2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
korona olan arkadaşlarıma çok geçmiş olsun ♥️ zencefilli ballı tarifler deneyebilirsiniz🙏

İlk hissetmeler nasıl oluyor?2. Hamileligim 14. Haftadayiz dün ilk defa yürüdüğüm yerde balik gibi kayma durumu yaşadım.ilk hareketimi sizce.
14. haftada çok küçük oluyorlar hala ama hızla büyüyorlar. O haftalarda hissediyorum diyenlerin ben bağırsak hareketlerini bebek zannettiğini düşünüyorum. 12 haftalıkken ben bebeği hissediyorum diyen bir kadınla hastanede karşılaşmıştım da kadın bana delirmiş gibi gelmişti😄😛 O haftalarda bebeği hissetmek olanaksız bişey. 16. haftada başlarsınız hissetmeye. Çünkü vücudu 10cm kadar oluyor ve kafası kolları ve bacakları baya belli oluyor artık, baya baya ittirip kakıyor çocuk etrafı. O haftada bile 10 cmlik çocuk, 100-150 gram ağırlığında. Yani ilk bebek hareketleri pıt pıt atma gibi oluyor, bebek vuruyor 😄 18-19. haftada ise bebek dönerken bile hissediyorsun, karnında bişey dönüp duruyor.

Kızlar iyi akşamlar hepinize 8.haftamda anımda sivilceler başladı isilik gibi sivilceler ama nasıl saç dibimde tut kaş üstüne kadar minik minik ama beyaz değiller çenemin sağ tarafı gıdımın hemn üstü orda daha büyük ve beyaz Bi kaç tane var benim gibi olan varmı hiç iyi hissetmiyorum ya

Kızlar iyi akşamlar hepinize 8.haftamda anımda sivilceler başladı isilik gibi sivilceler ama nasıl saç dibimde tut kaş üstüne kadar minik minik ama beyaz değiller çenemin sağ tarafı gıdımın hemn üstü orda daha büyük ve beyaz Bi kaç tane var benim gibi olan varmı hiç iyi hissetmiyorum ya
iyi akşamlar canım yüzünü maden suyuyla silebilirsin ya da gül suyu. benim cildim de aşırı problemlidir bebişten önce güzel bi set alıp uygulamıştın çok iyi gelmişti.
şimdi saldım ama öyle çok sivilce çıkmıyor
the new lab’ın ürünlerini almıştım

Benim öyle. Sırtımda da çıktı. AMA uçları yok. Ağrılı oluyor bir de. Haftaya cildiyeye randevu aldim

iyi akşamlar canım yüzünü maden suyuyla silebilirsin ya da gül suyu. benim cildim de aşırı problemlidir bebişten önce güzel bi set alıp uygulamıştın çok iyi gelmişti.
şimdi saldım ama öyle çok sivilce çıkmıyor
the new lab’ın ürünlerini almıştım
İnan ki sivilce problemi yaşamam normalde hamile kaldığımdan beri var şu maden suyunu deniyeyim bari inşallah iyi gelir

Kızlar merhaba basindan beri takip ediyorum forumu fırsat buldukça yazıyorum. 20 haftalik oldum ben cinsiyet erkek. Dün aşı oldum tetanoz ilk dozunu. Sağlık ocağında tansiyonumu Olctuler 12 ye 7 cikti sinir dediler korkktum açıkçası zaten diyet tarzı beslenmeye dikkat ediyordum. Ama kontrol kağıdıma baktım hep tansiyonum böyle cikiyormus yani diğer doktoruma gittiğimde de diyorum sknti olsaydı doktorum söylerdi sonuçta tansiyon ciddi bisey.neyse velhasıl kelam ssizin tansiyonunuz kaç çıkıyor benimki gerçekten yüksek mi ?

Birde şuan fena Bi grip atlatiyorum etkisi olur mu tansiyona . Hemen tansiyon aleti siparis ettim gelsin bakalım sıkı takipte olucam

Kızlar merhaba basindan beri takip ediyorum forumu fırsat buldukça yazıyorum. 20 haftalik oldum ben cinsiyet erkek. Dün aşı oldum tetanoz ilk dozunu. Sağlık ocağında tansiyonumu Olctuler 12 ye 7 cikti sinir dediler korkktum açıkçası zaten diyet tarzı beslenmeye dikkat ediyordum. Ama kontrol kağıdıma baktım hep tansiyonum böyle cikiyormus yani diğer doktoruma gittiğimde de diyorum sknti olsaydı doktorum söylerdi sonuçta tansiyon ciddi bisey.neyse velhasıl kelam ssizin tansiyonunuz kaç çıkıyor benimki gerçekten yüksek mi ?
12/8 zaten normal kabul ettiğimiz bir tansiyon yüksek düşük değil.

Hamilelik döneminde takip edilmesi gerek bir tansiyon. Benimde tam tersi 9-5 gibi düşük gidiyor. Takibini yapın 2. trimester da ortaya yeni çıkan belirtilerden biri oluyor tansiyon. Korkulacak bişey yok ama takibi önemli oluyor erken teşhis her zaman önemli. Sağlıkla alın kucağınıza bebeğinizi

Korkmayın normal,bende 10/6 oluyor o bile normal çünki hep tansiyonum böyle düşük önceden de yani.

Hanımlar 7 kilo almışım. Hergün tatlı makarna ekmek de yemiyorum. Ama iştah açık olduğu için sağlıklı besleniyorum diye almışım yine de. Dışardan belli olmuyor işin tuhaf yanı. Hafif göbek çıkmış. Bir beden büyük giyiyorum sadece. Anlamadım gitti

Canım tansiyonun gayet güzel güzel benimde düşük normalde bende aritmi var taşikardi oluşuyor belok kullanıyorum bende o dahada düşürüyor maalesef hep 10a 6 9a5 gebelikte 13 14 olmadıkça risk görmüyorlar öyle biliyorum

Hanımlar 7 kilo almışım. Hergün tatlı makarna ekmek de yemiyorum. Ama iştah açık olduğu için sağlıklı besleniyorum diye almışım yine de. Dışardan belli olmuyor işin tuhaf yanı. Hafif göbek çıkmış. Bir beden büyük giyiyorum sadece. Anlamadım gitti
Ben 1.2 aldım çevrem aaa çok erken fazla almışsın diyenlerle dolu. Son aylarına kadar almamışlar🤔. Takmıyorum tabi. Bana göre sorun yok

X