2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
bende şimdiden alayım diyorum ama marka olarak prima sleepy molfix bu üçü arasında karar veremedim sleepy diğerlerine göre daha ekonomik siz araştırıp karar verdinz muhtemelen ciddi farklar var mı diğer markalarla arasında acaba
Ben de aslında prima almak istiyordum ama gerçekten çok pahalı. Molfixin de beğeneni çok fazlaydı. Ama ben hem yakın çevremde bebeklerine kullanan arkadaşlarımın tavsiyesi hem de uygun fiyat nedeniyle sleepy aldım. Extra olanı pek beğenilmemişti, bio natural de benim aldığım naturale göre daha güzelmiş onu da kullanıp memnun Kalan arkadaşlarım vardı. Ben deneme amaçlı natural aldım. Bir sorun olmazsa pişik vb. Onunla devam edeceğim.

Kızlar bebek hareketi hissediyonuz mu ya da ne şekilde hissediyosunuz? 18 haftalık oldum bugün hala pıt pıt dan öteye geçmedik ilk gebeliğim normal diyorlar ama yinede tedirgin oluyorum ve benim karnım gıdıklanıyor pıt pıt atınca böyle olması normal mi 😅 böyle olan var mı

merhabalar, hangi konuda dikkat etmenizi istedi doktor. bana da aşağıda ama çok erken henüz bu haftalarda normal yavaş yavaş değişir dedi yeri. kanaman olursa bakarız dedi sadece.
iliskiyi yasakladı, ağır kaldırmak ayakta uzun süreli kalmak vs. evet muhtemelen henüz kanama bende de olmadığından önlem amaçlı istedi bunları yoksa zaten sürekli yürüyüş öneriyordu doktorumuz şu etapta çok ayakta kalmamı istemedi bizde yer değiştirmesini bekleyeceğiz

kızlar selamm, esasında temmuz annelerindenim 14 haftalık olduk bir erkek bebiş bekliyoruz tahmini tarihimiz 3temmuz doğum için, ama son kontrolde plasentanın aşağıda olduğunu söyledi doktor. Birkaç konuda çok dikkat etmemi istedi şükür şuana kadar bir kanama öykümüz vs.olmadı ama araştırmalarıma göre plasenta yukarı çıkmazsa bende haziran annesi olacağım :KK52: plasentası aşağıda olan var mı aranızda.
bu arada herkese iyi yıllar dileriiimm sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza aldığımız mutlu bir yıl olsun hepimiz için :KK36:
Selamlarr benim de plesenta aşağıda demişlerdi benimde kanamam olmadı şükür, son kontrolümde yukarı çıkmaya başlamış dedi.(16.haftadayım) Başka bir doktora gittiğimde bu haftalarda çoğu gebelikte görülür bu durum dedi korkulacak bir şey olmadığını ifade etti. Sadece kendimizi fazla yormamalıyız sanırımm

Kızlar bebek hareketi hissediyonuz mu ya da ne şekilde hissediyosunuz? 18 haftalık oldum bugün hala pıt pıt dan öteye geçmedik ilk gebeliğim normal diyorlar ama yinede tedirgin oluyorum ve benim karnım gıdıklanıyor pıt pıt atınca böyle olması normal mi 😅 böyle olan var mı
Benimde ilk gebeliğim biraz hissettim arada. Doktor 20. Haftada hissedersin kayıyormuş gibi dedi şuan erken dedi 18. Haftadayım

İnşallah hiç bulaşmaz benim aşım yok çünkü aşı olma dönemim geldi kırkına oldum yeniden yapılabileceğim zaman geldi hamile oldum yani aşı sürecine girmeden virüs bizi dolaşıyor bnde aşısız kalıyorum tabi var bundada bir hikmet ya dur bakalım hayırlısı hakkımızda inşallah hiç bana bulaşmaz nasip artık
ay boşver aşılılar ne hayır gördü ki 🙈🙈 sana
önerim bol bol kemik sulu haşlama vs tarzı yemeniz. ben gripten öyle kurtuldum diyebilirim 🫶

Olsun kuzum sen yinede yap bağışıklığın yüksek kalsın hiçte bulaşmaz inşallah 🙏🏻
Evet canım ya şimdi kefir karışımı mı yaptım eşimin odasını havalandırdım bitki çayı yaptım ilaçlarını verdim odasına mentollü lavanta buhur yaptım bendimde dikkat ediyorım valla bebiş olunca insan çok korkuyormuş bebiş olmasa bu kadar korkmazdım

ay boşver aşılılar ne hayır gördü ki 🙈🙈 sana
önerim bol bol kemik sulu haşlama vs tarzı yemeniz. ben gripten öyle kurtuldum diyebilirim 🫶
Tavuk suyuna çorba yapmıştım akşam eşim hasta diye iyiki içtik dondurucuda da kemik sularım var çok şükür çorba yapar dururum gari kendimi de korumaya çalışıyorum bir yandan..

Bugün dayanamayıp doktora gittim. Hareketleri hissetmiyorum ben diye🤣 hafif hafif hissetmeye baslarsin dedi. Sanki ara ara var ama tam bu bebek diyemiyorum. Birdeeeeeee bir güzel tatlı sevimli bir haberim var..DUYDUK DUYMADİK DEMEYİN 3. KİZİM GELİYOR😍💗 ELHAMDÜLİLLAH ELHAMDÜLİLLAH ELHAMDÜLİLLAH

Canm bizede %90 kız dedi 🌸🌸

Bugün dayanamayıp doktora gittim. Hareketleri hissetmiyorum ben diye🤣 hafif hafif hissetmeye baslarsin dedi. Sanki ara ara var ama tam bu bebek diyemiyorum. Birdeeeeeee bir güzel tatlı sevimli bir haberim var..DUYDUK DUYMADİK DEMEYİN 3. KİZİM GELİYOR😍💗 ELHAMDÜLİLLAH ELHAMDÜLİLLAH ELHAMDÜLİLLAH
Senin yorumlarını okudukça kendimi dinlemeye başladım bende nerdeyse 5 gündür hissetmiyorum hiç ama 20 den önce net her gün hissetmek erken sanki benimde üçüncü Allah'a emanetler 😇

Senin yorumlarını okudukça kendimi dinlemeye başladım bende nerdeyse 5 gündür hissetmiyorum hiç ama 20 den önce net her gün hissetmek erken sanki benimde üçüncü Allah'a emanetler 😇
Doktor hanım bana 2-3 haftaya kadar hissetmeye baslarsin dedi.. Ultrason cihazını koyduğunu an direk kalbi atiyormu dedim. Aslında hareketini hissetmek isteğimizin nedeni, yaşıyor olduğunu bilmek.. seninkiler arasında kaç yaş var? Planlı gebelik mi?

Evet canım ya şimdi kefir karışımı mı yaptım eşimin odasını havalandırdım bitki çayı yaptım ilaçlarını verdim odasına mentollü lavanta buhur yaptım bendimde dikkat ediyorım valla bebiş olunca insan çok korkuyormuş bebiş olmasa bu kadar korkmazdım
Evet malesef ya ben ilk gebeliğimi kovid yüzünden kaybettim 😫 ama 8. Haftadaydık o yüzden küçük olduğu için kalbi durmuştu… seninki artık ileri haftalarında büyüdü bulaşsada bişey olma Allahın izniyle ama benim tavsiyem sana dr unla görüş durumu kan sulandırıcı başla ne olur ne olmaz tedbirli olmak adına en azından sana bulaşsada kan pıhtılaşması yapmasın bebek beslenmeye devam etsin

X