2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bizim Nil Ece'miz başka bahara kaldı, miniğimin 16. Haftada pipiyi gösteresi tuttu😄😄
Hala şoktayız, ismi bile hazırdı, sağlıkla gelsin oğluşum🤲😂
Arianaa Arianaa faka bastırıldım koş yetiş🥰
Enaaaaa bu doktorlar pipiyi nasıl göremiyor da kız diyorlar yahuuu hayırlısı olsun sağlıkla gelsin canim

Kızlar bebek hareketi hissediyonuz mu ya da ne şekilde hissediyosunuz? 18 haftalık oldum bugün hala pıt pıt dan öteye geçmedik ilk gebeliğim normal diyorlar ama yinede tedirgin oluyorum ve benim karnım gıdıklanıyor pıt pıt atınca böyle olması normal mi 😅 böyle olan var mı
Ban 1 hafta 10 gündür hissetmeye başladım, ikinci gebelik benim, bazen böyle tıkır tıkır oluyor, bazen karnım bi gerginlesiyor sanki ayaklarini dayamış gibi ana farkediyorum yani.
Evet canım ya şimdi kefir karışımı mı yaptım eşimin odasını havalandırdım bitki çayı yaptım ilaçlarını verdim odasına mentollü lavanta buhur yaptım bendimde dikkat ediyorım valla bebiş olunca insan çok korkuyormuş bebiş olmasa bu kadar korkmazdım
Canım aman dikkat et, benim eltim hamileyken covit olmuştu, çocuk doğdu, 40 çıkmadan çocukta covit geçirdi, 5 aylıkken iç ateş çıkması yaşadı,bi tarafı kaskatı kesiliyor çocuğun, 8 aylıkken yine yaşadı, şuan çocuk 10 aylık ve 7 yaşına kadar ilaç kullanacak ve gece gündüz takip edilmesi gerekiyor. Dr hamileyken geçirdiği covit tetikledi muhtemelen demiş. Allah korusun

Evet malesef ya ben ilk gebeliğimi kovid yüzünden kaybettim 😫 ama 8. Haftadaydık o yüzden küçük olduğu için kalbi durmuştu… seninki artık ileri haftalarında büyüdü bulaşsada bişey olma Allahın izniyle ama benim tavsiyem sana dr unla görüş durumu kan sulandırıcı başla ne olur ne olmaz tedbirli olmak adına en azından sana bulaşsada kan pıhtılaşması yapmasın bebek beslenmeye devam etsin
Evet bunu yarın soracağım bugğn ulaşamadık inşallah yarın yerindedir bende sürekli limonlu su içiyorum ztn ama haklısın yerden göğe kadar

Ban 1 hafta 10 gündür hissetmeye başladım, ikinci gebelik benim, bazen böyle tıkır tıkır oluyor, bazen karnım bi gerginlesiyor sanki ayaklarini dayamış gibi ana farkediyorum yani.

Canım aman dikkat et, benim eltim hamileyken covit olmuştu, çocuk doğdu, 40 çıkmadan çocukta covit geçirdi, 5 aylıkken iç ateş çıkması yaşadı,bi tarafı kaskatı kesiliyor çocuğun, 8 aylıkken yine yaşadı, şuan çocuk 10 aylık ve 7 yaşına kadar ilaç kullanacak ve gece gündüz takip edilmesi gerekiyor. Dr hamileyken geçirdiği covit tetikledi muhtemelen demiş. Allah korusun
Çok geçmiş olsun ne ilacı kullanacak biliyormusun.Allah şifa versin covid tetikledi demişsin bir hastalığını mı tetiklemiş onu anlamadım

Evet bunu yarın soracağım bugğn ulaşamadık inşallah yarın yerindedir bende sürekli limonlu su içiyorum ztn ama haklısın yerden göğe kadar
Kız ben kaçırmışım covit kısmını çok geçmiş olsun canım benim rabbim hayırlısı ile atlatmaniz için tez vakitte şifa versin size kuzummm bol bol c vitamini al portakal mandalina midem bulans abile ye bol bol çok faydalı direncini artırır bu süreçte hem sana hem bebise iyi gelir canım benim 😘

