2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben kilodan bahsedemiyorum şu yiyip yiyip alamaynlardanım. Valla ilk hamileliğimde 45 kiloyla hamile kalıp 75 kiloyla doğuma gitmiştim :)) Ve 8 ay 62 kilo gezdim hayatımda ilk defa 50 kilo üstü olmuştum :))) sonra tekrar 50 kilo altı oldum 4 kilo kadar aldım şimdiden :))
Benim boyum 170 63 ile hamile kaldım bı ara 61e falan düştüm şimdi 65 oldum çok şükür kusmalar azalınca bırden kilo alınıyor. Ben de biraz takıyorum ama hafif göbek çıkmış bebek her ne kadar 150 gram olsa da sonuçta rahim genişliyor amniyon sıvısı var plasenta var o yüzden normal deyip kendimi avutuyorum 😅 hamur işi yemeye başlamıştım onu bırakacağım ben o kilo yaptı galiba
Benim boyum 170 63 ile hamile kaldım bı ara 61e falan düştüm şimdi 65 oldum çok şükür kusmalar azalınca bırden kilo alınıyor. Ben de biraz takıyorum ama hafif göbek çıkmış bebek her ne kadar 150 gram olsa da sonuçta rahim genişliyor amniyon sıvısı var plasenta var o yüzden normal deyip kendimi avutuyorum 😅 hamur işi yemeye başlamıştım onu bırakacağım ben o kilo yaptı galiba
Ne kadar şanslısınızz ne güzel P papatyaannesi bende sanırım öyle deli gibi glutene düştüm 😂

Ben 56 yla hamile haldım 53 e düştüm 15. Haftamdayım şuan kilom 54 yeni yeni alıyorum çünkü adam akıllı yemeye yeni başladım 😁 kızımda 20 kiloya yakın kio almıştım 🙈
Ay güzel mi kötümü bilemedim ama kilo verme işi güzel yani kusma hariç tabi ki. Ay rüyalarıma giricek 100 kiloyla doğuma gitmem inşallah

ben de 48 kiloyla başladım ilk 3 ay 3 kilo aldım doktorum sakın kilo almaya çalışma dedi. şu an 54 falanım ben de biraz hızlı gidiyorum sanırım.. boyum 155 çünkü 🤧 acaba egzersiz spor falan mı yapmalıyız kızlar? özellikle akşamları şişkinlik ve gazdan çok fena oluyorum.
Ekmeği kesmek gerekiyor :) Bunu diyen ben sabah akşam hamurlu şeyler yiyorum :))

Ben de kilolu hamile kaldım. 1,68 boyum 75 le hamile kaldım kilo almamak için baya kendimi paralıyorum 🙈 ona rağmen çok zor gerçekten umarım az kiloyla doğuma gideriz. Ekmek hiç yememeye çalışıyorum acayip şişiriyor beni. Kilo bazen artsa da dikkat edincd bir iki gün tekrar 75 e geri dönüyorum
Ay inşallah ya bende dikkat etmeye başlayacağım ben hamile kaldığımı bilmediğimde diyetisyene başlamıştım. Seansıma gitmeden hamileliğimi öğrendim o bir ay çok güzeldi sonra sağlıksız yemek perileri geldi o kadar sıkıldım ki salatadan yumurtadan cevizden ondan bundan kendimi böyle ekmek poğaça falan yerken buldum acısıda işte şimdi cıktı 3 kiloyla 😂

ben de 48 kiloyla başladım ilk 3 ay 3 kilo aldım doktorum sakın kilo almaya çalışma dedi. şu an 54 falanım ben de biraz hızlı gidiyorum sanırım.. boyum 155 çünkü 🤧 acaba egzersiz spor falan mı yapmalıyız kızlar? özellikle akşamları şişkinlik ve gazdan çok fena oluyorum.
Sakın almaya çalışma . O hataya ilk gebeligimde ben düştüm 20 yaşında gencecik bir kızken🤣 tam 48 kiloydum. 82 kilo ile doğuma gitmiştim.
İkincide 62 ile hamile haldim 75 ile doğuma gittim.
Şimdi üçüncüde sıra 62 ile hamile kaldim. Şimdiye kadar 1 kilo almışım. Ama iştah fena artışta.

