2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
OMEGA 3 ne verdi doktorunuz ben kontrolüne daha var eczacıya sordum alayım dye gebelikte blok yağı önermiyoruz dedi
Eczacı sizi iyi duymamış balık yağı değil omega3 deseydiniz bana bir nöroloji profesörü demişti ki bazı doktorlar bile bu ikisinin aynı şey olmadığını hala algılayamadı .valla haklıymış adam omega3 bir yağ asidi öteki balık yağı

Cinsiyete bende şuan karamboldeyim bana 17+2 de kesin kız dedi .. 18+1 de erkek dedi ben şok .. nasıl oluyor dedim o zaman en net detaylı ultrasonda belli olur yani ayın sonunda gireceğim ultrasonda netleşecek Allah'ın izniyle sağlıkla gelsinler de Allah'ın izniyle 😇 bu arada kovid geçirdiğim için bu kadar sık kontrolum oldu
İyisiniz dimi çok geçmiş olsun.kovit aşınız varmıydı

Kızlar benim yakında boğmaca aşısı olacak sizlerden olan varmı bu Almanya’nın aşı takvimi biraz karışık ben anlamadım tetanoz çok önemli ama heralde onu yapmıyorlar bilemedim

Aslında ben enson 9 haftalıkken gitmiştim doktora. Yaşadığım yerde doktorun verdiği zamanlarda gidebiliyorsun kontrole. İkinci kontrolum pazartesi günü inş öğrenirim cinsiyetini. Aynen benimde baskı yapıyor. Senin kaç haftalık canım.
Bugün tam 13 olduk canım.

Aslında ben enson 9 haftalıkken gitmiştim doktora. Yaşadığım yerde doktorun verdiği zamanlarda gidebiliyorsun kontrole. İkinci kontrolum pazartesi günü inş öğrenirim cinsiyetini. Aynen benimde baskı yapıyor. Senin kaç haftalık canım.
Az kalmış p.tesi öğrenirsin inşallah canım benim. Çok heyecanlı bekleyişler.

Ya evet ya şu fiyata bak ben tarih muhabbetinden korkuyorum trendyol için hiç aldınız mı trendyoldan ilaç. 2 eczanede aynı fiyat söyleyince dedim kazık yemiyorum ama trendyola göre evet çok fark. Benimde balık diyince tüylerim ürperiyor. Zor bela yiyorum şansıma doktor yazdı işte son kontrolde
Trendyolda çocuklar için ocean balık surubunu bı kaç kez almıştım oda internette yarı yarı ya

İyisiniz dimi çok geçmiş olsun.kovit aşınız varmıydı
Vardı 3 doz hemde ve bu üçüncü kovid oluşum ilk olduğum da o avuç avuç ilaçları dahil içmiştim .. ama bu kez çok zor oldu bu gün 24. Gün hala tam iyileşmiş değilim öksürük ve boğaz ağrım hala az da olsa var

Kızlar ben mutivitamin olarak elenatal 2 kullanıyorum. Bulantı falan yapmadı çok memnunum. Ve doktorum kalsiyum ve magnezyum yazmıştı ayrı ayrı. Devletin ödedikleri. Bende hiçbir işe yaramadigini düşünüyordum. Kramplar ağrılar hiç geçmiyordu. Sonra bu Osteocare yi önerdiler.Hatta eczacıda diğer ilaçların hiçbir işe yaramadigini söyledi. Hem tek ilaçla hepsini almış oluyorum ve o suda eriyen kalsiyum berbat bir şey icemiyordum bu hap şeklinde çok memnun kaldım ,kalça ağrım devam ediyor bakalım inşallah o da gececek . Doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz. Sadece devlet bunları karşılamıyor. Osteocare 90 lı 350 TL civarı.

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-13-08-27-25-762-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-13-08-27-25-762-edit_com.android.chrome.jpg
    199 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20230113_082532.jpg
    IMG_20230113_082532.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 28
Ben en az 10 kilo fazlam varken hamile kaldım. 19. hafta 2 kilo aldım henüz. Bu hafta pasta ve tatlı kaçamağı yaptım ama genel olarak dikkat ediyorum. Hamile diyetindeyim 😄 Kaç kilo alacağım bilgisi çok önemli benim için, çünkü yaş 35'e geldi, artık kilo vermek zorlaştı.

Göbeğim yağlıydı ama 17. haftada hissetmeye başladım benim oğlanı. Bu hafta dışardan elini koyanlar da hissetti. Dışarıya kadar vuruyor tekmeleri. İlk bebekte 20. haftada hissetmiştim.
İlk hissetmeler nasıl oluyor?2. Hamileligim 14. Haftadayiz dün ilk defa yürüdüğüm yerde balik gibi kayma durumu yaşadım.ilk hareketimi sizce.

selam canım ben hastalandığımda sürekli acile gidiyordum doktorlar ilaç veremeyiz deyip parol serum takıp gönderiyorlardı. birkaç gün iyice kötüleyince kendi doktoruma gittim ilaç yazdı. çok geçmiş olsun bence önce kendi doktoruna söylemelisin ♥️
Çok teşekkür ederim. Sanırım en iyisi böyle olacak

Arkadaşlar günaydın bugün aktüel ürünü olan bir mağazaya ( dükkan ismi yazmak yasak mı bilmiyorum) bebek ürünleri geliyor haberiniz olsun. Katlanir Bebek küveti , ağız mendili vs.

İlk hissetmeler nasıl oluyor?2. Hamileligim 14. Haftadayiz dün ilk defa yürüdüğüm yerde balik gibi kayma durumu yaşadım.ilk hareketimi sizce.
Bence 14. Hafta çok erken ben 18. De hissetmeye başladım nabız atar gibi oluyor. Yürürken değil sırt üstü yattığımda döndüğünü hissediyorum böyle biraz acı da oluyor pozisyonuna göre sertleşmişti Kasık tarafım

Bence 14. Hafta çok erken ben 18. De hissetmeye başladım nabız atar gibi oluyor. Yürürken değil sırt üstü yattığımda döndüğünü hissediyorum böyle biraz acı da oluyor pozisyonuna göre sertleşmişti Kasık tarafım
Nabız atar durumuda oluyor bende.Ama bu daha bir değişiklik kayma olması.Neden olabilir sizce hareket değilse.Korktum du açıkçası öyle bir kayma olunca çocuğa bir şey mi oluyor felan diye.Kotu bir şey olmasında

Kızlar hava nemlendirici ve nebulizatör gerekli mi? Bebekli evlerde olması gerektiğini okudum hep. Alan varsa marka tavsiye eder misiniz? E bebekte kiwi nin nemlendiricisi vardı 300 liraydı iyi mi acaba
Nebulizatör de eczaneden alınmalı sanırım

X