Doktor hanım bana 2-3 haftaya kadar hissetmeye baslarsin dedi.. Ultrason cihazını koyduğunu an direk kalbi atiyormu dedim. Aslında hareketini hissetmek isteğimizin nedeni, yaşıyor olduğunu bilmek.. seninkiler arasında kaç yaş var? Planlı gebelik mi?
Evet Allah korusun iyimi dye merak ediyoruz o yüzden .. aralarında 6 yaş var kızım 9 oğlum 3 olacak iki ay sonra insaAllah evet isteyerek ben çok çocuklu aile olmayı hep isterdim 😇 .. seninkiler kaç yaşında

iliskiyi yasakladı, ağır kaldırmak ayakta uzun süreli kalmak vs. evet muhtemelen henüz kanama bende de olmadığından önlem amaçlı istedi bunları yoksa zaten sürekli yürüyüş öneriyordu doktorumuz şu etapta çok ayakta kalmamı istemedi bizde yer değiştirmesini bekleyeceğiz
teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. bana hiç birini söylemedi. kafam karıştı şimdi.

Selamlarr benim de plesenta aşağıda demişlerdi benimde kanamam olmadı şükür, son kontrolümde yukarı çıkmaya başlamış dedi.(16.haftadayım) Başka bir doktora gittiğimde bu haftalarda çoğu gebelikte görülür bu durum dedi korkulacak bir şey olmadığını ifade etti. Sadece kendimizi fazla yormamalıyız sanırım
çok sevindim içime su serpti bu mesajınız bizimki de sorunsuz geçsin inşallah :KK36:

teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. bana hiç birini söylemedi. kafam karıştı şimdi.
kanama ihtimalin en aza indirmek için tavsiyelerde bulunuyorlar anladığım kadarıyla, siz yine de çok yormamaya çalışın kendinizi :KK200:

Kız ben kaçırmışım covit kısmını çok geçmiş olsun canım benim rabbim hayırlısı ile atlatmaniz için tez vakitte şifa versin size kuzummm bol bol c vitamini al portakal mandalina midem bulans abile ye bol bol çok faydalı direncini artırır bu süreçte hem sana hem bebise iyi gelir canım benim 😘
amin inşallah canım benim yerim bol bol yiyorumda ztn hayırlısı artık

Evet Allah korusun iyimi dye merak ediyoruz o yüzden .. aralarında 6 yaş var kızım 9 oğlum 3 olacak iki ay sonra insaAllah evet isteyerek ben çok çocuklu aile olmayı hep isterdim 😇 .. seninkiler kaç yaşında
Benimkiler 13 yaş ve 10 yas .. bizimde isteyerek çok şükür. Allah isteyen herkese nasip etsin.

kızlar ben çok kaşınıyorum yaaa 😭😭
Nemli tut özellikle karnını yağ krem vs.kullan ama vücudunda başka yerlerde kaşınıyosa bacaklar falan geçmiyorsa doktora görün bazen safra enzimleri sebep olabiliyormuş hamilelikte

kızlar ben çok kaşınıyorum yaaa 😭😭
benim arkadaşımın 6. ayda başlayan çok şiddetli karın ve vajina bölgesinde kaşıntılar oldu önce pupptan şüphelendiler sonra karaciğer enzimlernde sorun oldğnda da yapabiliyormuş tahliller yapıldı bişey çıkmadı ama çok kötüydü jojoba yağı argan yağı falan sürdü hafifliyodu geçmedi ama 8. aya girince bıçak gibi kesildi. siz de önce doktorunuzla konuşun yapılması gereken tahliller varsa ihmal etmeyin derim

bende şimdiden alayım diyorum ama marka olarak prima sleepy molfix bu üçü arasında karar veremedim sleepy diğerlerine göre daha ekonomik siz araştırıp karar verdinz muhtemelen ciddi farklar var mı diğer markalarla arasında acaba
Merhaba benim şuan 1 yaşında oğlum var canbebeyle başladım memnun kaldım sleppy natural denedim ama iç lastikleri testere gibiydi ve sızdırma yaptı başka çeşitleri belki güzeldir. Molfixten memnunum şuan ona devam ediyorum daha fazla kampanyaya girdiği ve evime yakın markette bulunduğu için. Birde stok yapmayın bence deneyin memnun kalınca yaparsınız yenidoğan genelde 200 adet yetiyor ilk etapta sonra 2 no ya geçiliyor.

X