2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sakın almaya çalışma . O hataya ilk gebeligimde ben düştüm 20 yaşında gencecik bir kızken🤣 tam 48 kiloydum. 82 kilo ile doğuma gitmiştim.
İkincide 62 ile hamile haldim 75 ile doğuma gittim.
Şimdi üçüncüde sıra 62 ile hamile kaldim. Şimdiye kadar 1 kilo almışım. Ama iştah fena artışta.
yok yok ben de çalışmıyorum ama boyum kısa olduğu için 1 kilo bile alsam hemen belli oluyor 🤣🤣 gıdım falan da çok çıktı nasıl böyle devam edicem bilmiyorum 🙈

İyi akşamlar her kese,benim bu sancılarim geçmiyor,sol tarafli.Benim gibi olan var mı?acaba bu bebek hareketimi ama acıyor.Ve akıntım halen devam ediyor

ben beşik olarak bunu alacağım 🙈
3A6703D2-5C02-49C5-B7FE-F689E45A243D.jpeg

kızlar beşik, yatak alan, bakmaya başlayan var mı? ben park yatak alıcam sanırm, ilk başta mobilya 4 kademeli olanları düşündüm ama şu an anne yanı olabilen park yataklar daha mantıklı geliyor. siz ne düşünüyorsunuz, almak için çok mu erken?
Park yatak için kardeşimin de kullanıp memnun kaldığı Elele Madre modelini düşünüyorum, bence asgari ücret zammından sonra her şey daha da artacak, alabiliyorsanız alın derim. Ben muhtemelen kardeşimden alacağım ama alamazsam da yine Elele Madre satın alırım gibi duruyor.

merhaba bebek arabası ne aldınız 🙈 bu konu benim için tam bir kara delik🤣🤣
Bebek arabası için özellikle az yer kaplaması önemliydi arabamız küçük olduğu için, Bagi Easyfold 2 travel sistem aldık, youtube'da videoları da var, çift yönlü kullanım, oturma ünitesinin ayrıca çıkabilmesi vs. hoşumuza gitti açıkçası. 😊

İyi akşamlar her kese,benim bu sancılarim geçmiyor,sol tarafli.Benim gibi olan var mı?acaba bu bebek hareketimi ama acıyor.Ve akıntım halen devam ediyor
Hem sancı hem akıntı varsa enfeksiyon olabilir, ben arada kasıklarıma ağrı giriyor,oturup kalkarken kasıklarım ağrıyo dediğimde doktorum akıntı soruyor hemen. Yok dediğimde, bebek ve rahimim büyümesinden diyor. Bence akıntının rengi sarı ya da yeşilse enfeksiyondan şüphelenin. Ağrı da varmış, doktorunuzla paylaşın derim.

Hem sancı hem akıntı varsa enfeksiyon olabilir, ben arada kasıklarıma ağrı giriyor,oturup kalkarken kasıklarım ağrıyo dediğimde doktorum akıntı soruyor hemen. Yok dediğimde, bebek ve rahimim büyümesinden diyor. Bence akıntının rengi sarı ya da yeşilse enfeksiyondan şüphelenin. Ağrı da varmış, doktorunuzla paylaşın derim.
Rengsiz akıntı,benimki de aynen rahim büyüyor söylüyor ağrın o yüzden ama içim rahat etmiyor hep şübhedeyim 😔

Bebek arabası için özellikle az yer kaplaması önemliydi arabamız küçük olduğu için, Bagi Easyfold 2 travel sistem aldık, youtube'da videoları da var, çift yönlü kullanım, oturma ünitesinin ayrıca çıkabilmesi vs. hoşumuza gitti açıkçası. 😊
çok teşekkür ederim hemen bakıcam 🥰🥰 güle güle kullanın 🫶

Biliyordum yaaa çok sevindim kız olmasına ayrıca sevindim ben kızları çok seviyorum.ama benim oğluşum olacak sağlıklı olsunda gerisi önemli değil canım evladım diyorum. AFP nedir bilmiyorım ama inşallah önemli bir şey değildir.
Bende bilmiyorum haftaya görcez kuzum 🥰 bebişlerimiz sağlıkla gelsin inşallah 🙏🏻 🥰🥰🥰🥰

