinda. Benim ikiz hamilelik ve erken dogurma gibi riskim oldugu icin, her doktora gittigimde mutlaka idrarima bakiliyor. Orada yakalayip erken mudahale edildi. Merak etmeyin, hemen gecer. 2-2.5 litre su icin günde.

Kızlar iyi akşamlar hepinize 8.haftamda anımda sivilceler başladı isilik gibi sivilceler ama nasıl saç dibimde tut kaş üstüne kadar minik minik ama beyaz değiller çenemin sağ tarafı gıdımın hemn üstü orda daha büyük ve beyaz Bi kaç tane var benim gibi olan varmı hiç iyi hissetmiyorum ya
Merhabalar, benim de butun govdemde basladi. sivilce gibi degil de fisir fisir boyle ele geliyor. normalde yüzüm benim cok hassastir ve hep sivilce tarzi problemlerim olmustur ama hamilelik ile yüzüm düzeldi ama sirtim gitti. Herhalde hamilelikten sonra eski haline döner diye dusunup müdahale etmiyorum.

X