Ay inşallah ya bende dikkat etmeye başlayacağım ben hamile kaldığımı bilmediğimde diyetisyene başlamıştım. Seansıma gitmeden hamileliğimi öğrendim o bir ay çok güzeldi sonra sağlıksız yemek perileri geldi o kadar sıkıldım ki salatadan yumurtadan cevizden ondan bundan kendimi böyle ekmek poğaça falan yerken buldum acısıda işte şimdi cıktı 3 kiloyla 😂
Aynen 3 gün sağlıklı besleniyorum sonra aşırı sıkılıyorum yumurtadan salatadan sebzeden 2 gün karbonhidrat patlaması yaşıyorum bi dengeyi bulamadım ben de 🙈

Kızlaaar merhabaaa dün kontrolüm vardı ama ben yazamadım çok kötü bişey yaşadık eşimle anca toparladım kafamı cinsiyetimiz belli oldu bide afp diye bişey için sadece kan aldı 4 lü tarama testinin zamanı gelmiş ama biz yapmıcaz sadece afp ye bakıcaz kanda dedi benim bir kızım olucak Arianaa Arianaa 🥹🥹🥹🥹 çok değişik bişeymiş yaaa birde karnımda hissettiğim o titreşimler bebeğin hareketleriymiş Ginnys Ginnys 😇😇😇

kızlar beşik, yatak alan, bakmaya başlayan var mı? ben park yatak alıcam sanırm, ilk başta mobilya 4 kademeli olanları düşündüm ama şu an anne yanı olabilen park yataklar daha mantıklı geliyor. siz ne düşünüyorsunuz, almak için çok mu erken?
ben aldım joie roomie anne yanı beşik 6 aya kadar kullanılıyor park yataklar gözüme çok büyük geldiğinden bunu tercih ettim düşünürseniz inceleyin derim chiccoyla nerdeyse aynı özellikler ve yarı fiyat ucuz

Kızlar 13+6 haftadayım biraz mutfakta iş yapayım yemek bulaşık vs sırtım ağrıyor. bu normal mi yaşayan var mı? Daha karnım büyümediği için neden oldğnu anlayamadım

İkili test sonucum. Daha doktorla yüz yüze konuşmadım ama riskin düşük olduğunu söyledi

Eklentiler

• A68F2DB1-A77C-48D2-A706-DC0503FDFF93.jpeg
    A68F2DB1-A77C-48D2-A706-DC0503FDFF93.jpeg
    62,2 KB · Görüntüleme: 57
ben aldım joie roomie anne yanı beşik 6 aya kadar kullanılıyor park yataklar gözüme çok büyük geldiğinden bunu tercih ettim düşünürseniz inceleyin derim chiccoyla nerdeyse aynı özellikler ve yarı fiyat ucuz
Ben de elele madre ya da prego miami, prego premium modelleri arasında kaldım. Ocak ayı gelmeden almak istiyorum, malum asgari ücret zammıyla artık bu fiyatlar zor bulunur.

Kızlaaar merhabaaa dün kontrolüm vardı ama ben yazamadım çok kötü bişey yaşadık eşimle anca toparladım kafamı cinsiyetimiz belli oldu bide afp diye bişey için sadece kan aldı 4 lü tarama testinin zamanı gelmiş ama biz yapmıcaz sadece afp ye bakıcaz kanda dedi benim bir kızım olucak Arianaa Arianaa 🥹🥹🥹🥹 çok değişik bişeymiş yaaa birde karnımda hissettiğim o titreşimler bebeğin hareketleriymiş Ginnys Ginnys 😇😇😇
Biliyordum yaaa çok sevindim kız olmasına ayrıca sevindim ben kızları çok seviyorum.ama benim oğluşum olacak sağlıklı olsunda gerisi önemli değil canım evladım diyorum. AFP nedir bilmiyorım ama inşallah önemli bir şey değildir.

22500 de 1 çıkmış gayet düşük risk bence 3 lü ve dörtlü yaptırmayın artık hayırlısı olsun 😇🙏🏻
Teşekkür ederim :KK200: ben ikili test risksiz olunca üçlü dörtlü istesem de yapılmıyor sanıyordum doktor o tarz bi mesaj atmış ama yüz yüze konuşmadık yanlış da anlamış olabilirim

X