ay bir de süt gelmemesi durumu var demiiii 😪🙏
Var malesef, benim sezeryandi, sut gelmedi 1 hafta kadar, aptamil küçük boy mama almıştık onu yarıladık sutum geldi cok sukur, oglumda cok ıstahlıydı surekli emdi, emdikce goguslerim doluyordu, cocuk emiyordu ama bir sütüm oldu çocuk 1 saat uyusa göğsüm taş kesiliyordu full dolup taşıyordu, sut sagma makinesi orda lazim oldu sadece cok doldugu zaman sut torbalarina koyup buzluga atıyordum, bi coguda ziyan oldu yalan yok, sutum hic azalmadi cocugum doydu tosun gibi oldu sutlerin cogunu attik. Inşallah hepimizin böyle olsun
Kızlar merhabalar kilo durumunuz nedir? Ben ilk 2 ay hiç kilo almadım ama şuan 14+4. Haftadayım 3 kilo almışım 🙁 hep çok iştahlı biriydim tabi bu aralar biraz daha arttı ama hiç hoşuma gitmiyor göbeğimde çıktı baya. İlk 3 ayda alınan kilo hep anneye dediler bana hep o yüzden çok korkuyorum kocaman bir gebe olucam diye 67 kiloyla gebe kaldım boyum 1.68 şuan 70 görünüyorum son bir ayda 3 kilo almışım hiç bu kadar hızlı kilo aldığımı görmemiştim yıllardır. İnşallah normaldir. Son ayları düşünmek istemiyorum. Tabi sağlıklı olalım da kilo çok önemli değil. Siz de durumlar nasıl?
Ya ben kendime çok şaşırıyorum, kilolu biriyim, 78 kiloyla gebeligim basladi, gecen ay tartildim 74 bucuga düşmüşüm, bugun tartildim 75 olmusum, cok ilginc, makarna hamur isi cok tüketirim ama almıyorum, inşallah bebek alır ben almam 🤭
merhaba bebek arabası ne aldınız 🙈 bu konu benim için tam bir kara delik🤣🤣
Ben o konuda çok şanslıyım Almanyadan hediye gelecek, alacak kişi markaya önem verir elide boldur, ucuz adi bisey asla almaz, kendi bebegide vardı 700 euroya almış onun arabasını, bana dedi sana bunun bi üst modeli var onu alacam. Cok sukur o dertten kurtuldum 😊

Bu arada kizlar isim düşünüyormusunuz bebislere, ya ben bulamıyorum, cinsiyetini öğrenemedim onada üzülüyorum, hem erkek hem kız isimleri bakıyorum ikisinede bulamıyorum, millet değişik isim koyacam diye sapıtdıkça sapıttı, sert olmayan anlamı güzel söylenişi güzel, akran zorbaligina kurban gitmeyecek bi isim arıyorum ama bulamıyorum, Ekin, Gökçe, Gülce, Bilge gibi isimler aklımda geziyor ama yinede içimdeki isteği tatmin etmiyor. Var mi tavsiyeleriniz uçuk kaçık değişik olmasın lütfen

Bu arada kizlar isim düşünüyormusunuz bebislere, ya ben bulamıyorum, cinsiyetini öğrenemedim onada üzülüyorum, hem erkek hem kız isimleri bakıyorum ikisinede bulamıyorum, millet değişik isim koyacam diye sapıtdıkça sapıttı, sert olmayan anlamı güzel söylenişi güzel, akran zorbaligina kurban gitmeyecek bi isim arıyorum ama bulamıyorum, Ekin, Gökçe, Gülce, Bilge gibi isimler aklımda geziyor ama yinede içimdeki isteği tatmin etmiyor. Var mi tavsiyeleriniz uçuk kaçık değişik olmasın lütfen
süt konusundaki dileklerine can ı gönülden katılıyorum inşallah bol bol olur sütlerimiz 🙏 bana hala bir bebeği emzirmek çok farklı geliyor 🙈 inşallah yapabilirim 🫶
gülce ismini çok severim yeğenime koymuştum çok güleryüzlü oldu 🥰
ben kızım olursa mercan, gökçe, aylin, leyla düşünüyordum
erkek olursa mete, göktuğ, görkem, selim
eşim babasının adını koymak istiyor, mustafa ‘nın yanına çok düşündük bir tek selim’i yakıştırdık 🙈

Merhaba,öncelikle annelere kendi tecrübelerini paylaşdıkları için teşekkür ederim.Sizlerden bir çok şeyi öğreniyorum.Benim bir sorum var.Hamilelikte göğüsler kaç ölçü kadar büyüyor?Netde baktım,3-4 kat büyüye biliyormuş.Benim kendi ölçüm 85 ve artık sıkıyor.Hamilelik sütyeni ne zaman almamız daha iyi?Hangisini önerirsiniz?Yoksa şimdilik 1 ölçü büyük alsam yeterlimi?Sonraki aylarda çokmu büyür acaba?

Benim oğlum olacak inşaAllah. Arif koymak istiyorum. Tabi eşimle son kararı vereceğimiz için kesin değil. Kız için de Bedia düşünmüştük🤗

X